Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nespresso kapszulás kávégéppel kapcsolatos vélemények fórum

Nespresso kapszulás kávégéppel kapcsolatos vélemények (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. aug. 14. 12:38
Egyébként a frissen, egészen pontosan néhány nappal a felhasználást megelőzően őrölt kávé a legízletesebb(a nem előrehaladott oxidációs folyamatok is érlelik az ízét), nem pedig az, amelyiket jó esetben is hetekkel, hónapokkal korábban őröltek és zártak dobozba.
2013. aug. 14. 12:34
Az minden, csak nem rendes kave! Ezert maradok a jo oreg Omnianal!
18. Annie1130 (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2013. aug. 14. 12:28
A "jó minőséget" megkérdőjelezem. Az összes, de kivétel nélkül az összes általános, szupermarketek polcain kapható kávé nagy százalékban "szemét", alacsonyabb minőségű kávébabokból van, amelyeket prémium minőségű kávéval javítanak fel, hogy valami íze is legyen és gondosan kikísérletezett, különböző hőfokra beállított pörkölési eljárással hozzák ki belőle a maximumot. Van egy dél-amerikai jóbarátom, akinek kávéültetvénye van, és kávéforgalmazással foglalkozik. Az ereiben is kávé csorgadozik, de viccen kívül..olyan szenvedéllyel mesél a kávéról, ez az élete, a hivatása. rengeteget mesélt nekem a kávéról és a kávék osztályozásáról, adni is szokott nekem a kávéjából. Na, az amit mi kávénak ismerünk, annak nem sok köze van az igazi kávéhoz! Ez egy selymesen lágy, testes finom, forró ital, nem pedig egy keserű lötty. Az ilyen prémium kávék kilója kiskereskedelemben, gourmet boltok polcain nem 1-2-3 ezer forintos történet. A nyerskávé világpiaci árát meg lehet nézni a tőzsdén és el lehet gondolkodni azon, hogy hogy az általunk drágának és jó minőségűnek nevezett, boltok polcain kapható kávé melyik kategóriába tartozik valójában figyelembe véve a vámokat, a behajóztatást, a pörkölést, a csomagolás, a helyi általános forgalmi adót, a nagyker hasznot , na meg a kisker hasznot.
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Silver05)
2013. aug. 14. 12:19

Szerintem, pont azért vannak alumíniumból, vagy műanyagból, hogy ne legyen papír íze.

A neten lehet ilyen dolgokat látni, hogyan kell házilag újratölteni, én olyat találtam ahol alufolíával fedték le, ismerősön és én is kipróbáltuk és arra volt jó, hogy szétröhögtük magunkat, hogy milyen bénák vagyunk, majdnem tönkre tettük a készülékeinket :DDDDD

Szerintem aki erre invesztál be, az vegye meg az eredeti friss kávés kapszulát, kicsit olyan, mintha egy luxus kocsiba, keveréket szeretnék tankolni, mert az olcsóbb.

16. mese habbal (válaszként erre: 13. - Silver05)
2013. aug. 14. 12:19

apukáméknál van ilyen Nespresso gép. én nem annyira szeretem, mert én a gyenge kávét szeretem, és nekem a gyengébbek is erősek ebben :) de ez ízlés kérdése :)


de az biztos, hogy ők szoktak bele tenni nem eredeti kapszulát, nem tudom hol veszik, de még sosem robbant bele.. olyat is láttam már náluk, amit ő töltött meg... működik...

15. Krisz42 (válaszként erre: 10. - Silver05)
2013. aug. 14. 12:18
Kapszulákból többféle van,mindnek más a színe,olyan 12 van,de lehet,h több.Mind más ízű,mi a kávègêphez sokat kaptunk ajândékba-de százezer felett volt a gép-,a pohár is drága,de mint írtam,nálunk mindenkinek nagyon ízlik,aki megfordul nâlunk:)
2013. aug. 14. 12:17
Mi tönkre mennénk ha a férjem kapszulás kávét inna :) Szerintem az ilyen kávéfőző annak jó aki max.2db kávét iszik meg egész nap.
13. Silver05 (válaszként erre: 6. - Hlotti)
2013. aug. 14. 12:13

Elvileg van, úgy nevezett coffeeduck. Keress majd rá. Ha minden igaz, ez egy üres kapszula, amit te töltesz meg akármilyen kávéval és azt főzöd le. De pontosabbat nem tudok róla...


Amire én gondolok, az az, hogy elvileg a Nespresso gépekhez csak és kizárólag a Nespresso üzletében vásárolt kapszulát lehetne használni, de pl. a Me.dia M.arkt-ban vannak kapszulák, amire rá van írva h a Nespresso gépekhez is ajánlják. Ami a Nespresso-ban van, az alumíniumból készült kapszula, az MM-ben pedig újrafelhasznosítható papírból készült kapszula... Ez utóbbit senki nem próbálta még?

2013. aug. 14. 12:09
Szia! Nekem Chibo van, nagyon szeretem. Egy hátránya van aminek nem örülök, hogy nem lehet akárhol venni hozzá kapszulát, de ha egyszerre többet vásárolok, akkor kiküszöbölhető. Azt hiszem mindegyik ilyen kávéfőzővel így van, nem mindenhol kapható hozzájuk kapszula.
11. tamcs1987 (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2013. aug. 14. 12:05
odaírtam, hogy attól függ ki mennyit ivott előtte a másik fajtából! ez egyáltalán nem fura szerintem...
2013. aug. 14. 12:05

Hű, köszönöm a gyors válaszokat! :)

Igen, azt én is tudom, hogy drága így a kávézás, nem is értem magam, hogy miért vagyok ennyire rákattanva... De már ezzel is álmodok...

Párom nem kávézik, csak én... Én általában egyet iszok otthon munkába indulás előtt, meg egyet napközben a munkahelyen. Igen, a vendégek már húzósabbak, mert nemsokára összeköltözünk Párommal és "kell" tartani pár lakásavatót is majd :)

A kapszulákról is írnátok kicsit bővebben?

2013. aug. 14. 12:03

nekem mondjuk az is furi, amit itt valaki ír alább, hogy egy adag kávét elfeleznek. szerintem nem annyira erős, sőt... én simán tudok duplát is inni belőle:)

1 kapszula 1 espresso.

mondjuk aki az automatás gépi "kávét" itta eddig annak lehet hogy sok egy normál adag kávé, de másnak szerintem nem.

8. emagdi (válaszként erre: 1. - Silver05)
2013. aug. 14. 12:01

figyi, az teljesen nyilvánvaló, hogy a nespresso márkaboltban nagyon ellene vannak az utángyártott kapszuláknak, mert hát ugye ők abból élnek, hogy kapszulákat árulnak jó pénzért:)

egyébként ha belegondolsz, ezeket simán lehet utángyártani, az viszont kérdés, hogy ugyanolyan jó minőségű-e a kávé, mint az eredetiben.


meg hát azt hiszem, hogy ez is egyfajta életérzés, ha már megveszed a nespresso gépet, akkor úgy az igazi ha megveszed hozzá az eredeti kapszulákat, és azt iszod.


valóban drága, de mondjuk ha minden nap kávézóban (v munkahelyi büfében) veszi valaki a kávét egyébként, ahhoz képest még mindig olcsóbb így, otthon.

2013. aug. 14. 11:58
Nekünk is van otthon,nagyon jó,egyáltalán nem erős vagy nemerős,mert ehhez többféle kapszula van,mindegyik más fajta,én nem kávézom,de párom néha igen,barátok pedig mindig kérnek nalunk,mert szerintük is nagon finom,ráadásul ugyanúgy lehet kicsit,nagyot,felgőzőlve,latte,stb.-t csinâlni,kapszula ízvilágbanpedig nagyon sokféle van és nagyon jòk.Párom se nagy kávéivó,ő az ízvilága miatt iszik néha,tehát inkább a minőségre hajt,de ő is,más is elégedett vele.Kb.egy éve megvan,de tökéletesen működik.
2013. aug. 14. 11:49
Nekem a Dolce Gustos van, és imádjuk, bár az tény, hogy nagyonb drága hozzá a kapszula! Ehhez is van "nem eredeti"??
5. tamcs1987 (válaszként erre: 1. - Silver05)
2013. aug. 14. 11:49

szia! párom munkahelyén csak nespresso gépek vannak, minden nap az isszák :) nekünk otthon van egy gépünk, kapott ajándékba karácsonyra, 30 db kapszulával, de még ki sem próbáltuk! :)

annyit tudok, hogy egy kapszulával elkészült kávét többen isznak meg, mert nagyon erőset főz a gép! azt hiszem ők elfelezik! ugye attól függ ki mennyi iszik amúgy :)

2013. aug. 14. 11:49
Szia! Nekem van nescafe kapszulás gépem! Nem ez a fajta, nekem a gusto van. Az általad írtról nem tudok beszámolni, de én megbántam, hogy megvettem az enyémet! A kávé Isteni. Egszerű és gyors ez tény. De nagyon drága. Egy doboz kapszula Kb 1400 Ft .. Valahol még több. 16 darab van benne. Ha csak ketten kávézunk egy nap, mondjuk megiszunk 2-őt, ( egyébként 3-an kávézunk) Akkor az 4 kávé egy napra. Tehát egy doboz 4 !! napra elég. Szerintem nagyon sokba jön így ki. Ha 2 dobozzal veszek egy héten az 2800 Ft. Egy hónapban az 11200 Ft. És még nem számoltam a vizet, az energiát. Ja és az alap kapszulával számoltam. HA cappucinot, lattet vagy forro csokit szertnél, akkor egy doboz csak 8 adag. Mert mindegyikhez kell egy tejpatron meg egy sima. Szóval minimum 11.200 Ft-ot elkávézni egy hónapban szerintem ( nekem) sok. És még nem kínáltam meg egy vendégemet se.. De ha mindezek ellenére Te ezt megteheted, az íze miatt vedd meg.
3. Annie1130 (válaszként erre: 1. - Silver05)
2013. aug. 14. 11:47
Egyébként az tény, hogy nagyon design-os...:) Jól mutat a konyhapulton.:)
2013. aug. 14. 11:47
Én nem venném meg,kóstoltam már, nem szeretem a kapszulás kávét. Csak egy marketingfogás az egész, hogy az egyébként sem olcsó kávét hogy lehet kiporciózva mégdrágábban eladni. Bár szerintem az is csak marketing-duma, hogy berobban, ha más típusút használsz hozzá. Vagy van itt valaki, akinek már berobbant?:)
2013. aug. 14. 11:39

Sziasztok!

Még sosem volt kapszulás kávéfőzőm, de most nagyon megtetszett a Nespresso alapgépe (XN214010), ami ráadásul most akciós is az egyik boltban. Tegnap még meg is kóstoltam a Nespresso üzletében, hogy milyen kávét főz. Nagyon ízlett!

Viszont ott azt mondták, hogy csak és kizárólag a náluk vásárolt kapszulákkal működik a gép. Ahol most akciós ez a kávéfőző, ott árulnak Nespresso gépekhez való kapszulát is, arra azt mondták az üzletben, hogy az nem jó, nincs a Nespresso által bevizsgálva és akár be is robbanhat a gépbe... Kérdés a következő: aki ilyen gépet használ, tényleg csak és kizárólag a hivatalos kapszulát használja?

Illetve véleményeket is elfogadok róla, hogy kinek hogy vált be.

Előre is köszönöm a válaszokat és bocsi, hogy ilyen hosszúra nyílt a kezdés :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook