Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Norbi Update szerint miket vacsoráztok? fórum

Norbi Update szerint miket vacsoráztok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. ápr. 19. 21:28
A gyros hús sima csirkemell fűszerekkel. A boltban lehet kapni tzatziki öntetet, a zöldségeket meg simán felvágom. De van hogy leugrom egy adagért az utcába. Csak az a baj, hogy több mint 3 hete Norbizok, és még semmi eredmény, pedig 3-as kajákat nem is eszek, csak egy héten 2x, és még egy dekát sem fogytam. :( Mi lehet a baj?
2008. ápr. 18. 06:02

Szia Kato!

Jókat vacsizol.A gyrost Te csinálod?Lehet kapni fagyasztott gyros húst??

2008. ápr. 17. 22:24
Én szoktam müzli enni, mondjuk csak reggel, vagy kora délután. A Vitalis müzliből van olyan, ami nem tartalmaz hozzáadott cukrot. Szerintem nagyon finom. Vacsira rántottát eszem virslivel, sajtokkal, hagymával. Vagy simán virslit, esetleg beugrom a McDonaldsba egy kis cézár saliért. Vagy gyrost salival, pita nélkül. Sokszor csinálok gyümisalit, amit felöntök TopJoy Fitness üdítővel, vagy joghurttal. Néha egy-egy Update Pudingot, Túró rudit. Múlt héten babfőzit csináltam egyik nap vacsira, másnap meg görög salit ettünk souvlakival a Görög Étteremben. :)
2008. ápr. 3. 07:38
Hááát senki sem vacsorázik??!!??
37. 2577cdcc12 (válaszként erre: 36. - 244ed1c739)
2008. márc. 20. 12:11

Én csak natúr joghurtot eszem, max teszek bele gyümölcsöt, és édesítőt. A müzliszeletekkel vigyázz, mert majdnem mind tele van cukorral, akárcsak a gabonapelyhek!

Én rengeteg zabpelyhet, zabkorpát eszem. Ebből csinálom a sütiket is.

A zabpelyhet én megfőzöm vízzel, fahéjjal és édesítővel, és ha kész teszek bele kockára vágott almát. Szerintem finom, bár érdekesen néz ki, az igaz.

2008. márc. 20. 07:51

Most ismerkedem a zabpehely és társaival.Ti szoktatok zabpehlyet,müzliket enni?Szívesen fogadok mindent tippet,melyik a finomabb,mivel szoktátok enni stb. .


Melyik joghurtot szoktátok venni?

35. 27525d0da6 (válaszként erre: 33. - 2577cdcc12)
2008. márc. 4. 11:42
Köszi a tippeket! Kipróbálom akkor majd ezt a sajtot! Én szeretem a finom salikat! :)
34. 27525d0da6 (válaszként erre: 29. - 244ed1c739)
2008. márc. 4. 11:40

Szerintem több napig nem áll el egyik sem a hűtőben,mert akkor már fura levet enged.

Nekem ez a kedvencem: tonhal (konzerv),kígyóubi,paradicsom, norbis majonéz,sajt

néha még almát is teszek bele,pedig nem is megy hozzá,de olyan finom! A párom is mindig úgy falja! :)

33. 2577cdcc12 (válaszként erre: 30. - 2577cdcc12)
2008. márc. 4. 11:40
Bármilyen sovány sajt jó. Én mondjuk általában nem az igazi fetát veszem, hanem az úgynevezett "krémfehérsajtot". Ezt kimérve árulják. Egyszer próbáld ki, max csak 5 dekát vegyél...Nagyon feldob egy egyszerű zöldsalátát.
32. 2577cdcc12 (válaszként erre: 29. - 244ed1c739)
2008. márc. 4. 11:38

A saláta, ha friss zöldségből csinálod, és szerintem úgy az igazi, akkor az csak frissen jó. A saláta, paradicson megszottyad, ha áll.

De ha párolt zöldségekből csinálod (bármi lehet, amit szeretsz, a kukorica mondjuk kevésbé, mert ugye nagyon édes, lehet zöldbab, répa, káposzta, egyszerűen bármi), akkor előre megcsinálhatod. Én joghurttal szoktam leönteni, ha szereted tehetsz bele curryt, vagy kurkumát, vagy bármilyen fűszert, ami neked tetszik. Só, bors és én általában kicsi folyékony édesítőt is teszek bele. Ha egy kicsik meg akarod spékelni, mehet bele sovány sajt, sonka, sovány pirított vagy párolt hús, esetleg hal. Én mondjuk a virsli, és társait kihagynám, mivel azokban sokminden van, csak hús nem :)

De mondjuk mind frissen az igazi. Szerintem. Mondjuk kb 5 perc alatt kész, úgyhogy kár előre, de ahogy gondolod.

31. 27525d0da6 (válaszként erre: 30. - 2577cdcc12)
2008. márc. 4. 11:37
Köszi!Majd utánajárok!A fetát meg majd helyettesítem mással! :)
30. 2577cdcc12 (válaszként erre: 28. - 27525d0da6)
2008. márc. 4. 11:33
Bioboltokban majdnem mindenhol, de sok nagyáruházban is van. Konkrétan már nem emlékszem, hogy hol vettem, mert elég rég volt, és sokáig eláll.
2008. márc. 4. 11:29

a mi családunk nem az a salátás fajta sajnos.Kacérkodok vele de még sose készítettem salátát.

Egy könnyen elkészíthetőt ajánljatok légyszí.Több napig eláll a hütőben?

28. 27525d0da6 (válaszként erre: 27. - 2577cdcc12)
2008. márc. 4. 11:21

Villers! Lenmagolajat hol tudok venni?

Ezt én is kipróbálom,csak feta nélkül.Azt nem szeretem!

2008. márc. 4. 10:37
Minden nap salátát eszem (jégsaláta, paradicsom, káposzta, rá lenmagolaj, almaecet, folyékony édesítő és chilipaprika) nagyon kevés fetasajttal. Eltelít, és az egész csupa rost...
2008. márc. 4. 10:16
Tök jó ez a topic,innen tudunk ötleteket venni! :)
2008. márc. 4. 10:07
2 PÁR FŐTT VIRSLI MUSTÁRRAL
2008. márc. 4. 08:47
Tegnapi vacsim: 1 db natúr hekk sütve (halfűszerrel) 1 db paradicsom
23. 27525d0da6 (válaszként erre: 22. - 244ed1c739)
2008. márc. 4. 08:46
szerintem ha nincs rajta zsír,vagy levágod,akkor talán egyes! De nem 100%
2008. márc. 4. 08:39
a házi füstölt sonka hányas kódú,tudja vki?
2008. márc. 3. 23:16
ananász:) egy egészet megeszek :D
2008. márc. 3. 13:19
Isteni sajtos omlett (ld. receptek). Max. 1-2x egy héten, a zsiradék-koleszterin tartalom miatt. A kód u1. Paradicsomsalátával szoktam enni (paradicsomot kockázni, só, bors, balzsamecet, pici olivaolaj, bazsalikom/petrezselyem).
2008. febr. 27. 07:58
Továbra is várom az ötleteket!!
2008. febr. 2. 21:35

Egy ropogósan friss, vajjal vagy lekvárral megkent fehér kenyérnek sokan nem tudnak ellenállni. Főként a fogyókúrázók számára okoz fejtörést vagy lelkiismereti kérdést egy szelet kenyér elfogyasztása. Valóban mumusként kell kezelnünk ezt az ételt?



Együk vagy ne?

Együnk vagy ne együnk kenyeret a fogyókúra alatt? Ez a kérdés folyamatos vita és lelkifurdalás tárgya a fogyni vágyó emberek körében. A közhiedelem úgy tartja, hogy a kenyér és tészta az, ami igazán hizlal, és ezt a nézetet erősíti több, szénhidrátszegény – egyébként valószínűleg hasra ütve kitalált – étrend magyarázata is.


Fehér vagy barna?

A másik gyakran felmerülő kérdés azt feszegeti, vajon a barna vagy teljes kiőrlésű kenyerek liberálisabban használhatóak-e a testtömeg-csökkentő étrend követésekor, mint a fehérlisztből készültek?


Igazság a gabonákról

Nagyítás


A gabonából készült élelmiszerek elsősorban szénhidrátforrást jelentenek testünk számára, szénhidrátokra pedig bizonyos mennyiségben még az egészségesen összeállított fogyókúrák alatt is szüksége van szervezetünknek.

A fehér lisztből készült kenyér és tészta energia- és szénhidráttartalma általában nem tér el lényegesen a teljes kiőrlésű lisztből készült kenyerek és tészták energia- és szénhidráttartalmától, ezért ilyen értelemben nem mondhatjuk, hogy ezek kifejezetten fogyást elősegítő hatásúak. Tehát nincs értelme csak azért a barnább kenyér felé kacsintgatni a közértben, mert fogyókúrázunk!


Előnyük másban rejlik:


* a rostok bizonyos mértékig gátolják az elhízás kialakulását

* megakadályozzák a zsírok gyors felszívódását

* laktatóbbak, később leszünk fogyasztásuk után éhesek, mint egy vajas zsemle után

* vitaminokban, ásványi anyagokban, nyomelemekben gazdagabbak


A fentiek tekintetében tehát már érdemes a kosarunkba a rozsos, teljes kiőrlésű kenyeret, péksüteményt tennünk a fehér helyett. A tészták közül a durumlisztből készült tészta kiemelendő. Ennek előnyei már megkérdőjelezhetetlenek: a durumbúza sikér- vagyis fehérje-tartalma magasabb, mint a hagyományos búzáé, a vércukorszintet is lassabban emeli(alacsonyabb az ún. glikémiás indexe), a belőlük készült tésztákba pedig tojást sem kell rakni, így azok koleszterintartalma is nullára csökken - de ez sem fogyasztható fogyókúra alatt nagyobb mennyiségben.


A búza, ha puffasztott

Itt térjünk ki egy másik gyakori tévedésre: a puffasztott búza, extrudált kenyér megkaphatja bármilyen csodamódszer kódját, besorolását, ajánlhatja bárki bármilyen szlogennel, ettől még ugyanabból a búzából készül, amiből a tészta és a kenyér, így ha sokat eszünk belőle, ez is gátolhatja a súlycsökkenést. Sőt, relatív súlyegyensúlyban magasabb is a kalóriatartalma.


Egy kis összehasonlítás:

100 gr graham kenyér kb: 230 kalóriát,

100 gr puffasztott gabona termék (müzlibe való puffasztott gabonaszem, puffasztott búzaszelet, extrudált kenyér stb.) viszont kb.: 340 kalóriát tartalmaz!


Javaslatok fogyni vágyóknak



Nyugodtan megehetünk naponta pár szelet félbarna-, graham-, vagy teljes kiőrlésű lisztből készült kenyeret, péksüteményt, de ne kenjük meg ezeket semmivel, vagy ha muszáj, akkor csak vékonyan light margarinnal, mustárral vagy fűszerekkel gazdagított alacsony zsírtartalmú sajtkrémmel. Ez utóbbi esetben mást már nem is érdemes fogyasztani mellé.

Figyeljünk arra is, hogy a homogén egyszínű barna kenyerek inkább malátával vannak színezve, azaz nem a rostok adják ki a jellemző színt. A tésztáknál is megtehetjük, hogy a szemünknek megkívánt adag felét vesszük csak ki tányérunkra, a hiányzó mennyiséget pedig pótoljuk ártatlan zöldséggel.

Ne féljünk a kenyértől és tésztától, ezek önmagukban még senkinek nem okozhatnak súlyproblémát. Mint minden más esetben, itt is arra kell figyelnünk, hogy kenyérből, tésztából is óvakodjunk a túlzott mennyiségek fogyasztásától, és semmiképp ne csökkentsük nullára ezek mennyiségét, mert ha elhagyjuk a gabonából készült ételeket táplálkozásunkból, azzal a hiányállapotok kialakulásának veszélyét növeljük szervezetünkben!

2008. jan. 27. 16:19
Leggyakrabban zabpelyhet tejben megfőzve,egy kis édesitövel és fahéjjal.Nincs annál finomabb!
16. agave87 (válaszként erre: 15. - 244ed1c739)
2008. jan. 26. 17:54
Úgy tudom, hogy ezek 3-as kódúak, mert javarészt fehérlisztből készültek, és csak szinezéktől barna, de lehet, hogy nincs igazam. De ha igen, akkor ezek mind maximum reggel ehetőek, és akkor is csak kis mennyiségben. Én reggelire csak a teljeskiőrlésű kenyeret javasolnám.
2008. jan. 25. 12:08
a barna kenyér ,rozs kenyér is tiltó listán van vacsira?És reggel?
2008. jan. 24. 14:07
A kenyér nekem nem hiányzik már napközben, mert az utóbbi hetekben megszoktattam a szervezetemet azzal, hogy csak reggelire eszek két vékony szelet tk. kenyeret, és a nap többi részében már nem. Így nincs bennem az az érzés, hogy nem ehetek kenyeret, de a fogyásomat sem akadályoztatja.
2008. jan. 24. 14:06

Örülök, hogy végre ide is írnak többen. Mostanában én is egyre több féle étellel próbálom feldobni a vacsit, hogy ne legyen olyan egyhangú, és legfőképp ne korogjon utána a gyomrom, de bűntudatom se legyen. Néhány ötlet:

- virsli saláta

- sült alma túróval töltve (Írtam ki ilyen receptet!)

- édesítőszeres puding kevés túróval, esetleg gyümölccsel

- tojásrántotta virslivel

- joghurtos nasik

- túrókrém

- sült hús savanyúsággal...stb:)

2008. jan. 23. 21:07
Nekem is hianyzik a kenyer igy idokozonkent sutok magamnak tk kenyeret ami keszul tonkolybuzalisz,tonkolykorpa es zabkorpa keverekebol vagy puffasztott buzaszeletet eszek bprobalok oda figyelni hogy mikor mit eszek.Ha tudok szivesen segitek ha gondod van
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook