Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Normális az, ha egy hároméves NAPONTA nagyon intenzíven hisztizik? :-( fórum

Normális az, ha egy hároméves NAPONTA nagyon intenzíven hisztizik? :-( (tudásbázis kérdés)


1 2
18. Sylvia81 (válaszként erre: 11. - Katic)
2009. nov. 14. 23:33
Barátnőméknél voltunk, épp öltöztünk, már csak a sapka hiányzott, mikor csattant. Abban a pillanatban magamnak is adtam volna egyet! Elköszöntünk, kimentünk az ajtón, le egy emeletet a lépcsőn és már nem bítram a lelkiismeretemmel, meg kellett puszilgatnom. Akkor hagyta abba a sírást.
2009. nov. 14. 23:33

Nem lehet hogy esetleg otthon van a gond? Talán kevesebb időt vagy vele mint amennyit ő szeretne és így próbálja kiharcolni a figyelmed. Vagy esetleg testvéri féltékenység.

A fenyegetést és a verést nem nem tartom jó megoldásnak. Inkább várd meg míg lehiggad és utánna üljetek le megbeszélni. Nekem 4 gyerkőcöm van, már néhányszor átéltem ezt a helyzetet és a beszélgetés bevált.Igaz sok türelem kellet hozzá és a helyzet sem azonnal javult.

16. katic (válaszként erre: 15. - C95c921ae7)
2009. nov. 14. 23:25

Én is ezt akartam kérdezni. :-)


Köszi a tippeket, akkor jó úton haladunk...

15. c95c921ae7 (válaszként erre: 13. - Zena01)
2009. nov. 14. 23:21
Bocs..de ugye nincs gyereked?:)
2009. nov. 14. 23:20
Ez még a dackorszak..:) Éljétek túl, ne figyeljetek rá mikor ilyen és a helyzet megengedi.
13. zena01
2009. nov. 14. 23:18
Nem.
12. Panni58 (válaszként erre: 9. - Katic)
2009. nov. 14. 23:13

Akkor ezzel nem lesz gond, ez normális, azt hiszem. :)

Felnőtt korban is mindig azzal "hisztizünk", aki legközelebb áll hozzánk...

Persze, próbálgatja a határait, azt, hogy meddig engedtek neki. Következetességgel ez egy idő után elmúlik. És még odáig el sem jutottatok, amikor megpróbál rájönni, miben melyikőtök enged könnyebben! :))) Ezt nagyon ügyesen csinálják, és ahhoz fordulnak...

Mi anno soha nem a gyerek előtt beszéltük meg, ha nem értettünk egyet valamiben a nevelésével kapcsolatban, mert ezzel nagyon hamar vissza tudnak élni. Fontos, hogy úgy érezze, apa és anya pont egyformán "szigorú".

11. katic (válaszként erre: 10. - Sylvia81)
2009. nov. 14. 23:12
Aztán sajnálod, igaz? :-( Én legalbbis, nagyon. Amint elcsattan, már meg is bántam...
10. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - Katic)
2009. nov. 14. 23:09
Jajj, dehogynem veszítem el a türelmemet!!! Ma is pofon vágtam, de már nagyon untam, amit művel...
9. katic (válaszként erre: 8. - Panni58)
2009. nov. 14. 23:01

Sokat beszélgetünk az oviról - nem is nagyon kell kérdezni -, tetzsik neki (ha nem akar reggel öltözni, azzal "fenyegetem", hogy ma én megyek, én maradok ott, máris pattan, ugyanis az "BABAOJI" és nem "NÉNIOJI" :-D).

Nem csak az oviban, nagyszülőknél, barátoknál is okos, aranyos, csak itthpn... vagyis velünk, szülőkkel ennyire hisztis, akaratos. :-(

8. Panni58 (válaszként erre: 2. - Katic)
2009. nov. 14. 22:59
Lehet, hogy nem érzi jól magát az oviban, és ezért Téged hibáztat, "rajtad áll bosszút", mert ott nem meri kimutatni, hogy nem tetszik neki. Próbálj vele beszélgetni az oviról, kérdezgesd, ki lehet deríteni a válaszaiból, hogy ez-e a baj. Aztán meg kell vele értetni, hogy nem azért jár oda, mert Te nem szeretnél egész nap vele lenni, hanem mert neked dolgoznod kell. Meg kell próbálni, értelmesebbek, okosabbak, mint hinnénk. :)
2009. nov. 14. 22:56

Szerintem normális, ha a 3 éves gyerek hisztizik, persze nem mindegy, hogy kinek és milyen szituban.

Az én 3 évesem főképp nekünk tartogatja a hisztiket, az oviban, a nagyszülőkkel egy kis angyalka. Hazahozom, onnantól nem bírni vele.

Próbálgatja a határokat, hogy meddig mehet el, vagy a fene se tudja, de én nem izgulok nagyon, majd elhagyja.

2009. nov. 14. 22:55

Igen. MI is rájöttünk, az a legjobb megoldás, ha egyáltalán nem reagálunk semmit a visítozásra, sírásra, földön fetrengésre, de amikor a város közepén a legnagyobb forgalomban jön rá... :-(


Tényleg szörnyen nehéz.

Te sosem csapsz a fenekére, vagy nem emeled fel a hangodat? :-o

Nagoyn türelmes lehetsz! Jó neked.

Nekem még van egy egyévesem is, ő már most kezdi... :-(

5. Sylvia81 (válaszként erre: 4. - Sylvia81)
2009. nov. 14. 22:53
Az ovi hatása (nem fejeztem be): ezzel bűntet, amiért otthagyod és vezeti le a szorongását, mert tudat alatt attól fél, hogy nem mész érte.
4. Sylvia81 (válaszként erre: 2. - Katic)
2009. nov. 14. 22:51
Az ovi hatása ez. Megfigyeltem sógornőm lányán is, hogy amíg velünk van, semmi gond, de amint megjön az anyja, követelőzik és hisztizik, nyafog, meg minden ilyenkor szokásos műsor... Meg kell tanulnod kezelni. Sajnos nincs túl sok eszközöd, a fenékrecsapás és ordibálás pedig nem megoldás. :( Nagyon nehéz.
2009. nov. 14. 22:49

A hiszti nem normális dolog, de meg kell tanulnunk kezelni. :) Sajnos egymástól is látják. :)

Nehogy azt hidd, hogy prédikálni fogok, az én kétévesem is hisztizsák. :)

2009. nov. 14. 22:48

Kislányom három éves, most kezdte az ovit. Ott azt mondják semmi gond nincs vele, amint viszont meglát engem, mintha kicserélték volna. :-(

Rengeteget nyafog, semmi sem tetszik neki, nem lehet a kedvében járni.

Sajnos az utóbbi időben nincs olyan nap, hogy ne ordibálnánk rá, sőt, (sajnos) ne kapna a fenekére.

Már kikészülünk... :'-(

2009. nov. 14. 22:47
Normális az, ha egy hároméves NAPONTA nagyon intenzíven hisztizik? :-(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook