Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Neveljük-e, nevelhetjüke-e a szomszéd gyerekét, unokáját? fórum

Neveljük-e, nevelhetjüke-e a szomszéd gyerekét, unokáját? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
25. f36e266467 (válaszként erre: 23. - Banyaci)
2012. júl. 30. 16:50
Egyetértek!
24. virus2008 (válaszként erre: 1. - Serry)
2012. júl. 30. 16:49

Amúgy látom titeket az a megnyílvánulás már nem is zavar, hogy nagymama kikéri magának, hogy neki mekkora joga van a házban :)


Miért az normális?


Nem tudom miért kell megsértődni ezen, nem történt akkora nagy dolog.


Mindenki akkora nagy dologra veszi ha a gyerekét inzultus éri, viszont azon nem gondolkodik el, hogy talán nem neveli, vagy félreneveli esetlegesen.


Amúgy tényleg nem odavaló az a szemét és igaza van neki is ebben, ennyi!

2012. júl. 30. 16:48
Oké, nem szereted. A felnőttekre is rá szoktál szólni? Mert nekem az szokott az egyik problémám lenni, hogy csak a gyerekekre mernek néhányan rászólni. Én úgy gondolom helyesebb lenne egy lakógyűlésen szólni emiatt és nem az éppen szemetet lerakó kisgyereket hozni kellemetlen helyzetbe. Esetleg ha a nagymamaott lakik neki kellett volna egy összefutás alkalmával jelezni, hogy jobb lenne, ha a lakók a nagy kukába vinnék a szemetet mert neked kellemetlen amikor már a kuka mellet landol. Amennyiben a gyerek nem a kuka mellé szétszórta a szemetet, esetleg nem dobálta kővel senkinek az ablakát, szerintem nem helyes neked rászólnod. Főleg, ha látta a nagymamája és ő megengedte neki azt hogy a szemetet a kis kukába tegye. A gyerek rossz döntéséért pedig ebben az esetben te is felelős vagy. Márpedig azért mert te külted őt oda. Lehet, hogy a nagyi tudta, hogy gyerek még nem közlekedik átgondoltan, biztonságosan.
22. f36e266467 (válaszként erre: 1. - Serry)
2012. júl. 30. 16:48

Azt gondolom, hogy amiket leírtál az alapján számodra fontosabb az, hogy a szemét hova kerül, mint az, hogy a gyerek biztonságban legyen. Ezt ebből a mondatodból gondolom:


"A gyerek rossz döntéseiért nem én vagyok a felelős. . mehetett volna a biztonságos járdán is a nagyobb kommunális hulladék számára kijelölt kukához. "


Ez nagyon rosszul hangzik.


Amúgy meg szerintem legközelebb érdemes ilyen helyzetben a szülőkkel megbeszélni, hogy mit kérnél. Akkor szerintem minden gond, ami ebből adódhat át is van hidalva.

21. Serry (válaszként erre: 17. - Szafaripók)
2012. júl. 30. 16:48
Nem fel sem fogta....
2012. júl. 30. 16:47
Úgy látszik itt sokan úgy vélik hogyha azt csinálják amit a többség,- a nagy semmit- akkor helyesen cselekednek. Én Serry-vel értek egyet. Mindenkinek tanítani kellene a felnövekvő generációt, hogy mi a helyes. Talán akkor nem lenne Mo. szemétdomb.
19. inta
2012. júl. 30. 16:47

Nem ugatta le. Csak megkérte, hogy tegye oda, ahova való.

Viszont, Serry, sajnos valószínű, hogy teljesen hiába, és csak magadnak okozol vele kellemetlenségeket.

18. Serry (válaszként erre: 14. - Poly13)
2012. júl. 30. 16:46
Már írta 11 ÉVES GYEREKRŐL beszélünk. :))))
2012. júl. 30. 16:46

Szerintem egy normális hangon intézett kérés még nem nevelés. Én fel tudom fogni, miért kérted, szerintem nincsen ebben semmi.

Ha egy 11 éves gyerek meg egyedül nem képes átmenni az úttesten, az már tényleg egy másik történet.

Szerintem ne érezd magad rosszul: szépen megkérted, meköszönted, ennyi. Én úgy gondolom, a kérés is érthető. A szelektív azért szelektív, mert...!:)

Az tényleg gáz, hogy valaki azt hiszi, hogy azért, mert akár csak 1 nappal is régebb óta lakik ott, több joga van. Ez nem hiszem, hogy ebben az esetben hivatkozási alap. A nagyika tényleg nem érti, miért KÉRTED meg az unokáját?

16. Serry (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2012. júl. 30. 16:45

Nem cseszegettem, mert az első kérésemre meg sem rezdült. akkor cseszegettem volna ha bukó mód lekiabálom,hogy gyerek a füleden ülsz mit mondtam? Ehelyett ismét szépen kulturáltan megkértem.. elment megtette amit kértem és mikor ismét hallótávolságban volt meg köszöntem. Ebben mi teszerinted a cseszegetés?


Ha ez neked az régen rossz...

15. mosolyka1111 (válaszként erre: 9. - Virus2008)
2012. júl. 30. 16:45
Szerintem is, az a kis kuka valszeg papírzsepinek, jégkrémes papírnak, cigis doboznak van ott. Nincs ebben semmi.
14. poly13
2012. júl. 30. 16:44

nem írtad mennyi idős a szomszéd unokája, ha még kicsi, akkor helytelen a kérdésed is, mert azzal, hogy a kocsik közzé, még ha parkoló is - talán, nem közút- veszélyeztetted a testi épségét, a nagymama szerintem nem véletlenül nem odaküldte eredetileg

a másik, ha nagy gyerek akkor sem illik erősködni vele, hiszen ő csak azt tette, amit kértek, ezzel nem okozott valódi kárt senkinek, még csak rossz sem volt

vannak esetek, amikor rájuk kell szólni, de ezt senki sem teszi, tizenévesek éppen és cigiznek, hangoskodnak, kötekednek stb ilyenkor senki sem próbálja őket nevelni, ilyenkor is nevelnéd őket

az, hogy milyen szomszéd vagy ebből nem lehet megítélni, te milyennek tartod magad?

13. andi6020 (válaszként erre: 1. - Serry)
2012. júl. 30. 16:43
Ráadásul miért a gyereket cseszegeted? Azt csinálta, amit a nagymama mondott.
12. virus2008 (válaszként erre: 7. - Serry)
2012. júl. 30. 16:42

Lusta világot élünk, én is észrevettem.

Amióta kertesházban élek legalább megszabadultam, az ilyen férhetetlen szocimaradékoktól....

Többet soha!!!!!

11. Serry (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2012. júl. 30. 16:41
A gyerek 11 éves. A kuka amiről beszélünk a másik lépcsőház előtt mellettünk áll járdáról is simán megközelíthető nem szükséges emiatt a parkoló autók közé menni. Nem forgalmas utca a forgalom a másik oldalon van a házunk háta mögött. Ez egy belső parkoló.
10. andi6020 (válaszként erre: 1. - Serry)
2012. júl. 30. 16:41

Medve anyám....

Tényleg, nevelgesd a saját gyerekedet!

Mi jogon utasítgatsz te bárkit, és főleg mi jogon bírálod felül más döntését?

És még neked áll feljebb.

Agyam eldobom.

9. virus2008 (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2012. júl. 30. 16:40

A szelektiv palackok nem oda valók, bármikor kigyulladhat egy csikk miatt pl.


Amúgy miért ne tanulhatná meg, hogy nem odavaló, hanem szelektívbe?


Amúgy meg nem hinném hogy 8 sávos útról beszélünk,

hanem max parkoló.


Amúgy a gyerek meg megmondta volna, hogy nem mehet sehová nem történt volna semmi.

8. Serry (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2012. júl. 30. 16:39
A történetet értek köszi. S az is hozzá tartozik a történethez, ohgy amikor a gyerek visszajött a padhoz én megköszöntem neki.
7. Serry (válaszként erre: 2. - 2a69f78972)
2012. júl. 30. 16:38

A gyerek rossz döntéseiért nem én vagyok a felelős.. mehetett volna a biztonságos járdán is a nagyobb kommunális hulladék számára kijelölt kukához.


Csak azt nem szeretem,hogy a lépcsőházzal szemközt levő kisméretű az utcán járókelők számára kihelyezett kukát telepakolják a házból lehozott kommunális hulladékkal, ohgy abból ah az ürítés előtt pár nappal már a kuka mellett landol. Szóval ez van...

2012. júl. 30. 16:36
A nagymama leküldte az unokájával a napi kis szemetét. Ő szépen beletette. Te pedig fogod, és elküldeted máshová a gyermeket a szeméttel? Jól értem? Mi jogon?
5. virus2008 (válaszként erre: 1. - Serry)
2012. júl. 30. 16:34

Hu de utálom az ilyen vén szatyrokat, azt hiszi ha ott lakik évek óta bármi hatalma lenne!


Az a baj ha ők nem nevelik rendesen a gyereket ki más tenné? :)

Meg hát az ő pici szive csücskét senki se bántsa....


Nem tettél ezzel semmi rosszat, amúgy ő meg egyedül leengedi a gyereket és fentről kormányoz, idióta :)

2012. júl. 30. 16:33

Én sem szerettem sose, ha az ajtó melletti pici kuka a háztartási szeméttel volt tele, és attól bűzlött.

Azt gondolom, nem baj, ha tényleg normális hangon megkéred a gyereket, hogy vigye át a nagy kukába, mert ez itt másért van. Ha a gyerek megérti, miért kérték ezt tőle, legközelebb talán magától is megteszi.

De ha az a kuka tényleg az út másik oldalán van, és forgalmas, autók járnak, akkor elmehettél volna vele... Ha meg nem volt veszélyben, mert nem járt arra autó, hááát...

Egyébként mekkora gyerekről beszélünk?

2012. júl. 30. 16:30

Én se értem miért ne lehetne a kukába szemetet tenni...

Másrészt viszont nem gondolom, hogy ez már más gyerekének a nevelése lenne.

2012. júl. 30. 16:27

Ez mi:

"Nem szeretem, ohgy ilyen olyan kis zacskókban a lakótársaink itt felejtik a szemetüket. . . "


A kukában ? Miért? Rá van írva, hogy a lakóknak TILOS?


Tényleg ne nevelgesd más gyerekét/unokáját, bízd a szülőkre!...és főleg ne küldd más gyerekét az autók közé.

2012. júl. 30. 16:21

Tegnap késő délutáni történet és a mai folytatás:

Kiskertünk van a panel ház előtt, éppen levittem a kipusztult virágokat és még gazolgattam kicsit. A negyediken lakó szomszédunk unokája utánam lépett ki a házból kezében két motyóval. az egyik a saját kis cucca ezzel várta az anyukáját az utcán ,a nagyika fent a negyediken az ablakból leste őt. A másik kezében volt az aznapi műanyag üveg szemét, amit a kiskertünk mellett álló kis kukába tette, ami inkább szolgál arra,ohgy a járókelőknek legyen hová tenni a szemetet kézből, mint,ohgy a kommunális hulladékukat ott parkoljuk le. Nem szeretem,ohgy ilyen olyan kis zacskókban a lakótársaink itt felejtik a szemetüket...

A kisfiú fogta és elhelyezett itt a rábízott csomagot. Én szépen megkértem,hogy ha lehet vigye el a nagy kukába, ami nincs km-kre. A kisfiú elsőre ezt nem tette meg. Én folytattam a munkám.. majd mikor újra letelepedett ott a padra, mert anyja még nem jött ismét megkértem szépen,ohgy amíg vársz anyukádra megtennéd,ohgy a szemetet elviszed a másik kukába. Kisfiú szó nélkül fogta magát és elvitte a kukába a szemetet. Közben nagyika fentről kiabál,hogy mit csinál mit járkál az autók közt. Én meg naivan vissza kiabáltam,hogy megkértem a szemetet vigye el. Nem csinál a gyerek semmi rosszat.


Na második felvonás ma. Éppen kifelé tartok a házból, mikor ez a nagymama érkezik meg. kinyitom az ajtót és szokás szerint beengedem, köszönök neki. Ő pedig csípőből lehurrog, ohgy milyen jogon egzecíroztatom az unokáját? Válaszom: szépen megkértem. Kérdés: Mit gondolok én magamról, hiszen most költöztem ide ő meg itt él évtizedek óta. Mi jogon szólok bele ( 4 éve lakunk itt) Neveljem én csak az én gyerekeimet ( nem vártam meg,hogy odáig jusson a kiabálással,hogy neveletlenek lennének a kölkeim)

Miért zavar,hogy oda teszi, kuka arra való. Én csendesen annyit jegyeztem meg,hogy az a kuka nem ezt a célt szolgálja. Udvariasan közöltem nekem mennem kell elköszöntem és elmentem. rácsuktam az ajtót.


Szóval ki mit gondol? Kiállhatatlan szomszéd vagyok,

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook