Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem fizettek ki a munkahelyemen...van megoldás? fórum

Nem fizettek ki a munkahelyemen...van megoldás? (tudásbázis kérdés)

12. 32fab46f2a (válaszként erre: 9. - Bd55e3f068)
2013. jún. 11. 17:53

Nem azt írtam, hogy nem érdekel megoldás...sosem jártam így, ezért nem tudom, ilyenkor lehet-e tenni valamit. Majdnem biztos vagyok benne, hogy nem, de pont ezért tettem fel a kérdést, hátha mégis...

Szóval ez volt a kérdés valójában...

11. 32fab46f2a (válaszként erre: 10. - Regin_a)
2013. jún. 11. 17:52

Nem, maffiózóü nem vagyok :) ha az lennék, akkor "szaros" 45 e ft-tal nem is törődnék...de sajnos nem vagyok olyan helyzetben, hogy hanyagolni tudjam ezt az összeget.

Igazából mi nagyon bánt, hogy én becsületes vagyok, képes vagyok visszamenni a boltba, ha észreveszem, hogy rosszul adtak vissza a saját kárukra...Eddig még nem vertek így át, és ezért naív, hülye libának érzem magam, hogy még én törtem a fejemet, hogyan segíthetnék rajtuk...

10. Regin_a (válaszként erre: 6. - 32fab46f2a)
2013. jún. 11. 16:36

Mit törődsz mással és a bors töréssel

Káromkodj egyet és felejtsd le, nem tudsz mit tenni /hacsak nem maffiozó vagy :) /

Tapasztalatbol mondom!

9. bd55e3f068 (válaszként erre: 2. - 32fab46f2a)
2013. jún. 11. 12:45

Szóval megoldás nem is érdekel, te is tudod, hogy veszett fejsze nyele...

A bors törésben biztos tudod, hogy kik a helyi illetélességű szervek.

Mi a kérdés valójában?

8. 32fab46f2a (válaszként erre: 7. - Evamaria0803)
2013. jún. 11. 11:46
Igen...ha boldog nem is, de legalább ennyire csalódott nem lennék, ha legalább a költségtérítésemet kifizetnék...még olyan pénz is van benne, amit ő kért kölcsön tőlem. Elmentünk egy hordó sörért, és nem volt elég rá a kp-ja, és tőlem kért...azt sem adta vissza.
2013. jún. 11. 11:43
Sajnos úgy látom, semmilyen lehetőséged nincs! Nagyon szomorú, hogy ma már mindent meg lehet tenni és semmi következmény nincs!
6. 32fab46f2a (válaszként erre: 5. - Timicicaanyuka)
2013. jún. 11. 11:36

Hát nem...ezért is gondoltam arra, hogy valami más módon "bosszút állni".

Pl. mikor az ominózus rendezvény kudarcba fulladt, én mondtam neki, hogy a kapott felajánlásokat adja oda a Máltaiaknak, elvégre miattuk kértük őket.

Nem tudom, ez megtörtént-e, szerintem nem. Ezzel is be lehetne feketíteni őket. Vagy pl. 6 órában vannak az alkalmazottak bejelentve, de 13-at dolgoznak, stb.

5. Timicicaanyuka (válaszként erre: 4. - 32fab46f2a)
2013. jún. 11. 11:29
Ja, hát akkor sajnos semmit nem tudsz bizonyítani.
4. 32fab46f2a (válaszként erre: 3. - Timicicaanyuka)
2013. jún. 11. 11:28
Nem, írtam is, hogy mindig csak az ígéretet kaptam, hogy megbeszéli a könyvelővel, rám milyen szerződést lehet kötni...csak sajnos a megvalósítás maradt el...
3. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1. - 32fab46f2a)
2013. jún. 11. 11:27

Van munkaszerződésed amiben le van írva, mennyit kellene kapnod?

A férjemet sem fizették ki, feljelentette őket a Munkaügyi Bíróságon, meg is ítélték neki a pénzt.

2013. jún. 11. 11:16

Rendezvényszervezőként dolgoztam egy Siófokon lévő csárdában. A feladatom a következő volt: forgalomnövelés céljából rendezvények szervezése, fesztiválokra valóü bejuttatás stb.

Jutalékos rendszer+költségtérítés (telefon, benzin, hirdetési ktg, stb.)

Már 2 hónapja ott voltam az étteremben, egy jótékonysági vacsira készültünk ezerrel. Eddigre többször is kértem az ex"főnökasszonyt", hogy legyen szíves utalja nekem el a költségtérítéseimet illetve megbeszélte-e már a könyvelővel hogy milyen formában leszek bejelentve. Nem tartózkodtam minden nap itt, így a hagyományos 8 órás bejelentés nem volt helytálló, többször kaptam ígéretet, hogy megbeszéli a könyvelőjévelmilyen szerződés vonatkozhatna rám. A pénzemre minden alkalommal a "jaj igen ma elutalom" ígéretet kaptam.

Ez eddig nem valósult meg....az ominózus jótékonysági vacsorára olyan drága menüsort raktak összem, hogy nem jelentkezett rá senki. Ja igen, és a meghívók pár nappal a rendezvény előtt mentek csak ki, mert nem voltak képesek a menüsort összerakni. Mvel tombolasorsolást is szerveztem, ezért igen értékes nyereményeket szereztem a vacsira, többek között görögországi utazást, fürdőbelépőt, sétahalyózást, ajándékcsomagokat stb.

Ezekről az utalványok mind nála vannak/voltak. Pünkösdkor vált világossá számomra, hogy nem azért nem fizert ki mert elfelejtui, hanem egyszerűen nincs miből...de ezt sem ő vallotta be. Akkor eldöntöttem, hogy én egy forintot nem kölök többé rájuk, így a Máltai Szeretetszolgálat vezetőjéének a számát is elküldtem neki, hogy hívja fel hogy elmarad a rendezvény, ne jöjjenek a beteg, sérült gyerekekkel...Pénteken, a rendezvény napján kaptam a felháborodott telefonokat, hogy odamentek a gyerekekkel, és ajtót sem nyitottak nekik, mit képzelünk mi. Én felvilágosítottam őket a helyzetről, miszerint nem állok már a csárda alkalmazásában, és a főnökasszonyom azt mondta, felhívta őket, de senkit sem ért el telefonon. Állítólag nem történt hívás...

No mindegy, ezt csak azért írtam le, hogy kb. tisztában legyen mindenki a helyzettel és a hozzáállással.

Elintéztem nekik az Alsóörsi Harley találkozóra a bejutást, ettől reméltték az anyagi fellendülést. Ennek most vasárnap volt vége.

Én azt írtam nekik, hogy találtam másik, fizető munkát, és a motoros találkozó után utalja el a pénzemet (45e ft ktg térítés, illetve járna a találkozóból származó 10% is, hiszen én vittem be őket...) Nem kaptam pénzt, se reakciót. Vasárnap is írtam, illetve ma is...a mai üzenetemben leírtam, hogy ha ma sem érkezik meg a pénz, megteszem a szükséges lépéseket...a kérdésem ebből adódik, van-e valami esélyem a pénzem behajtására, vagy ha azt nem is tudom megkapni, mivel semilyen szerződésem nincsen, legalább tudok-e borsot törni az orruk alá. Tudom, kicsinyes dolog a bosszú, de sajnos az is szemétség, hogy a nekem kijáró pénzt nem kapom meg. A szakácsukat is kirúgták, de addig nem hajlandó onnan eljönni amig nem fizetik ki, tehát gondolom a többiek sem úszkálnak a pénzben... Sajnos nem kerültem velük olyan viszonyba, hogy összefogjunk,és nem is tudom,. hogy hajlandóak lennének-e rá.

Nagyjából ennyi, bocsánat hogy kisregényt írtam :)

2013. jún. 11. 11:01
Nem fizettek ki a munkahelyemen...van megoldás? folyt...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook