Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem kéne mindenkinek internetezni fórum

Nem kéne mindenkinek internetezni (beszélgetős fórum)


1 2
60. csemár (válaszként erre: 59. - TamThor)
ápr. 14. 11:28

...A Nagyközönség egy része pedig, hallgatván Őt,

- elájul a gyönyörűségtől, hogy "lám, lám, Ő is közülünk való, pont úgy beszél, gondolkozik, viselkedik, mint MI!"

- mások pedig, esetleg, beleborzongnak a gyötrelembe...

59. TamThor (válaszként erre: 54. - Csemár)
ápr. 14. 11:20
Remélem nem így van és nem része. Aki kicsit is ad a renoméjára, az átolvassa, kijavítja, ha valamit a nyilvánosság elé tár. Ha nem, akkor az is csak őt minősíti.
ápr. 14. 06:57

Tegnap hallottam egy mesét, az írója magyar.


Kengurukról szólt. A kisfiú kérte a kengurukat, hogy az ablakot zörgessétek meg "farkotokkal".


Szerintem "farkatok".

57. csemár (válaszként erre: 47. - Anyagi)
ápr. 14. 05:10
"Szép új világ"
56. birebora (válaszként erre: 51. - Globus)
ápr. 14. 04:31
Szép lenne, csak nem teszik meg.
ápr. 14. 04:29
Tegnap láttam egy riportot idős, híres színészünkről. A családfáját kutatták. Kiábrándító volt. Számomra csalódás. Nem tudott helyesen beszélni. Nagyszüleiről mondta, hogy "ezek". És többször. Bántotta a fülem. Azért egy színész tudjon már helyesen kommunikálni. El is kapcsoltam. De ugyanezt eltudom mondani énekesnőről is aki mekegmakog és egy összetett, kerek mondatot nem tud megfogalmazni.
54. csemár (válaszként erre: 1. - TamThor)
ápr. 14. 03:43
Régebben szégyen volt, ha valaki nem boldogult a helyesírással, ma viszont már, úgy tűnik, része az "imidzsnek".
53. tumbo2 (válaszként erre: 51. - Globus)
ápr. 13. 12:26
jesszus.hát az nem a mi világunk lenne.
52. Amaunet (válaszként erre: 49. - TamThor)
ápr. 13. 12:20

Biztosan számos, neves iskolát elvégzett és a szövegkönyvön kívül is sok könyvet elolvasott.


Bár belátom, hogy nem minden az iskola, mert volt néhány okos kollégám, akik a szakmában nagyon menők voltak, de kézzel írni, helyesen írni nem tudtak.

51. globus (válaszként erre: 42. - Anyagi)
ápr. 13. 12:19

Úgy emlékszem, volt róla szó, hogy meg kellene szüntetni a j-ly különbséget, és maradna csak egyik használatban.

Mijen furcsa lenne...😀Jobb érzésűek inkább áttérnek a mienre, aztán hamarosan az is szótári alak lesz.

50. srcrss (válaszként erre: 1. - TamThor)
ápr. 13. 12:11
Engem nem érdekel, ha valaki helytelenül ír. Nem zavar a butaság. A negatív, gyűlölködő megnyilvánulások annál inkább.
49. TamThor (válaszként erre: 13. - Amaunet)
ápr. 13. 08:40
Nem. Ő egy 65 év körüli, neves színművésznő, tényleg tiszteletreméltó. Csak ne írjon az internetre, mert nagyon égő...
48. PöttyösPanka (válaszként erre: 40. - Anyagi)
ápr. 12. 22:09
Régebben én is úgy voltam vele, hogy nem igaz, hogy egyesek képtelenek legalább nagyjából helyesen írni. Aztán belefutottam néhány olyanba, hogy emiatt szidtak valakit. Majd kiderült, hogy külföldön él, és csak tanulja a magyart. Az egyik fb csoportban van egy srác, aki nagyon aktív. De egy félanalfabéta. Borzalmasan ír. Rengeteget gúnyolódtak rajta. Aztán leírta, hogy tudja, és keményen dolgozik ezen. De nézzük el neki, mert komoly betegsége van (már nem emlékszem mi), emiatt nem tud többek közt rendesen írni. Bevallom, elszégyelltem magam. Idővel tényleg észrevehető volt a fejlődés a fiúnál. Azóta igyekszem nem ítélkezni mások fölött a helyesírásuk alapján.
47. Anyagi (válaszként erre: 46. - Csemár)
ápr. 12. 19:57

Még nem.... :(


De arról már hallottunk, hogy a nagy Amerikában feleslegesnek tartják lassan, hogy a gyerekeket kézírásra oktassák... :O

Elég, ha gépelnek!


Pedig az írás egy nagyon fontos agyfejlesztő tevékenység!

46. csemár (válaszként erre: 42. - Anyagi)
ápr. 12. 19:47

Az ikes igék - az egy külön mese.

Azzal azonban, ugye, nem tetszettél találkozni, hogy kanonizálta volna az MTA az esemes-nyelvet?

45. csemár (válaszként erre: 44. - Globus)
ápr. 12. 19:35

Ugye?

:-(

44. globus (válaszként erre: 18. - Csemár)
ápr. 12. 19:30
Mindegy az, szar vagy szár :) Fejtsd meg.
43. Anyagi (válaszként erre: 28. - PöttyösPanka)
ápr. 12. 19:18
Ez azért van, mert a média már régen nem a neveléssel, a példamutatással foglalkozik, hanem a pénzbeszedéssel!
42. Anyagi (válaszként erre: 10. - Horex)
ápr. 12. 19:12

Hát én néha, ha nem is tanulmányozom, de belebotlom az MTA állásfoglalásába!

Pl. az ikes igék helytelen használatát azért ítélték elfogadhatónak, mert olyan sokan használják így... - rosszul!

41. Anyagi (válaszként erre: 40. - Anyagi)
ápr. 12. 19:08
És most nem az elütésekre gondolok!
40. Anyagi (válaszként erre: 6. - Smaragdzöld 🐉)
ápr. 12. 19:07

Az a baj, hogy ezek az emberek mint etalon szerepelnek!

Ezért van olyan felháborodott fórum a Hoxán is, hogy miért kell kiszúrni a helyesírási hibákat egy hozzászólásban...?

Azért, mert zavar!!!

"Hasogassa" !!!!!!!! :))

39. Kacsahercegno (válaszként erre: 34. - PöttyösPanka)
ápr. 12. 18:40
Nem úgy értettem, hogy a förumon jobb ötlet 😂 Hanem hogy egy csomó mindennel célszerűbb lenne orvoshoz fordulni vagy legalább specifikusan olyan helyen keresni, ahol értelmes válasz lehet rá, de gondolom aki fórumon kérdezi meg hogy terhes-e ha 3 hónapja nem jön meg, az azért teszi, mert nem jut eszébe orvoshoz menni 😅
ápr. 12. 18:14
Szűrni kell. Nem kell minden hülyeséget elolvasni és főleg nem kell elhinni.
37. apeeng (válaszként erre: 36. - 8a5caeb182)
ápr. 12. 18:10
hát ez az...
ápr. 12. 17:45

Ez így pontatlan!


Inkább tanítani és tanulni kellene...


Inkább az a szomorú, hogy ezek a "tudatlanok" manapság jobban élnek, mint egy mérnök pl...

35. Laffoon (válaszként erre: 33. - Apeeng)
ápr. 12. 16:58

Láttam a fotókat, majd leszédültem a monitor elől..

és még mindig van lejjebb és lejjebb...-DD

34. PöttyösPanka (válaszként erre: 32. - Kacsahercegno)
ápr. 12. 15:58
Pont, mint mi itt, a Hoxán XD
33. apeeng
ápr. 12. 15:14

Újabban Győzike fotóit láthatjuk, melyen az EU parlament ülésterméből vigyorog a nagyérdeműre...

... megrázó...

32. Kacsahercegno (válaszként erre: 29. - PöttyösPanka)
ápr. 12. 14:05
Azért azzal is óvatosan kell, egy csomószor nem tényeket közöl, hanem kitalál valamit, ami úgy hangzik, mintha válasz lenne a kérdésre, de közben baromság. Mármint a ChatGPT meg a hasonlók.
31. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 28. - PöttyösPanka)
ápr. 12. 12:31

Én sem látom másként.


Amikor azt írtam, hogy a celebek, sztárocskák érdekesebbek, azt arra értettem, amit 55Judit írt. Hogy az átlagemberek, köztük a kétkezi munkások is - miért nincsenek méltatva. Mert ők nem olyan érdekesek, mint a celebek - egyesek számára.

Abban azért mégiscsak bízom, hogy a nagy többségben nem a celebek iránt van kereslet. Tényleg van talán némi ellentmondás abban, amit írok. Engem sem a celebvilág szórakoztat. De ha történetesen a telefonom feldob valami cikket - legyen az akár olyan ember, aki nem igazán érdekel - mégis elolvasom. Aztán leszűröm magamban a dolgokat, és továbblépek.

Sokan be nem vallanák, hogy olvasnak bulvárt. Én bevallom. De tudom kezelni. Mint ahogy a fals információkat, a hatásvadász cikkeket, az álhíreket is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook