Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem tudom mi tévő legyek fórum

Nem tudom mi tévő legyek (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. okt. 21. 16:01
Mindíg különb ember, aki megbocsájt, mint a haragvó!
67. 8967aa9679 (válaszként erre: 62. - Ittmost)
2013. okt. 21. 15:57

Kedves!

Ezt a történetet nemén találtam ki.

Az igazságtartalmáról nemis beszélve.De az ördö tudta mit beszélt, hisz az egyik lény, aki igenjól ismeri az embereket.

A kivéttel meg erősíti a szabályt.

Bocs...

66. michelle.r (válaszként erre: 62. - Ittmost)
2013. okt. 21. 10:56
Én egyáltalán nem vagyok ebben olyan biztos, mert általában visszafelé is így működik. Az a normális, amibe belenő és generációról generációra viszi magával, amíg fel nem ismeri és tudatosan nem változtat. Ez nem jelenti azt, hogy jól érzi magát tőle, hogy nem tudja, hogy másképpen kellene, de egyszerűen nem tudja másképpen csinálni, mert ez a program fut benne.
65. Mézes-Krémes (válaszként erre: 18. - Susi)
2013. okt. 21. 10:21

Szerintem első körben a férjeddel kellene tisztáznotok a helyzetet. Lehet hogy igaza van, és jogos a véleménye, de ő akkor is az anyád, neki ezt el kell fogadnia. Én azt gondolom, hogy fordított esetben a saját anyjának ő is adna egy lehetőséget. Azt gondolom, hogy egy esély jár mindenkinek!!!! Pláne az ember szüleinek. Ha a férjed téged valóban szeret, nem kényszerít ilyen választásra...

Magyarázd el a férjednek, hogy sokat nem veszítetek ezzel, csak nyerhettek, ha a mama tényleg ezentúl mésként áll a dolgokhoz.

64. Mézes-Krémes (válaszként erre: 7. - Susi)
2013. okt. 21. 10:17
Bármit tett, akkor is az anyád, szerintem addig kell rendezni a kapcsolatotokat, ameddig van rá lehetőség. Ha ő nyitott, és képes változtatni, akkor neked is engedned kell, és a férjednek meg szerintem meg megértőnek kéne lennie. Lehet, hogy eztán tényleg minden más lenne, és még segítséget is kapnátok tőle...
63. ittmost (válaszként erre: 61. - Susi)
2013. okt. 21. 07:56
Mindent végigolvasva és azt mondom,h engedd anyádat a gyerekedhez egyszer,ha te azt akarod,vagy ha így nyugodtabbnak érzed magad.Akkor,mikor a férjed nincs otthon(de persze ő tudjon róla,hogy nálatok van anyud,nehogy véletlenül egymásba botoljanak).Mond anyukádnak,h ez egyszeri alkalom volt részedről.
62. ittmost (válaszként erre: 55. - 8967aa9679)
2013. okt. 21. 07:53

Szerintem ilyesmivel nem szabad vicceskedni:mert lehet,h aki mondja,nem gondolja komolyan,de akinek mondják,az belerokkanhat évekre.Mivel az anya,és a gyerek az nem ugyanaz a személy,nem ugyanolyan adottságokkal,érzékenységgel.

Csak ez arról is szól,h nekem jól esik így vicceskedni,és marhára nem érdekli,hogy a másik mit érez tőle,hanem még le is hülyézheti,h micsoda túlérzékeny hisztérika,h szó szerint vesz mindent.


Egészen biztos vagyok benne,hogy aki így beszél,még ha vicceskedve is,valójában tényleg a pokolba kívánja a másikat,csak szégyelli,ezért elvicceskedi,bagatellizálja.

61. susi (válaszként erre: 59. - A0c1361e44)
2013. okt. 21. 07:51
Én a tőlem telhetőt megtettem. Apukám halála után a két nagyobbik gyerekem felváltva ott volt vele, sokszor még ott is aludtak. Nagyon sokat mentem hozzá hajnalban a kertet kapálni, míg a 12 és 14 éves gyerekem öltöztette, etette, pelenkázta a halmozottan sérült lányomat, én meg közben rettegtem, hogy nehogy kapjon egy epis rohamot míg nem vagyok oothon. De emlitettem, hogy van egy nővérem és egy hugom is akik nagyban sza...tak rá. Az apósom már nem él.
60. ittmost (válaszként erre: 54. - Michelle.r)
2013. okt. 21. 07:49
Lehet,h ez a közösségi kommunikáció,de kötve hiszem,hogy ez mindenkiről lepereg:legfeljebb hozzászokik,hogy így beszélnek vele,és emiatt ő sem finomkodik,de belülről nyilván érzi,hogy ez nagyon nem oké..És kizártnak tartom,hogy egymást szerető emberek így beszéljenek egymással folyamtosan.
2013. okt. 20. 20:27

Ezek szerint apukád betegsége és halála volt az oka annak, hogy megváltozott. Lehet segíteni kellene neki, hogy túl legyen rajta. Lehet tőled sem volt szép, hogy orvoshoz küldted, ahelyett, hogy pátyolgattad volna. Betegség, halál, betegség....nem könnyű egyiket sem megemészteni.


A férjed szülei élnek még? Lehet addig nem fogja megérteni, amíg el nem veszít ő is valakit, aki fontos neki...

58. a0c1361e44 (válaszként erre: 51. - Fb85cf2fe7)
2013. okt. 20. 20:23
Aztán majd, ha lesz gyereked és hasonló helyzet alakul ki köztetek, akkor te is majd elfogadod, hogy nem békül ki veled...
57. michelle.r (válaszként erre: 43. - Krisz42)
2013. okt. 20. 20:07

Próbáljunk meg nem elvonatkoztatni ettől az ügytől, mert ennek kapcsán írtam neki amit írtam. Az anyja nem tömeggyilkos, nem gyerekgyilkos és nem pedofil.

A viselkedésének pedig generációs oka van, amivel susinak lehetősége van szakítani vagy tovább vinni.


A férj az egójával érvel, mert ha nem ezt tenné, nem hagyná őrlődni a feleségét , aki szívesen találkozna már az anyjával, csak a férje miatt nem teheti.


Egyébként egyáltalán nem érted amit írok. A megbocsátás koránt sem azt jelenti, hogy felmentem a másikat, hanem azt, hogy én nem vagyok hajlandó fájdalommal élni mások miatt.

56. ina87
2013. okt. 20. 20:04
Nehéz ilyen hejzetbe okosat mondani,lehet össze veszni lehet nem beszélni vele,de mégis édesanyád de akármin is vesztetek össze vele azt hiszem egy édesanyának nem szabadna ilyenek lenni nem szabadna már eleve a saját gyerekével össze veszni föleg ha nem a gyerek a hibás,sajnos h egy tragédia kell h rá ébredjenek az emberek h kikel békülni,de ennek van más szemszöge is,ha nem volna tragédia vajon ki akarna békülni,láttam hasonlo esettet ott a nő a férjet választota az eredmény h a mai napig a mamával csak ekor akor beszélnek a kapcsolatuk nem sokat változott a békülés után semm
55. 8967aa9679 (válaszként erre: 54. - Michelle.r)
2013. okt. 20. 20:00

Ugye?:-)

Van egy mese... Anya mondja gyermekének, vigyen el az ördög:-)

Mire a cimboréja kérdi, miért nem mész érte?

Eltudod képzelni,hogy egy Édesanya ezt komolyan gondolta?..

54. michelle.r (válaszként erre: 42. - 8967aa9679)
2013. okt. 20. 19:51
Hallottam én már olyat, amikor valaki azt üvöltötte a már felnőtt és igen kapatos fiacskájának, hogy a "fene a húst egyel le rúlad" vagy úgy mesélt róla, hogy a "bele rohadna ki" - egyik sem vette nagyon zokon, náluk ez volt a 'közösségi kommunikáció' ;)
53. 8967aa9679 (válaszként erre: 50. - F6390e6b9b)
2013. okt. 20. 19:40
Okos enged....:-)
52. licsi (válaszként erre: 47. - Susi)
2013. okt. 20. 18:19
És te mit szeretnél? Nem nagyon értem a problémázásodat, mert gondolom a férjed nincs mindig otthon, dolgozik, az alatt az idő alatt is beugorhat anyukád megnézni a lányodat. Meg lehet oldani, hogy akkor menjen, amikor a férjeddel nem futhat össze, hiszen a férjed csak vele nem akar találkozni, a kettőtök dolgába nem szól bele. Ha anyukád változott és jobb lesz a viszonyotok, idővel talán a férjed is megenyhül.
51. fb85cf2fe7 (válaszként erre: 9. - Susi)
2013. okt. 20. 18:17

A Páromat választanám én kérdés nélkül. Anyukád mint ember és emberileg leszerepelt. Számomra ez ügyben nem lenne kérdés, hogy lehetne-e bocsánat?

Minek? ..

50. f6390e6b9b (válaszként erre: 45. - 8967aa9679)
2013. okt. 20. 18:13
Szent beszéd ide vagy oda,megbocsátani akkor sem lehet mindent!!!!
49. 8967aa9679 (válaszként erre: 47. - Susi)
2013. okt. 20. 18:03

Susi ! Légy te különb.

Én ígérem , a gyermeked is helyre jön.

48. 8967aa9679 (válaszként erre: 46. - Krisz42)
2013. okt. 20. 18:01

Meg.

Mint már írtam, a haragom elsősorban nekem okozna egészségkárosodást.

Más kérdés, h. a törvényeink gyengék sokszor.

Valahol olvastam:-) Enyém a bosszúállás. Mondta maga a Teremtő.

Hiszem, ha késedelmesnek tűnik számunkra, de nemmarad adósa senkinekEddig se volt !! ,mégha sokan azt hiszik is.

47. susi (válaszként erre: 38. - Licsi)
2013. okt. 20. 17:42
Gyerekkoromban se volt felhőtlen a viszonyunk, de azért nem volt annyira drasztikus se. 5 éve meghalt az apukám és azóta lett ilyen. Szerintem nem tudta feldolgozni a férje elvesztését. Probáltam rávezetni, hogy keressen fel egy szakembert, de akkor is elmondott mindennek, hogy én beakarom dugni egy diliházba, hogy miénk legyen a háza, apukám is mi végettünk halt meg mert akkor épitkeztünk és agyonra dolgozta magát a házunkon (kömüves volt). Egyébkén agydaganatban halt meg. A férjem nem tiltja, hogy ha az utszán találkozunk akkor ne beszéljünk, csak ő nem szeretne vele semmiféle kapcsolatot. Kislányomat nem nagyon lehet kimozdítani otthonról, mert elég rossz állapotban van a csípője is és nem tud sokáig ülni a kocsiban.
46. Krisz42 (válaszként erre: 45. - 8967aa9679)
2013. okt. 20. 17:39
Jó,bár nem tartozik ide,de leírok megtörtént esetet,kiváncsi vagyok megbocsátanâl-e?A 2-3êves gyereked elrabolnâk,mindegy h fiû vagy lány,mert mindegyik volt,megerőszakolnák és a gyereked közben ebbe halna bele,mert kifordulna mindene.A pedofil kapna 8évet és több gyerekről lenne szó.Na megbocsátanál?Én abba betegednék bele amitt tett,nem a haragba,plussz akkor érezném jobban magam lelkileg,ha valaki eltenné láb alòl,má csak azért is,mert 8év után kiengedték volna újra,nem szâmított,h gyilkos is.
2013. okt. 20. 17:24

Erőszak a gyegéké.

Szeretet az erőseké.

A megbocsájtáshoz erő kell.

A megbocsájtás még nem jelenti, hogy utána sülvefőve együtt kell lenni, sőt célszeű még némi távolságtartás, de haragot táplálni szívünkben, csak magunknak árt.

44. Krisz42 (válaszként erre: 43. - Krisz42)
2013. okt. 20. 17:14
Azt is megemlítenêm,h ha el lesz simítva minden,akkor azt fogja gondolni,h ő nem is hibázott.Egyâltalán,miét kell odaengedni?A gyerekeid is bántod ezzel,de a férjed is.Ő melletted állt,anyád nem.
43. Krisz42 (válaszként erre: 39. - Michelle.r)
2013. okt. 20. 17:11

Kérdés,h anyuka ezután hogy fog viselkedni?Nekem is volt olyan,h ok nélkül mocskolòdott valaki,ill.ő meg tudta magyarázni magának,de ő volt kifacsarodott,beteg gondolkozású.

A másik,én se engedném be azt,aki ilyet mond,h megdöglött-e már az anyám.Minimum bevertem volna a képét,tehát a férj eléggé visszafogottan viselkedik.

Végül:nem mindent lehet megbocsátani.Nagyon szép hangoztatni hogy a haragot el kell engedni,stb.,de hidd el,vannak olyan dolgok,amiket te se tudnâl soha megbocsátani.

42. 8967aa9679 (válaszként erre: 39. - Michelle.r)
2013. okt. 20. 17:00

Valószínű nem mindenki áll a beszédkultúra magas fokán.

Talán azért használnak ilyen nemkívánatos szavakat.

Bízok benne.

41. 4a5de48ea8 (válaszként erre: 40. - 8967aa9679)
2013. okt. 20. 16:56
KELL a büszkeség, de KELL elvetni is. Van olyan helyzet. Remélem, nagyon, szívemből, hogy rendbejöttök. Nem lesz könnyű, bárhogy is döntesz. Erőt hozzá!!! :-)
40. 8967aa9679 (válaszként erre: 34. - 4a5de48ea8)
2013. okt. 20. 16:51

Köszike:-)

Írtam már néhány zöngeményt.

Igazad van. Néha jó a büszkeség, néha viszont a vér szava, a szeretet felül írja.

39. michelle.r (válaszként erre: 35. - Susi)
2013. okt. 20. 16:41

Számomra sem elfogadható, hogy egy szülő így beszéljen a gyerekével vagy így nyilatkozzon róla. Különösképpen nem, hogy ebbe másokat, az unokáját is bevonja. Lássuk be, a mami érzelmi intelligenciája nem nyaldossa az eget. De valószínűleg oka van annak, hogy ilyen lett. Ez nem mentség, de magyarázat.


Magadnak teszel jót azzal, ha megbocsátod neki. Továbbra sem kell egyetértened vele, nem kell a kebledre ölelni, de engedd el, lépj túl a múlton. változtatni nem tudsz rajta, de amíg fájdalmat okoz, nem tudod a jelent élni.


A férjed úgy érez, ahogy akar, de azt ne engedd, hogy ő döntse el, te hogy reagálj anyádra.


Nem könnyű a helyzeted, sem anyád, sem a férjed viselkedésén, érzésein nem tudsz változtatni, a sajátjaidon viszont igen.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook