Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Norcolut- tapasztalat fórum

Norcolut- tapasztalat (beszélgetős fórum)


2008. nov. 24. 23:49
Sziasztok! Csatlakozom Hozzátok, mert holnapután kezdek Norcolutot szedni, napi 3 szemet 9 napon át. 10 éve nincs mensesem, PCO-szindrómás vagyok, másfél éve szedek metformint és babát szeretnék. A Norcoluthoz eddig még nem volt szerencsém.
2008. nov. 23. 18:38
Nekem szerencsére egy darab pattanásom sem lett tőle, pedig túlvagyok már pár dobozon.
67. alyce (válaszként erre: 62. - Aa35c27f5c)
2008. nov. 20. 23:19
Én nem tudom, hogy mi van benne, de nekem is vannak még a mai napig a nyakamon is!!:( Világ életemben gyönyörű arcbőröm volt, most meg...alig akarok a tükörbe nézni. Egy hónapja szedem a Yadine-t, azóta azért tisztul a homlokom is és az állam is. Nekem is rengetegen mondták, hogy cefetül nézek ki...
2008. nov. 20. 12:37
Nekem ma kellett volna ultrahangra menni, hogy akkor hogy is áll a pcos-m, de megfutamodtam, miután láttam, hogy az a doki van ma uh-n, akit kifogtam az sztk-ban. Nem akartam, hogy megint okoskodó libának nézzen...Fogamzásgátló...hát nem tudom miért ezzel "kezeli", talán mert szabályozza elvileg a rendszertelen menstruációt, bár a peteérés kérdése ezzel sincs megolva, na dehát ők tudják :D Elvégre nekik van Dr. a nevük előtt :D
65. fl0werstar (válaszként erre: 61. - Aa35c27f5c)
2008. nov. 20. 08:29
Igen, én is ezért néztem új doki után. De ez a mostani gyógyszerezős megoldás sem tetszik annyira :( Nem értem, miért kell fog.gátlót szednem, ha éppen attól lett a probléma...
2008. nov. 20. 08:26
Lányok! Pár napja használom, de ez a "klín end klír" blackhead remover daily scrub csodákat művelt az arcbőrömmel :) Csak ajánlani tudom!
63. fdc262694a (válaszként erre: 62. - Aa35c27f5c)
2008. nov. 20. 07:37
Nekem anno volt egy az államon. Ne tudjátok meg! a kialakulását követően még 3 héttel is volt benne "anyag" :-(
62. aa35c27f5c (válaszként erre: 59. - Alyce)
2008. nov. 20. 06:51
Én is hasonlókat tapasztaltam, meg is jegyezték sokan, hogy elég durván néz ki az arcom (mindkét oldalon 1-1 bazi nagy pattanás, amit napokig ha megérintettem, fájt, plusz a homlokomon egynéhány, nem beszélve a nyakamról). Elég nagy lórúgás lehet ez a gyógyszer, ha 2 napos "kúra" útán ilyet művel.
61. aa35c27f5c (válaszként erre: 60. - Fl0werstar)
2008. nov. 20. 06:49
Szia! Nekem, miután pcos-t állapított meg a doki, két gyógyszeres kúrát kellett AZONNAL végig csinálnom, az egyik gyógyszer nevére nem emlékszem, azt 5 napig kellett szednem, a menstruáció 2. napjától, következő hónapban pedig clostilbegitet, ami megindítja a peteérést. Én sem értem, mire jó ez az általad említett "várakozó stratégia", szerintem tök mindegy, hogy akarsz -e per pillanat babát vagy sem, az idő múlásával, már ha nem kezelnek, csak rosszabb lesz a helyzet.
2008. nov. 19. 23:14

Sziasztok!


Olvasom itt a hozzászólásokat, és rájöttem, nagyon hasonló cipőben járok. Március végén hagytam abba a fog.gátlót, és azóta nem gött meg (!) Nemrég ultrahangon policystás ováriumot állapítottak meg, amire a nőgyógyászom azt mondta, várjak, magától is megérhet tüsző, és akkor ez is elmúlik, és meg is jön. Az interneten utánaolvastam, és ez a várakozós stratégia nem tetszett, így aztán másik doki után néztem. Ő is csinált UHt, ugyanazt találta, és Norcolutot írt fel, ami után fog.gátlót kellene szednem. Gyermeket most épp nem szeretnék, viszont ez nekem kicsit drasztikusnak tűnik, mivel éppen a fog.gátlótól lett az egész. Persze ez "más" (Yasminelle) a doki szerint. Ti mit gondoltok? Nagyon tetszik ez a barátcserjés 5let -- csak félek, még 3 hónap alatt "felrobban" a petefészkem a tüszőktől :)

Előre is köszi a választ!

59. alyce (válaszként erre: 58. - Fdc262694a)
2008. nov. 19. 19:07
Most már akkor én is értem, hogy hogyan kerültek iszonyat ragyák a fejemre :S Akkora pattanások jöttek ki rajtam, és ráadásul nem ezek az egyszerűek, hanem amikor kinyomtam, alatta jött egy 3-szor akkora:( Olyan krátereket sikerült csinálnom magamra, hogy katasztrófa:(
58. fdc262694a (válaszként erre: 57. - Aa35c27f5c)
2008. nov. 18. 11:10

szia

sztem létezik. nekem a hátam lett tele patival (soha életemben nem volt ott pattanásom:-( )

2008. nov. 18. 06:44

Sziasztok!

Bevettem a dokim által javasolt, napi 2x2 gyógyszert, 2 napig. Elmulasztotta a pecsételő vérzésem, viszont akkora pattanások jöttek ki az arcomon, amilyeneket utoljára 14 évesen tapasztaltam! Egy napig a bal petefészkem is fájdogált, aztán felhúzódott a bal vesémre. Létezik, hogy a gyógyszertől???

2008. nov. 16. 18:14

Sziasztok

Már 2x szedem a norcolutot és első alkalommal sikeresen meg is hozta a vérzésem. Most még 2 napom hátravan, ezért a jelenről nem tudok nyilatkozni.

Volt nektek mellékhatásotok? Ma még 2 szendvicsen kívül nem ettem semmit és olyan szinten fel vagyok puffadva, hogy az iszonyatos. És kb. a többi napon is ennyit ettem és akkor is iszonyatos puffadást érzek. Ez lehet mellékhatás?

Köszi

2008. nov. 16. 07:21

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni Norcolut-ügyben.

Ebben az évben 2-3x alakult úgy, hogy muszáj volt eltolnom a mensim Norcoluttal. A legutolsó ilyen „eltolás” kb. 3 hónapja volt.

A mensim rendszertelen volt, de valami csoda folytán szerencsére ( lehet, hogy a Norcolut…?) április környékén beállt 28-33 napra, ami nálam hatalmas szó. Volt egy 4-5mm –es sűrű bennékű petefészek cisztám ekkor és ezelőtt , már be voltam írva laparra, amikor kiderült, hogy a ciszta 1-2mm-es lett, s ilyenkor ugye nincs lapar. A nőgyógyász kontrollon elmondta 1 hónapja, hogy semmi gáz, 1-2mm nem a világ vége, semmi lapar, csak kontrollra kell járnom, mert ez lehet egy megnagyobbodott petesejt, és nem szabdalná szét a petefészkem lapar által, ha nem muszáj, főleg, mivel a mensim is beállt és a mensi előtti barna váladékozás is megszűnt, ergo tünetmentes vagyok. ( Endora gyanakodott az ultrahangos doki, a nőgyógyász viszont azt mondta, hogy szerinte csak ijesztgetni akart…hááát…jófej..:) )

A napokban viszont „nyaralni” mennék és Norcoluthoz kellene megint folyamodnom, viszont kb. másfél doboz erejéig. Ált. mensi előtt 3 nappal kezdem el szedni –anno ezt mondta a doki- s. ált. be is jön, van hatása, még ha „barnázok” is néha.

Kérdés 1.:Szerintetek lehet valami káros mellékhatása annak, hogy ez lesz ebben az évben az 5.-6. doboz Norcolutom?


Véleményem szerint anno. a mensim is ettől állt be, illetve szűnt meg a barna váladék mensi előtt, pedig öncélúan kezdtem el szedni ( van olyan gyógyszertár, amelyik recept nélkül is kiadja, bizonyám….)

Kérdés 2. :Ez persze lehet, hogy hülyeség, lehet, hogy a Norculot miatt ment össze a cisztám s tartja a méretét és múlt el a barna váladékozás?


Kérlek segítsetek:)

Köszi mindenkinek:)

Nelly

2008. nov. 14. 16:46
Köszönöm az eddigi válaszokat! Igazából menstruációs zavarom van (gondolom én), 2006-ban pcos-t állapítottak meg, de ez a doki azt mondja, felejtsem most el, az a cél, hogy a "lánykori" állapotomat hozzuk vissza. Az az egy aggaszt, hogy olvastam a papírkáján, hogy rosszindulatú daganat esetén nem alkalmazható. Tudom, hogy nem kell az ördögöt a falra festeni, de ugyebár a rákszűrésre a kenetet nem tudta levenni, utoljára másfél éve voltam szűrésen, kicsit félek.
53. alyce (válaszként erre: 51. - Aa35c27f5c)
2008. nov. 14. 15:51
Én úgy tudom, hogy a Norcolutot akkor ajánlják, amikor menstruációs zavar van...nekem speciel arra írta fel a doki, hogy nem menstruáltam rendesen (nem volt normális méhnyálkaleválásom), meg hogy beálljon.
52. moni1978 (válaszként erre: 51. - Aa35c27f5c)
2008. nov. 14. 15:37
Szia! Nekem a doki azt mondta, hogy amíg szedem a Norcolutot nem jön meg, viszont ha abbahagyom meg fog jönni. Így is lett a Norcolut abbahagyása után két nappal megjött.
2008. nov. 14. 14:38
Lányok, most olvasom, hogy Ti arra kaptátok, hogy megjöjjön????? Nekem pont az a gondom, hogy fogamzásgátló mellett is barnázgatok hó közben, azt mondta a doki, hogy ettől EL FOG MÚLNI legkésőbb hétfőre a vérzés, ha ma elkezdem szedni!!! Akkor most hogy is van ez????
50. aa35c27f5c (válaszként erre: 49. - MÉz Virág)
2008. nov. 14. 14:33
Szia! Nekem ma írta fel a doki ezt a gyógyszert menstruációs zavarra, és az utolsó 3 fogamzásgátlóval kell nekem is bevennem, napi 2x2-t. Igazából annyira siettem és eléggé bunkón viselkedett a doki, így arra már nem kérdeztem rá, hogy miért pont így??? Te tudsz erről valamit?
2008. nov. 8. 16:52

sziasztok!


valaki szedett norcolutot?uyganuyg hat mellette a fogamzásgátlo?az utolso három tabit már a norcoluttal szedtem be(multhét péntek szbat vnap) ezen a héten van a szünetem viszont uyge közben szedeem a héten végig a norcolutot és majd csak jövhéten kell hoyg megjöjjön, iyg csuszik egy héttel minden és csak jövhét utáni héten kell elkezdenem a f. gátlot. valaki járt már iyg?köszönöm ha valaki válaszol

48. Adica (válaszként erre: 47. - Alyce)
2008. okt. 29. 20:28

Szia!

Köszönöm a válaszodat.Már el is kerdtem szedni 2napja!

47. alyce (válaszként erre: 46. - Adica)
2008. okt. 28. 12:06

Szia!


Nekem pont azért írta fel a doki, mert ugyanúgy rendszertelenül menstruáltam, mint te...igazából én a menstruáció kellős közepén kezdtem el szedni, azt mondta a doki, nyugodtan. Beszedtem 10 napig, utána 5 napra kb. meg is jött a bajom, és el tudtam kezdeni a fogigátlót. Úgyhogy szerintem nyugodtan szedd be, attól függetlenül, hogy megvan-e a bajod, vagy nincs. A gyógyszer meg fogja ígyis úgyis hozni!:)

46. Adica
2008. okt. 26. 19:41
Sziasztok!Olyan kérdésem lenne,hogy nekem pár hónapja felírta a dokim a norcolut tablettát és ki is váltottam, de nem szedtem be ,mert másnapra megjött. Most viszont már 2 hónapja nem menstruáltam és a dokim szerint várjak még hátha megjön, mert semmi rendellenességet nem talál.Szerintetek beszedjem a Norcolutot?És ha beszedem és megjön tőle akkor el is kezdhetem szedni a fogamzásgátló tabletát?Köszönöm a segítséget előre is!
45. alyce
2008. okt. 23. 13:23

Sziasztok!


Én múlt héten szombaton v. vasárnap vettem be az utolsó Norcolutot, és tegnap meg is jött a menstruációm. Úgyhogy nekem is bevált.

44. Fabi (válaszként erre: 43. - Fokika)
2008. okt. 17. 20:59

Szia Fokika!


Nekem ugy mondta anno a doki,hogy 5 napon belul meg kell jonni....es meg is jott.

43. Fokika (válaszként erre: 36. - 16e8707293)
2008. okt. 16. 21:37

Köszi a választ!:) Reméljük úgy lesz!


Most tartok a 8. napnál.:S (az utolsó Norcolut óta 8 nap telt el) Nagyon aggaszt a dolog, hétfőre már be is jelentkeztem a dokihoz, mindenképp elmegyek.

Van olyan, akinek ennél késöbb jött meg az utolsó szem Norcolut után? Mi bajom lehet?

Megőrülök ebben a tudatlanságban, meg a várakozásban...

42. alyce (válaszként erre: 41. - 16e8707293)
2008. okt. 16. 13:42
Nem igazán tervezek most még babát, ráadásul a 6 éves kapcsolatomból most léptem ki, nincs is állandó partnerem, ezért is gondoltam, hogy akkor meg miért szedni?! De ha tényleg elősegíti a rendszeres és normális menzeszt, akkor ok.
2008. okt. 16. 11:47
HA nem szeretnétek még kisbabát, akkor szedd a fogamzás gátlót. Attól tényleg rendszeres lesz a mensid.
40. alyce (válaszként erre: 39. - 16e8707293)
2008. okt. 15. 14:56
Múlt héten voltam dokinál, és meg is állapította, hogy vastagabb a nyálkahártyám a kelleténél, és ezért nem is normálisan válik le (ezért tart 2-3 napig a menzeszem, és csak barnázgatás van). Erre kaptam többek közt a Norcolutot, hogy ettől állítólag "jól" fogok menstruálni, és akkor az első napján elkezdhetem a fogamzásgátlót. Igazából nem tudom miért írta fel, ugyanis már egy éve nem szedem, és azért hagytam abba, mert nem akartam szedni...lehet azért, hogy beálljon a menzeszem? Meg igazából amióta nem szedem, azóta tele vagyok ragyával:( Mindig is gyönyörű arcbőröm volt, most meg...bele sem merek nézni a tükörbe:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook