Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem kötelező oltatni, de ha nincs oltási igazolvány, akkor...? fórum

Nem kötelező oltatni, de ha nincs oltási igazolvány, akkor...? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
206. vivo44 (válaszként erre: 201. - 71ddaa07fa)
2021. márc. 28. 18:57
Sajnos nem lehet mindenkinek egyszerre megfelelni.
205. Channa* (válaszként erre: 202. - Mignon11)
2021. márc. 28. 18:56

"Sőt ott is a legfiatalabbak maradnak a végére."


Ez sem igaz teljesen...


Pont a héten beszéltem a ho-val, hogy nincs e rajta a fiam a listán? Mondta, hogy nincs és nagyon csodálkozik, mert már 2001-es születésűek is vannak a listák.

Mondtam, hogy biztos betegek. Ő meg, hogy nem! Egészségesek!

A fiam 89-es...

204. vivo44
2021. márc. 28. 18:56

Akkor ez....(by FB)

"Rengeteg itt a félretájékoztatott ember, de vessen magára, ha elkapja a vírus! Én már 2020.dec.18.-én regisztráltam és érvényes is a regisztrációm (1/4 éve is elmúlt) 68.éves veszélyeztetett, krónikus beteg és sajnos még nem kerültem sorra ! Nagyon várom már! Március 4.-én már megkaptam a hozzájárulási nyilatkozatot is, amit vinni kell majd magammal ! Csak várok, várok, várok vajon mikor kerülök sorra vajon, remélem a 2.-k 1/4 évben sikerülni fog!"


"Szertnék élni a lehetőséggel, mégsem kapom az oltást. Igen, az első között regisztráltam, igen, 60 éves szívbeteg vagyok. Mikor kapom meg az oltást?"


És van ezekből még pár ezer.

203. dfc04c70e4 (válaszként erre: 201. - 71ddaa07fa)
2021. márc. 28. 18:55

Ebben is van ráció, csak ne felejtsük el, hogy milyen sokan felháborodtak (aztán, hogy ez valódi aggodalom, vagy álszentség miatt volt, az más kérdés), hogy nem tesznek meg mindent az öregekért. Ment a szövegelés, hogy legalább nem kell nyugdíjat fizetni, blablabla.


Aztán konkrétan tudom, hogy a tanárok mennyit kampányoltak, miért nem tesztelik őket, amikor meg elkezdték a tesztelésüket, akkor fele tanár nem élt a lehetőséggel. Most az oltásról van szó. Pont ma olvastam itt valahol egy tanár vallomását, hogy ő nem oltat. Na, majd kiderül, hogy a tanárok közül hányan gondolkodnak úgy, mint ő. Van egy tippem: sokan.

Ember legyen a talpán, aki mindenki igényeit ki tudja elégíteni.

Aki hőbörög, az így is, úgy is fog, bármilyen intézkedés történik.

202. mignon11 (válaszként erre: 201. - 71ddaa07fa)
2021. márc. 28. 18:53
De egyetlen ország nem ezt a gyakorlatot csinálja. Akkor sem ha te ezt gondolod. Értem hogy félsz, de a tények hogy az egészséges 65 alatti népesség az utolsó. Sőt ott is a legfiatalabbak maradnak a végére. Ha a legidősebb meg a krónikus betegek, kismamák, pedagógusok megkapták kezdik 65 től lefele oltani a népet. Ki kell várnunk. És életben maradni.
201. 71ddaa07fa (válaszként erre: 196. - Mignon11)
2021. márc. 28. 18:45

Előazör azokat kellett volna oltani, aki minden nap munkába jár, emberekkel találkozik.

Eü dolgozó, rendőr, tanár, BKV sofőr, szociális munkás, eladó stb..

Majd utána az időseket. Ők azért nem általános, hogy minden nap az emberek közt mozognak, őket ellátják a gyermekeik, unokáik, vagy szociális szolgálat.


Nem a védettségi igazolvány miatt mondom, szerintem az ésszerűség diktálta volna így.

200. Channa* (válaszként erre: 196. - Mignon11)
2021. márc. 28. 18:43

Inkább gondolok párhuzamos oltásra.


Jelenleg úgy veszem észre, hogy annál a csoportnál tartunk, akik válogatnak az oltások között, de a doki nem adhatja be pl. az egészséges fiataloknak, akik most épp veszélyben vannak, mert nem szerepelnek a listán...

199. vivo44 (válaszként erre: 198. - Channa*)
2021. márc. 28. 18:42

Igen, sajnos egyetértek a véleményeddel.

Hogy mit szólnának?

Mit fognak szólni, ha nem mehetnek azok az emberek majd ilyen-olyan helyekre?

Akkor majd azért "hőbörögnek".....

198. Channa* (válaszként erre: 190. - Vivo44)
2021. márc. 28. 18:38

Én is támogatnám a teljes bezárást, bár ha azért sokan höbörögnek, hogy maszkot kell hordani, akkor mit szólnának egy ilyenhez?


Pedig mindaddig, amíg engedményeket adnak ennek vagy annak, addig nem lesz vége...



Középkor: népbutításra gondolok. Ott az volt, amit a pap mondott és mindent elhittek neki. Ha rámutatott valakire, hogy boszorkány, akkor máglyára vetették és vége volt, illetve a járványoknál is elhitették az emberekkel, hogy isten büntije, stb.


Most nem ezt mondják, hanem lassan a krampuszra fogjuk, hogy ne kelljen szembesülni a puszta valósággal...

197. Flóra76 (válaszként erre: 196. - Mignon11)
2021. márc. 28. 18:36
Saját költségen érdemes erre áldozni szerintem x havonta.
196. mignon11 (válaszként erre: 189. - Channa*)
2021. márc. 28. 18:35

Mondjuk azt szeretném tudni Bözsi mire gondol.



Még nekik van kartyajuk, az időseknek.Ez változó, nem marad így.



Úgy érted először az egészséges fiatal embereket kellett volna oltani? Ne viccelodj. Remélem nem gondolod komolyan. Angol mutáns január óta van itthon ez veszélyes a fiatalokra. Az eredeti az időseket gyilkolaszta.



Mérhető a védettség mértéke. Laboratóriumi vizsgálattal. Ha valaennyire kialakult benned védettség azt jelenti nem halsz bele a covidba. Ellenanyag vagy antitest szintje mérhető. Nyilván nem fogják mindenkinek minden héten mérni.

195. vivo44 (válaszként erre: 194. - Flóra76)
2021. márc. 28. 18:26

Kicsik vagyunk mi, hogy döntsünk.

Ha úgy lesz, ahogyan te mondod, mint Ausztriában, akkor úgy lesz.

Azt is elfogadjuk, de akkor tisztában lehetünk azzal, hogy 2024-ben is erről fog szólni számtalan fórum jelen időben és sajnos nem múlt időben, hogy elfelejthetjük.

194. Flóra76 (válaszként erre: 190. - Vivo44)
2021. márc. 28. 18:24

Ha 3 hét múlva ismét útjára indítják a fertőződést, akkor nem lesz más, mint a hátralévő időben azt játszani, mint Ausztria az elmúlt fél évben, hogy kinyit-becsuk...


Szerintem ezt ki lehetne hagyni, dehát palotaforradalom lenne.

193. vivo44 (válaszként erre: 192. - Mignon11)
2021. márc. 28. 18:24

Talán elgondolásom és véleményem lehet.

Tudod erről szól a fórum.....

192. mignon11 (válaszként erre: 190. - Vivo44)
2021. márc. 28. 18:22
Hála istennek hogy nem rajtad múlik.
191. vivo44 (válaszként erre: 189. - Channa*)
2021. márc. 28. 18:19

Jajj, de szépen megfogalmaztad!

10/10!

190. vivo44 (válaszként erre: 187. - Channa*)
2021. márc. 28. 18:18

Nyilván.

Viszont én azt gondolom, hogy az 1 éven túl vagyunk. Nagyon sokan (többen) megtettünk mindent, még annál is többet azért, hogy holnap ne fertőzzük meg egymást.

Azonban a múltbéli történesek (időset engedünk vásárolni, amikor ők vannak veszélyben, iskolát bezárunk, amikor a gyermekek egyike sem volt érintett, majd bezárjuk az időseket, hogy védve legyenek, aztán kinyitjuk az országot, mondván talán fellélegezhetünk, majd kinyitni az iskolákat, amikor ismét felemelkedés van a számokban, aztán beszélni olyanokról, hogy oltasd magad, regisztrálj, de vakcina nincsen, majd bezárni az iskolákat, de csak akkor, amikor már minimum 2 covidos gyermek van, majd ismét nyitásról beszélni húsvétra, aztán számokhoz kötni a nyitást, majd beoltani a tanárokat, akik ettől nem lesznek védettek, gyermekeink pedig főleg, majd hangoztatni, hogy nyárra vége lehet)

Ezek mind-mind hitegetések és elbaltázott lépések sorozatai, ami most oda vezettek, hogy egyik másik ember, depressziós, igerlékeny, bizonytalan, stb...

Az én véleményem szerint (nem vagyok okos, nem vagyok virológus, szakember!), az országot és mindenkit ellátni 3 hónap élelmiszerrel és bezárni mindenkit a lakásába, házába! A 3 hónap alatt (ha lenne elegendő vakcina) kötelezném az oltást oltóbuszokkal. Április 1-én elkezdeném beoltani az összes magyar lakosságot, a másodikat megkapná rá4-6 hétre, majd újabb 3 hétre kialakulna a védettség és Július elsejével mindenki elindulhatna dolgozni, életet élni, s senki sem nézhetne, mondhatná a másikra, félhetne, tarthatna tőle, hogy be van oltva vagy sem.

Természetesen azt gondolom, hogy az ország gazdaságilag 3 hónapos zárást elbírna, azt látva, hogy fél gőzzel 1 évet kibírt.

A középkorban nem volt internet, nem voltak kütyük, ahol olvashattál minden 2.-ik másodpercben egy olyan hírt, ami eltánorít, elbizonytalanít.

189. Channa* (válaszként erre: 188. - Mignon11)
2021. márc. 28. 18:05

Szerintem arra, hogy senki nem tudja, hogy meddig védett valaki, sem a betegség után, sem az oltás után.


Ami igaz is, így csak reménykedünk, hogy azok vagyunk.


Én is hülyeségnek tartom az igazolványt, főleg azért, mert pl. a betegség miatti teljesen felesleges pénz kidobás volt. Gondolom az összes elhunytnak is küldtek, mert biztos, hogy nem kerestek rá arra, hogy él e még, aki kovidos volt.


Az oltásosnak már inkább látom értelmét, bár semmire nem jogosítja fel azt, aki rendelkezik vele.


Jelenleg, a legtöbb védettségi igazolvánnyal rendelkező a 65 feletti idős emberekből áll, ráadásul a legtöbb otthonban él vagy ki sem mozdul otthonról, azaz ők nem fognak sem étterembe, sem focimeccsre, sem színházba járni, azaz ők nem fognak munkát adni annak a néhány ilyen munkából élőnek, akik szintén rendelkeznek már ilyen igazolvánnyal, pedig annak lenne értelme, hogy azokat oltják be, akik szeretnének oltást és dolgozni is szeretnének, hogy legyen miből megélniük...

188. mignon11 (válaszként erre: 186. - Bözsi néni)
2021. márc. 28. 17:59
Szeretném érteni, pontositsd légyszíves mire gondolsz.
187. Channa* (válaszként erre: 178. - Vivo44)
2021. márc. 28. 17:56

Ilyen kérdések mindenkiben felmerülnek, és azt gondolom, hogy nem hiszem, hogy tud is rá bárki válaszolni, épp ezért kell mindent megtennünk annak érdekében, hogy megoldódjon ez a helyzet, bár ha azt képtelenek sokan megtenni, hogy ne lihegjenek a sorban a másik nyakába akkor, hogy is várhatjuk el tőle, hogy komolyabb dolgokat is megtegyen.


Ezért, sajnos évekig így fogunk élni, hacsak valamilyen csoda folytán nem tűnik el a vírus...


És sajnos az emberek nem jönnek rá, hogy mennyi minden múlna rajtuk, mert csak hőzöngenek, bezárva, korlátozva, stb. érzik magukat és eszükbe se jut, hogy nincs más, amit tehetünk.


Az a szomorú, hogy a sötét középkorban ez tök normális lett volna, na de manapság talán nem vagyunk annyira ostobák, vagy az is lehet, hogy még náluk is ostobábbak vagyunk...?

186. Bözsi néni (válaszként erre: 185. - Mignon11)
2021. márc. 28. 17:52
Hagyjzk. Vagy nem érted, vagy nem akarod érteni. Inkább az utóbbi.
185. mignon11 (válaszként erre: 180. - Bözsi néni)
2021. márc. 28. 17:51
Bözsi. Védettségi igazolasrol volt szó. Most nem értem mit pörögsz itt. Védett aki már atesett a betegségen, vagy kapott oltást. De az hogy ki mennyire védett egyéni. Az alig-tol a teljes védettséget is mérték. Mennyi antitest, vagy mRNS vakcinal mennyi ellenanyag termelődik. Akinek van ilyenje kevésbé fertőz és kevésbé lesz beteg. Tehát a halálos szovodmenyektol véd.
184. 71ddaa07fa (válaszként erre: 178. - Vivo44)
2021. márc. 28. 17:43
Áprilisban még nem szabadna nyitni az iskolákat, sőt ebben a 3 hónapban már egyáltalán. Szeptemberben pedig bízzunk abban, hogy megtörténi az átoltottság és végre nem kell tartanunk a vírustól.
183. vivo44 (válaszként erre: 182. - Vivo44)
2021. márc. 28. 17:18
Nagyon sok emberböl kiölték az élethez való jogot. Legalább a hitet hagyjuk meg egymásnak, hogy nyithatunk, hogy szabad nyár lesz... napi 10ezer fertőzöttel és 200 körüli elhunyttal.
182. vivo44 (válaszként erre: 181. - Flóra76)
2021. márc. 28. 17:16

Politikamentesen, úgy gondolom, hogy az eljárás ugyanaz, mint amit mi is tennénk emberileg.

Ha egy ismerősünk megbetegszik, akkor próbáljuk vígasztalni, ha halálos betegségben szenved, akkor is azt mondjuk, hogy nem fogsz meghalni, ha úgy van, akkor is azzal hitegetünk embereket, hogy "lesz jobb is"----pedig azon esetekben tudjuk, hogy hamarosan vége, hogy jobb nem lesz.

Ha "odafent" megmondanák atutit, akkor most majd minden fórum arról szólna, hogy pánik van. Ezzel szerintem csak ezt szeretnék elkerülni. Mondhatni kegyes hazugság. Csináljunk úgy, mint ha minden jobb lenne, aztán sokkal rosszabb lett.

Az elmúlt egy évben erre két példát is láthattunk élesben sajnos.

181. Flóra76 (válaszként erre: 178. - Vivo44)
2021. márc. 28. 17:11
Nem tudom, mi lesz 19-én, de számomra emberkísérletnek tűnik a diákokkal szemben, hogy ilyen helyzetben összeengedik újra őket. Nem fog addigra eltűnni a vírus sajnos, biztos, hogy ha nem is ennyi, mint napjainkban, de elég sok lesz még a napi fertőzött. Akkor, hova nyitunk? Nem tudják elengedni ezt a témát odafent.....
180. Bözsi néni (válaszként erre: 177. - Mignon11)
2021. márc. 28. 17:05

Ezt értem, szerencsére te tudod, hogy nem vagy fertőzött a teszt pillanatában.


De hogy jön ez a védettséghez?

179. Bözsi néni (válaszként erre: 170. - Unom)
2021. márc. 28. 17:04

Ne keverjük ide a gyerekkori oltásokat, mert ég és föld a különbség.


Ausztriát meg nem tudom, de most nem is arról van szó.

178. vivo44 (válaszként erre: 174. - 71ddaa07fa)
2021. márc. 28. 16:51

Halkan kérdeznélek.

S mi lesz utána?

Ismét a félelem? Ismét úgy tekinteni embertársamra, mint egy esetleges vírushordozó, vagy fordítva, egy olyan személyként, akit megölhetek, mert már nem védett?

Meddig lehet ezt agyilag, lelkileg viselni?

Vagy 19.-én úgy engedem el a gyerekemet, hogy bármikor "megölheti" páromat?

Nehogy bárki is félelemkeltésnek vegye a kérdéseimet!

177. mignon11 (válaszként erre: 175. - Mignon11)
2021. márc. 28. 16:39
Ja és nemsoká 3 naponta teszt. Mert szigoritanak.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook