Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem tudok szeretetet adni (?) fórum

Nem tudok szeretetet adni (?) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
13. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 1. - 0e5366b520)
2012. máj. 16. 14:15

Én nagyon.

Azért ba*zok rá mindig! :))

Hogyan? Mittudomén...úgy jön belőlem, nem gondolkodok hogy megöleljem-e, vagy odabújjak. Egyszerűen jön az érzés.

12. Sirga
2012. máj. 16. 14:13

Szerintem csak Te érzed így! :)

Tegnap hallottam egy számot, a fórum címéről jutott eszembe: "szeretni akarok!".


Én épp azt érzem, hogy szeretni születtem. A mai világban sajnos ez már inkább hátrány! :(

2012. máj. 16. 13:50

Szeretni a legegyszerűbb, és egyben legnagyszerűbb dolog a világon! :)


Mindenki érzi azt, ha szeretik.


Szereted?


Elnézed az apró gyagyaságokat, gondoskodó vagy, aggódsz érte, Ő az első a gondolataidban, próbálod hozzá igazítania napjaidat....


Mosolyogsz, mint a tejbe-tök, átöleled, csak megpuszilod, megölelgeted, együtt nevetsz Vele, haj.....


Kimeríthetetlen a szeretet tárháza! :)

2012. máj. 16. 13:49

Szeretni csak az tud, aki szeretetben nőtt fel, akit megtanítottak szeretni.:)

Később is meg lehet tanulni, csak akkor már nehezebb....

9. 9536810fa1 (válaszként erre: 7. - A81c8ae74a)
2012. máj. 16. 13:49
... így van, a szeretetre való képesség (akár adás, akár elfogadás) nem alap, tanulni kell... már egészen picinykén, de később is tanulható, fejleszthető. :)
2012. máj. 16. 13:48

Nehéz dolog, mert először el kell engedni magunkból az önzőséget, ami sokszor nagyon erősen belénk van égve. Aztán képesnek kell meglátni a jót az emberekben és az életben. Ha ez a kettő nem működik, akkor szeretni is nehéz.


Minden nap, amikor felkelünk eldönthetjük, hogy örülni szeretnénk-e aznap, vagy szomorkodni. Azért írtam, hogy eldönthetjük, mert minden más, ami kívülről ezután ér minket teljesen semleges, csak attól válik jóvá vagy rosszá, hogy hogyan tekintünk rá. Persze tudom, hogy sokan azt mondják ez hülyeség, egy haláleset, egy baleset, egy fogyatékosságokkal született gyermek stb. nem lehet jó, nem lehet örömteli esemény az életben. Szerintem viszont addig, amíg valaki ezeket nem képes más szemmel nézni, addig nem lehet boldog és amíg az ember nem boldog, addig nem tud szeretni.


Ez az én véleményem, nem az abszolút igazság és nem Isteni kinyilatkoztatás, csak a személyes tapasztalatom az életről.


Szép napot!

Anita

7. a81c8ae74a (válaszként erre: 1. - 0e5366b520)
2012. máj. 16. 13:46
Hát...egyszer,régebben én is ültem az ágyikómon és azon keseregtem,hogy milyen önző vagyok,mire valaki azt felelte nekem,hogy "Nem vagy önző,csak nem tudsz szeretetet adni és elfogadni."Ez akkor nagyon megdöbbentett,de maga az információ már félsiker volt.Akkor én is azt kérdeztem,hogy de akkor most hogyan tovább.Hát...kell valaki,akiben megtudsz bízni.Tőle el tudod fogadni a szeretetet.Szeretni meg úgy kell,hogy elhatározod.Elhatározod,hogy adni fogsz.Nem azért,mer megérdemli a másik,hanem azért,mert szereted.Minden döntési helyzetben ezt kell előnyben részesíteni.És nem azt,hogy "jaj ne már..."és hasonló érzéseket.Meg kell mozdítani a csecsebecse kezecskéket,meg a vacsabacsa lábacskákat.Kvázi:erőt kell kifejteni.Egy idő után rögzül és megváltozol.:)
2012. máj. 16. 13:45
Persze ő átölel, és támogat, vesz nekem csikit a boltban, pedig akár ki is rúghatna.
2012. máj. 16. 13:43
Nem tudom kimutatni. Most úgy alakult hogy van egy személy az életemben, akivel néha napokig együtt lógunk, nála alszom és vele töltöm az idpt napközbe, mondjuk hétvégén, de azon kívül hogy ott vagyok nem hinném hogy csinálok bármi kedveset is.
2012. máj. 16. 13:40
nem szeretsz senkit, vagy csak úgy érzed, hogy nem tudod kimutatni????
3. 8de751c033 (válaszként erre: 1. - 0e5366b520)
2012. máj. 16. 13:39
dehogynem tudsz! Szerintem nem jó a célpont. Nem lehet?..
2012. máj. 16. 13:38
Igen, tudok. Nem nehéz, csak szeretni kell... aztán az adás már megy magától. :))
2012. máj. 16. 13:37
Te tudsz? Hogyan kell?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook