Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Női sofőrök... fórum

Női sofőrök... (beszélgetős fórum)


1 2
25. doxikri (válaszként erre: 23. - Csgybzs)
2011. okt. 4. 14:42

Nem azt írtam, hogy csak a nőknek nincsenek ismereteik......de igen, ugyanazt tanulják, mégis van aki udvariatlanabbnak tűnik, mert bizonytalanabb abban, amit csinálnia kell. Konkrétan ismerek olyan nőket (nem is ülök be melléjük, mert félek mellettük) akik pl. azért nem állnak meg egy adott helyzetben, mert gyorsan megy az autó és bonyolult lefékezni......

Vagy éppen 10-el kijön elém a főútra és azért nem gyorsít fel, mert megijedt, hogy vajon valami rosszat csinált???.....igen, anyukám, de akkor húzzál bele, hogy ne nekem kelljen a fékbe ugornom. De nem tette. Megálltam, megkérdeztem. A választ tőle tudom. Ez az, amire szerintem nincs mit mondani!!!! Azt sem gondolta, hogy rosszat tesz amikor kijön elém a stoptáblás kereszteződésből. Nem volt ő udvariatlan, csak ilyedt.

24. doxikri (válaszként erre: 21. - 6b006fc769)
2011. okt. 4. 14:37
Ez, akármennyire viccesen hangzik, de igaz! Én kiegészíteném annyival, hogy csökkentem az életkori határt 55-ig! :))))
23. csgybzs (válaszként erre: 22. - Doxikri)
2011. okt. 4. 14:36

A tiéd baromság. Mi az, hogy nincsenek ismeretei???? Vagy talán két külön vizsgát végeznek a férfiak és a nők, csak én nem tudok róla???


Személyes intelligencia, akár férfi, akár nő.

22. doxikri (válaszként erre: 19. - Csgybzs)
2011. okt. 4. 14:35

Ez baromság!


A pasik talán nem rohannak?

Sajnos az én tapasztalatom szerint is sokkal udvariatlanabbak a nők. De szerintem mindenkivel, nem csak a többi nővel szemben. Én nem is feltétlenül az udvariaságoot hiányolom, hanem a vezetési ismereteket inkább és szerintem az udvariatlansággal inkább ezek hiányát próbálják leplezni.

Nem azért nem áll meg a zebránál mert udvariatlan, hanem azért mert fogalma sincs róla, hogy meg kell állnia. De sajnos egy bizonyos koron felül a férfiakra is igaz és nem kizárólag csak a vezetésben. Én azt tapasztalom, hogy a pasik 50 fölött mintha kifordulnának magukból.

Persze, tisztelet a kivételnek, akár pasi, akár nő az illető.

21. 6b006fc769 (válaszként erre: 20. - Ditta67)
2011. okt. 4. 13:15

70-80 éves sofőröknél súlyosbító körülmény a kalap! Tényleg!;)

Ja, a kedvenc "bácsis" történetem, amikor "STOP" táblánál kihajtott, megsérült és úgy gondolta, hogy ő a sérett, mert a másik miért nem állt meg.... egyszerűen nem fogadta be az agya, hogy ő a felelős a baleset kialakulása miatt

2011. okt. 4. 12:11

Én 20 éve vezetek havi 1-2000km-et.Én nem a nemtől látom,hogy vki jól vezet vagy nem.Van olyan barátnőm aki mellé,ha vezet be nem ülnék,mert rapszódikus,meggondolatlanul vezet,pedig nem szőke.Férfi is van aki mellé nem ülök,mert az út közepén megy és úgy beszélget,hogy engem néz az út helyett.Én leginkább a 70-80 éves soföröktől tartok.Kiszámíthatatlanok és egy bonyolultabb helyzettel nehezen bírkóznak meg/pl.körforgalom/.

Én ilyenkor vagy elém engedem/lássam mit akar/vagy igyekszem elkerülni.

A zebránál sokszor az álló autóm mellett elhúznak a pasik és szinte hallom,hogy ez a HP mit áll meg.

Szerencsére a reggeli csúcsban az iskolák előtti zebrákhoz nálunk tanuló rendőröket állítottak,ami az áthaladás biztonságát jelentősen növeli.Jó kezdeményezés!

19. csgybzs (válaszként erre: 17. - 6b006fc769)
2011. okt. 4. 12:09
Mert mindig rohannak valahova a gyerekek miatt... :D :D :D
18. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - 6b006fc769)
2011. okt. 4. 11:58

Ilyesmi velem is történt...

Mentem át a zebrán a felém közelebbi sávban a pasi megállt átengedett, a másik sávban a nő lazán tovább ment és még mutagatott és mondott is nekem szépeket. Pedig ebben az esetben kötelező lenne megállnia, mert ha nem nézek oda, akkor elüt?


Na, én is vezetek, de azt hiszem rendben vagyok:)

2011. okt. 4. 11:32
Tapasztalatom szerint a nők általában óvatosabb vezetők, de sajnos sokkal többször hajtanak át a "zebrán" amikor azon gyalogosan át akarok kelni (és már le is léptem). És ez nem előzékenység, hanem elsőbbség kérdése, valahogy mintha akkor, mikor a gyalogátkelő-helyet vették a KRESZ-ben épp mindegyik hiányzott volna.
16. Koralia (válaszként erre: 15. - Secret!)
2011. okt. 4. 11:11
Rendben, te így gondolod :-)
15. secret! (válaszként erre: 13. - Koralia)
2011. okt. 4. 11:11
Én is megköszönök dolgokat, amit illik megköszönni. Ami a szabályok szerint szabályos, azt sem én, sem sok más közúti résztvevő nem köszöngeti meg, legyen az férfi vagy nő.
2011. okt. 4. 11:06
A vezetési stilus nem nemhez kőtődő dolog. Személyiség és felkészültség (gyakorlat) függő dolog. De az igaz hogy a pláza cicák a fekete VW-vel ritkán segitő készek +festett szőke...esélytelen vagy. Ugyan ez igaz a nagyobb kategóriás kopasz pasasokra is...És nem utolsó sorban a saját hangulatunktól is amikor észre sem veszed, hogy te provokálod a többieket...
13. Koralia (válaszként erre: 12. - Secret!)
2011. okt. 4. 11:05
nem köszönik meg nem is előzékenyek, de látod alapban másképp látunk dolgokat, én ami evidens azt is megköszönöm, rosszul érezném magam ha nem ezt tenném...
12. secret! (válaszként erre: 11. - Koralia)
2011. okt. 4. 10:59
Akkor most ők nem előzékenyek, vagy aki velük szemben az, nem köszönik meg? A zebra teljesen más kérdés.
2011. okt. 4. 10:57
de ahol KRESZ szerint nem lenne evidens ott se előzékenyek a nők....akkor így mondom.
10. Koralia (válaszként erre: 9. - Secret!)
2011. okt. 4. 10:56

Hát nem tudom....én kérek és köszönök..azt is ami evidens..legyen az bárki, idegen, a párom, család tag....ilyen vagyok.


A zebrán is megköszönöm ha átengednek mert épp gyalog vagyok, hiába evidens,..

9. secret! (válaszként erre: 8. - Koralia)
2011. okt. 4. 10:55
A felsorolt két példád, a kresz alaprendszere, ezért is kérdeztem. Felháborító, hogy ezt előzékenységnek titulálja az, aki beenged, egy felhajtón, be kell menni a belső sávba, hogy beférjen aki felhajtana, ha egy sáv elfogy, a cipzár elvet kötelező alkalmazni, ezek nem előzékenységek, mégis sokan szeretnék ha megköszönném ezt. Más példát mondj, ami tényleg előzékenység. Valószínű azért nem köszönik meg, mert ez alapvető, hogy így kell tennie a másik autósnak.
2011. okt. 4. 10:50

Nem mondtam, hogy a nők soha sem előzékenyek...hanem azt, hogy nekem az a tapasztalatom, hogy a férfiak sokkal gyakrabban...

Talán a nőket így egy kezemen megtudnám számolni...amit eddig tapasztaltam.


Egyébként férfiaktól és nőktől is egyaránt ezt hallottam, hogy a nők ilyenek inkább...


secret: ha indexelsz be enged, a cipzár elvet alkalmazza és stb

7. secret! (válaszként erre: 1. - Koralia)
2011. okt. 4. 10:44
Mire gondolsz azzal, hogy előzékenyek velük szemben?
6. csgybzs (válaszként erre: 1. - Koralia)
2011. okt. 4. 10:43
Ez személyes intelligencia kérdése, akár férfi, akár nő az egyén. Valószínűleg rossz embereket fogtál ki, de nem hiszem, hogy a két nem között bármi különbség lenne...
2011. okt. 4. 10:04
Kicsit sok lett a "pont":))))
4. tixtina (válaszként erre: 1. - Koralia)
2011. okt. 4. 10:03

Engem a múltkor pont egy nő engedett át.

Úgy alakult,hogy fent ragadtam a villamos sínen-és a "Drága "pasik,száguldoztak a "nagy" autójukban pöffeszkedve.Pont jött a villamos,hááát....Még soha nem jártam így:oo

Megyek a körforgalomban,lendületes tempóban,és pont a pasik vágnak be elém.Egy hét alatt kétszer is előfordult.Nem tudom,mit képzelnek:OO

Szerencsére a reflexemnek köszönhetem,hogy eddig mindig sikerült befékeznem.

Szóval nekem ,pont fordított tapasztalatom van-eddig:DD

Nem árt,ha az embernek hátul is van szeme:DD

2011. okt. 4. 10:02
...de jó ha felhívod erre a figyelmet.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Koralia)
2011. okt. 4. 10:01
Szerencsére nekem nem ennyire rossz a tapasztalatom. :)
2011. okt. 4. 09:56

Sajnos azt tapasztalom, hogy a női vezetők nem, hogy nem előzékenyek de ha valaki velük előzékeny azt elég gyakran meg sem köszönik....mintha nekik járna az előzékenység....

Én is nő vagyok, gyakran vezetek, igyekszem előzékeny lenni és olyan nincs hogy ne köszönném meg ha valaki be enged a sorába és stb...

Szóval jó lenne ha észre vennénk azért mert nők vagyunk még illik megköszönni dolgokat, és oda figyelni a többiekre is...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook