Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem bírom ezt sokáig fórum

Nem bírom ezt sokáig (beszélgetős fórum)


1 2
52. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - Fb66464215)
2023. szept. 26. 17:56
Sosem volt ennyire kifordulva. Volt 1 1 alkalom de korántsem ekkora mértékbe. Apróságok voltak amiken jót nevettünk utána... nem viselt meg soha ennyire lelkileg engem... mint most ez.
51. fb66464215 (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 26. 17:38
Maximálisan megértem a Te oldalad is és hogy mennyire nehéz. Sajnos az emberek hajlamosak úgy ki fordulni önmagukból, hogy észre sem veszik,elfelejteni azt amit eddig kaptak. Kérdés hogy a férjed most lett ilyen vagy valahol mindig is ilyen volt csak most jött elő belőle? 🥺🙄
2023. szept. 26. 16:59
Beszéljétek meg. Mond el neki igy, ahogy itt leirtad, mi nyomja a lelked.
49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Fb66464215)
2023. szept. 26. 15:31
Nem a gyerekre haragszom. Ő szenvedő alanya a szülők szétválásá nak. Ami bánt hogy támogatom 11 éve mindenben és most egycsapásra egy rakás senki lettem. A kislánnyal együtt aki aztán végképp nem tehet semmiről!!
48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - _Berry_)
2023. szept. 26. 15:29
Teljesen ezt érzem. Így ahogy leírtad.
47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Fb66464215)
2023. szept. 26. 15:28
Tudom jól milyen kegyetlen dolgokon mentek keresztül .. a tavalyi elsö közös karácsonyukat én magam is megkönnyeztem. Én az elsö alkalommal is ugyanugy támogattam mint most. Mondtam..legyen a fiával..menjenek jöjjenek. De engem miért bánt? Szánt szándékkal?Mert most is amit a kicsi lánynak megveszek úgy, a nagynak is?Viszont néznem kell az én vérszerinti gyerekem érdekeit is. Lett egy bátyja tavaly...itthagyta. Kereste a kislány hetekig...hol a tesó.Most ha megint majd meggondolná magát a tesó az én gyerekem lelke fáj megint.
46. _Berry_ (válaszként erre: 43. - Fb66464215)
2023. szept. 26. 15:19
A fiú olyan, amilyen, őt nem lehet hibáztatni azért, amilyen csomaggal érkezett, viszont innentől nagy felelősség, hogy milyen mintát/példát mutatnak. Az apa felnőtt ember, aki úgy tűnik, hogy kifordult önmagából. Az klassz, ha mindent megtenne a gyerekért, bepótolná, ami tulajdonképpen bepótolhatatlan, támogatja, csak ezt nem úgy kellene tenni, hogy közben a feleség és a másik gyerek háttérbe szorul. A fiának is pont azt kellene megmutatni, hogy náluk egység, harmónia van, aminek ő is a részese lehet. Így viszont a kislány is sérülni fog, hiszen azt látja, hogy ő most nem fontos, ill. azt látja, hogy az apja hogyan viselkedik az anyjával.
45. liliom10 (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 26. 14:39

Bár nem teljesen tartozik ide, de mivel a fiú Veletek lakik, úgy érzem, mégis.

Az apa alkalmazottja a fia ? Fizeti a járulékokat utána ? Kap rendes fizetést ? A srác hozzájárul a lakhatásához, a rezsihez, kajához ? Netán a háztartásban is tesz-vesz ?

Azért kérdezem, mert Te ki vagy szolgáltatva anyagilag, boltba se mehetsz, stb.

Még az is más helyzet lenne, ha a srác albérletben lakna, vagy bárhol máshol, és csak együtt dolgoznának.

Te eljársz dolgozni ? A kislányotok már iskolás ?

44. 55Judit (válaszként erre: 43. - Fb66464215)
2023. szept. 26. 14:18
Nagyon is van igazság abban amit írsz. Az apa most rendkívül boldog hogy végre megkapta a fiát. Viszont ettől még a mostani családjának nem kellene hátat fordítania, a feleségével hirtelen azt éreztetni hogy alkalmatlan a háztartásra, és nagyon nem kéne éreztetnie a kislánnyal hogy hirtelen másodrendű gyerek lett. A gyereknek minden körülmények között azt kell éreznie, hogy ő fontos. Lehet én azért vagyok erre annyira kiélezve mert én nem kívánt gyerekként ütve-verve nőttem fel. De így érzek.
2023. szept. 26. 14:04

Nem leszek népszerű... 😂


Viszont! Tény, nem elfogadott az a viselkedés forma amit Veled szemben képvisel a párod! De!!!


Mivel egy percig sem voltál abban a helyzetben, amiben Ő, hogy milyen érzés az amikor évekig vágysz a gyermekedre, aki a másik szülő befolyása miatt nem lehet veled, vagy ellened neveli, és milyen érzés az amikor a gyermek akire oly sokáig vágytál, keres, szüksége van Rád, és igen, a csillagokat is lehoznád érte, neki. Persze a gyerek milyen, forog, sokszor amikor az érdekei úgy diktálják veled van vagy épp el fordul... Mert még nem tudja, hiába 20 éves, nem tudja milyen az igazi család modell, miként kell viselkedni, tisztelni sokszor, de hidd el, fel fog nőni ahhoz hogy tudja, értékelje azt hogy hova tartozik.


Ez Neked most nagyon nehéz és elhiszem hogy haragszol arra a gyerekre, mert úgy érzed csak kihasznal benneteket és még a párod is mellette áll...


Csak tedd fel magadnak a kérdést! Te mit tennél ha a Te gyermekeddel és Veled történne ez meg? Te nem tennél meg mindent hogy be potold az elmúlt éveket? Hogy boldoggá tedd?


Sajnos én ezt át éltem, nem vagyok rá büszke, és a mai napig szenvedek azoktól a bizonyos évektől.


Én nem fordultam a párom ellen, sőt! Ő maximálisan partner volt abban, ahogy a fiamhoz viszonyultam és viszonyulok. Ahogy Ő mondja, mindig zizegek ha jön a gyerek.. De persze hisz boldog vagyok és a legjobbat akarom neki akkor mikor eljön..


Neked is partnernek kellene lenned nem pedig "fújni" hogy az Ő gyereke fel borította az életeteket. Hisz az Ő gyereke, hozzá tartozik és úgy mond a "velejárója" amit Te vállaltál, amikor Őt választottad párodnak!


Segítsd és minden rendbe jön. 💝

42. 55Judit (válaszként erre: 41. - 55Judit)
2023. szept. 26. 13:58

A lényeg hogy úgy szólj hogy ő mindenképp nyugodt maradhasson, ez kulcsfontosságú.

Ja, most úgy beszélek mintha a gyerekemnek adnám az instrukciókat.😀 De tényleg szívből kívánom hogy rendeződjön a probléma.

41. 55Judit (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 26. 13:56
Persze. Csak kettesben lehet. Esetleg el is hívhatod valahova, jelezve előre hogy számodra nagyon fontos dologról szeretnél nyugodtan beszélgetni vele.
40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - 55Judit)
2023. szept. 26. 13:46
Ezt tervezem igen. Majd ha kettesben leszünk. Mert a gyerek azért annyira ne érezze ha probléma van. Majd kezdi holnap a jogosítványhoz a vezetést akkor majd leülök az apjával beszélni.
39. 55Judit (válaszként erre: 37. - Liliom10)
2023. szept. 26. 13:38
Igen. A kommunikáció minden kapcsolat alapja. Ha rossz az alap, eldőlhet az építmény.
38. 55Judit (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 26. 13:36
Én feltétlen elmondanám férjnek azt, hogy mi bánt engem. Annyira tapintatosan, hogy ne megbántódjon, hanem legyen hajlandósága megbeszélni velem a problémámat. Ha valóban fontos vagyok neki, ez a legkevesebb amit megtehet a kedvemért.
37. liliom10 (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 26. 13:26
Miért ne maradna így, ha nem szólsz ? A hallgatás beleegyezés. Azt hiszi a férjed, hogy mindent eltűrsz, és talán még fokozza is megalázásodat, sajnos, még a fia előtt is.
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - 55Judit)
2023. szept. 26. 12:51
Mi sok rosszat megéltünk együtt és egymásért kitartunk 11éve. Nem hiszem hogy 2 hét tenné tönkre. De ha így marad akkor muszáj elmondanon az álláspontom.
35. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 26. 12:48
Bár nem ismertettél minden részletet ami érthető is, de ennyiből az jön le nekem, hogy elfáradt ez a házasság. Bár ne legyen igazam! Ha már nem lehet leülni, türelmesen átbeszélni a dolgainkat, az nagyon gáz.
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Liliom10)
2023. szept. 26. 12:48
Régebben az anya protekcióval mindent elért a gyámügynél...barátnök stb. Az apa kénytelen volt a mindennapjait folytatni. Élni. Én már vele voltam akkor. Nem tudtunk sokmindent tenni.
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Gabbbicica)
2023. szept. 26. 12:44
Nem leszek fedél miatt idegroncs
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Liliom10)
2023. szept. 26. 12:43
Picit bonyolult a szitu. Szakmája van a fiúnak. Itthon szerel az apjával.
2023. szept. 26. 12:07
Ha nincs jovedelmed, nincs hova menned a lanyoddal, akkor lehet ezt megbeszelni, de sajnos nem te vagy a nyero helyzetben.
30. liliom10 (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 26. 11:09

Ha nem tanul a srác, dolgozik ? Vagy csak az apjával van ? Ő vállalkozó ? Ehhez nem kell semmilyen sulit végezni a 20 éves fiatalembernek ? Van szakmája egyéb területen ?


Régebben a gyámügy mindent elhitt az anyának ? Az apuka tett panaszt, hogy az anyja megveri a fiát, ha találkozik az apjával ?

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Liliom10)
2023. szept. 26. 10:52
Az apa ment minden kis résen ahova lehetett..akár suli akár a falu ahol élt az anyuka a fiúval. De azonnal a gyerek félni kezdett ha meglátta az apját..mondván hogy otthon kikap ezért. És az apa nem akarta hogy a gyerek kikapjon. Mert bizony elpicsázta a gyereket mert az apjával valahol összefutott..
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Liliom10)
2023. szept. 26. 10:50
Az egész sztorit ismerem. Amikor összejöttünk a párommal utoljára akkor volt a kisfiával. Az anyja minden lehetöséget megragadott hogy ne mehessen a párom és gyámügyön kamuzott az apáról...stb. Az anyja mindig is nagylábon élt most meg kis idöre ugy gondolta lehet az apjával is. Az apa mindig fizette a gyerektartást. Amikor pl. A fiú 3.os volt...bementünk az iskolába had lássa az apja legalább ott....elszaladt a gyerek és a tanarnéninek mondta,Apa itt volt most ki fogok kapni anyatól megint. (Ilyen anya volt...). A másik amiért már jöhet lakni is apához Családi pótlék nem jár rá mert nem tanul. Semmi juttatást nem kap utána csak az adókedvezményt. Mert a fiú oda van bejelentve. Ennyi kb.
27. liliom10 (válaszként erre: 26. - Liliom10)
2023. szept. 26. 10:32
jav.: az anyját " most SEM veti fel a pénz".
26. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 26. 10:31

A férjed 20 éves fia nem is látta az apját 7 éves korától ? És a férjed nem is kereste , csak fizette a családi pótlékot ? Nem hiányzott neki a kisfia ? Szülinapok, Karácsonyok, szünetek, stb.

Lehet, hogy már bánja, és pénzzel próbálja megvenni a fia szeretetét. Ez nagy hiba ! A srác kihasználja, és azt hiszi, ez már így lesz mindig, pláne, ha tönkremegy a házasságotok. Lehet, hogy az anyja szerényebb anyagi körülmények között nevelte, és most veti fel a pénz. De azt nem tudjuk, miért mentek szét a szülők, mit tett esetleg a férjed, hogy eltiltotta a fiát tőle a volt neje. Ehhez nem volt joga az anyának, de valamennyire ez szívtelenség is, hiszen minden gyereknek szüksége van az apjára is !

Én semeddig nem élnék így, hanem azonnal tisztáznék mindent a férjemmel, mit miért csinál azóta, hogy megjelent és hozzátok költözött a fia ! Utána hamarosan döntenék - a férjem további viselkedése alapján, hogy továbbra is együttélek-e vele !

2023. szept. 26. 09:55
Nehéz kérdés.
24. michelle.r (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 26. 09:47

Nem a két pasi lesz ennek a megoldója. Az már kiderült, hogy a férjed érzelmi intelligenciája nem nyaldossa az eget. A gyerek meg sértődött, az egész gyerekkorában apahiánya volt.


Bármilyen nehéz azt hiszem, én elbeszélgetnék a férjemmel, aztán úgy viselkednék, mintha mi sem történt volna. Élném az életemet a saját gyerekemmel, kedves lennék a férjemmel és a másik gyerekkel, de nem reagálnék a szemétkedéseikre. Ha férjed szerint te képtelen vagy bevásárolni, nyomd a kezébe a bevásárlólistát, aztán menj el a lányoddal fagyizni. Vagy ülj le körmöt lakkozni.


Ignoráld mindkettőt, tudom, hogy nehéz, de muszáj kiderítened, hogy mi az ördög történt.

23. michelle.r (válaszként erre: 16. - Bichi)
2023. szept. 26. 09:41

Semmi köze a mártírsághoz. Az, hogy szeretettel fordulsz még egy ilyen vaddisznó üzemmódban lévő pasihoz, messze nem jelent megalázkodást. Azt jelenti, hogy szereted, és látod, hogy valami nagyon nincs rendben most vele, ha előzőleg nem ilyen volt.


Ezt a problémát ordítozással, fenyegetéssel, ultimátumokkal biztos nem lehet megoldani. Maximum ki lehet zsarolni egy normálisnak látszó viselkedést, ami alatt ugyanúgy dúlnak az indulatok.


Aztán ha nem megy, a legnagyobb szeretettel is búcsút lehet inteni. Van egy közös gyerekük, nem mindegy, hogy mit tanul kapcsolat kezelésről.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook