Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem teszek semmit a fogyásom érdekében,pedig már az... fórum

Nem teszek semmit a fogyásom érdekében,pedig már az... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
22. Csillagszem38 (válaszként erre: 20. - Timycat)
márc. 25. 13:41
Egészséges túlsúlyos ember nem létezik, főleg nem 67 évesen. Akinek évtizedek óta feleslege van, annak zsíros a szíve, zsírmája van, az ízületei rottyon vannak. Magas vérnyomás, cukor alap. Ezzel nem segíted a fórumindítót, illetve fel sem fogod mekkora veszélynek teszed ki ezzel.
21. michelle.r (válaszként erre: 11. - Csillagszem38)
márc. 25. 13:35

Ezt miből számolta ki? Matematikus Ön? Mármint, hogy fiatal?

🫣🫣🫣

20. timycat (válaszként erre: 14. - Csillagszem38)
márc. 25. 12:50
Értem, szóval hazudok is 😂
19. 996b40d6f5 (válaszként erre: 11. - Csillagszem38)
márc. 25. 11:18
Kínok között fog meghalni? 😱 Most feldobtad a napját.
18. Kacsahercegno (válaszként erre: 14. - Csillagszem38)
márc. 25. 10:48
Szerintem teljesen mindegy, mit írunk, végső soron mindenkinek a saját döntése. Ha ő nem érzi akkora problémának, vagy jó neki így is, akkor hiába írunk itt akármit, hogy mit kellene csinálnia, meg milyen bajai lehetnek. FI is nyilvánvalóan tisztában van a lehetséges következményekkel. És tényleg sokan élnek túlsúlyosan realtíve normális életet, persze lehet eü. kockázata, és sokszor van is, de ha őt magát nem érdekli annyira, hogy tegyen ellene... Ugyanúgy ahogy annak is hiába mondják, hogy jó ducin is, aki a fejébe vette, hogy lefogy, nem fogja azért abbahagyni a diétát.
márc. 25. 10:37
A 44-es BMI már nagyon sok. Lehet, nem is a sétával kellene kezdeni hanem nagyon kíméletes tornával, pl. súlyzós gyakorlatokkal amiket ülve lehet végezni (dr. Now is azt szokta javasolni a pácienseinek akik nagyon elhízottak) utána pár hét múlva könnyű séta, először csak rövid távokkal. Az étel mennyiségét pedig először szerintem csökkenteni kellene, persze nem drasztikusan, utána esetleg dietetikussal beszélni. És persze a kivizsgálások is nagyon fontosak.
16. globus (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 25. 10:13

Ha igazolódna is cukorbetegség, akkor sem gyógyszer a kezelés alapja. Elsősorban diéta ÉS gyógyszer. Sajnos nincs olyan diab. kezelés, ami mellé nem szükséges diéta. Sokan ott értelmezik félre, hogy nem baj, majd szedek gyógyszert.

Kezdd el csökkenteni a mennyiséget. Egyből nem kell sportolónak lenned, de kezdd el. Sétálj, gyalogolj. Eleinte elég, ha erősebb leszel, egyéb mozgás is jöhet.

márc. 25. 10:04

A 158 cm-es magasságodhoz 110 kg, az már nem simán túlsúly, hanem elhízás a javából.

Addig is, amíg kivizsgálnak, tegyél az egészséged érdekében! Rendszeres napi séta még elhízottként is fontos lenne. A tempót növelhetnéd napról napra. Az étkezés állítólag többet nyom a latba, mint a mozgás.

Én enni nagyon szeretek, nekem ez inkább mumus, mint a mozgás. Csodára várni viszont értelmetlen.

Ha most semmit nem teszel a fogyásod érdekében, egyre nehezebb lesz. Ne a vizsgálati eredményeidre várj, rázd meg magad, és rajt! Nem elég a bajt felismerni. Tegyél a fogyásod érdekében, amíg nem késő!

14. Csillagszem38 (válaszként erre: 13. - Timycat)
márc. 25. 09:53

Arról, hogy ilyet ne írj, hiába "van ilyen is"!


Neked nem azért lett bajod, mert vékony vagy és a férjednek meg azért nincs még baja, mert szerencséje van, vagy van, csak nem tud róla, vagy nem írod! Ilyen korban már alapból jönnek a betegségek, túlsúllyal meg pláne!


Ne ez legyen már a normális és ne is nyugtasd meg ezzel az FI-t! Mert ezek után hátradől, mert "van ilyen is".


Amúgy meg kétlem, hogy a férjednek nincs semmi baja 67 évesen túlsúllyal. És olyan sincs, akinek nincs stressz az életében! :DD

13. timycat (válaszként erre: 10. - Csillagszem38)
márc. 25. 09:50
Erőltetni? Te miről beszélsz? Csak leírtam hogy van ilyen is.
12. Bichi (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 25. 09:43
Te döntésed. Családod nincs, aki szólna, hogy most már elég?
11. Csillagszem38 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 25. 09:36

Kínok között fogsz meghalni, fiatalon. :(


Keress fel egy pszichológust, aki segít téged helyretenni lelkileg kicsit.. valszeg az evéssel kompenzálsz

10. Csillagszem38 (válaszként erre: 7. - Timycat)
márc. 25. 09:35
Úristen. Ezt a vonalat inkább ne erőltesd!!
márc. 25. 09:33
Abban nyilvánul meg hogy lehetséges hogy cukorbeteg is vagyok.Pajzsmirigy és egyéb dolgok mellett is(jelenleg kivizsgálás alatt van minden,amint ugye bejutok a rendszerbe)Természetesen csakis az én hibám,nem kellett volna eddig hízni(hiába a pajzsmirigy,rengeteget eszem).Bőven 110 kg felett vagyok,és 158 cm..
8. Myra
márc. 25. 08:27
Nem értem, hogy miért hanyagolod el, ha pontosan tudod mit kellene tenned? Később nagyon megbánod.
7. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 25. 08:03

Ez miben nyilvánul meg? Mármint hogy az egészség a tét?


Férjem mióta ismerem túlsúlyos, nem is kicsit, imád enni, igaz minőségi kaját eszik, nem dohányzik, nem alkoholizál és meg is szokott mozdulni. 67 éves múlt, tökéletes a vérképe, az EKG-ja, vérnyomása, izeg-mozog-forog-pörög fájdalom nélkül, erős mint egy bivaly, a stressz nem része az életünknek.... Mindig papoltam neki, hogy majd baj lesz, aztán velem, a mindig sportos pálcika alkatúval lett baj, be kellett látnom van abban is valami igazság, hogy a lustaság fél egészség.

6. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 25. 07:57
Miért nem?
5. Kingus06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 25. 07:43
Szerintem ne várd meg az első igazi arcul csapást, mert lehet visszafordíthatatlan lesz.
4. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 25. 07:17

És miért nem?

Hány kg vagy, mennyit kellene leadni?

3. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 25. 06:05
Ezt is nevezhetik passzív eutanáziának, ha ez a célod jó úton jársz !
márc. 25. 02:55
Érdemes lenne összeszedni magad, mert ha halogatod a fogyást, annak rossz vége lehet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook