Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nincs önkontrollja az óvodás gyerekemnek. Jár valaki hasonló cipőben? fórum

Nincs önkontrollja az óvodás gyerekemnek. Jár valaki hasonló cipőben? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. márc. 14. 12:18
Eszembe jutott tesóm egy hülye ovis kori szokása:csípkedett minket,ha vmi nem tetszett neki.Az akkori párom meg ilyen ölelgetős,csiklandozós-birkózós típus volt.Az öcsém meg nem jól vette a dolgokat,mert azt hitte,bántva van,illetve ha ő akart így"szeretgetni" minket,akkor csípett,mert máshogy nem tudta,de az meg fájt,és mi éreztük bántásnak.Szóval hasonló volt részéről a bántás,meg a szeretgetés gesztusa.A volt párom volt annyira észen,hogy ezt észrevette,és kezelni tudta:megbeszéltük,hogy milyen a "szeretgetős csípés",meg milyen a bántós(azután már figyeltünk erer,és így csináltuk).Hogy mindenki tudja,milyet ad,és milyet kap a másiktól,és tudjon normálisan,vagyis odaillően reagálni
49. ittmost (válaszként erre: 45. - Szafaripók)
2013. márc. 14. 12:12

Szerintem az nem babaként kezelés,ha ölbe veszed,és megszeretgeted. Felnőttek is csinálják egymással:)

Az a babaként kezelés,ha egy járóképes valakit viszel ölben,AZÉRT mert ő lusta,vagy nem hajlandó menni lábon..(..vagy részeg,és nem bír menni..hogy a felnőtt vágányt is említsem,mert ilyen utalással kezdtem)

Ezért írtam,hogy mondani kell neki,hogy most korlátozás van,vagy szeretgetés,és úgy is csinálni.A fürdőbe nem szeretettel viszed,ölelgetve,hanem egyfajta praktikumként:csak felveszed,és viszed-sőt ezt érdemes viszonylag ridegen csinálni,hogy ne érezze,hogy ez neki jó.Hanem kényelmetlen legyen.((persze szerintem,ha egy ovis fiú igényli,akkor meg lehet neki adni ezt az örömet,hogy ölben,szeretgetve viszik fürdeni.Vagy azt mondani neki,hogy ha szépen felöltözik reggel egyedül,akkor este jutalmul ölben visszük fürdeni.Ez esetben még inkább meg kel különböztetni a jutalom -ölbevivést a kényszertől.Másképp kell fogni a gyereket,és másképp beszélni hozzá.)))

Tudom,ezek már bonyolult dolgok,árnyalatok,de tapasztalatom szerint nagyon érdemes erre rászánni az időt és az energiát.

48. szafaripók (válaszként erre: 46. - Ittmost)
2013. márc. 14. 12:08
Igen, el lehet várni. De szerintem nem így kell ezt felé kommunikálni. Nem negatív megerősítés kell, hogy "nem vagy már baba" (mert akkor semmilyen más körülmény között sem szabad úgy kezelni), hanem annyit kell mondani, hogy "nagyfiú/lány vagy, gyere a lábadon", stb...
47. Bagira 2011 (válaszként erre: 40. - Ittmost)
2013. márc. 14. 12:07

Bocsi,nem mindig van időm visszanézni,mindjárt indulok a gyerekekért,megyek levakarom az autót.


Természetesen vissza fogok olvasni.


A versenyhelyzet teremtése néha bejön ,néha nem


A kislánnyal beszélés nem rossz ötlet,de akkor nem lesz még rosszabb az anyukájának?


Nem tudom mennyire veszi magára

46. ittmost (válaszként erre: 44. - Szafaripók)
2013. márc. 14. 12:03

Nem az,hogy tehet róla,hanem azoknak a képességeknek van birtokában:ha már nem baba,akkor tud járni,tehát el lehet tőle várni a járást:az,hogy fiú vagy lány,valóban nem ok arra,hogy mit várunk tőle.de az életkor,és a fizikai képességek pl.igen.

A felnőtt sem "tehet" arról,hogy felnőtt,de elvárjuk magunktól a felnőttes képességeket,működést,és mások is elvárják tőlünk,ez a reális.

2013. márc. 14. 11:59
Ellentmondásos üzenetet közvetítessz felé, ha egyszer azt mondod, csak a babákat kell kézbe venni (mert esetleg joggal várod el, hogy nagyobb gyerekként valamit megcsináljon), máskor meg ugyanazt a gyereket, akitől elvárod, hogy "nagyként" viselkedjen, épp te kezelsz babaként...
44. szafaripók (válaszként erre: 43. - Ittmost)
2013. márc. 14. 11:57
Ez igaz. Ezért várhatom el. De olyan indokkal semmmit nem követelek tőle, amiről nem tehet. Nem tehet arról, hány éves, milyen magas, fiú-e vagy lány.
43. ittmost (válaszként erre: 41. - Szafaripók)
2013. márc. 14. 11:47
Azért várod,várhatod el tőle,hogy egyedül menjen,mert már nagy.A kicsi nem megy egyedül fürdeni,őt még viszik.
42. ittmost (válaszként erre: 41. - Szafaripók)
2013. márc. 14. 11:45

Dehogynem:) pont az,hogy meg tudja különböztetni a gyerek is,hogy mikor miért veszem kézbe-ölbe:ha szeretetből,gyengédségből,azt élvezi.Ha megmondom neki,hogy ez most egyfajta korlátozásból van,akkor kényelmetlen lesz neki.

ha a gyerek azt mondaná:anya,szeretgessél meg,akkor perszehogy felveszem..vagy ha én akarom ezt.De ha azt mondaná,vigyem a fürdőbe,mert nem tud menni,akkor nem veszem fel,vagy csak ezzel a megjegyzéssel,hogy :Tud ő már járni,nem baba.

Így amúgy a gyerek is megtanulja pontosabban kezelni,és elmondani az érzéseit.

41. szafaripók (válaszként erre: 36. - Ittmost)
2013. márc. 14. 11:40
Csak egy dolog: a "nagy" gyereket már sose akarod kézbe venni, mert ő már tud egyedül is??? Szerintem ez butaság: ne azért menjen, mert ő már "nagy", hanem mert az a helyes, elvárt viselkedés adott helyzetben.
40. ittmost (válaszként erre: 39. - Bagira 2011)
2013. márc. 14. 11:33

Gondolom,más is elmondja majd,de ezek a műsorok,amiben ilyet hallhat,nem való neki.Ne nézze,de passzívan se hallgassa,hogy megy a háttérben.

Remélem,a többi ötletemmel tudsz mihez kezdeni,azzal együtt,hogy azokra nem reagáltál.

39. Bagira 2011 (válaszként erre: 36. - Ittmost)
2013. márc. 14. 11:30

Nem kap kevesebb figyelmet ,szeretetet.


Őt is kérdezem,meghallgatom ,játszok vele ,segítek stb.


Öngyilkosság,beszélj az ügyvédemmel :Tv-ben hallhatta,szerintem azt sem tudja mit jelent

38. szafaripók (válaszként erre: 37. - Bagira 2011)
2013. márc. 14. 11:24
Persze gyerekfüggő. Meg korfüggő. Nekem ezt 2 és fél évesen játszotta el. Azt a fürdést ő is végigüvöltötte, nekem meg a szívem szakadt meg. De azóta legalább a fürdeni indulás rendben van. Meg tudja, hogy nem csak fenyegetem, megteszem, amit mondok. Másban is.
37. Bagira 2011 (válaszként erre: 34. - Szafaripók)
2013. márc. 14. 11:21

Nálunk ez sajnos nem vált be :(


Végig üvöltötte a fürdést,és ennyi


Azóta sem megy fürdeni.


Csak egyszer próbáltuk

36. ittmost (válaszként erre: 32. - Bagira 2011)
2013. márc. 14. 11:20

Nem kell kérni,hanem fel kell szólítani:idő van,menj fürdeni!ha nem megy,vinni kell,és hangsúlyozni,hogy csak a babákat kell kézben vinni, a nagyok tudnak egyedül is járni.

Ovi öltözés:teremts versenyhelyzetet:ki lesz kész előbb,rendesen felöltözve,ő vagy ti,a kicsivel? Persze úgy öltöztesd a kicsit,hogy azért legyen a nagynak is esélye,és néha ő győzzön. Ezt a reggeli felkelésnél,öltözésnél is lehet csinálni,hogy ki ér ki előbb a konyhába reggelizni?és ha ő az első,megdicsérni,hogy ÜGYES volt,szépen felöltözött..nem a gyorsaságot,mert az lehet elkapkodás,felületesség is,ne szokjon rá erre.


Ha megint cikizi a kislányt,akkor kérj te bocsánatot a kislánytól ,mondd neki,hogy sajnálod,hogy a fiad megbántotta,és reméled,hogy majd ő is jobb belátásra tér,és bocsánatot fog kérni a bántásért. Ez a példamutatás.

Az öngyilkosos: sok feszültség lehet benne,én komolyan elgondolkoznék ezen is,hogy nem-e kap jóval kevesebb szeretetet,türelmet,figyelmet,mióta a kistesó van.

35. Bagira 2011 (válaszként erre: 33. - Szafaripók)
2013. márc. 14. 11:19

Az a baj,hogy elég beteges rengeteg féle vitamin ellenére is,ha beteg ,akkor általában nagyon :(


Nagyon magas láz,sokáig elesett,nagyon köhög,ha köhög ,akkor szívzörej


Egy kiadós hiszti után jön a köhögés :(

34. szafaripók (válaszként erre: 33. - Szafaripók)
2013. márc. 14. 11:17
Az enyém is eljátszotta, hogy nem akar vetkőzni fürdéskor. Kértem, alkudoztam, semmi. Mondtam neki, hogy jó, akkor berakom ruhában a kádba, de akkor is meg fog fürdeni. Kiröhögött. Aztán beraktam ruhában, víz elindít. Már vetkőzött is, azóta még ha nem is mindig jó kedvvel, de vetkőzik és megy fürdeni...
33. szafaripók (válaszként erre: 32. - Bagira 2011)
2013. márc. 14. 11:15

Engedsz neki, ezt tudja. Valószínűleg "haragszik" is rád, amiért "ráeröltetsz" dolgokat, amiket nem akar.

1-2 hétig kellene eljátszani ezt a "nincs, mert ezt-azt csináltad", vagy "megkapod, ha". Utána automatizmussá válik, csak addig 100 %-ig ki kell tartani.

2013. márc. 14. 11:08

Sziasztok!


Az én fiam 7 éves,és nálunk is hasonló a helyzet.


1:Reggel nem hajlandó felkelni,ha nagy nehezen sikerül ,akkor hiába szólok be többször nem hajlandó felöltözni


Egész úton morog,hogy nem akar óvodába-iskolába menni.


Tegnap iskola előkészítő foglalkozás volt 15-től 16-ig Nem akart menni természetesen


Jó hangosan mondja az utcán:Ő inkább öngyilkos lesz (csontváz)


Hazafelé ezt mondja:Nem vagyok hajlandó beszélni veled,beszélj az ügyvédemmel (mikor rákérdeztem azt mondta az apja az,akinek szintén nem fogad szót)


Az óvodában:Én öltöztetem a kisebbet,addig ő csigalassúsággal öltözik,a ruháit szétszórja ,várunk rá kb 10 percet.


Hazajövetel:Kijönnek ,kedvenc havert meglát :Azonnal rohangálni ,beylade-ezni kezdenek,ha szólok neki,hogy legyen szíves öltözni nem figyel.


Már kijönnek rászólni az óvonők..


Utána őrült kapkodásba kezd,hogy egyszerre tudjon kiérni xy-nal,mikor nagyon jól tudja,hogy az 1. számú szabály az ,hogy az engedélyem nélkül nem mehet ki az oviból.


Következő:Mellettünk öltözik xy kislány ,akivel az anyukája füle hallatára közli,hogy nem a barátja (5 percenként változik kivel van jóban),és ,hogy be szokott kakilni,ami igaz,de ezt is többször elmondtam,hogy neki,hogy esne ha valaki róla mondaná ezt,és,hogy nem muszáj barátkoznia xy-nal,de ha van is véleménye ne így közölje.


Nem győzök a szavába vágni,észrevétlenül oldalba bökni,hogy álljon le


Az oviba jó gyerek ,az oviban sosincs rá panasz


Ha én kérem,hogy vigye be az almát nem viszi ,ha az óvónő ,akkor már viszi is.


Én is tekintélyt szeretnék,de tudom hol hibázom el.


Következetesség:Nehéz úgy betartani ,hogy azért nincs csoki,számítógép stb mert ezt meg ezt csináltad,ezért bünti ,mert üvölt ,abból valószínű hányás lesz ,és legalább 1 hét köhögés


Ezért egy idő után engedek,és ki győzött ? Ő


Este:


Kérjük szépen ,hogy menjen fürdeni ,azt mondja jó,nem megy ,5 perc múlva újra ,10 perc múlva újra ,és mikor az apja már kiabál vele elmegy fürdeni...

31. 20a5495f4f (válaszként erre: 25. - Bd55e3f068)
2013. márc. 14. 09:47
és miért?
30. jozsi.38 (válaszként erre: 22. - Hobnobs)
2013. márc. 13. 17:43
vettem egy könyvet, a címe: beszélj úgy hogy értse, hallgasd úgy, hogy elmesélje. remek kommunikációs tréningek vannak benne, helyzetleírásokkal is. sokat tanultam belőle
29. szafaripók (válaszként erre: 13. - Hobnobs)
2013. márc. 13. 17:38
Próbáltátok neki megtanítani, hogyan kell kezelni az indulatokat??
28. b8103f009a (válaszként erre: 13. - Hobnobs)
2013. márc. 13. 17:24
Pedig szerintem a legjobb megoldás a szobájába küldeni egyből, és nem veszekedni, győzködni, vagy bármilyen csellel leállítani. Igenis értse meg, hogy amit nem lehet, azt nem lehet! Vannak gyerekek, akiknél ilyen "se hall-se lát" hiszti van, ott úgysem sok értelme van. Megnyugszik, azután meg lehet vele szépen higgadtan beszélni, hogy mit miért nem szabad, mi hangzik csúnyán, milyen viselkedés az, ami nem tetszik nekünk, és Ő miért csinálja ezt.
2013. márc. 13. 17:20
Ha nem tanította meg senki, hogyan kezelje az indulatait, úgy fogja, ahogy pl. az oviban a legegyszerűbbnek látja. El kell magyarázni neki, mi helyes, meg mi nem. És következetesnek kell maradni. Különben tinikorában megőrülsz!
26. b8103f009a (válaszként erre: 5. - Hobnobs)
2013. márc. 13. 17:17
Nálunk a középső szokott összecsuklani, elszürkülni, úgy tűnt pár pillanatra elvesztette az eszméletét. De ennek bizony nem csak a hiszti a kiváltó oka, hanem ha megijedt akkor is. Én először epilepsziára gyanakodtam, de nem az volt szerencsére. Én a szobájukba szoktam küldeni Őket megnyugodni egészen kicsi koruktól fogva, ha hiszti kezdődött, és nem akartak érteni a szép szóból. Az oviba valóban nagyon sok hülyeség ragad rájuk, de nem muszáj gyakorolni. Azt el sem tudom képzelni, hogy lehet addig jutni, hogy meg merje ütni egy a szülőjét, vagy bárki felnőttet. Én ellene vagyok a verésnek, nagyon ritkán csapok seggre, vagy kézre, de bizony ha bármelyik megütne, akkor gipszelésre mennénk.
25. bd55e3f068 (válaszként erre: 23. - 20a5495f4f)
2013. márc. 13. 16:45
Én mostanában, 25 és 30 között értem meg anyámat. Nem így kellett volna csinálnia, de értem, hogy miért alakult így.
24. 973d9d6ecf (válaszként erre: 1. - Hobnobs)
2013. márc. 13. 16:45
Nekem is ilyen lett a fiam óvoda közben..Mondjuk ilyen is maradt...most 19.éves...
23. 20a5495f4f (válaszként erre: 13. - Hobnobs)
2013. márc. 13. 16:34
nálunk egyenlőre a szobába beküldés nincs rá hatással. Tényleg más-más minden gyerek. Viszont egy biztos: türelem kell mindegyikhez :) Néha én is meglepődöm, mennyire az tudok lenni..
22. hobnobs (válaszként erre: 21. - Jozsi.38)
2013. márc. 13. 16:10
és mit tettél vele?
2013. márc. 13. 16:09
ez csak egy újabb dackorszaak, semmi több. tarts ki és légy következetes, el fog múlni. az én fiam iszonyú szemtelen volt és csúnyán beszélt tavaly nyáron. ilyenkor kell keményen fogni, különben a fejedre nő
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook