Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem találok bébiszittert gyermek hazahozására, 4 hónapja próbálkozom. Ötletek? fórum

Nem találok bébiszittert gyermek hazahozására, 4 hónapja próbálkozom. Ötletek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2016. okt. 6. 19:17

Sokan ismertek már itt, főleg a régebbiek. 4 gyermeket nevelünk, 10 éves fiam Aspergeres autista, Pestről a 3. kerületbe hordjuk iskolába, nagyon más megoldás nincs ebben a kérdésben. A probléma a délutáni hazahozás, reggel az apukája elviszi iskolába. Heti kettőt anyósom elvállalt, most a többit a szüleim oldják meg Gazdagrétről. De anyukám még dolgozik, meg amúgy is, ez sok nekik, csak kényszermegoldás. Heti legalább két alkalomra keresek megoldást a hazahozásra.

A nyár azzal ment el, hogy alapítványokat, és nagy szervezeteket hívogattam, mivel a fiam hivatalosan tartós fogyatékos. Egyébként teljesen kezelhető, már két bébiszitter is kijött vele, elfogadták, és bárhová vitték egyedül. De az alapítványok sérült-szállító kisbuszok 110%-ig leterheltek, nem tudnak segíteni. A Máltaiaktól a BKV-ig, a Református egyháztól a Mozgásjavító intézetig mindenkivel próbálkoztam.


Aztán jöttek a bébiszitterek. De senki sem akar vállalni "csak" 2-3 órát, meg ilyen munkát, mert nyilván egy 8 órás munka kifizetődőbb. Még akkor is, ha magam emelnék az óradíján. Értem én ezt egyébként persze. Csak velem mi lesz? Egy valaki jelentkezett, hogy ő jönne. Ma estére vártam, a filmes férjem extra engedéllyel jött el egy forgatásról, hogy ő is találkozhasson vele. Erre most írt a nő egy mailt, hogy "bocs", de valami fontos dolog jött közbe. Persze, van ilyen, csak sajnos nekem pont az kell, hogy 1000%-os legyen a megoldás, már amennyire emberileg ez lehetséges. Én erre alapozom a munkámat, a megélhetésemet, a családi nyugalmamat. Tehát a "fogj össze egy anyukával" megoldás ezért kizárva.


Mielőtt azt gondolná valaki, hogy nem lehet nekem megfelelni, annak mondom, hogy volt egy szerény nénike, aki egy évig járt hozzánk, szépen csendben, minden alkalommal, ingyen egy alapítvány keretében. Ő már nem jöhet, mert az alapítványnál van, és másoknak segít most, nem volt az a pénz, amiért az ingyenes segítést feladta volna.. Az Isten áldja meg érte..


Én mástól nem várnám ingyen, mégse jön..


Igazából most az esett jól, hogy kipanaszkodhattam magam. Köszönöm!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook