Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem bìrok a 12 évesemmel. Mit tegyek? fórum

Nem bìrok a 12 évesemmel. Mit tegyek? (beszélgetős fórum)

118. 328e1b30ab (válaszként erre: 36. - Pengő Gyöngyi)
2016. júl. 15. 10:14

És ugyan megkérdezném: ha édesanyád idegesítő, őt is felpofozod? Mert mondjuk huszadszor teszi fel ugyanazt a kérdést? Ja, őt nem? És miért? Pedig ez szeretet és az ő érdeke, nem?


(Ha elment, elnézést, a kérdést értsd.)


Nincs több kérdésem. Sem válaszom. Hihetetlen, hogy emberek milyen ócska szöveg mögé rejtik a egy emberi lény ütlegelését, verését, bántalmazását. Szégyelljétek magatokat. Mind.

117. 328e1b30ab (válaszként erre: 36. - Pengő Gyöngyi)
2016. júl. 15. 10:11

DE. EGY MÁSIK EMBER MEGÜTÉSE FIZIKAI ERŐSZAK=BÁNTALMAZÁS.


Az meg különösen undorító, hogy a főnöködet nem vered pofán, ha idegesítő, mert tőle félsz, mert őt nem mered, de a gyerekedet pofán vered, mert kisebb és ki van szolgáltatva. És szeretetnek hazudod a verekedést. Undorító.

116. 328e1b30ab (válaszként erre: 36. - Pengő Gyöngyi)
2016. júl. 15. 10:09
NEM. A liberalizmus NEM jelenti azt, hogy a gyereknek mindent szabad. Legalább ne írd le, ha nem ismered a jelentését.
2016. júl. 15. 09:49

Ém nem tartok senki fejéhez fegyvert hogy adja be a gyerekét !


Én csak tanácsot adtam mint mnidenki más!


Ha vissza olvasnád akkor apuka nem igazán foglalkozik a gyerekekkel ,a nagy szűlők pedig mindig megvédik - s nindent megengednek , az anyával szavakkal (Noimével) kéressekkrl , nevelési elvekkel szemben ! Tehát ellentétessek ! Én ugy vagyok vele hogy az anya azért hozta a világra mert akarja , szereti , imádja ! De vannak elvárások , jogok, kötelezettségek amiket mindenkinek be kellene tartani!

Könyvből nem lehet gyereket nevelni, azt tapasztalni , érezni kell! Aláirom hogy rossz tanács volt ez az átmneneti otthonis téma , de a saját családomat hoztam frl példának !

De nem mondtam azt fegyverrel a kezembe fejhez tartva hogy ezt kell csinálni! A LEGVÉGSŐ MEGOLDÁSNAK TARTOM ! AMINEK NAGYIN NAGY OKNAK KELL LENNI H MEGTÖRTÉNJEN !

114. zizzi 13 (válaszként erre: 113. - Lapbarna)
2016. júl. 15. 09:20
Természetesen nem lehet minden szitura ráhúzni ezt a megoldást, de te se gondolod komolyan, h ő nem volt szenvedő alany..!! Meg az anyukaja se ugye? Azért mert ő ment be az otthonba, ő kapott infarktust meg idegösszeroppanást.
113. lapbarna (válaszként erre: 108. - Gabriella8606)
2016. júl. 15. 06:34

El tudom képzelni, min mentetek keresztül!

És mindezek ellenére másnak mégis javaslod...

Mindenkinek rossz volt, de kibírtátok. Legyen másnak is rossz???

Mert azért abban nem vagyok biztos, hogy a testvéreidnek nem lesz ez kihatással az egész életükre.

Felesleges taglalnod, mennyire rossz volt neked, mert ebben a történetben nem te voltál a szenvedő alany.

És te sem adnád be a gyerekedet. De a más€t simán...

112. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - A946522fb8)
2016. júl. 14. 22:48
Ebbe a helyzetben szerintem nem igazán lenne célszerű keménykedned de a minősíthetetlen beszédeket ne tűrjed.Ezt mondjad is meg neki .Ágyazás meg más hasonló piszlicsári dolgok miatt most kár balhézni majd ha nem csinálja meg helyette senki akkor úgy is rákényszeríti a sors...Ha türelmes leszel észhez tér a fiú ha előtte sem volt vele gond. Viszont figyeljed hogy ez még a normál kamasz reakció vagy esetleg alkohol drog stb... miatti dühöngés....
2016. júl. 14. 22:36
Tudjátok van a hugaim közőtt kisebb vita , de mindig mondom nekik h a haragoskodással , vitával ,stb vel nem értek el jót ! De mindig Happy a vége ! Azt viszont tudják még hogy Édesanyánkat egyikönk sem sértheti meg egy rossz szóval sem !Mert sokat köszönhetünk neki mind a 4 en ! T
110. Gabriella8606 (válaszként erre: 102. - Pengő Gyöngyi)
2016. júl. 14. 22:30

Én s mink már hál istenek túl vagyunk rajta ! Minden rendbe jött !


Tudod én ugy vagyok vele hogy : ÉN VAGYOK A NŐVÉRÜK A 3 TESTVÉREMNEK ( A 2 NAGXOBBNAK CSALÁDJA VAN) De igy is mindenkor mindenbe rám szàmithatnak meg anyukám is ! EN BÁRMIKOR BÁRKIT BÁRMIÉRT HAZATESZEK !! S SOHA NEM ADOM FEL ,KITARTOK MINDENKI S MINDEN MELLETT !!!

109. 388b941089 (válaszként erre: 108. - Gabriella8606)
2016. júl. 14. 22:25
Jajj istenem 😢😢😢
108. Gabriella8606 (válaszként erre: 101. - Lapbarna)
2016. júl. 14. 22:24
Nem anyu adta be őket ! Hanem az iskola jelentette a családsegitőnek s a gyermekjóletnek , gyámúgynek ! S ott alàirtak anyuval egy papirt h hétvégenkét haza mehetnek anyuval ,de vasárnap este 7 re be kellett érniük a lànyoknak vissza az otthonba ! Ez 4 éve történt ! Nekem anyu s a leg nagyobbik hugom az utolsó percen szóltak amikor már nem tudtam semmit intézni h ne vigyék be csajokat ! A hétköznap reggel elvitték az otthon buszával öker suliba az utolsó órájuk végen meg mentek értük s minden óran a tanárokkal alá kellet iratni a jelenleti füzetett ! Ekkor a nagyobb hugom nagxon megijedt ha tovább folytatja a lógást a suliból végleg kivehetik a családból ! Én az egészbe belebetegedtem !😕 Minden nap mentem az otthonba a lányokhoz s érdeklődtem a napi történésekről ! 😢 SENKINEK NEM KIVÁNOM AZT HOGY MIN MENTEM S MENTÜNK KERESZTÜL ! Anyu itt kapta a 4 dik szivinfartusát s idegösszeroppanást ! Ugyhogy támogattam anyut s a hugaimat annak ellenére is hogy semmiről nem szóltak akkor amikor tudtam volna őket intézni valamit ! De mára ez nár csak a mult ! Minden rendben ! A nagyobbnak is családja van , férj , gyermek ! A kics pedig 15 éves most ! Mindenkivel napi kapcsolatba vunk ! Közös program , probléma megoldás , stb !
2016. júl. 14. 22:13

Hogy jutottatok a nevelointezetig, hat az agyam eldobom!!! Amit elb.sztunk a gyereken, azt oldja meg mas, nemigaz?!?!


Komolyan a hajam kitepem ettol a mely sotetsegtol.

106. 388b941089 (válaszként erre: 104. - 0084acbe42)
2016. júl. 14. 22:11

Akkor jo ;)

Köszi ;)

105. michelle.r (válaszként erre: 100. - Gabriella8606)
2016. júl. 14. 21:38
Már értem, miért vélekedsz úgy, ahogy 🙄.
104. 0084acbe42 (válaszként erre: 73. - 388b941089)
2016. júl. 14. 21:19
Ne magyarázkodj, teljesen érthetően írtad. Csak azért érti félre, mert félre akarja érteni.
2016. júl. 14. 21:02

Írták itt többen az átmeneti intézetet, de az biztos, hogy jó ötlet? Annyi minden megváltozott, vagy tönkrement annak a fiúnak az életében, szerintem az intézetet úgy érezné, hogy az anyja eldobja magától. Szerintem ne úgy gondoljon senki arra a gyerekre, mint egy felelősen gondolkozó kicsi felnőttre, aki teljesen tisztában van szavai és tettei súlyával, hanem úgy, hogy ez egy összezavarodott kisgyerek, aki biztos bánja a viselkedését, de ezt hogy mondja ki? Nekünk felnőtteknek logikus a válasz, de az a kisfiú nem felnőtt!

Pszichológus kell, de sürgősen! Az anyukának is! Neki nem ártana arról beszélni egy szakemberrel, hogy hogyan reagálja le a dühkitöréseket, azok minden megnyilvánulását.


Noémi, hétfőn kopogtass az illetékes helyen, és kérj pszichológus segítséget! AZ én fiam is épp 12 éves, teljesen más jellegű problémája volt, de ezt nem tudtam igazán megoldani, de segített a pszicho-néni. Annál jobb döntésem nem is lehetett, mikor szakember segítségét kértem. És ő még velem is beszélgetett rólam, tanácsokat adott nekem, mindezt a fiam érdekében. Menj, és kérj pszichológustól segítséget!

102. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 100. - Gabriella8606)
2016. júl. 14. 20:53

Ez szörnyű.

És úgy írod le, olyan természetességgel, mintha a sarokban kellett volna térdepelnie a tesóidnak büntetésből ...

101. lapbarna (válaszként erre: 100. - Gabriella8606)
2016. júl. 14. 20:27

Erre nem tudok mit mondani. Ez gáz.

Anyukád beadta őket, ha jól értem azért, mert lógtak a suliból, és utána megtanulták a leckét.

Kész, ennyi, nekem ennyi volt, részemről megakadtam. Nem tudom neked azt mondani, hogy így már értem, sőt, megértem anyukádat is, és még azt is, hogy na, igazad van, ennek a 12 éves kisfiúnak is pont jó lenne az otthon. Nem tudom ezt mondani!

Nem fogok minősíteni senkit, sem anyukádat, sem téged, egyszerűen nem vagyunk egy világon, én inkább most ki is szaladok a sajátomból, mert ordítva sírni szeretnék!!!

És te tenyle azt gondolod, hogy ez így volt jó...! Nem is volt olyan rossz neki, hisz fb-ozhatott is... OMG!

Ennyi. Elfogadom: nem egy világon vagyunk.

Boldogságot kívánok neked és az egész családodnak! Remélem, innentől kezdve csak jó történik veletek!

100. Gabriella8606 (válaszként erre: 99. - Lapbarna)
2016. júl. 14. 19:09

Nem adnám be !


Viszont a hugaim voltak bent 2 hónapot ! S csak azért mert a nagyobb hugom lugot a suliból , anyu sokáig be is kiserte a suliba a nagyobbikat de.mind hiába ! Minden vasárnap vissza kellet öket vinni s pénteken hozhattuk őket haza ! Fb hatak bent meg mindent ! De onnantól megtanulta a nagyobb hugom h többet nem lóg mert nem csak magának okoz fájdalmat s bánatott hanem mindenkinek !

99. lapbarna (válaszként erre: 95. - Gabriella8606)
2016. júl. 14. 18:44

Oké, sajnálom, hogy ilyen gyerekkorod volt!

Mégis gondolj bele! Te beadnád a gyerekedet, ha úgy viselkedne (veled vagy bárkivel), mint ez a 12 éves kisfiú? Az intézet nem egy hely, ahová a "rossz" gyereket beadjuk, megjavítják, utána kihozom, és minden oké!

Nekem a legnagyobb fiam 12 múlt. Nem csak őt, egyik fiamat sem adnám be.

Még egyszer kérdezem: Te beadnád a gyereked?

98. csikil4ny (válaszként erre: 18. - 328e1b30ab)
2016. júl. 14. 18:26

Ezt a bejegyzést megpontozom, nagyon szépen leírtad mit javasolna egy szakember, jó figyelembe venni, picit pontosítanék rajta.



2. A gyerekkel ajánlott közösen lefektetni a szabályokat. Rá lehet vezetni, hogy ő javasolja az általunk elvárt szabályokat. Ebben sokat segíthet Thomas Gordonnak a PET - Szülői eredményesség tanulása c. műve - Noémi ha kéred szólj privátban és átküldöm.

97. 388b941089 (válaszként erre: 90. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 14. 18:19
Persze, megértem, hiszen az édesapád volt, bármilyen is volt.:(
2016. júl. 14. 18:16
Mindenki csak a magabőrén tapasztalja azt amibe él s azt ami kialakult körülőtte ! Noémi nem fog mindenkire hallgatni , dr majd ő eldönti s tudja hogy lehet a kisfiu nyelvére s szivére hatni , hiszen ez az ő döntése
95. Gabriella8606 (válaszként erre: 91. - Lapbarna)
2016. júl. 14. 18:13

Mindannyiat voltunk kamaszok ! Sőt mink is elértünk azt h nagylánynak érezzük magunkat kort ! De mégsem mertünk semmit a falhozz vágni hogy felhivjuk magunkra a figyelmet vagy azt mondani Édesanyámnak mire hazaérek takarisd ki a szobámat !


Nekem még rosszabb volt mint a 12 éves kisfiunak !

Edesapam odahozta a házunkba a nőt s a másik szobába volt ahol addig édesanyámmal akkor voltam 10 éves , Zsani hugom akkor volt 5 , Niki hugom pedig 2 éves ! S nem mertem mégsem apunak mondani olyat hogy dögöljön meg meg stb de édesanyámnak ! Mintát próbáltam mutatni a hugaimnak s támasza voltam s vagyok azóta is a családomnak !Édssanyám akkor kapot előttem idegösszeroppanást s nem tudtam h a hugaimat vegyem be a szobába vagy anyukámat fogjam ! Aztán jön egymás után 2 szivinfartusa ! S egyáltalan nem csináltam a vitákat ! Pedig akkoriba velem nem tudot senki foglalkozni ! Én dédelgettem a családomat s tartottam bennük a lelket h minden helyre jön !Nem rossz indulatúan irtam az átmeneti otthont s nem bántásból ! Nekem is van egy lányom nem a mostani páromtól !


TÉNYLEG NEM ROSSZ INDULATUAN IRTAM AZ ÁTMEMETI OTTHONT! DE HA IGY BESZÉL VALAKI MEG CSAPKOLÓDIK AKKOR MI LESZ A KÖVETKEZŐ! CSAK A LEGVÉGSŐ ESETBE IRTAM AZT A LEHETŐSÉGET!!

94. fincsi5 (válaszként erre: 93. - Fincsi5)
2016. júl. 14. 17:52
Visszafelé olvasok, hát jó sok hülyeséget mondasz; kérjen bocsánatot,... közölje ki a kenyéradó....:((
93. fincsi5 (válaszként erre: 92. - Gabriella8606)
2016. júl. 14. 17:48
Ne sápítozz már, ne sajnáld! Adj tanácsot.:)
92. Gabriella8606 (válaszként erre: 89. - A946522fb8)
2016. júl. 14. 17:36
Lehet h próbálta felhivni a figyelmet valahogy magára ! Szegény kisfiu
91. lapbarna (válaszként erre: 56. - Gabriella8606)
2016. júl. 14. 17:35

Külön köszönöm az egész hoxa-társadalom nevében, hogy az utolsó néhány mondatodat ORDÍTVA közölted!

Úgy nagyjából egyáltalán nem értem, hogyan javasolhatja bárki azt a fórumindítónak, hogy adja be átmenetileg otthonba a gyermekét, csak mert egy nagyon nehéz élethelyzetben a szerencsétlen gyerek nem viselkedik angyalian. Plusz kamaszodik.

Elveszítette a biztonságos környezetét, az otthonban még szarabb lenne neki. Szerinted mennyire bízna meg az édesanyjában ezek után?

Nem hiszem, hogy egyetlen édesanyjában is felmerülne ez a megoldás, aki szereti a gyermekét. Ugyanis az anyai szeretet azt jelenti, jobban szeretjük a gyereküket magunknál, jobban mindenkinél. Persze, lehet előre vetíteni, milyen tragédiák történhetnek, mármint gondolom, szerinted a kisfiú kárt tenne valamelyik testvérében, vagy az anyjában, esetleg az anyuka magában, de akkor az is lehetne, hogy az otthonban való elhelyezés miatt 20 év múlva a saját majdani családjában tenne kárt. Ha már ennyire előre szaladtunk.

Ez egy rossz tanács volt. Ennyi. ORDÍTVA is rossz.

90. bbe8e56e9e (válaszként erre: 85. - 388b941089)
2016. júl. 14. 17:35
Tudod én úgy voltam ezzel, hogy mindig megígérte, hogy megváltozik és mindig adtam neki egy esélyt! Végül is ő nevelt fel, jó szakember volt! De ha ivott vége volt mindennek! Ott voltam vele a halálos ágyánál,de ott kellett hagynom magára mert haza kellett mennem a 10 hónapos gyermekemhez! Mikor utoljára rám nézett kínok között szenvedve akkor mondtam neki: " Látod apu én mondtam, hogy ez lesz a vége!"De láttam a szenvedő üveges tekintetén, hogy akkor ott megértette! Sajnos már túl későn! Vannak amikor hibázunk és ki tudjuk javítani, van amikor túl késő! Annak, hogy ivott én tudom mi volt a legnagyobb oka, és ez nagyon bánt! Nekem van egy veleszületett problémám amit ő soha nem tudott elfogadni! Gyenge volt az alkohol meg erősebb! Sokkal szebb életünk van mióta nincs, de nagyon hiányzik ! Nem az alkoholista férfi hiányzik hanem az apa, a nagyapa és édesanyámnak a férj ! Sajnálom, ha nem érthető, de én így érzem!
89. a946522fb8 (válaszként erre: 88. - Fincsi5)
2016. júl. 14. 17:27
Várja a költözést úgy vettem észre, illetve a sulit is mert az előzőt nem szerette. (Bár a tanulást nem várja de megértem teljesen)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook