Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem enged ki a lakásból a kutya fórum

Nem enged ki a lakásból a kutya (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jún. 17. 12:35

Kiszökik a folyosóra?

Visszarakod,oszt kész..nem egy bernáthegyiről beszélünk..


Nálunk annyi a problem,hogy ha a kutyim látja,hogy készülődöm a fürdőszobába,ott ül mellettem,nyöszörög,hogy vegyem fel..

25. havanesekutyus (válaszként erre: 22. - Kubiak)
2014. jún. 17. 11:56
Megnéztem. Kipróbálom. Csak attól félek, benne erősebb a félelem, hogy egyedül marad.
24. Kiss Mária (válaszként erre: 23. - Holdem)
2014. jún. 17. 11:56
Igen barátnőm is kijár házhoz is:)
23. holdem
2014. jún. 17. 11:54
Van olyan kiképző, aki kimegy házhoz. Szerintem keress egyet. Egy kívülálló jobban meg tudja regulázni a gazda számára oly kedves kuytákat. És persze sok hasznos tanáccsal is ellát. A bátyám ezzel foglalkozik, de nem biztos, hogy közel lakunk, így ajánlom, hogy nézegess a neten, vagy hívj fel egy kutyasulit. Először jobb lenne otthon foglalkozni vele. A kutyák imádnak suliba járni, szóval ha úgy viszitek kezdetben, szerintem rosszabb lesz a helyzet, mert ahányszor elmentek, pláéne ő is menni akar.
22. Kubiak
2014. jún. 17. 11:50

Nem erre gondoltam de talán ez is segít!


[link]

21. havanesekutyus (válaszként erre: 19. - Kubiak)
2014. jún. 17. 11:47
Köszi. Az jó lenne, főleg, ha valami megoldás is van rajta:)
20. havanesekutyus (válaszként erre: 18. - Bibity)
2014. jún. 17. 11:46
Köszi szépen. Meg is találtam a neten. El fogom olvasni.
19. Kubiak (válaszként erre: 16. - Havanesekutyus)
2014. jún. 17. 11:45

Azért kell kiskorában kialakítani a helyes viselkedésformát mert később nem fogja érteni hogy eddig cukimuki volt most ugyanazért büntit kap.


Van erről egy videó megpróbálom megkeresni.A gazdi nem mehetett az ajtóhoz mert a kutya ott toporzékolt.

18. bibity (válaszként erre: 8. - Kubiak)
2014. jún. 17. 11:43
Bizony, azt hiszi, ő a falkavezér! Van egy nagyon jó nevelési könyvem valahol a gépemen pdf-ben, én is kaptam. Ha érdekel, dobj egy e-mail címet priviben, és elküldöm. Jan Fennel - Kutyapszichológia a címe.
17. Felhoo
2014. jún. 17. 11:42

Felnőtt kutyát is lehet tanítani, persze több idő és türelem, és sokkal könnyebb kölyök korban, de ezért nem kell megválni egy állattól...

De ha már az egyik gazdi szépen kivívja a falkavezéri pozíciót, akkor már legalább egyikőtökre hallgatni fog a kutya.

16. havanesekutyus (válaszként erre: 15. - Kubiak)
2014. jún. 17. 11:38
Teljesen egyetértek veled. Sajnos a párom ezt nem érti meg. Nem gondol arra, mi lesz később, hogy tudunk együtt élni a kutyával.
15. Kubiak
2014. jún. 17. 11:36

Most még lehet viccesnek tűnik a szituáció és elbohóckodtok az ajtóban de ha eluralkodik rajtatok akkor mindent ő akar megszabni.

Volt olyan ismerősöm akihez nem mehettek vendégek a gazdi nem ülhetett ahová akart.

Kiskutyaként még cukinak gondolták de így nem lehet együtt élni egy állattal. Kertes házba kellett ajándékozniuk.

2014. jún. 17. 11:31
Köszi a válaszokat. Volt hasznos is.
13. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Havanesekutyus)
2014. jún. 17. 11:29

ne haragudj, de veled is nagy problémák lehetnek, ha egy kutya zsarol, és egy ilyen minit nem tudsz megakadályozni abban, hogy kimenjen az ajtón :))))))))))

akkor ti nem is dolgoztok, nem mentek sehová, csak kutyát őriztek? egyébként pedig kutyasuli és otthon hagyás, nem nagy cucc

12. Castia (válaszként erre: 9. - Havanesekutyus)
2014. jún. 17. 11:28
Bocsáss meg, de tényleg vicces elképzelni, hogy egy 2-3 kilós kiskutya kifog rajtad. :) Próbálj meg neki apró jutalomfalatokat szétszórni, amíg azokat keresgeti, kisurranhatsz. De ahogy már írták, a probléma alapvetően ott van, hogy nem tart téged falkavezérnek, ezt kell inkább megoldani még idejében, mielőtt végleg a fejetekre nő.
11. Felhoo
2014. jún. 17. 11:25

Nem hiszem, h ez vicc lenne.

A kutyának muszáj határokat szabni, és a párodnak meg kell értenie, hogy ez nem azt jelenti, hogy ettől kevésbé szeretné a kutyust!

Vannak apróbb trükkök: például naponta többször úgy csinálsz mintha elindulnál vhová, felöltözöl, akár a kulcsod is a kezedbe veszed, majd szépen levetkőzöl és folytatod tovább otthon a dolgod, és közben semmilyen mértékben nem foglalkozol a kutyával. Még csak rá sem szabad nézni! Ha már jobban megy és a kutya nem reagál rá akkor már az ajtón is ki lehet lépni majd vissza.

10. Kiss Mária (válaszként erre: 5. - Havanesekutyus)
2014. jún. 17. 11:25
Tükörmódszerrel tanítják a kutyusokat
9. havanesekutyus (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2014. jún. 17. 11:22
Na, ja. Ezt próbáltam. Ő fürgébb, mint én. Úgy érzem magam ilyenkor, mint valami hülye vígjátékban:)
2014. jún. 17. 11:20
Falkavezérnek hiszi magát a kis gombóc :)
2014. jún. 17. 11:20

Ennyi idősen is lehet már kutyaiskolába vinni!

Minél előbb kellene lépni, mielőtt teljesen a fejetekre nő!

6. andi6020 (válaszként erre: 3. - Havanesekutyus)
2014. jún. 17. 11:19
Rakd arrébb! :)
5. havanesekutyus (válaszként erre: 4. - Kiss Mária)
2014. jún. 17. 11:17
Köszi. Megkérdezek mindenképpen szakembert, egyelőre csak neten keresztül. Ha nem véltozik a dolog, elviszem kutyaiskolába őkelmét, ha már akkora lesz. Remélem, az segít, hogy szót fogadjon, és ilyen esetekre is tudnak tanácsot adni.
4. Kiss Mária (válaszként erre: 3. - Havanesekutyus)
2014. jún. 17. 11:14
Nem tudom mennyire gondolod komolyan, esetleg ha szakembert szeretnél ezzel kapcsolatban megkérdezni, mert egy barátnőm pont olyan kutyusokkal foglalkozik, akik nehezebben fogadnak szót (vagy nem fogadnak szót abszolút)
2014. jún. 17. 11:11
Miért lenne vicc? Lehet, hogy ezzel baleknak tűnök, de nem baj, vállalom. Nekem ez probléma.
2014. jún. 17. 11:10
Ez vicc?
2014. jún. 17. 10:59

Van egy 4,5 hónapos havanese kiskutyánk, aki nagyon okos, de van vele egy-két probéma. A párommal sajnos nem értünk egyet a nevelésében. Én következetesebb és szigorúbb lennék, ő viszont mindent megenged neki. Amikor hozzánk került a kiskutya, ő volt vele itthon az első pár hétben. Imádja is a kutya, nagyon jó a kapcsolatuk.

A párom nem volt hajlandó fokozatosan hozzászoktatni az egyedülléthez, most pedig addig jutottunk, hogy nem tudok elmenni nélküle egy órára se. Ha látja, hogy öltözködöm, már résen van, és amikor indulnék, odaáll az ajtóba, és nem tudom megakadályozni, hogy kimenjen a folyosóra. Ma is magammal kellett vinnem.. még a labdája se érdekli ilyenkor, hiába dobom el neki, hogy addig kisurranjak. Bezárni, megkötni nem szeretném. Tudnátok valami tanácsot adni? Egyébként nagyon okos kan kiskutya, csak éppen túl akaratos, sétáltatás közben nem figyel ránk, stb.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook