Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németországba költözünk tavasszal!! fórum

Németországba költözünk tavasszal!! (beszélgetős fórum)


1 2 3
19. mh07
2011. júl. 4. 20:17

Több fiatal ismerősünk ment Angliába gyerekcsősznek. Fiúk Írországba építkezésekre.

Néhányan hajón dolgoznak.


Egyre azért figyelni kell, az ott megkeresett pénz - mivel a magyarok ott is kevesebbet kapnak - akkor jó, ha félre tudsz tenni belőle és évek múltán ha haza jössz, itthon lehet befektetni (ház, stb.)

18. 6839e5f61e (válaszként erre: 1. - Erycicus)
2011. júl. 4. 20:13
szia! párom ma ment ki stuttgartba, de nagyon gondolkodom benne h utána megyek, vagyis nem tudom :S kéne munka, mert azt mondták kint az ő egy fizujából nem tudnánk megélni. Ti hogyan tervezitek?
17. Shiruba Ryu (válaszként erre: 13. - Tina87)
2011. júl. 4. 20:13
Ha angolul tudsz költözz olyan helyre, ahol angolul beszélnek. Amerikára gondoltál már? Egész jó hely, bár sok ott a Sátánista. Egy pap a szomszédból kint lakott pár évet, amikor visszajött +50 kilóval volt nehezebb. A hamburger meg a sült krumpli... :P
16. mh07 (válaszként erre: 13. - Tina87)
2011. júl. 4. 20:13

Először is a nyelvtanulás. Anélkül esélytelen.

Vannak már hazai irodák is, ahol segítenek a munkakeresésben. Az internetnek hála már direkt is kereshetsz. Ausztriában pl. az AMS.at oldalon is találsz.

15. Shiruba Ryu (válaszként erre: 11. - Mh07)
2011. júl. 4. 20:11

Bénák a vezetők.

Nem vezetésre születtek sajnos, ah háború is volt

ott is mindentől féltek míg más államok nem adták be

a derekukat. Mire lehet büszke a magyar?


Az Aradi Vértanúkra, akik életüket adták?

Ez lenne a minimum, ezt nem is kéne kiemelni.


Sose volt gazdag az ország, mindig a mese is úgy

kezdődik... volt egyszer egy szegény ember.

Én még fiatal vagyok, de nem akarok a 24 órában

14-et dolgozni havi 90 ezres fizetésért.


A mamám ismerőse kiköltözött még a rendszerváltáskor Amerikába. Azóta ott él és még repülője is van. >.< Nekünk meg jó ha van egy Lada. :D

14. mh07 (válaszként erre: 10. - Erycicus)
2011. júl. 4. 20:10

Mi anno a középiskolában tanultuk a németet, de soha sem használtuk így aztán nálunk is megy a felelevenítés.

Van egy gyors és hatékony módszer, amivel kb. 4 hónap alatt lehet a sima nyelvtanfolyamon 1 év alatt tanultakat elsajátítani. Plusz még megfejeljük a neten található számos okossággal.

Egyébként vendéglátóban gondolkodunk, akár szobalánynak is hajlandó vagyok beállni. A nyelv minél jobb elsajátítása érdekében.

13. Tina87
2011. júl. 4. 20:09

Én is tervezgetem hogy kimegyek, de fogalmam sincs hogy álljak neki.Elöször nem ártana németül tudnom, mert angolul tudok csak, viszont egy német cégnél dolgozom, és valószínüleg kinn is tudnék az ottani boltokban dolgozni.


Ti hogy indultok neki?

12. bc2009c2a4 (válaszként erre: 10. - Erycicus)
2011. júl. 4. 20:07

sziasztok

a nyelv nagyon fontos..

S ha már ugy jöttök ki hogy van már biztos munkahely az a legjobb..!

11. mh07
2011. júl. 4. 20:07

Nagyon nehéz döntés volt. Édesanyám, a tesómék, egyenlőre a lányom maradnak. De mi már nem bírjuk tovább.

A férjem 50 éves 4 diploma: öreg vagy túl-képzett:-)

A lányom 24 éves 2 diploma - kifizetve az utolsó fillérig, zsebből! - 2 nyelvvizsga: nincs tapasztalata:-)

Én 43 éves érettségi + tanfolyamok: nincs diplomám, öreg vagyok és nem vagyok megváltozott munkaképességű:-)

Hát ilyen gazdag ez az ország?

10. erycicus (válaszként erre: 4. - Mh07)
2011. júl. 4. 20:03
Férjem is Ausztriát vagy N országot gondolja.Mivel foglalkoztok??Én azért gondolom jövőre bár én már szivem szerint holnap mennék,de nem beszélünk idegennyelvet,tehát még egy kis nyelvtanfolyamot elkell végeznünk.
9. Shiruba Ryu (válaszként erre: 6. - Mh07)
2011. júl. 4. 20:00

Akkor mindent bele.

A hazát már úgyis mindenféle nép lakja, Románia

gazdagabb. A megélhetés a fontos, nem az hogy ez a

haza. Veszett ügyért kár harcolni, a fizetés is

nagy nulla, mindenhol mindent felemelnek a fizetést

meg lent tartják.


A főnök kiabál.

Semmi pénz.

Túlóráért nem fizetnek.

Minek maradjon az ember, mert ez a haza? :))

Maradok én ha kapok olyan fizetést mint a

miniszterek. De nem hiszem, hogy erre sor kerülne.

2011. júl. 4. 20:00
Mi is úgy vagyunk,hogy csak pÁr családtag van aki visszatart,nekem munkám nem egy extra jól fizető állás,férjem szobafestő, sajna az anyagi helyzet miatt már lassan luxus festőt hívni mindenki magának fest.Lakást kiadnánk ismerősnek albérletbe.
7. erycicus (válaszként erre: 2. - Ce53b9ff5e)
2011. júl. 4. 19:56
Jelentkeztem :)Köszi az invitálást:))
6. mh07 (válaszként erre: 5. - Shiruba Ryu)
2011. júl. 4. 19:56

Évekig az tartott vissza bennünket is, hogy ez a Hazánk. De mára már eljutottunk oda, hogy ha mi nem kellünk a Hazánknak akkor Ő sem kell nekünk!

Korunknál fogva ez az utolsó esélyünk:-(

2011. júl. 4. 19:54

Sokan azért maradnak mert ez a hazájuk.

Ha ez a haza, akkor had ne halljunk már éhen. ;D

Lassan annyit keres az ember mint aki seperget.


Én is kimegyek majd külföldre egyelőre csak melózni.

Ha tetszeni fog a hely én is kiköltözöm.

4. mh07 (válaszként erre: 1. - Erycicus)
2011. júl. 4. 19:53

Szia!


Mi is hasonlóan döntöttünk a férjemmel, csak mi ha lehet már az idén és Ausztriába szeretnénk menni.

2011. júl. 4. 19:52

Jó ötlet a kiköltözés.

Itt úgysincs semmi. :D

2011. júl. 4. 19:52
gyere a magyarok Németorszagban forumra vagy a klubbunkba,nalam is megtalalod.
2011. júl. 4. 19:47
Sziasztok Férjemmel és kisfiammal arra az elhatározásra jutottunk,hogy kiköltözünk külföldre!! Azért nyitottam ezt a fórumot,hogy ha másnak/másoknak is ez a terve beszélgessünk,tervezgessünk együtt,de várom azokat is aki külföldön dolgozik él és jótanáccsal látna el.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook