Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem hoztam maszkot, úgy néznek rám az orvosi rendelőben... fórum

Nem hoztam maszkot, úgy néznek rám az orvosi rendelőben... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
20. 068c3c8b2e (válaszként erre: 9. - ,zumba)
2023. ápr. 28. 15:01
Tettek fel maszkot, sőt az ázsiai országokban régóta divat és nem véletlenül. Ha emlékszel, 2020-2021-ben az influenza járvány el is maradt a szokásos téli jelenléthez képest a maszkhordás miatt. Ez nem hit kérdése.
19. eandi78 (válaszként erre: 17. - Alnisa)
2023. ápr. 28. 14:58
Szerencsére olcsón megúsztam:) De futni egy sima hőemelkedés/láz nélküli náthával sem kellene. Könnyített edzés, majd a köv. héten sem lehet ott folytatni, ahol nátha előtt abbahagytam. Ilyen műfaj ez. Hozzászoktam a maszkhoz, nem zavar, de jobb lenne nélküle;)
18. eandi78 (válaszként erre: 15. - Alnisa)
2023. ápr. 28. 14:53
Nem tudtam, hogy még érvényben van e. Decemberben voltam utoljára fogorvosnál ott kellett (volna) a váróban. Mondták nem muszáj felvenni, nem is vettem.
17. Alnisa (válaszként erre: 12. - Eandi78)
2023. ápr. 28. 14:50

Mert már nincs immunrendszerünk. Nem véletlen lettél beteg, évek óta nem jut be kórokózó, a végtelenségig nem lehet maszkot hordani.

Egyébként, mindig ha új közegbe mész, új fertőzés forrásokkal találkozol. Az immunredszereden múlik, hogy meg tud e küzdeni vele vagy sem. De folytonos maszk viselés arra sarkalja a szervezetet, hogy magától már nem kell védekezni, mert nem kerül be semmi. Így már egy sima nátha is levesz a lábadról.

2023. ápr. 28. 14:50

Nem tudtam most lett eltörölve.

Látom sokan együtt értenek azzal, semmi értelme hordani. Ráadásul nemrég olvastam a sok maszkban mászkálás nagyon legyengitette az emberek immunrendszerét. Én csipkés maszkban voltam amikor kellett, ezzel is azt jeleztem semmi értelme és én nem fogok beizzadt arccal levegőért kapkodni

Kínában a légszennyezettdég miatt hordják

15. Alnisa (válaszként erre: 13. - Eandi78)
2023. ápr. 28. 14:47
De a kórházakban eü intézményekben kötelező volt eddig.
14. Alnisa (válaszként erre: 3. - Elbb)
2023. ápr. 28. 14:47
Most törölte el, nem most hozta vissza.
13. eandi78 (válaszként erre: 9. - ,zumba)
2023. ápr. 28. 14:47
2020 előtt is lehetett látni maszkot hordó embereket. Nem csak ázsiait. Most is kb. annyit látni. Havonta 1-2 ember a boltban, illetve ázsiaiak az utcán is.
12. eandi78 (válaszként erre: 7. - 69fcad429e)
2023. ápr. 28. 14:40
Szerencsére engem pont nem érdekel ki néz hülyének a maszk miatt ;) Az egészségem többet ér. Járok társaságba, színházba, étterembe/cukrászdába, tömegrendezvényre maszk nélkül, munkába (iskola) maradt a maszk, mert mindenki taknyosan, köhögve járkál be. Április elején úgy döntöttem leveszem ott is. Tavaszi szünet előtti 2 nap jó is volt elkezdeni, be is nyaltam valami náthát, ezt leszámítva semmi gond nem volt. Nem az immunrendszerem gyenge és maszk levétele okozta, más maszk nélkül napokig ágyból sem tudott felkelni. Sportoló vagyok, az enyhe nátha is elég, hogy alapjáraton edzhetek csak. Múlt heti versenytől így kénytelen voltam visszalépni, a pár nap múlva esedékesen is gyengébb célidő játszik. Amíg ilyen felelőtlen az emberek kénytelen vagyok továbbra is maszkot hordani. Rengeteg a beteg most is, több köhögő, taknyos gyereket látok naponta, mint egy gyerekorvos és ott vannak az iskolában fertőznek, én meg köztük plusz x órát, mert van tanár aki otthon marad betegen. Lehet helyettesíteni. Ördögi kör ez.
11. unom (válaszként erre: 9. - ,zumba)
2023. ápr. 28. 14:16

80-as IQ felett hordták.

Csak akkor a tardok nem voltak rákattanva.

10. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 28. 14:13
Május 1-től nem fog kelleni, pont most olvastam, de látom már irták előttem. Majd a nővér, asszisztens ad.
9. ,zumba (válaszként erre: 7. - 69fcad429e)
2023. ápr. 28. 14:10
Rendben, de akkor mondjuk 10 éve miért nem tettek föl a gyenge immunrendszerű emberek maszkot? Varrni is lehetett volna akkor is.
2023. ápr. 28. 14:06
A félelem úgy bele lett ültetve az emberekbe, hogy már saját maguktól is félnek.
7. 69fcad429e (válaszként erre: 6. - Gigi>)
2023. ápr. 28. 14:06
Lehet, valami tartós betegsége van amitől gyenge az immunrendszere.
2023. ápr. 28. 14:02
Napi szinten utazom olyan emberrel, aki maszkot húz a buszon. De nem sima orvosi maszkot hanem olyat amiből épp, hogy kivannak a szemei. Senkin nincs, de rajta igen.
5. 69fcad429e (válaszként erre: 3. - Elbb)
2023. ápr. 28. 14:01
Japánban pl. már a covid előtt is sokan hordtak maszkot az utcán, ott valahogy a kultúra és az egymásra figyelés része.
4. ,zumba (válaszként erre: 3. - Elbb)
2023. ápr. 28. 14:00
Lehet hordani továbbra is. A nyári 38 fokban is, meg a kesztyűt is.
3. elbb
2023. ápr. 28. 13:45
Pont írni akartam, amit Alnisa is, hogy az NNK most vonta vissza a kötelező maszkviselét. Ettől függetlenül sztem rém szánalmas, amikor felnőtt emberek még mindig itt tartanak, hogy szinte toporzékolva hadakoznak a maszk ellen.
2023. ápr. 28. 13:40
Május 1-től nem kell!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook