Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem fogad el a párom családja. Volt valaki hasonló helyzetben? fórum

Nem fogad el a párom családja. Volt valaki hasonló helyzetben? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2008. márc. 8. 08:52
Én is így jártam,de idővel elfogadtak!
45. 3d5b901f2d (válaszként erre: 42. - Tundicicca)
2008. márc. 8. 08:42
Megértem az érzéseidet, én is átéltem, átélem mindezt. Anya vagyok én is, így próbálom azt az oldalát nézni, hogy bizony bármennyire is nem szeretjük az anyósunkat, Ő szülte meg nekünk azt a férfit, akit imádunk, szeretünk. Az előző kapcsolatomban nem állt ki mellettem a pici fiam Édesapja, ezt mai napig bánja. A mostaniban pedig olyannyira kiállt, hogy nem volt hajlandó hazamenni jó darabig. Végül én vettem rá! Ugyanis anya vagyok én is, ki tudja a fiaim kit választanak.....nem biztos, hogy tetszeni fog, de elfogom fogadni a döntésüket. És mint anya, érzem azt, hogy akármilyen is az anyós......akkor is Ő nevelte olyannak a szerelmemet, amilyennek szeretem! A párom haza látogat hétvégente, én továbbra sem vagyok szívesen látott személy, de már nem piszkálják végettem. Egyenlőre ennyi......
44. tundicicca (válaszként erre: 43. - I 35)
2008. febr. 25. 16:55
Igen,ezt a fajta ürügyet is hallottam már!Nálunk ezt a sogorom jelentette ki!Meg hogy nem jövök be neki!Csak azt tudnám,miért nem jó az,akit a férfi választ magának?!
43. I 35
2008. febr. 25. 16:03
Engem az anyósom nem kedvel,ugyanis mást nézett ki helyettem a kicsi fiának.
2008. febr. 25. 15:36
Értem!A legrosszabb az,hogy a párom apukája,annak ellenére,hogy elváltak már 28 éve,még mindig megy hozzá,de hozzánk is,és állandóan tömi a férjem agyát,hogy menj le anyádhoz,békülj ki vele,és erre még ez az apa-fia kapcsolat is rá fog menni,mert kedves apósom nem érti azt meg,hogy a fia nem akar menni a régen látott anyukához!A multkor anyosom felhivta a párom,hogy nem tud hazamenni?!Ilyen " kedves " hangsúllyal,és mikor mondta a férjem,hogy nem lecsapta a telefont!Erre másnap jött aposom,és elmondta,hogy anyosom bánta,hogy lecsapta a telot,mert ott sirt,mert ő megbánja,amiket mond,de érdekes modon soha nem változtat a stílusán!Akkor valóban nem számítok semmi jóra!Csak azt nem tudom,hogy mi lesz vele,ha isten ne adj,ő lerobban?!Ki fogja ápolgatni?!Én nem mehetek oda,a sogorom menyasszonya nem mehet oda,a két fiu nem mehet oda,aposom pedig már ujra nős ember!
41. a5e77950a3 (válaszként erre: 40. - Tundicicca)
2008. febr. 25. 10:06
Bocsánatkérésre ne is számíts!Nálunk is volt minden:Férjem kitagadása,kulcs leadása,ha valami nem úgy volt ahogy ők akarták.Költözéskor a cuccaimat kidobálta az udvarra(Nagyon utált,de nem engedte ,hogy elmenjünk,legalábbis együtt nem)A karomnál fogva kiráncigált az ajtón,le akart lökni a lépcsőn(anyunak ezt mondta telefonon).Azóta eltelt 8 év.Ma már emberi a viszonyunk(bár sose hittem volna ,hogy az életbe szóba állok vele)bár nem én kezdtem a békülést.Mikor elköltöztünk azt mondta neki nincs unokája,mondtam rendben nekem nem fog hiányozni,ő veszíti el a fiát meg az unokáját.Fél évig nem is találkoztunk hál istennek.Aztán elkezdték nyúzni a férjemet,hogy vigye le az Alizt,pedig tudták,hogy én nem engedem...Azóta sokat változtak,de belátni,hogy hibáztak?SOHA!
2008. febr. 25. 08:17
Hát,az én helyzetem is hasonló a leírtakhoz!Sajnos a párom anyukája az,aki nem fogad el sem engem,sem a kislányunkat!Sőt,még a saját fiát is kitagadta,mert velem/velünk él boldog családi életet!Kb 2 éve rendszeresen jönnek az sms-ek,hogy én őt tönkretettem,meg hogy gondolkozzak el,mit csináltam?!Mit is?!Annyit követtem el,hogy beleszerettem a fiába,és szültem neki egy gyönyörű kislányt!De azt hozzáteszem,hogy a páromnak van egy öccse,neki is van élettársa,és érdekes módon őket se engedi be a házba,de nekik is írogatja a maga kis hülyeségeit!Szóval szerintem ez az asszony beteg!Egy anya,aki mellesleg elvált a férjétől,elküld maga mellől mindenkit,megtagad mindenkit,és aztán elvárja,hogy őt istápoljuk...,sőt,mi kérjünk tőle elnézést!Én már egyszerűen nem foglalkozom vele,nem érdekel a hülyesége,majd ha lenyugszik,és bocsánatot kér mindazért,amit művelt,akkor esetleg majd szóba állunk vele!Azt hozzáteszem,hogy sajnos a párom öccse se fogad el engem,megkérdeztem miért?!Az indok: " nem jövök be neki,mint nő " ! Őrület,nem?!
2008. febr. 21. 10:57
probalj meg nem torodni vele tudom ez nem olyan konnyu de muszaj tulted magad rajta kerdes hogy a parod hogy eli meg az egeszet kinek a partjat fogja ha a tiedet nincs baj ha viszont az anyjaet akkor probalkozz de soha ne hagyd hogy az anyosod elforditsa toled a fiat ne hagyd magad!!!!
38. 3d5b901f2d (válaszként erre: 37. - 14775640c4)
2008. febr. 21. 10:48

Köszönöm, azon leszek :):):)

Amúgy védőnő az édesanyja, tudom, hogy ez nem kifogás, de azért elfogadhatná legalább a gyerekeket:( de őket se látná szívesen

37. 14775640c4 (válaszként erre: 36. - 3d5b901f2d)
2008. febr. 21. 10:43

hát igen

de az a baj hgy nem fognak bármiért is ki tudja

de ha a párod fontos neked akkor találjatok ki valamit közösen hogy lehet az anyós eszén tuljárni

igy talán a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad

talán tanul a mama a fondorlatból :)))

36. 3d5b901f2d (válaszként erre: 33. - 14775640c4)
2008. febr. 21. 10:39
Tudom, hogy talán nem kellene ennyire magamra venni, de sajnos én ilyen ember vagyok, akit bánt ha negatív és igazságtalan vádak érik. Az lenne az igazán jó, ha elfogadnának, hisz akkor a páromnak hatalmas kő esne le a szívéről. Szeretném, ha béke lenne, sosem teszek rájuk bántó megjegyzést, hisz a harag, haragot szül.......annak meg mi értelme? Túl rövid az élet ahhoz, hogy így éljük le.
35. 3d5b901f2d (válaszként erre: 32. - Pozsonyivicky)
2008. febr. 21. 10:34
bocs közbe a pici is besegített az írásba, tehát a jókívánságaidért Neked is köszönet jár!
34. 3d5b901f2d (válaszként erre: 32. - Pozsonyivicky)
2008. febr. 21. 10:32

Köszönöm bíztató soraidat, remélem a naplóm egyszer egy olyan fejezethez elér, mikor valóra válik az álmunk (esküvő, közös otthon, közös gyermekek, szeretne egy kislányt az én örömömre és egy kisfiút, aki tovább viszi a nevét)már nagy utat tettünk meg idáig, sokan sok-sok év alatt nem mennek át ennyi mindenen (exem is sokszor bekavar), pont ezért köszönöm a jó Istennek, hogy van nekem....

És nekem is a jó kívánságodért! Viszont kívánom:)

33. 14775640c4 (válaszként erre: 31. - 3d5b901f2d)
2008. febr. 21. 10:31

sosem szabad hagyni hogy betörjön

minket két oldalról fenyegettek anyámék és az anyós

mégis együtt vagyunk fittyet hányva másokra

őket eszi a zöld penész :))))

32. pozsonyivicky (válaszként erre: 31. - 3d5b901f2d)
2008. febr. 21. 10:26

Kedves Kata0126!


Ha úgy érzed h neked is egy kincs ez a férfi, el ne engedd!!!! próbáld meg azt h nem foglalkozol azzal h a szülei mit szólnak, előbb utóbb kénytelenek lesznek elfogadni! ha meg nem, akkor nem tudják h mit veszítettek! én drukkolok neked h légy boldog!

2008. febr. 21. 10:23

Az fiús anyák állítólag azért fogadják el nehezebben

a gyerekük párját, mert míg a lányok tovább viszik a kapcsolatukba, házasságukba az otthon tanultakat, addig a férfiak új szokásokat veszenk át, ami az anyósokat igen rosszul érinti.


Meglehet az is, hogy azért nem vágódik el a köldökzsinór, mert a pár szülei nem jönnek ki egymással, így az anyós a fiában nem csak gyermeket lát, hanem olyan személyt akival megosztaná a hétköznapi gondjait, mivel ezt a saját férjével nem tudja.


Az előző kapcsolatom pont ilyen végett csődölt be, ahol a közös gyermek látta kárát, de azzal sem foglalkozott, sőt maga csomagolta össze az enyém mellet az unokája ruháit és rendelt fuvarost is, szó szerint kidobtak minket! Zárat cseréltek a házban, kaptam egy smst és többet nem kellett bemennem. Hónapokig pereskedtem, ügyvédet fogadtam, de a magyar jogszabályok nem védik kellő képpen az élettási kapcsolatban élüket. Kisemmiztek.


a jelenlegi kapcsolatomban azért nem fogadnak el a párom családja, mert két gyerekem van, kétszer kezdetem újra az életem, szerintük nem vagyok a gyerekükhöz méltó, túl sok pénzt költöttek a taníttatására, hogy egy ilyen nő mellett akarjon egy életet leélni....


Pedig imád, a fiaimmal együtt. Szerintük "azzal" fogtam meg...

Hiába mondtam nekik, hogy rengeteg átbeszélgetett éjszaka után engedtem egyátalán magamhoz, hiába költözött el otthonról, valamint a falujából, csak azért hogy közel lehessen hozzánk, hiába vagyunk meg szépen szeretetben, szerelemben lassan egy éve, engem látni sem bírnak...

Nekem elég bizonyíték az, hogy ennyi mindenről lemondott értünk a párom, hogy mindenki előtt büszkén vállal, hogy a sajátjának tekinti a gyerekeket, hogy igazán komoly jövő előtt állunk, az számomra reménykeltő. Mert ritka az ilyen férfi, aki beleszeret a lelkembe, csak azután a testembe és mindenbe ami velem kapcsolatos.

Örülök, hogy én rátaláltam ennyi fájdalmas év után arra az emberre, akinek én vagyok a legdrágább "kincs." Így is szólít:)

Bárkit megkaphatna, aki független, vonzóbb nálam, a szüleinek is megfelel, mégis fogja a kezem és nem engedi, pedig én már feladtam volna......


Azért bánt a szülei hozzá állása, mert tudom, hogy szereti őket és én nem haragszom rájuk, próbálom megérteni őket, hogy féltik. De a felhőtlen boldogsághoz kell az is, hogy elfogadjanak olyannak amilyen vagyok, aki vagyok.

2008. febr. 21. 09:55

Nálunk sajnos fordítva van az én anyám nem akarja elfogadni a páromat. Most az esküvőnket is ellenzi!

Ezzel nem csak őt bántja, hanem engem is!:(

29. 14775640c4 (válaszként erre: 28. - Pozsonyivicky)
2008. febr. 21. 09:49

egyébként nem tudom némely nyanya miért érez késztetést hogy összeugrassza a párt

nem hogy örülne hogy a fia boldog

lehet azért csinálja mert ha eléri amit akar és a pasi otthagyja az asszonyt

akkor jön a na én megmondtam duma :)))

remélem én nem leszek ilyen

nekem is van fiam :)))

2008. febr. 21. 09:46

én elég ritkán megyek át az öreglányékhoz, az apósjelöltemet meg szoktam látogatni a munkahelyén! volt már h én ugy felhúztam magam, h felálltam egy érdekes beszólása miatt, ami az volt h: " a kisfiam azóta lett agresszív meg azóta nem öltözködik úgy amióta elköltözött itthonról!"

na erre én felálltam és mondtam az banyának, h a kisfia azért agresszív mert maga nem hagyja végre h boldog legyen állandóan kikészíti! ami az öltözködést illeti meg most végre normálisan öltözködik, nem a maga turkálóból összeszedett rongyait hordja!" aztán bebasztam magam mögött az ajtót és elmentem haza! természetesen a párom utánamjött!

27. 14775640c4 (válaszként erre: 26. - Pozsonyivicky)
2008. febr. 21. 09:40

mi ezt ugy védtük ki hogy nem mentünk át az anyóshoz :)))

se anyámhoz:)))

ha pedig átjöttek piszkálni

minket

megmondtuk nekik hogy ha csak ezért jöttek mehetnek is haza

és szépen kizavartuk őket a lakásunkból:))))

2008. febr. 21. 09:35

sziasztok! én se jövök ki a párom anyjával! az apja jó fej, azzal nincs bajom, sőt még sajnálom is h amellett a szipirtyó mellett kell élnie!

én is elváltam már, abból a házasságomból nem lett gyerek (hála istennek). emiatt nem fogad el, meg a párom előző barátnőjéhez hasonlítgat aki átvágta a párom! egyszerűen nem bírom megértetni vele h én más ember vagyok! már egy párszor beolvastam neki, de többször is be tudnák, de a páromra való tekintettel inkább lesz*rom az egészet! belül fáj, meg bánt, párszor említettem a páromnak is, akkor elbeszélgetett a dága mamával h egy kicsit kapjon észhez, mert ő velem boldog de az öreglány csak hajtja a saját igazát! idén szeretnénk összeházasodni, hát nem tudom mi lesz a rakció! mondjuk azzal állandóan nyaggat h szüljek már gyereket az ő pici fiának, de én nem azért akarok szülni mert a drágalátos anyósom azt szeretné! majd ha mi úgy érezzük a párommal, akkor beindítjuk a babaprojektet! addig meg élvezze h a másik 2 lányától van 7 unokája! baszogassa őket meg nyagassa őket! de ezt a nőt tényleg még a saját lányai sem csípik, mert mindig mindenbe beleszól! soha semmi nem jó neki!

volt egy időszak amikor hiába köszöntem neki, nem köszönt vissza! aztán meg volt olyan is h meglátogattuk őket hétvégén, sütött sütit, kitette a párom elé, és mondta h : Kisfiam sütöttem neked süteményt, mert tudom h szereted, és otthon nem sütnek neked minden nap!

na erre meg annyit h pont abban az időszakban nem volt munkám úgyhogy szinte minden nap volt valami édesség a kaja mellett! de amikor dolgozok, akkor is egy héten 2 szer sütök valamit mert tudom h a párom édesszájú! Természetesen a párom megvédett és mondta h köszönöm nem kérek, mert otthon is van süti, és h én mindig sütök neki!

mostanába is egyre több a konliktus az öreglánnyal, de ha még sokáig kínlódik, akkor megint leüvöltöm a fejét!

25. 14775640c4 (válaszként erre: 24. - Csokimanócska)
2008. febr. 21. 09:03

szia!


minden anya szeretné ha a menye olyan lenne mint ő

házias vagy éppen felejen meg annak a követelmények mint amilyen ő volt

meg minden anya félti a kicsi fiát hogy jaj nehogy rossz kezekbe kerüljön

ez még nem is baj csak sokan eltúlozzák és hajlamosak belszólni

na itt a probléma

hagyni kell

felnőtt ember azt csinál amit akar. és sajna a fius anyák ebbe beleesnek

amugy ellenpélda:

nálunk az én szüleimnek volt unszimpi a párom

és én vagyok a lány.

mindenbe beleszóltak volna ha hagyjuk

már odáig mentek hogy már szét is ugrasztottak volna

mi ugy oldottuk meg

hogy megmondtuk, bele is zöldülhetnek akkor sem foglalkozunk velük

sőt ha még tovább piszkálnak rájuk csapjuk az ajtót megszakitjuk a kapcsolatot velük örökre

és aztán hosszú méla csend :))))és ugyanez a másik oldalon is a párom családjánál

ugyhogy mindkét oldalon szivtunk :))))

2008. febr. 20. 21:10
Segítsetek! Az oldalt olvasva kivétel nélkül a férj anyjával, szüleivel nem sikerül kijönni menyeknek. Miért van ez így? Nekem is fiam van. Soha nem szóltam bele, hogy kivel jár éppen. Úgy vagyok vele, majd szól ha az igazit megtalálta. Jönnek-mennek a lányok, akikkel igyekszem a helyzetnek megfelelően szeretettel bánni, de nem nekem kell egyikkel sem leélni az életem. Ez a fiam döntése lesz - amit elfogadok. Miért leszek én rossz anyós? - már előre megbélyegezve mert a fiú anyja vagyok!!!!????????
2008. febr. 20. 18:39

Engem utál az a férjem anyja,ebből adódóan az egész calád is,kivéve az apósomat,ő egy édes pasi:)

de a többiek ki nem állhatnak,ki nyíltan,ki meg a hátam mögött.

igazából szerintem nem kell ezzel foglalkozni,engem sosem zavart ez különösebben.Mindenki azt gondol amit jól esik,mi meg a párommal tudjuk az igazságot,és ez a lényeg:)ráadásul vancaládom,aki imád,fenntartások nélkül,anélkül,hogy megkéne felelni nekik,nem gond,hogy nem vagyok az év háziasszonya,vagy az,hogy táncoltam,az a lényeg nekik,hogy milyen ember vagyok.

szerintem akinek ilyen gondja van,az próbáljon arra koncentárlni,hogy a férjedhez mentél hozzá és nem az egész családjához:)

22. 3d5b901f2d (válaszként erre: 21. - 14775640c4)
2008. febr. 20. 17:19

Valóban nincs annál jobb, mint mikor az ember végre külön él a szülőktől, esetleg anyóséktól....

de a konfliktusok centruma megmarad.

Nem értem a fiús anyákat, remélem én nem leszek féltékenykedő anyós.....

21. 14775640c4 (válaszként erre: 20. - 14775640c4)
2008. febr. 16. 18:17
vagyis nem laktunk együtt anyámékkal 19 éves korom óta külön élek anyáméktól
20. 14775640c4 (válaszként erre: 8. - 3d5b901f2d)
2008. febr. 16. 18:16

nem hiszed el mikor megismerkedtünk anyámék húzták a szájukat a páromra. mondván 30 évesen nincs semmije

mindig piszkálódtak hol ezzel hol azzal

hozzátesezm mi nem laktunk együtt sőt 19 éves korom óta nem is laktam velük mikor megismerkedtünk 29 voltam

tehát elég idős hogy tudjam ki az akit én választani akarok

én rögtön leállitottam őket mondván mondhatnak amit akarnak akkor sem érdekel

különben is nem tartozom nekik semmivel igy k..rvára nem érdekel a véleményük

és abbahagyták

aztán ott a hőn "szeretett" anyós

akiről a kisbalta jut eszembe

ős is pikkel rám

mert nem vagyok elég házias mert utálok főzni és ezt ha kell muszályból teszem

és nem tisztelem eléggé

de mivel itt sem tartozunk semmivel senkinek igy azt csinálunk amit akarunk

igy neki is megmondtuk hogy ennyi ha kötözködni akar lehet lepereg rólunk

és ha más szándéka nincs csak kötözködni akkor soha többet nem akarjuk látni és megszakitjuk a kapcsolatot

szóval mi mindig kálltunk egymás mellett és senkire sem hallgattunk csak magunkra és egymásra

végül ez a titka nekünk

össze akart mindenki ugrasztani

aztán soha senkinek nem sikreült mert mindenkin nevettünk amikor megpróbálta

és ezt megértette

2008. febr. 16. 10:55
Sajnos előzőleg is az anyós tette tönkre az életünket és folyt bele a mindennapjainkba....még a pereskedés alatt is megjelent és hazudozott!
18. 3d5b901f2d (válaszként erre: 12. - Böbe83)
2008. febr. 16. 10:50

Nem ismereik a kicsiket, csak azon a közösségi oldalon látták a képeinket, ahol regisztrálva vagyok lassan egy éve.

Személyesen csak az édesapjával találkoztam, de akkor még nem voltunk kapcsolatban. A nővére meg több alkalommal zaklatott. Eltiltották tőlem a páromat, míg végül elköltözött otthonról, vállalva ezzel a napi ingázást (30 perc) a munkahelye és a lakása között. Attól félnek, hogy gyerek lesz előbb-utóbb.

17. 3d5b901f2d (válaszként erre: 11. - 60dc903c1a)
2008. febr. 16. 10:45
Sajnos számtalan ilyen eset van és igen ritka az, hogy feltétel nélkül elfogadják az új helyzetet. Legtöbbször az anyósokkal gyűlik meg a baj....
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook