Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem várt baba, most mi legyen? fórum

Nem várt baba, most mi legyen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. ápr. 14. 14:52

Nem vaúzok meg semmi sem csak annyit hogy elég szívszorító végignézi egy abortuszt nem kivülről hogy hogy csinálják hanem belülről ahogy a testen belül az a kis embrió minden tudás nélkül menekül!!!


Ennyi.....

2012. ápr. 14. 14:50
Az igazság az ,hogy itt több esélyünk van arra,hogy fel tudjuk nevelni mint Magyarországon . Itt rengeteg a gyerek nem ritka a négy öt sem. Az állam nagyon támogat és mindenben segít, arról nem is beszélve hogy a fizetés is a többszöröse. Szerintem ha mindez még otthon történik az nagyobb gond lett volna.
32. csgybzs (válaszként erre: 31. - Zsike88)
2012. ápr. 14. 14:49
Tényleg felesleges folytatni, csak reagálok még. Egy gyereknek rádöbbenni majd x év múlva arra, hogy a szülei eldobták mint egy taknyos zsepit és lemondtak róla sokkal nagyobb érvágás és trauma lehet majd. Bele se merek gondolni. nem hiszem, hogy akkora lelki sérülést szeretne bárki is okozni a gyerekének. És a gyerek nem arra fog gondolni, hogy "Milyen rendesek, hogy lehetőséget adtak", hanem arra, hogy mekkora szemetek.... Míg egy embrió minden tudás nélkül... azt sem tudja mi történik vele, szerintem ez sokkal humánusabb.
31. zsike88 (válaszként erre: 30. - Csgybzs)
2012. ápr. 14. 14:44
Már látom nem érdemes ezt a beszélgetést folytatni, hiszen teljesen más a személyiségünk. Szerintem ha valaki nem tudja felnevelni a gyereket tisztességesen inkább adja másnak, aki megad neki mindent, mint h elvegye tőle a lehetőséget, hogy éljen. Ez is megviseli az embert... nyilván... de ennek legalább van eredménye.
30. csgybzs (válaszként erre: 29. - Zsike88)
2012. ápr. 14. 14:41

Szerintem sokkal aljasabb dolog megszülni és utána lemondani róla....

Egy terhesség/szülés is megviseli a nőt testileg. A lelki dolgok pedig, persze, nyilván nehéz, de mérlegelni kell, az apukák eléggé be tudnak rágni, ha az akaratuk ellenére akarnak belőlük apukát csinálni... (akár megint).

29. zsike88 (válaszként erre: 28. - Csgybzs)
2012. ápr. 14. 14:38
Az abortusz egyenlő nálam is a gyilkossággal. Ennél az örökbeadást is többe nézem. Meg azért vegyük figyelembe hogy egy nőt mennyire megvisel ez mind testileg mind lelkileg. Ezt az apuka nyilván nem érti...
28. csgybzs (válaszként erre: 26. - Zsike88)
2012. ápr. 14. 14:33
Szerintem meg a szülők joga eldönteni, hogy mi lesz vele. Azért nem értem ezt a hatalmas abortusz ellenességet a nem várt babákkal szemben, mert tettek ellene, hogy ne legyen. És egy élet.... nem.. még csak egy pár mm-es embrió, ami nem tud semmiről. Ő döntésképtelen... a szülők nem.
27. homern
2012. ápr. 14. 14:32

én a helyedben leülnék a férjjel és akár egy egész estén át beszélgetnénk mi változna,átszámolnánk anyagilag mit jelentene a családra nézve a dolog stb stb.ha van esély arra hogy fel tudjátok nevelni úgy,hogy nem romlanak emiatt jelentősen az életkörülményeitek,továbbra is meg tudtok adni mindent a már meglévő gyerekeknek,akkor a megtartás lenne a jó szerintem.

az én párom azt mondja jelenleg,hogy semmiképpen sem akar 1-2 éven belül kistesót,de tudom mennyire imádná pár nap után miután hozzászokott a gondolathoz :) (persze nem lesz,mert én sem szeretném még)


nálam az abortusz szóba sem jöhetne csak ha életveszély miatt van rá szükség,számomra egyenlő a gyilkolással és mehetnék is a pszichiátriára :)

de mindenki máshogy áll ehhez,ha azt a döntést hozzátok hogy képtelenség lenne eltartanotok még egy csöppséget,az is egy döntés..

26. zsike88 (válaszként erre: 25. - Csgybzs)
2012. ápr. 14. 14:30
Persze... ez igaz... csak azért azt ne felejtsük már el, hogy egy életről beszélünk. Ha baleset, ha nem már ott van. Apuka nem akarja... anyuka meg igen ha jól olvastam. Tudom, hogy a körülmények meg minden, de szerintem joga van az élethez.
25. csgybzs (válaszként erre: 24. - Zsike88)
2012. ápr. 14. 14:26
Miért kinek kéne eldönteni? Nem várt baba, tettek ellene, hogy ne foganjon meg, apuka se akarja, tehát egy "baleset" következménye....
24. zsike88 (válaszként erre: 23. - Csgybzs)
2012. ápr. 14. 14:25
Szóval szerinted csak egy kis "kezdemény" amit nekik kell eldönteni, hogy kell-e vagy nem... Életről beszélünk...
23. csgybzs (válaszként erre: 22. - Zsike88)
2012. ápr. 14. 14:19
Belőlük van az igaz, de messze nem a család része még, ne túlozzunk azért...
22. zsike88 (válaszként erre: 19. - Csgybzs)
2012. ápr. 14. 14:18
Szerintem ha már megfogant, akkor ez a "kezdemény" is a család része lett. Ha akarják, ha nem hozzájuk tartozik, belőlük van.
2012. ápr. 14. 14:06

nekem is jött a 4., mikor a 3.még 6 hós volt, pont aznap teszteltem. Nem akartam megtartani, elkezdtem intézni az abortuszt. A párom sem akarta... Azután menet közben valahogy meggondoltuk és nem mentem el a megszakításra... Pont ma 1 éves Zsófim!!!!!

:-))

2012. ápr. 14. 13:44
Szerintem még kell egy kis idő neki, csak tegnap tudta meg. Nem hiszem ,hogy nem változna a véleménye. Ráadásul tudja ,hogy mi volt velem annak idején amikor abortuszom volt, nem hiszem hogy ezt rám kényszerítené.
19. csgybzs (válaszként erre: 1. - Lizocska82)
2012. ápr. 14. 12:44
Ha a férjed nem akarja, akkor egyértelmű, hogy vetesd el szerintem. A meglévő gyerekek és a férj (tehát a családod) fontosabb kell, hogy legyen, mint egy "kezdemény"...
2012. ápr. 14. 12:35
Nem hinném, hogy itt volna bárkinek is joga dönteni egy megfogant élet felett. Hogy szokták mondani? Az adjon tanácsot, aki kalácsot...
17. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Lizocska82)
2012. ápr. 14. 12:03
Csak arra ügyelj, hogy a döntést közösen hozzátok meg, érzelmek és ÉSZÉRVEK alapján.
2012. ápr. 14. 12:02

Beszéljétek emg, rágjátok át még jópárszor és a döntés mindenképp közös legyen!

Sok sikert és kitartást, bárhogy is alakul tovább az élet!

2012. ápr. 14. 11:54
Az az igazság,hogy annak idején nem volt semmi gond amikor két hónap ismeretség után teherbe estem. Akkor nagyon örült neki pedig alig ismertük egymást. Most akkor miért olyan nagy gond? És én nem vagyok arra felhatalmazva,hogy kioltsam bárkinek is az életét. Össze is törnék...
14. 9f98008a3b (válaszként erre: 13. - Lizocska82)
2012. ápr. 14. 11:45
Mond csak el Neki, Te mit gondolsz erről!
13. lizocska82 (válaszként erre: 9. - 9f98008a3b)
2012. ápr. 14. 11:39
Igen úgy látszik, és én annak ellenére,hogy nem számítottam rá örülök neki, de nem tudom hogy változik-e a férjem hozzáállása, bár remélem.
2012. ápr. 14. 11:27
Bárhogy is döntsetek a Ti döntésetek de közös döntés legyen.Próbáljátok átbeszélni ah megmarad akkor, hogy tovább... ha nem maradna meg....
11. 3cde375c32 (válaszként erre: 1. - Lizocska82)
2012. ápr. 14. 11:22
ha anyagilag megtehetnétek,akkor a szívedre hallgass..és beszélgess a férjeddel az abortusz iránti rossz érzéseidről,de mindnen rossz gondolatodat oszd meg vele..aztán hagyd,hogy pár napig átgondolja.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Tavasz007)
2012. ápr. 14. 11:19

Engem a kocsi zavarna legkevésbé,van 7-8-9 vagy több személyes kocsi, vagy kisbusz is, amit még lehet normál jogsival vezetni.

A minőségi élet a fontosabb, az, hogy a kicsitől tudja-e vinni színházba,múzeumba vagy bármilyen szabadidős kikapcsolódásra a nagyobbakat, nekik mi marad így ki az életükből.

De tényleg ezt annak kell eldönteni aki ebben a cipőben jár. Nem könnyű neki biztos.

2012. ápr. 14. 11:16

Nézd!

Ez a Baba jönni akar!

Téged választott Anyának ebben a halandó világban!

Nincsenek véletlenek, ez a csöpp Lélek Hozzátok tartozik!

Akár akarod/-játok, akár nem!

2012. ápr. 14. 11:12

Nekünk 5 van. Bár mi nindet terveztük közösen.

Hogy megtartod-e vagy nem azt nektek kell eldönteni.

Az autó nem lehet téma, sok autóba lehet 7-en ülni. A miénk is ilyen.

7. tavasz007 (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2012. ápr. 14. 11:12

igen. szerintem attol fugg, hany eves vagy.


sok csalandal latom, hogy a gyerekek felnonek, szuloknek hianyerzetuk van, es szulnek 38-40 evesen meg egy gyereket.


mikozben a tobbi 2-3 mar 18-20 eves. az szerintem tok jo!

de 4 kicsi gyerek az mas.

2012. ápr. 14. 11:09

Sajnos ezt Neked , nektek kell megoldanotok.

Mérlegelni, mennyire viseli meg a házasságotokat, a már meglévőeknek mennyivel jut kevesebb iskoláztatásra, edzésre stb. azt figyelembe kell venni, ha valamiért ne tudtok külföldön gyökeret verni, hogyan tudtok itthon megélni tisztességesen, és a végső mi lenne, ha Ne adja Isten valamelyikőtök beteg lenne. Sajnos a pakliban mi van sosem tudjuk előre. Még az is benne van ez a baba hozná a későbbiekben a legnagyobb boldogságot idősebb napjaitokra.

A döntés a Tiétek.

2012. ápr. 14. 11:08

en sem tartanam meg. 4 az kicsit sok.

nem beszelve arrol, hogy 5-en meg elfertek egy autoban, 6-an mar nem.


Egyszer voltam babysitter egy 4 gyerekes csaladnal. anyuka azt mondta, hogy tok mindegy, hogy 1 gyerek, 2 gyerek, vagy 3 gyerek.viszont

4 az mindenkeppen sok, o az autot mondta, es az csak egy.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook