Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem kedvelem azokat a kollégákat, akik egy nátha miatt... fórum

Nem kedvelem azokat a kollégákat, akik egy nátha miatt... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
28. Főnix3 (válaszként erre: 25. - Channa*)
2023. febr. 3. 17:50

Ennyi erővel a kolléganőd ne menjen boltba, tömegközlekedésre, kerülje az embereket, mert lehet hazaviszi a legmakacsabb betegséget, ami a levőben terjed!

Tetvesség minden szeptemberben felbukkan az iskolában, a hosszú hajú lányaim minden évbe hazahozták. A rühességet nem ismerem, de biztos kellemetlen dolog, de gondolom sokakra ezt a kort is rákívánod! Vudu bábúd is van, mert a fiamnak egy bárányhimlőre kérvényeznék egy ilyen kórságot. Chhh

27. Főnix3 (válaszként erre: 24. - Channa*)
2023. febr. 3. 17:17

Vigyázz mit kívánsz !

Ha jövő hétre nem gyógyulok meg a gyenge náthámból, megyek dogozni, amennyiben nem leszek lázas. Nem fogom itthon mereszteni a seggem. Ha nem fizetem ki a lakbért, a számlát, akkor veszélyben lesz a munkám és a megélhetésem! Nincs tartalékom, mert elvitte egy nagyon váratlan kiadás.

Mit képzelek magamról..?

Megérdemlek herpeszt, vagy más betegséget? Komolyan?

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Channa*)
2023. febr. 3. 17:01
Még szerencse, hogy nem egy helyen dolgozunk. Nem is bírnám olyan helyen ahol egy nátha miatt is hazaküldhetnek. Tőlem mondják a véleményüket, nem érdekel.
25. Channa* (válaszként erre: 22. - Violet18)
2023. febr. 3. 16:49

Ez nem nyápicság!


Az egyik kolléganőm apja és anyja is nagyon beteg. Szerinted mit tenne vele a mi kis megfázásunk?


Én nem tudom, így nem is veszélyeztetem őket.


Ennyi erővel rühesen és tetvesen is simán összebújhatnánk nem? Na, ebbe bele se halnánk legalább...


Gondolkodhatna mindenki egy kicsit!

24. Channa* (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 16:47

Tök mindegy.

Az se jöjjön be, aki nem fújja az orrát és nem tüsszög fél percenként. AZt is el lehet kapni és ha átadom egy olyannak, aki amúgy sincs túl rózsás helyzetben, esetleg meghalhat.


Ne játszatok más életével!

Röhej, hogy mit képzelnek egyesek magukról.


Az ilyen megérdemelné, hogy más meg a herpeszét vagy egyéb nagyon fertőző cuccát direkt rákenje...

23. Channa* (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 16:42

Ja, hát én biztos, hogy már az első napon közöltem volna veled, hogy maradj otthon, ha beteg vagy.

Nehogy már azt hidd, hogy attól vagy jó munkaerő, hogy bemész betegen és mindenkit megfertőzöl!

Nálunk az ilyet felelőtlennek tartják és senki nem akarna vele dolgozni.


Tehát, ne ringasd abba magad, hogy szuper vagy, mert normális helyeken mást gondolnak rólad és meg is mondják.

2023. febr. 3. 15:39
Totál egyetértek veled, agyfaszt kapok az ilyenektől. Szerencsére nálunk nem ilyen nyápicok dolgoznak.
21. ,zumba (válaszként erre: 13. - Főnix3)
2023. febr. 3. 14:28
Egyetértek, lázas állapot kivétel. Minél jobban elzárkózik valaki, hordja a maszkot, nem találkozik kórokozóval, aztán gyakrabban beteg...
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Halacskaaaa)
2023. febr. 3. 14:07
Sokszor olyan állapotról beszélek, ahol minimálisan többször kell zsepit elővenni, náthás a hangod, de max 3 orrfújás/óra.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Auróra2010)
2023. febr. 3. 14:05
Alap persze hogy kerülöd a másik embert, itt külön irodában vagyunk, de amikor már 4x jön át mail helyett és érzem a náthás leheletét a hátamban azért én is szólnék félreértés ne essék.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Főnix3)
2023. febr. 3. 14:03
Amúgy ez aranyos hogy beszélgetni akarnak róla, talán itt is jól jönne. Most is az van, hogy hetek óta hívnak, hogy elkapta a gyerektől, megfázott a vonaton, leköhögték stb. Ma reggel is lett volna egy fontos megbeszélés de persze lemondta a kolléga, mert éppen ő is nagyon meg volt fázva, de én azért oda IS ugorjak már be.
17. Halacskaaaa (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 14:03
Betegen dolgozni menni nem erény, hanem hülyeség. Ha valakinek van lehetősége, inkább maradjon otthon és gyógyuljon meg. Nyilván, ha csak picit folyik az orra és néha-néha kifújja, akkor igenis bemehet dolgozni, de ha tüsszög, ömlik belőle a takony, akkor ne ragassza rá a többiekre. Már csak azért sem, mert lehet ugyan, h a kollégák még csak-csak kibírják, ha ők is megbetegszenek, de nem tudhatod, h az a kolléga kinek viszi haza a betegséget. Tesóm férjének a munkatársa is szart bele, bement betegen dolgozni, sógorom meg szépen hazavitte a mindenórás feleségének a betegséget, amire tesóm terhesen nem kapkodhatott be gyógyszert. 3 hétig beteg volt, szülni is tök betegen ment. Gondolhatod, hogy egy szülés egészségesen sem piskóta, nem még mikor már hetek óta le vagy gyengülve a betegségtől. De ezen kívül még sorolhatnék egy csomó esetet, ahol a kedves munkatárs "leszarom, h a másik is beteg lesz"felfogása miatt kellett sokaknak kínlódni. De nyilván van olyan szitu, amikor nem teheti meg az ember h otthon maradjon. Viszont a te vallomásod nem erre a szitura vonatkozott.
16. tien
2023. febr. 3. 14:00

Engem meg Németországban,egy kis köhincséléssel nem engedtek másnap dolgozni.

Mikor mentem haza ,még utánam szólt a főnök,hogy ne felejtsek orvoshoz menni és gyógyuljak meg .


A fizu nem lett kevesebb.

2023. febr. 3. 13:59
Azért jobb ha ott vannak , nem ? engem nagyon dühitett amikor a kollegáim a közelemben tüsszögtem köhögtek, ezzel nem csak engem veszélyeztettek, hanem a családunk megszokott életét is afelforgatták volna, ha elkapom, kértem, tartsuk meg a tisztes távolságot.
14. Főnix3 (válaszként erre: 12. - Dfc04c70e4)
2023. febr. 3. 13:56
Nem is tudom..:D
13. Főnix3 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 13:55

:D Csak immunrendszert erősítesz.

Itt az angolok, nem hagyják otthon a taknyos, kicsit meghűlt gyerekeiket, mert ha mást is megfertőznek, attól majd erősebb lesz a szervezet.

Van benne igazság. Viszont, ha már lázas valaki, akkor azt gondolom, hogy maradjon otthon.Én sem engedem a gyereket lázasan suliba, most is itthon van. Igaz, csak megfázott, nem lázas. :P Még ebben az évben lóghat egy kicsit. Jövőre már a hiányzás, kihathat a jövőjére, mert egy jobb iskola, már kiszanálja a "sokat" hiányzókat.

10 napot hiányoztam tavaly és irodára hívtak elbeszélgetésre,életmód tanácsadásra, meg hogy miben segíthet a főnököm, hogy ne legyek beteg.. :D 7 év alatt ez volt az első év, hogy ennyit hiányoztam.. :D

12. dfc04c70e4 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 13:53
Igen. Most már tudom, hogy Angliáról van szó. De amíg nem kaptam választ, honnan kellett volna tudnom? 🙂
11. dfc04c70e4 (válaszként erre: 9. - Főnix3)
2023. febr. 3. 13:51

Nagyon kevés ez a betegszabi, nem mindenki makkegészséges.


Egyébként én is tudok olyan óvónőről, aki mezítlábas tesiórákat tart. Az ovi padlófűtéses.


A téli nyitott ablak témából itthon nagy balhék voltak a kovid mizéria idején. Szülők estek egymás és az óvónők torkának.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Dfc04c70e4)
2023. febr. 3. 13:46
Azért Anglia tényleg más vidék, ott nincs ennyi betegácsi mint kishazánkban. Ott bizony menni kell
9. Főnix3 (válaszként erre: 6. - Dfc04c70e4)
2023. febr. 3. 13:44

A cég.

Az előző munkahelyen 8 volt.

A kovid alatt is. Két hét karantén az 1500-1600 font kiesés. Ez egy évben kétszer, de akár három alkalommal is, hisz ha gyerekeid vannak tetéződik az esélye, hogy megfázik, itt Angliában úgy tanítottak, hogy nyitott ajtó, nyitott ablak télen, nyáron. A gyerekek takarókat hordtak a suliba.Már normalizálódott szerencsére, elmúlt a pánik.

Itt a tesiórákat zokni nélkül, mezítláb tartják..

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Főnix3)
2023. febr. 3. 13:41
Én is jártam hasonlóan, már az első naptól náthás voltam kb 1 hétig köhögtem az után is, de mentem. Aztán meg is jegyezték, hogy végre sikerült normális munkaerőt felvenni, és köszönik hogy jöttem.
7. Ildi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 13:32
Ude szimpatikus vagy....😏
6. dfc04c70e4 (válaszként erre: 5. - Főnix3)
2023. febr. 3. 13:30
Azt az 5 nap betegszabit ki határozta meg? 🤔
5. Főnix3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 13:27

Mi 6-an dolgozunk egy szobában. Számomra új munkahely, új emberek,új közeg, így elkaptam az egyiktől a náthát.Már az első naptól köhögött.

Mivel egy évben 5 nap betegszabink van, így kénytelenek vagyunk dolgozni menni! Ha nem jön be dolgozni, akkor nem kap fizut. Tehát előbb utóbb megerősödik a szervezetünk egymás bacijára, de az is lehet nem. :D

Majd meglátjuk, én nem vagyok beteges...

2023. febr. 3. 13:17
Ezért is jó a Home Office. Különben tök könnyű lenne eldönteni, hogy mit csináljon az ember egy kis náthával, ha jó kolléga akar lenni. 🤷‍♀️
2023. febr. 3. 13:09
Én meg azokat, akik összefertőzik a fél irodát..
2023. febr. 3. 13:07
Közöd?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook