Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nő létemre nem látom értelmét a nőnapnak!Nem tettem érte... fórum

Nő létemre nem látom értelmét a nőnapnak!Nem tettem érte... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
márc. 7. 15:07
Engem például nem zavar a nőnapi köszöntés. Bár nem tettem semmit azért, hogy nő legyek, de jól esik, amikor jönnek a férfi kollégáim valami kis virággal, csokival és megköszönik, hogy törődöm velük év közben. Nagyon kis helyesek tudnak lenni! Én meg, hogy kiegyensúlyozzam a mérleg nyelvét, az összes Zoltánnak adok egy-egy puszit, hogy róluk se feledkezzünk meg :-) Volt Zoltán nevű barátom régen és ő mindig fájlalta, hogy róluk teljesen megfeledkeznek ezen a napon :-D
márc. 7. 14:49
Sokan a rosszallást keresik az írásomban, pedig nem ez volt a szándékom. Csak egyszerűen számomra ez nem olyan fontos ünnep. De ha v.ki másként éli meg engem nem zavar. Így megfogadtam, hogy nem válaszolok több hozzászólásra, de neked még írok, mert beletaláltál a szemem dicsérésével. Mindig örülök egy szál "tulipánnak", egy jó szónak egy szívből jövő ölelésnek. Indoktól, ünneptől függetlenül. Ha v.ki a szemeim dicséri azt szoktam viccesen mondani, "köszönöm, kedves vagy az apukám csinálta".
45. 55Judit (válaszként erre: 39. - Libikóka)
márc. 7. 14:03
Nincs jelentősége. 😉
márc. 7. 13:38

Csodálkoztam volna ha nem születik egy ilyen fórum.


Én látom értelmét. És örülök ha megemlékeznek róla(m). Jól fog mutatni a virág a vázában és jóízűen megosztom a csokit a családommal.

43. Babi11
márc. 7. 13:26
Nekem se fontos, a családomtól kapok virágot,csokit.
márc. 7. 11:21
Ameddig nincs valódi egyenjogúság, szerintem jó a nőnap. Utána számomra is funkcióját veszti.
márc. 7. 11:20

Nem is nekünk, ma élő nőknek jár ez a tisztelet, hanem azoknak, akik kiálltak annak idején a nők jogaiért, társadalmi szerepvállalásukért.


Számomra nem sértő, ha közvetve átvehetek a nevükben egy szál virágot.

40. tumbo2 (válaszként erre: 36. - Michelle.r)
márc. 7. 11:14
én felköszöntöm a gyerekeimet,azon kívül senkit sem.
39. libikóka (válaszként erre: 37. - 55Judit)
márc. 7. 11:11

Talán nem is neked kellett volna írnom,,inkább Fi.nek vagy csak úgy általánosságban.

Így jött ki a az ebédkészítés és közben hoxa üzemmódban.

Természetes hogy ki mit ünnepel legyen neki jó:)

márc. 7. 11:05
Engem sem mozgatott soha a nő a nőnap🤷‍♀️
37. 55Judit (válaszként erre: 35. - Libikóka)
márc. 7. 10:55

Biztos így van. Őszintén, engem nem érdekel mi volt az indíttatás. Én azt ünneplem, ami az én meglátásom szerint ünneplést érdemel. A legjobb ha mások is ezt teszik, így mindenki boldog lesz.


Most pl. szépen kikeltek a paradicsomaim, boldog vagyok, iszok is egy erre egy finom teát! Buli van!🤣

36. michelle.r (válaszként erre: 21. - 5d8fd6c5cb)
márc. 7. 10:45
Így igaz. Anyám kapta is az ívet a család időseitől, hogy a gyereknek nem lesz névnapja. 😝
35. libikóka (válaszként erre: 34. - 55Judit)
márc. 7. 10:43
Aki elolvassa honnan ered a nőnap,,mi volt az indítattás hogy ezt napot ünneppé tegyék,,akkor jobban megérti hogy nem a női mivolt miatt lett ünnep.
34. 55Judit (válaszként erre: 29. - PöttyösPanka)
márc. 7. 10:41

Bármelyik nő örömmel megélheti a nőiességét, a bókot is elfogadhatja, de ennyi. Nincs rajta semmi ünnep.

A születésnapunk pedig ünnep, ha nem a mi érdemünk hogy a világra jöttünk akkor is. Megszületni az ember életében nagy jelentőségű, egyszeri és megismételhetetlen örömteli dolog. Hogy ne lehetne ünnepként megemlékezni az eseményről évről-évre?

33. tumbo2 (válaszként erre: 28. - 5d8fd6c5cb)
márc. 7. 10:38
mindegy,de például,úgy hogy joli,nekem tetszett,bezzeg mikor azt mondták,hogy erzsi ,a fél osztály felállt.a lányom is sokáig elégedetlen volt a nevével,az óvodában mindenki kati,ági,zsuzsi.de nagyon szép neve van,mikor férjhez ment,meg sem változtatta volna.az anyakönyvvetető ugyan megkérdezte,hogy,ha lesznek gyerekeik,mi lesz a nevük,hát az apjáé,végül is nem rossz.
32. libikóka (válaszként erre: 30. - 5d8fd6c5cb)
márc. 7. 10:35
😂
31. tumbo2 (válaszként erre: 27. - 5d8fd6c5cb)
márc. 7. 10:30
úgy emlékszem ivó nap tán nyáron van,nagyon fáztunk a régi kastélyban,aztán valaki hozott egy kis itókát,elvégre ivó napja van.
30. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 25. - Libikóka)
márc. 7. 10:29
egy világ omlott bennem össze..
márc. 7. 10:29

Az életben nem csak a sikereinket szoktuk ünnepelni. Attól, mert nem dolgoztál meg érte, még megélheted az önképed egy pozitív aspektusaként azt, hogy nő vagy. Ha mondjuk szép szemekkel születtél, és valaki megdicsér érte, akkor sem kell elhessegetned, hogy ugyan már, az csak genetika, nem tehetsz róla.


Mondjuk ennyi erővel a születésnapokat sem kell ünnepelni. Hiszen senkinek sem a saját érdeme, hogy az édesanyja világra hozta.

28. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 26. - Tumbo2)
márc. 7. 10:28
a nevet csak példának írtam...-))
27. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 24. - 55Judit)
márc. 7. 10:27
Pontosan ezt gondolom én is.
26. tumbo2 (válaszként erre: 21. - 5d8fd6c5cb)
márc. 7. 10:26
ne is mondd,a húgom nagyon utálja,a pap meg sem akarta keresztelni,mert az pogány név.de az anyám sógornőjének tetszhetett,mert ugyanaz a vezetéknevük,utónevük.
25. libikóka (válaszként erre: 21. - 5d8fd6c5cb)
márc. 7. 10:26
Most tettem le a hajam,,nem tetszik a nevem?😭😭😭😭😭
24. 55Judit (válaszként erre: 21. - 5d8fd6c5cb)
márc. 7. 10:24
Ok az ivásra.😉
23. 55Judit (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 7. 10:23
Is. Meg a koccintóké.
márc. 7. 10:23

Teljesen függetlenül a nőnap eredetétől - én örülök annak, ha nőként tekintenek rám, és ezt ki is fejezik.


Te nem látod semmi értelmét a nőnapnak. De az anyák napjának örülsz. Szerintem pedig semmivel sincs több értelme az anyákat ünnepelni, mint a nőket. Ha már az értelméről beszélünk...


Nem mindenki válik vagy válhat anyává. Viszont attól, hogy nem anya, még nő. Miért érdemel kevesebb figyelmet egy nő, mint egy anya? Szerintem semmivel. Ezt nőként és anyaként mondom.

Minden szál virágot örömmel fogadok.

21. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 7. - 55Judit)
márc. 7. 10:22

Fel nem foghatom, hogy mi abban az ünnep, hogy "Jolán"?


Az én ismeretem szerint csak a magyaroknál van mondvacsinált névnap, sehol máshol az európai kontinensen.

20. tumbo2
márc. 7. 10:21
aki akarja,ünnepelje,aki nem,hát ennyi,
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - 55Judit)
márc. 7. 10:21
Az utolsó mondaton kívül mindennel egyetértünk. Szerintem a virágboltosok ünnepe ez.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - David Cross)
márc. 7. 10:18
Igen ezt már hallottam, de még mindig jó:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook