Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem alszik a babám. fórum

Nem alszik a babám. (beszélgetős fórum)


1 2
2009. aug. 13. 15:38

A nem alvás nálunk is gond. Az én lányom 5 hónapos múlt. A kórházban éjjel-nappal együtt voltunk, a többi gyerek sírt, ő meg aludt állandóan. Volt, hogy 5 órát folyamatosan. A nővérek állandóan szekáltak, hogy ébresszem fel enni, de nem tudtam.


Itthon aztán változott a rendszer. Az éjszakákat átalussza 1 hónapos kora óta, de nappal ritka, hogy összesen 2 óránál többet aludna. Ma például 45 percnél járunk 2 részletben.


Mi is próbáltunk már mindent (cumi, simogatás, zene, mese), de nem nagyon jön be. Ha el is tudom altatni, akkor sem szundít sokáig.


Sajnos délutánra olyan fáradt, hogy már 4-5 órától csak nyafog fürdésig.


Nekem is azt mondta mindenki, hogy ha éjszaka alszik, akkor egy szavam se legyen! Persze, de akkor ki fog főzni, mosni, takarítani stb. És akkor még erról nem is beszéltem, hogy jó lenne néha enni is vagy lezuhanyozni.


De idővel annyival javult a helyzet, hogy egyre többet eljátszik egyedül és akkor vannak 10-20 perceim a háztartásra.


Szóval én is kíváncsian várom az ötleteket.

21. pussycatgirl (válaszként erre: 19. - Khatif)
2009. aug. 13. 15:29

Köszi. Az már valami ha egy doki azt mondja hogy nemelég neki ennyi alvás ezt én is így gondolom csak a dokim védőnőm nem.

A kiságyban altatáson most én is dolgozok mert már semmi nem jött be de lekopogom elalszik mostanában kis cirkusz vagy egy kis gőgicsélés közepett(jobbik eset az utóbbi) csak amúgy meg lelkiismeret furdalásom van ha berakom és nem foglakozok vele:)

A többit meg kipróbálom az elkövetkező hét a mindent kipróbálok hét lessz valami csak bejön:)


Ti egyénként mennyit alszotok?

20. Sylvia81 (válaszként erre: 19. - Khatif)
2009. aug. 13. 14:24

Ezek egész jó tanácsok...

Bár minden egyénfüggő. Az én lányom nem szívesen maradt el a kiságyban egyedül, még 1 percre sem, nemhogy 5re... Ordított.

És én pl. ha énekeltem, nagy szemekkel nézett alvás helyett... A mai napig nagyon szereti a zenét. :)

19. Khatif (válaszként erre: 1. - Pussycatgirl)
2009. aug. 13. 14:19

Szia,


Mi is szenvedunk az alvassal. Akos 5 hetes, de nem nagyon akar aludni.


A mi dokik szerint ez baj, mert most kb napi 20 orat kellene aludni. Azt mondta, hogy mindenfelekeppen ra kell szoktatni a gyereket az alvasra. Ha nem alszik anna oka van. Nem eleg neki az etel vagy nem erzi jol magat.


Nekunk a kovetkezo tippeket adta:

- mindig egy helyen probald meg altatni a babat, mondjuk a kisagyban

- ha asit, vagy almos egybol le kell tenni a sajat agyaban

- ha sir nem szabad kivenni, menj oda ulj le melle es simogasd enekelj neki, de nem szabad kivenni, mert ha sir es kiveszed, akkor azt tanulja meg a gyreke, hogy az agy rossz neki

- ha almos es az agyban fekszik, de meg nem alszik menj be hozza 5 percenketn, szolisd a neven es simogasd meg, hogy tudja figyelsz ra.


Mi most dolgozunk ezen, es lassan, de haladunk elore.

18. Sylvia81 (válaszként erre: 17. - Dorottya84)
2009. aug. 13. 12:47

Szerintem Ti úgy fogtok járni, mint mi! :D

Az én lányom sose ment semmi mellett, még az ágy mellett is csak max. 1-2 lépést. Inkább odamászott, aztán felállt. Aztán, ha menni akart valahová, leült, elmászott odáig és megint felállt. Csak akkor ment, ha a kezét fogtam. Aztán 13 hónaposan fogta magát, elengedte az ágyat és odatipegett a játék-konyhájához (4-5 lépés). Rámnézett, én vigyorogtam, neki felcsillant a szeme és azzal a lendülettel visszajött az ágyhoz. Aztán vissza a konyhához, majd mindezen felbátorodva, át a nagyszobába, vissza a kicsibe, ki a konyhába. Ott sétált nekem 20 percig anélkül, hogy megállt vagy leült volna! Én meg örömömben majdnem sírtam!!! Gyorsan körbe is telefonáltam a fél rokonságot! :D

17. Dorottya84 (válaszként erre: 13. - Pussycatgirl)
2009. aug. 13. 10:42
minden rendben történt hamar tudott megfordúlni aztán a kúszás is jött idejébe most meg ügyeskedik az egyhelyen álldigálással :0))) bár még bizonytalan mert nem mer elindúlni de kapaszkodva már vagy 3 hónapja megy........mindig is nagyon aktív baba volt a kevés alvás ellenére is sóval nyugi:0)
2009. aug. 13. 10:26
Nem is azt írtam, hogy csinált teljesen sötétet, csak félhomályt. ;) Hogy mégis legyen egy kis jelzés neki, hogy most alvásidő van. De ha nappal beteszed a CDt, éjjel meg ugye nem, szerintem tudni fogja a különbséget...
2009. aug. 13. 10:13

Asszem kajcsizunk és kocsikázunk eggyet hátha bealszik, mi egyébként nyügik vagyunk ha nagyon fáradt ezért is szeretném hogy szundizzon:)

Később még jövök hátha kapok még 1-2 tippet és vigasztaló szavakat hogy nemvagyok ezzel a problémával egyedül:)

2009. aug. 13. 10:09
Most egyébként épp bóbiskol a pihenőszékben a lábammal lökdösöm de ha abbahagyom egyből felébred, valahogy nehezen megy le a mélyalvásba nemtudom ez mitől lehet, olyan mintha valamiért mindíg nyugtalan lenne, pedig nem vagyunk veszekedősek és elég nyugis típus vagyok:)
13. pussycatgirl (válaszként erre: 11. - Dorottya84)
2009. aug. 13. 10:08

A válasz ismerős hogy ő olyan nemalvós ettől én is már a falra mászok.

Írtad hogy 1 éves már a lánykád nem volt semmi baj a nemalvásból mármint ugyan úgy fejlődött mint az alvós társai, mert én tényleg attól félek nehogy emiatt valahogy nem is tudom ne úgy fejlődjön

12. pussycatgirl (válaszként erre: 10. - Sylvia81)
2009. aug. 13. 10:06

Már cicin sem hajlandó elaludni csak ha beteszem az ágyikójába és hagyom kicsit nyöszörögni úgy egy idő után elalszik, volt hogy simogattam meg cumit próbáltam a szájába tömni de akkor talán még rosszabb volt

A Cd jó ötlet megpróbálom hátha megnyugtatja, mondjuk sötétíteni nem merek nehogy felcserélje a nappal az éjszakával.

11. Dorottya84 (válaszként erre: 5. - Pussycatgirl)
2009. aug. 13. 09:43

Ne aggódj a súlya miatt nem baj hogy ennyi kiló mert mi a másik példa voltunk nem egy nagyevő a kisasszony mindig azt mondták alul táplált de nem tudtam többet belétömin most lesz jövőhéten 1éves és 8400gramm,igaz 2800grammal születet ő ilyen baba.......

Mikor a korházaba voltunk (6 nap) minta szerű volt ahoy aludt szinte csisszre pontosan 3 óránként kelt és szopizott,aztán szopi közbe elaludt és utána 3 óra és ismét.......éjszaka meg volt hogy 4-5 órát egyhuzamba .....de aztán mikor hazaértünk megváltozott minden pedig mindent úgy csináltam mint bent a korházba betartottam az addigi napi rutinját......s látod mégsem aludt már úgy.....egy dolog segített hogy a babakocsi hordozójába beletettem és abba tologattqam fől le föl le úgy egyhelybe bent a lakásba.......nagyon kivoltam hogy ez így nem normális mert mindenhol azt olvastam hogy egy pici újszülött nap 20 órát alszik .........ahan na ekkor rájöttem hogy ez mese habbal.....

szóval a bent a lakásba való tologatás egyhelybe le föl bevátt igaz nem aludt túl sokat ekkor sem mert max 1 óra volt de jobb volt mint a semmi,kb.15-20perc volt míg elaludt így ezzel a módszerrel

Mostanába azt mondom a kislányomnak hogy most hozza be azt az első 3-4 hónapot :D:D:D

Pl most is alszik és tuti egy 2-3 órát fog szunyálni

védőnőt dokit kérdeztem ők azt mondták ő ilyen nem alvós baba...........kössz sokat segítettetek!! így ezt a módszert fejlesztettem ki

Amúgy ami nekem meglepő volt hogy annyira jól elvolt Manó napi 8-9 óra alvással hogy csak lestem nem hisztizett nem volt nyügi nézelődött meg beszélt tök jól elvolt csak én aggódtam

2009. aug. 13. 09:38

Hát, csak ötleteim vannak:

Esetleg próbálhatnátok együtt aludni. Sötétíts be egy kicsit, és feküdjetek le egymás mellé. Arra azért ügyelj, nehogy összenyomd! :) Én sokat altattam így, olyannyira, hogy még most is így alszik el. De én nem bánom.

A sötétítés azért is jó, mert félhomályban Kiara könnyebben megnyugodott, meg kevésbé volt érdekes minden. Bár szerintem nagyon vagányul néz ki, hogy minden kék. (Ja, nekünk kék a sötétítőnk.)

Alapzajnak tehetsz valami babazenét a CDlejátszóba, jó halkan. Igazából csak azért, hogy tompítsa a hirtelen hangokat.

9. pussycatgirl (válaszként erre: 8. - Csibefalat2008)
2009. aug. 13. 09:36

Milyen az a suttogó módszer, még nem halottam róla

Akkor naggyából együtt szenvedünk mi vasárnap leszünk 10 hetesek:)

2009. aug. 13. 09:30
Sajnos én is igy vagyok vele 4 hetes kora óta alig alszik nappal, most 10 hetes. Azt hittem kevés a tej, de szerencsére nem ez a baj,most a Suttogó módszert próbálgatom hátha összjön. Van hogy kézben eltudom altatni de nem mindig sikerül és elég jó súlyban van 5és fél kg, így egyre nehezebb ciplni.
7. pussycatgirl (válaszként erre: 6. - Sylvia81)
2009. aug. 13. 09:25
Kezd ellenni mert eddig sokat volt kint a kiságyból és most szokogatunk vissza, televan mindenféle csörgővel forgóval az ágya így azért ez a része alakul. Szerintem nem hasfájós mert pukizik rendesen meg sokat is kakál, úgy hogy ez a része rendben van.
6. Sylvia81 (válaszként erre: 5. - Pussycatgirl)
2009. aug. 13. 09:17

Lehet, hogy megtömték táppal. Anno az én babómat is megtömték, amire csak azért voltam iszonyatosan dühös, mert már akkor annyi tejem volt, hogy kettőt tudtam volna etetni... A 4 nap alatt kb 3-4 deci tejet adtam le "megőrzésre", de tutira nem azt kapta meg... :(

De az is lehet, hogy csak kifáradt a sok sírásban, mire odaétek vele Hozzád. Mert hát ugye azt a húszegynéhány gyereket nem lehet tutjgatniuk egész nap.

Az alvással nekünk is volt bajunk, bár Kiarám hasfájós volt.

Tényleg, elvan magának, vagy csak sír? Sokat pukizik?

5. pussycatgirl (válaszként erre: 3. - Dorottya84)
2009. aug. 13. 08:56

Tejcsi az van szép súlyú és hosszra is nő, 3350-el születtünk most 2 hósan 5.5 kiló.

Hú a 4-5 hósan nemhangzik túl jól.

Elejétől kezde aludt neked is keveseket, te is kérdezted a dokit védőnőt hogy normális-e?

Még ami vicc hogy a kórházban baba-mama szobában voltunk és nemtudom mivel tömték ha nemvolt lent mert ha napközben elvitték és később lehozták ő mindíg aludt míg a többi poronty szopizitt és ha meg lentvolt simán 6 órát aludt úgy hogy fel sem tudtam kelteni.

Na hát akkor most erre varjak gombot:)

4. pussycatgirl (válaszként erre: 2. - Ágota 77)
2009. aug. 13. 08:52

Próbáltam már én is mindent, kézben altatni, cicin, lábon elringatni de ha el is aludt akkor ha leraktam egyből felébred, a babakocsiban van hogy elszunyókál ha megyünk valahova de az sem több 30 percnél, már azzal is próbálkoztunk hogy betekerjük pólya szerűen igaz ez még kisebb korába hátha fázik akkor úgytűnt az működik de nemtartott sokáig és akkor sem aludt minden etetés között hanem csak hébe-hóba.

Próbáltuk melegebben öltöztetni, levetkőztetni cumival cuminélkül úgy hogy szerintem minden lehetséges eszközt bevetettünk de semmi.

Azért aggaszt főleg mert nemtudom hogy ez az idegrendszere fejlődésére nemlehet-e negatív hatással a dokinőnket kérdeztem meg a védőnőt is azt mondták ha éjszaka alszik nincs probléma na de akkor kérdem én hogy akkor mikor van 8 óra alvás 2 hósan szerintem vicc!

2009. aug. 13. 08:38

NOs nem akarlak elkeseríteni de nálunk is ez volt a helyzet kb a 4-5 .hóanapra állt be hogy éjszaka jól aludt majd nappal is 2x 1-1- max 1.5 órát most ott tartunk hogy lassan 1 évesen jobban alszik mint pár hetes babaként.

Most már éjszaka is viszonylag jól alszik bár néha felkel nappal is is van hogy csak 1x alszik de akkor 3 órát is akár

Én nem hittem el hogy egy pár hetes baba ennyire nem akar aludni bármit próbáltam semmi........

Van elég tejed mert az is befolyásolhatja hogy annyira éhes hogy nem alszik?

2009. aug. 13. 08:36

Szia

Nálunk a nem alvás abból adódott, hogy nem tudtak elaludni. Mindkét gyerekemet intenzíven kellett altatni. Mikor picik voltak a babahordozóban ringattam el őket, nagyon szerettek órákat aludni benne. A kiságyban inkább percben mérhető volt az idő... Aztán jött a babakocsi...

Persze mindenki azt monja, ne szoktassuk rá a gyermekünket ilyesmire, de amikor ennyit alszanak mint a te babád is, akkor ez mégiscsak az átlagon aluli és valamit tenni kell. Arról már nem is beszélve, hogy Te is mennyire ki lehetsz már merülve...

2009. aug. 13. 08:22

Üdv mindenkinek.

Abba szeretnék egy kis segítséget kérni hogy van-e vagy volt-e valaki akinek szintén nemaludt a babája szinte 3 hetes kora óta, napközben csak nagyon nehezen lehet rávenni hogy aludjon, de mire aludna addigra kajaidő és megint nemalludt semmit.

Szóval már 2 hónaposak elmultunk 7-én és mostmár szinte 8 órát sem alszik össz-vissz.

Ma 3.45 óta fentvan és nemalszik vissze és sajnos napközben is max 1x 1 órát és még max 1x 30 percet alszik.

Van esetleg vanakinek csodaszer, taktika vagy bármi ami ezen tudna változtatni???

Már ott tartok hogy keresek valami dokit és megmutatom neki mert szerintem ez nagyon nem normális 16 órákat írnak hogy kéne aludni mi meg a felét alusszuk!

Előre is köszöm!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook