Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Névválasztás a leendő asszonyoknak fórum

Névválasztás a leendő asszonyoknak (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
102. mmacus
2009. aug. 11. 17:26

Sziasztok!

Én hagyományosan -né lettem, de nagyon tetszik mostanában ha a lánykori név elé felveszik férj vezetéknevét. Azt hiszem, ha most lenne aktuális, így tennék.

101. vvicus
2009. aug. 11. 17:19

Nekünk 3 hete volt az esküvőnk, mindketten felvettük egymás nevét, az én vezetéknevem áll elől, aztán kötőjel és az ő vezetékneve. Nekem fontos volt, hogy közös legyen a nevünk, a saját nevemtől viszont nem váltam volna meg.

Én úgy tudom, hogy ha majd a mi gyerekeink valaki szintén kötőjelessel "akadnak" össze, akkor választaniuk kell, nem lehet négy vezetéknevet egymás mellé tenni kötőjellel, és olyat sem lehet hivatalosan megtenni, hogy az egyik vezetéknevet lerövidítenek a kezdőbetűre. Persze ezt is csak fórumról tudom, de az anyakönyvvezető tényleg csak a szokásos formulákat mutatta be, semmi rövidített vezetékneves, meg ilyenek.

Ja, és persze egy vagyon, mire mind a ketten átíratjuk az iratainkat, nem ez a legkellemesebb része, de ezzel jár és kész. :-)

2009. aug. 11. 16:43
Mindenki maga dönti el, hogy viseli majd a nevét az esküvő után, de én nagyon megbántam, hogy felvettem a nevét.
99. nusza
2009. aug. 11. 15:04

Sziasztok!

Nálunk a párom vette fel az én vezetéknevemet. Én sem vagyok -né tipus, neki kettős vezetékneve van, amit utált és hát elég régimódi, úgyhogy én se szívesen vettem volna fül, főképp hogy három vezetéknevem legyen. Övé volt az ötlet, hogy mit szólnék, ha ő venné fel és én nagyon meghatódtam. Az apukám (mivel csak lányos apa) könnyekig hatódott, hogy tovább visszük a nevét.

És egyenlőre mindkinek a környezetünkben nagyon tetszett az ötlet, hogy milyen modernek vagyunk, és ez milyen jópofa dolog.

Egyébként így egy év után meg ha bemutatkozunk senki nem tudja, hogy én vettem fel az övét, vagy ő az enyémet. Csak egyforma és kész.:))

2009. aug. 11. 14:35
Sziasztok! Még nem tudjuk mikor házasodunk, de a nevemben már megállapodtunk.:) Mindenképpen fel szeretném venni a vezetéknevét. Abban egyetértettünk, hogy nem vagyok az a "-né" típus, nagyon idegennek érezném a nevem. Megegyeztünk hogy kötőjeles lesz és úgy szerettük volna ha az Ő vezetékneve lenne elől, de nagyon nyelvtörő lenne. kb így: ...t-szt.... Anna. Úgyhogy enyém lesz elől. Tök jól fog hangzani!:) A gyerekek az ő vezetéknevét viszik majd tovább. Már csak azért is mert mi lesz ha ők is fel akarják venni a párjuk nevét, akkor 3 vezetéknevük lesz? Vagy nem veszik fel pont emiatt. Pedig olyan jó érzés lesz ha felvehetem a leendő férjem nevét! Már alig várom! Szerencsére csak 1 keresztnevem van, így még éppen hogy nem lesz túlságosan hosszú.
2009. aug. 11. 13:55
Sziasztok! Az én párom nagyon ragaszkodna a né-szócskához, de én nem leszek alárendelt, mindig is ellene voltam. Felveszem a nevét, hogy látszódjon összetartozunk, de ugyanolyan emberek vagyunk. Ennyi erővel miért nem a férjek veszik fel a feleségük nevét? Mivel lenne az másabb? Szóval én Balogh Ágnesből Fekete Ágnes leszek!
96. f65231edcb (válaszként erre: 92. - Lackó-zsanett)
2009. aug. 11. 13:11

haha és ha ugyanaz a vezetéknév???

na nálam döntsd el, lánykori nevemen vagyok-e vagy sem:))

95. 8559ed0e1b (válaszként erre: 93. - 9242a6388c)
2009. aug. 11. 12:34
Én is így jártam,és ez a véleményem nekem is.
94. petka
2009. aug. 11. 12:30
En X Andrea helyett Y Andrea lettem. Ket okbol, egyreszt a ferjemnek igy tetszett jobban hogy en teljesen az o nevet viseljem, masreszt mindkettot betuzni kell, mert elso hallasra nem ertik. Nem akartam ketto nevet betuzni, gondoltam egy is boven eleg lesz.
93. 9242a6388c (válaszként erre: 92. - Lackó-zsanett)
2009. aug. 11. 12:21
Büszkén viseltem, amíg meg nem csalt, és akkor már nem voltam büszke... nem akartam a nevét viselni többé és mindig úgy bemutatkozni, és aláírni! sokkal jobb a saját nevedet megtartani...
92. lackó-zsanett (válaszként erre: 1. - Pocy88)
2009. aug. 11. 12:14

Sziasztok!


X Zsanett vagyok a férjhez menetelem után Yné X Zsanett szeretnék lenni. Így felvettem a férjem nevét (vagyis csak a vezetéknevét né-vel kiegészítve), de a sajátom is megmaradt.

Sok olyan ismerősöm (nők), akik nem változtattak semmit sem a nevükön miután férjhez mentek, maradt a lánykori nevük - nekem ez nem tetszik! Házastársam nevét büszkén viselném. Nem tudom ti hogy vagytok ezzel!

91. Pné Veronika (válaszként erre: 48. - Sylvia81)
2009. aug. 11. 11:52
Az én gyerekeim is "kétnevűek" :-))
2009. aug. 11. 11:42

nálunk vicces volt, mert ugyanaz a vezetéknevünk, mint a férjemnek, pedig nincs átlagos nevünk.

én maradtam a lánykori nevemen, mert nem akartam Kollárné Kollár Írisz lenni:))

ja és ha felveszem a férjem nevét és Kollár Írisz lennék, akkor minden papíromat újra kellett volna csináltatni, pedig a nevem ugyanaz maradt volna:)

Nyilatkoznunk kellett továbbá, hogy a gyermekünk majd az apja nevét kapja-e vagy az anyjáét, ami nálunk ugye tök mindegy:)

de ez a bürökrácia itthon:)

2009. aug. 11. 11:41
Én ha elvenne az Ember (14 év alatt egyszer sem jutott eszébe!:))))) akkor az Ő vezetéknevét,és az én keresztnevemet tartanám meg. Tehát X Dóra helyett Y Dóra lennék.
88. Bogyeszkusz (válaszként erre: 87. - Kata75)
2009. aug. 11. 11:40
Köszi,megnyugodtam. :)
87. Kata75 (válaszként erre: 83. - Bogyeszkusz)
2009. aug. 11. 11:39
Szerintem nem hosszú, viszont a miénk ennél sokkal jobban:)
86. Kata75 (válaszként erre: 84. - Genlips)
2009. aug. 11. 11:34
Na, ez az:))
85. Kata75
2009. aug. 11. 11:31

Még annyit, hogy én először az X-né Y Katalin változatot kértem, de az esküvő előtt 2 nappal mikor vittem be a köszöntő pezsgőket megváltoztattam.

Egész úton félhangosan ismételgettem (kicsit sem tűnhettem "bolondnak":), és arra jutottam, hogy én nem vagyok -né. Egyszerűen nem illik az egyéniségemhez, de a férjem nevét mindenképp szerettem volna felvenni. Nekem ez hozzátartozik a dologhoz, viszont fordítva nem tudnám elképzelni.

84. genlips (válaszként erre: 18. - Cfbf9bf4af)
2009. aug. 11. 11:29
én is emellett teszem le a voksom, hogy mindkettőnek közös vezetékneve legyen kettejük eredeti vezetéknevéből (Kiss Sárga), csak mi lesz a következő generációval, amikor Kiss Sárga és Nagy Fehér találkozik? :))
83. Bogyeszkusz (válaszként erre: 81. - Kata75)
2009. aug. 11. 11:28

Teljesen igazad van! :)

Szerintem a mienk nem túl hosszú,vagy igen (Tóth - Mangó)? Mondjuk már mindegy,nem tudom lehetne-e módosítani,de a keresztnevük például rövidek lennének...

2009. aug. 11. 11:27

Az egyik barátnőmnek nagyon elbaltázott neve lett. A férje neve kötőjeles és a saját neve pedig két kereszt neves, tehát az asszonyneve így hangzik

Gipsz-Betonné Malter Anna Petra.

Kész rémálom, szerintem nem gondolkodott mielőtt ezt választotta.

81. Kata75 (válaszként erre: 73. - Bogyeszkusz)
2009. aug. 11. 11:26

Ez is igaz, mármint, hogy a nevében Tőled is vigyen tovább valamit a gyerkőc, de ha ez kissé "bonyolulttá" teszi, akkor én nem ragaszkodnék hozzá.

Hivatalosan így is viszi tovább a neved, hisz mindenhol szerepel, bár tudom ez nem ugyan olyan:)


Ettől függetlenül klassz is lehet, de pl. nálunk nem jött volna ki jól. Nem lett volna szép hangzása, így viszont (szerintünk:) nagyon szép nevük van:) Egy hosszú, viszonylag kacifántosabb (és ritka) vezetéknévhez kaptak egy rövid és "egyszerűbb" nevet.

80. syria
2009. aug. 11. 11:20

Én jól megbántam, hogy a lánynevem elé felvettem a férjem vezetéknevét a -né toldalékkal.

Megváltunk egymástól, de a lánynevem visszavételére sajnálom az energiát, (az a kisezer papír, hivatalok, illeték, brrr) pedig rettenetesen utálom, mikor hivatalosan alá kell írnom valamit.

79. Kata75
2009. aug. 11. 11:15

Sziasztok!


Nálunk előbb születtek az ikrek, mint hogy összeházasodtunk.

Ők csak az apuka nevét kapták, én pedig X-Y Katalin lettem. Ha fordítva lett volna is így választanánk, mert a férjem neve elég hosszú, az enyém pedig közepesen, ezért nem bonyolítanám az ő további dolgukat:)

78. Pocy88
2009. aug. 11. 11:14
Igen =)
77. Sylvia81 (válaszként erre: 76. - Pocy88)
2009. aug. 11. 11:14
Márminthogy Gipsz B. Eufrozina? (B=Beton)
76. Pocy88
2009. aug. 11. 11:13

Így lehet-e a gyerek nevét:


apuka nevezékneve anyuka vezetéknevének első betűje és a keresztnév, vagyis D...... B. ........

75. 8559ed0e1b (válaszként erre: 41. - Pocy88)
2009. aug. 11. 11:12

Szerintem ez mindenhol válltozik.Nálunk 3 hónapot kell várni.

Idén nyáron esküdtünk volna,de történt egy tragédia,így jövőre nekifutunk újra.

Márciusban jelentkeztünk be,és junius közepén esküdtünk volna.

74. Bogyeszkusz (válaszként erre: 71. - Pocy88)
2009. aug. 11. 11:11
Igen,persze! :) Így már világos.
73. Bogyeszkusz (válaszként erre: 67. - Sylvia81)
2009. aug. 11. 11:11
Én magam sem szerettem volna,hogy párom felvegye a nevem,elveszne az egyediségem valamilyen szinten.De ahhoz ragaszkodom,hogy a gyerekek kapjanak belőlem is meg belőle is.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook