Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem lehet, hogy jobban jár az aki marad a magánnyugdíjpénztárban? fórum

Nem lehet, hogy jobban jár az aki marad a magánnyugdíjpénztárban? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
641. viliflora (válaszként erre: 638. - Laszlozsu)
2011. jan. 31. 16:18

Szia!


Igen így pontos.

Nekem sincs én maradtam.

Remélem jól járunk:-)))

Szép napot Nektek!

640. zsanci79 (válaszként erre: 639. - Clementai)
2011. jan. 31. 14:20

Eddig se vehette ki senki.

Március 15.-ig kell írnod egy nyilatkozatot a pénztáradnak, hogy hova kéred a reálhozamod kifizetését. (Bankszámlára, postai úton, vagy önkéntes pénztárba) Március 31 után kezdődik a vagyon átadás, azt mondták, majd valamikor május környékén megkapod a pénzt.

2011. jan. 31. 11:09
Sziasztok, tudja valaki meddig lehet kivenni a reálhozam x %-át? 31-e után is kiveheted ? Vagy utána már automatikusan megszűnik a tagságod a magánnál ?
638. laszlozsu (válaszként erre: 621. - Viliflora)
2011. jan. 31. 07:00

Sziasztok!

15 év az öregségi szociális járadékhoz kell. Mondjuk másképp: minimális segély.

Az öregségi nyugdíjhoz 20 év kell.

Sajnos pl. a férjemnek sincs meg a 20 éve, így kénytelen volt átlépni.

Nekem megvan, így maradtam.

Majd aki "jobban jár", az eltartja a másikat.

637. viliflora (válaszként erre: 635. - Krozika)
2011. jan. 30. 21:04

2012-től lesz egyéni számla:-)

Ma olvastam.

Jó éjt Nektek!

636. krozika (válaszként erre: 634. - Viliflora)
2011. jan. 30. 20:47
Köszönjük szépen, kedves vagy!
635. krozika (válaszként erre: 633. - Viliflora)
2011. jan. 30. 20:38
Lehet, hogy Te döntöttél jól. Sajnos nem látunk a jövőbe. De, ha egyszer átkerül az államhoz a pénzünk jó lenne, ha nyilvántartanák, hogy ki mennyit adott be a közösbe. Ez lehetne az alapja visszaosztásnak is.
634. viliflora (válaszként erre: 631. - Krozika)
2011. jan. 30. 19:45

Igen az a lényeg, hogy jól döntöttél:-))

És még sok boldgot évet Nektek!

633. viliflora (válaszként erre: 632. - Krozika)
2011. jan. 30. 19:44

Nem láttam, de nálunk is volt a cégnél szakértő és ő is mindenkienk az államit javasolta és az öngondoskodást.

Én meg magamnak mást javasoltam:-)

632. krozika
2011. jan. 30. 19:41
Láttad a tv2-n a magánnyugdíjpénztárról szóló riportot? Mindenképpen az állami nyugdíjat preferálják, még Tóth András pénzügyi tanácsadó is ezt javasolja, no és legfőképpen az öngondoskodást.
631. krozika (válaszként erre: 630. - Viliflora)
2011. jan. 30. 19:38
Hát igen most mindenki megalapozza az anyagiakat a baba születéséig. Én anno "meggondolatlanul" építkezés előtt bevállaltam a babát. (Nem bántam meg egyébként, mert már 19 évesen férjhez mentem.) Mai napig együtt vagyunk a férjemmel, tehát jól választottam.
630. viliflora (válaszként erre: 629. - Krozika)
2011. jan. 30. 19:24

Nálunk voltak eü gondok, de köszönöm a jókívánságokat:-))

A barátnőim is sokan 30 felett szültek, de hát egyetemre jártunk, külföldön dolgoztunk stb... Ja és nem volt semmink.

Más ez a világ.

Írok privit az örülésről:-)

629. krozika (válaszként erre: 628. - Viliflora)
2011. jan. 30. 19:20

Aki örül, az vajon minek tud örülni?

Az én férjem be sem lépett, így ő most nem volt döntéskényszerben.

Látom kisbabát vársz! Jó egészséget kívánok nektek!

Milyen furcsa, hogy kitolódik a gyermekvállalás. Nekem 40 éves koromban érettségizett a lányom, aki most 30 éves lesz és még eszében sincs a baba.

628. viliflora (válaszként erre: 627. - Krozika)
2011. jan. 30. 19:12

A férjem is maradt. Dupla kockázat:-)

De én tényleg mindent így nézek az életemben.

De megértelek Téged is főként a felháborodásodat az egészen:-(

Sokan nem a saját jókedvükben választották a TB-t, de sokan meg örülnek.

627. krozika (válaszként erre: 626. - Viliflora)
2011. jan. 30. 19:07
Én tíz évvel idősebb vagyok nálad, tehát hamarabb szeretnék nyugdíjba menni. 1998 óta vagyok magánnyugdíjpénztártag, de önkéntes pénztáram is van. A munkáltatóm és én is fizetünk minden hónapban. Nem mertem maradni, pedig már 33 év munkaviszonyom van. Örülök, hogy ilyen optimista vagy, lehet neked van igazad.
626. viliflora (válaszként erre: 625. - Krozika)
2011. jan. 30. 19:01

Én maradtam a mnyp-ban. Sokan lehülyéztek. De nem érdekelnek. Igen a jogi nyilatkozat is egy lehetőség.

Én el is vesztettem a szolgálati időmet.

De tényleg optimista vagyok: én bízom magamban.

Meg persze van önkéntesem is 8 éve, valamim csak lesz:-))

625. krozika
2011. jan. 30. 18:56
Én nem értem az embereket. Pár évvel ezelőtt a 300 ft-os vizitdíj miatt országos balhé volt. Most,hogy a milliós megtakarításainkat lenyúlják mindenki hallgat.
624. krozika
2011. jan. 30. 18:54
Én is elküldtem a " Jogfenntartó nyilatkozatot", bízva a törvény módosításában.
623. krozika (válaszként erre: 622. - Viliflora)
2011. jan. 30. 18:53

Szia!

Aki meg tudja tenni annak érdemes most takarékoskodnia a nyugdíjas éveire. De abban igazat adok neked, hogy aztán majd kitalálják, hogy a banki megtakarításainkat is elveszik tőlünk, mert kell az államadósságra. Akkor most mit tegyünk tartsuk a befőttes üvegben a spájzban a pénzünket?

622. viliflora (válaszként erre: 620. - Krozika)
2011. jan. 30. 18:43

Ezzel teljesen egyetértek.

Ezt fogja vizsgálni az AB és sokan emiatt tettek jogi nyilatkozatot.

Aztán, hogy mi lesz: ki tudja...

Félre kell raknunk (banki betétek, önkéntes pénztár) más nincs..

De én azért optimista vagyok:-)

621. viliflora (válaszként erre: 619. - Krozika)
2011. jan. 30. 18:41

szia!


15 év szolgálati idő kell nem 20 év.

Igen nem lehet előre tudni mi lesz a pénztáraddal. De nem tartom valószínűnek, hogy ez egy nagy bank életcélja (OTP, ING Axa), hogy csődbe vigye a befektetőit. Persze elképzelhető.

Ezzel az erővel a bankszámlánkon megtakarított összegért is izgulhatunk nap, mint nap.

Sajnos nem látunk bele mi lesz 20-30 év múlva.

620. krozika
2011. jan. 30. 18:30
Már most tartalékolnunk kellene a nyugdíjas éveinkre. Én és a munkáltatóm utánam befizetünk havonta közel 150 ezer forint nyugdíjjárulékot és mégsem lesz nyugdíjam? Annyi ingyenélőt kell belőle eltartani, hogy annak aki adózik nem jut majd semmi? Aki nem járul hozzá az állami bevételekhez, azoknak minden szoc. alapon jár. Sajnos ott tartunk, hogy aki becsületesen dolgozik, az csak rosszul járhat. Aki csal, lop és megélhetési gyerekgyárat tart fenn, semmi hátrány nem érheti, neki minden ingyen jár.
619. krozika (válaszként erre: 618. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 30. 18:22
Értelek én, de ha maradsz a magánnyugdíjpénztárban és mondjuk, hogy nincs 20 év munkaviszonyod eddig, akkor a pénztár csődje után nem lesz még az a 30 ezer állami nyugdíjad sem. Erre értettem, hogy a két szék közül a pad alá eshetünk.
618. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 617. - Krozika)
2011. jan. 29. 18:32

Mert, ha kapsz mai értéken valami 30 ezer forintnyi nyugdíjat az államtól, akkor nem esel a pad alá?


Nincs itt jól megalapozható jó döntés :(

617. krozika
2011. jan. 29. 15:58
Voltam egy magánnyugdíj pénztári tájékoztató előadáson, ahol azt mondták, hogy az állam ellehetetleníti a magánnyugdíjpénztárakat. Olyan alacsony százalékban állapítja meg a működési költségeket, hogy ebbe bele fognak dögleni. Sőt kihátrálnak olyan formán, hogy az állam nem vállal garanciát az ott lévő pénzekre, mint régen. Olyan is előfordulhat, hogy valaki úgy dönt, hogy marad a magánnyugdíjpénztárban, de a pénztár tönkre megy, akkor két szék közül a pad alá kerülhet az ember.
616. krozika
2011. jan. 29. 15:52

Tegnap az egyik jobbikos a visszaállamosított magánnyugdíj pénztári befizetéseket a hitelkárosultak megsegítésére javasolta fordítani.

Hogy lesz ebből nekünk nyugdíjunk, ha mindig valakit megsegítünk. 10-15 év múlva mi lesz itt? Én szívem szerint maradtam volna a magánnyugdíjpénztárba, de a 2010. évi 154-es törvény, mely szerint nem szerzek több szolgálati időt, ha maradok - nem adott más választást. Minden esetre a "Jogfenntartó nyilatkozatot" elküldtem, arra az esetre, ha az alkotmánybíróság vagy az EU emberi jogok bírósága visszaállítaná a régi szolgálati idő számítást.

615. globus (válaszként erre: 614. - Zsanci79)
2011. jan. 28. 11:39
A munkáltatónak azért kell, mert ő vonta, legalábbis nálam eddig így volt :) A többi simán elképzelhető.
2011. jan. 28. 10:23

Szia Joker!

Igaz, én nem vagyok sem kormányhivatalnok, meg közszférában dolgozó sem, de szerintem egyáltalán nem olyan hihetetlen amit gondolsz.

Én csak azt tudom elmondani, amit a tv-ben láttam minap, ahol egy hozzáértő valaki pont ezt fejtegette. Hogy nem értik, hogy minek kell (rögtön) a munkáltatónak adni egy példányt, ha maradsz? Hisz eleve ebben az évben egy fillért sem fizet az állam a mnyp-aknak, másrészt meg évek óta, a munkáltatónak az APEH-hoz kell utalni a járulékot, és ő utalja tovább.....szóval vannak itt érdekes dolgok.

Sajnos saját tapasztalatom a következő:

Kisfiam most kezdi a bölcsit, nem a lekhelyünkön, hanem az egyik mellettünk lévő faluban, ahova sokan hordják a gyerkőcüket, ugyanis teljesen más a légkör, a gondozók viselkedése, mint a helybéli bölcsinkbe. Kisfiam lazán beszokott, pedig nagyon paráztam, mert nem tud elszakadni tőlem, de szinte csak Ági néniről beszél, Ági nénit imádja.

na szóval a lényeg, Ági néni a bölcsőde vezető már nagyon régóta, most új polgármester ült a bársonyszékbe, és a saját emberét akarja berakni vezetőnek. Most aláírásokat gyűjtünk, hogy Ági néni maradjon, mert nem hiába hozzák ide más településekről is a gyermekeket bölcsibe. De mivel már szó nélkül kirúghátják, sajnos úgy gondolom ki is fogják.

Tudod, széllel szemben nem lehet pisálni....Szomorú dolgok ezek nagyon!

613. Joker Karakter (válaszként erre: 606. - Joker Karakter)
2011. jan. 28. 08:24
továbbra is várom a FEKETELISTÁVAL kapcsolatos véleményeket
612. toro32 (válaszként erre: 585. - Erikpipi)
2011. jan. 27. 18:18
pont erre akartam kilyukadni!!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook