Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem jövök rá hogy mossam ki a mosógépet. Hiábavaló... fórum

Nem jövök rá hogy mossam ki a mosógépet. Hiábavaló... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
25. libikóka (válaszként erre: 24. - Channa*)
dec. 19. 16:54

Na ,,én nem törlöm át minden mosás után belül.

Kívül látom mikor kell.

Az igaz hogy az enyém sem vízköves,,felültöltős ,,látom a fűtőszálat és a dobot is.

Sosem volt olyan mint a Calgonos reklámban:))

24. Channa* (válaszként erre: 23. - Libikóka)
dec. 19. 16:46

A takarításnál mindig letörölgetem kívül a mosógépet, mosások után a gumit. Nekem a szárítástól szokott szöszös lenni, de ezt is mindig azonnal letörlöm, így sosem igényel egyéb mosást a gépem.


Ecet sem azért használok, hogy ne vízkövesedjen. Azt nem tudjuk megakadályozni, hanem inkább fertőtlenítésre (törölközőkre és konyharuhákra időnként)


Mér voltak szétszedve gépeim, de még sosem láttam olyannak sem a dob külsejét, sem a fűtőszálakat, amilyeneket a reklámokban mutogatnak.

Szép tiszta általában, épp ezért nem értem, hogy miért kellene külön mosni a gépet.


A mosogatógép egy más téma. Azt én is szoktam, de azt is csak úgy, hogy a szűrőt gyakran kiszedem és azt elmosom. A többit megcsinálja a mosogatás és a rendszeres tisztán tartás.

Szerintem...

23. libikóka (válaszként erre: 20. - Channa*)
dec. 19. 16:41

Most erre mit mondjak,,körben belül a gumit is lekell pucolni időnként mert nem marad tiszta.

Időnként kell az ecet is,,és fertőtlenítőssel is átmosatom.Igaz ha fehéreket mosok többet akkor nem kell.

Ha a tiéd tiszta marad akkor jó.

dec. 19. 16:38
Az enyémen semmi nem segít. Se ecet, se a Lanza, semmi. Ugyanolyan vízköves és mosószeres trutyis a dob külseje. A belseje tiszta.
21. Channa* (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 19. 16:36

Akkor egy folyékony mosószeres kupakba öntsd és úgy tedd a dobba.


Ha ki lehet nyitni, akkor onnan folytatja, ahol megszakítottad, nem kezdi elölről.

20. Channa* (válaszként erre: 7. - Libikóka)
dec. 19. 16:34

Az enyémek nem koszosok.

Bár ritkán, de szoktam öblítő helyett ecetet tenni bele.

19. Channa* (válaszként erre: 6. - Libikóka)
dec. 19. 16:34

A mosógépek általában egy szivattyúzással indítanak.

Nekem két gépem van és mind a kettő így kezdi.

18. Channa* (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 19. 16:33

Öblítő tartályba tedd az ecetet és indíts el egy rövid programra.

De az is jó, ha rendesen mosol és öblítő helyett ecet teszel.

17. vigyefene (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 19. 16:23

Azok a gumi tömitők ahhoz vannak csinálva, tehát nem szabad h megrongálja az a hőmérséklet.

Miután elindult, utána állítsd meg, és öntsd bele az ecetet. A programnak folytatódni kell.

Most el kell mennem, de rövidesen jövök.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Vigyefene)
dec. 19. 16:19
Ki fogom próbálni köszi. Tehát miután szivattyúzott és elkezdi feltölteni, megállítom. Amint engedi felnyitni a tetejét, beleöntöm az ecetet. 90 fokot javasolnak. Ez a magas hőfok nem teheti tönkre a gumi tömítőket a gépben?
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Imisz)
dec. 19. 16:15
Az enyém felültöltős. Ahhoz hogy a mosószer tartályt és az öblítőst elérjem, fel kell nyitni a tetejét.
14. vigyefene (válaszként erre: 12. - Imisz)
dec. 19. 16:13
Nekem külön tartály van, tehát összesen 3. De a harmadik az bleach-nek. (ami fertőtlenítő)
13. vigyefene (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 19. 16:10
Az enyém elől töltős, de nem hiszem h az csinál különbséget.
12. Imisz
dec. 19. 16:08

Próbáld azt, hogy miután kiszivattyúzta amit ki tudott és elkezdi beszívni a vizet, akkor a mosószer tartályt résnyire nyitod és a beszívott víz mellé beöntöd az ecetet / géptisztítót / amit használsz.

Az előző gépem is indításkor szivattyúval kezdte, így én a fent leírtak szerint csináltam. Így már a tisztító folyadékkal kevredett vízzel át tudtam mosni a gépet.

11. vigyefene (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 19. 16:06
Ugyanott kell h folytassa. Az ényém digitális, ezért tudom h folytatja.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Vigyefene)
dec. 19. 16:05

Az enyémet is meg lehet állítani, de nem emlékszem hogy ha felnyitom majd újra indítom ott folytatja ahol abbahagyta, vagy elölről kezdi a programot.

Én ecetet az előző gépemnél öblítő helyett használtam. Ennél nem tudok öblítőt használni, mert amint beleöntöm, leereszti. De ez nem is izgat, inkább csak az esetleges vízkő lerakódás, vagy félek hogy büdös lesz a gép. Hallottam már ilyenről.

9. vigyefene (válaszként erre: 7. - Libikóka)
dec. 19. 16:03

Ezen most csodálkozok, én nem öblitőt használok, hanem puhitót, amitől selymesebb a ruha.

Pl.

[link]

8. vigyefene (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 19. 15:59

Az én gépem autómata, de meg lehet állítani kicsit később, miután elindul. Akkor lehet önteni bele ecetet is.

Volt amikor öntöttem, rá a ruhára, de azt pedig tönkre tette, kifakitotta. Jóóóó nagy folt lett rajta, ment a szemétbe. Pedig sima ecet volt, nem az erősebb fajta.

7. libikóka (válaszként erre: 5. - Vigyefene)
dec. 19. 15:58

Nem marad tiszta.Főleg nem ha öblítőt is használunk.

mondjuk én már nem ,,de időnként akkor is kikell tisztítani.

6. libikóka (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 19. 15:57

Hogy a fenébe szivattyúzik,,az enyém kettőt fordul ,,elrendezi a ruhákat és jön a víz.

Nézd át a tájékoztatót ,,valami nem jól van rajt.

dec. 19. 15:55
Úgy tudom h a gép mosás/öblités után tisztán marad. Tévedek? Mármint ha használunk mosószert.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Simple)
dec. 19. 15:53
Azt olvastam vízkő és szennyeződések ellen ecetet kéne beleönteni. De ha elindítom a mosást, előtte kiszivattyúzza. Hogy lehetne ezt a szivattyúzást kiiktatni?
dec. 19. 15:51
Miért kell mosni a mosógépet?
dec. 19. 15:34
Üres mosást kell elindítani.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook