Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem alszik a 3 hónapos kisfiam. Segítség! fórum

Nem alszik a 3 hónapos kisfiam. Segítség! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. febr. 13. 18:24

lekopogom, javult. a fürdetést 7-re előrehoztuk, mert ugye a napközbeni alváshiány miatt már nagyon nyügös. aztán 11 körül újra kel enni és éjjel még kb. 2x. a hajnali visszaaltatás nehézkes, de cicin sikerült, jippijé.

napközben ott vagyok vele, van, mikor cicin elalszik és ott kell, hogy maradjak, mert amint moccanok, felébred.

reméljük ennél is jobb lesz.

68. e27d5a6391 (válaszként erre: 67. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 13. 15:37
csak arra tudok gondolni hogy rosz szokás...egyébként javult a helyzet?
67. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 66. - E27d5a6391)
2010. febr. 11. 20:43
Igen, hajnal 5-kor. Eddig is kelt ilyenkor, de simán cicin vissza aludt. Most már kb. 1 hete nem akar. Napirendünk van, ill. volt. Napközben etetés után kb. 1 max másfél órát van fent, van mikor ennyit sem. Egyértelmű jelei vannak, ha álmos: dörzsöli a szemét, ásít és nyügös. Aztán amint leteszem, lefekszik, rögtön rákezd a sírásra. Mintha félne elaludni...
66. e27d5a6391 (válaszként erre: 1. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 11. 20:31
a hajnali ébredés,ha jól értettem 5-kor,az csak egy rosz szokás,az is segit ha van napirendetek,biztos hogy időben észre veszed az álmosság jeleit? 3 hónaposan max 1 órát hagytam ébren a Mirát....
65. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 60. - E27d5a6391)
2010. febr. 11. 17:49
Jah és próbáltam már én is mindent. Szopipárnában, körbe ölelve a szopipárnával, ecetera ecetera, de semmi:(
64. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 60. - E27d5a6391)
2010. febr. 11. 17:49

Eddig éjszaka cicin aludt el, pontosabban már a fürdés utáni etetésnél. Most is vissza alszik, csak 5 óra körül van vmi és onnantól kezdve nem hajlandó aludni.

Levegőn is vagyunk, ha az idő engedi. De azzal is az a gond, hogy nem lehet őt simán kint hagyni, hanem folyton tologatni kell, másképp hisztizik.

63. monizsofi1982 (válaszként erre: 61. - Hayna71)
2010. febr. 11. 17:06

Szia.Jó nagy babád van.Az enyém 6 hónapos,és 6780g.Tápszeres,de már főzelékezik,gyümizik,stb.Az én kislányom a szeles időt nem szereti,ilyenkor olyan,mintha a hasa fájna.Ha csapadék van,akkor többet alszik.Éjjes sokszor felkel,nem értem miért.Az,hogy cumizik szerintem nem indok...

Úgyhogy megértelek.Ő nappal is csak 2-3 alkalommal alszk fél órát.Nem többet.Amúgy kiegyensúlyozott,nyugodt baba,csak aludni nem szeret :S

62. e27d5a6391 (válaszként erre: 61. - Hayna71)
2010. febr. 11. 17:03
szia örülök hogy itt vagy :)))
2010. febr. 11. 16:39

Sziasztok!

örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, mert nekem is most szombaton lesz a kislányom 3 hónapos, és bizony nincs a környezetemben hasonló korú gyermekkel rendelkező kismama, akivel meg lehetne beszélni az esetlegesen felmerülő gondokat. Illetve hazudnék, mert akivel találkoztam, annak mindnek nagyon nagyon jó babájuk van, akik esznek,alszanak játszanak...:)

No, kislányommal az első két hónap mondhatom számomra legalábbis nagyon nehéz volt... rengeteget sírtam, mert nem tudtam miért sír mikor sírt. Volt hasfájós is szerintünk, mert vigasztalhatatlanul süvöltött. A dokinéni javasolta az espumizán cseppet, amit sokáig adtunk is a gyermeknek, a pukiknál is sokat segített. Tápszeres a gyermek, jelenleg 6.80 dkg. 4 óránként eszik, éjszaka max 2-szer kel fel, utána visszaalszik. A kiságyat utálta kezdetben midíg oda tettem le aludni, de rájöttem minek erőltessem, így csak az esti utolsó lefektetésre teszem bele. Így tudatosul benne, hogy nincs vita itt már aludni kell. A frontokra érzékeny, olyankor ordít, és már nem is keresem az okát. Mostanában van olyan, hogy reggelente óriásiakat nyög. Napközben is szokott, de úgy mintha fájna valamije. Ez nem tudom mitől van... Most megint sír, megyek, majd írok...

60. e27d5a6391 (válaszként erre: 1. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 11. 16:06
én azt csináltam hogy oldalra fektettem és kipárnáztam hogy ne döljön semerre egy kis kuckót csináltam neki,még az arcát is eltakarta sokszor
2010. febr. 11. 16:01
esetleg kint a levegőn?
2010. febr. 11. 16:00
nálunk is volt ilyen,és valahogy rájöttem hogy kényelmes neki és abban a pózban tettem le aludni,vagy volt olyan hogy cicin altattam el,a Mira is már 2 hónapos kora óta eszi az öklét....
57. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 54. - Jk)
2010. febr. 11. 12:57

Az a baj, hogy "muszáj erőltetni", mert álmos, fáradt. Egyértelműen mutatja, ásít, dörzsöli a szemét és már nyügös. Viszont amint vízszinteshez ér a háta, rögtön sír. Mikor álmos, akkor sem alszik el (mint más babák, bármilyen testhelyzetben elalszanak, ha álmosak), hanem sír. Mintha félne aludni, vagy nem tudom. Ha napközben nem alszik, akkor egész nap csak sír a fáradtságtól. Ilyenkor este nem tudom elaltani sem. Kaptam egy privit és lehetséges igaza van a kismaminak. Azt írta, hogy valószínű azért kel fel többször éjszaka, mert most van egy növekedési státuszban és több tejcsire lesz szüksége, ezért segít a termelésben. Vmi ilyesmi:)

Köszönjük a dicsértet. Bizony, jó húsban van, nagyobb is a társainál:)

56. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 53. - Kingi7)
2010. febr. 11. 12:53

Tyúha. Akkor készülhetek erre is...

Én is úgy tudom, hogy attól, hogy még nincs kint, nem látható, attól még a fogcsírák dolgoznak és ez zavarhatja. A doki azt mondta, hogy nincs semmi szerinte, egyszerűen csak megtalálta az öklét és tetszik neki, megnyugtatja. Hát, szerintem nem, de ki mond ellent egy doktornak:)

55. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 52. - Boszorka42)
2010. febr. 11. 12:51
Én sem hallottam ilyet, hogy az anyatej nem lehet tápláló. Vagy van tej, vagy nincs. A tej minden fontos és létező tápanyagot, vitamint, mindent megad a babának. Olyan nincs, hogy nem tápláló.
54. Jk
2010. febr. 11. 10:57
szerintem napközben ne erőltesd az altatást. délután fektesd le az ágyába vagy melléd a nagyágyra és pihenőset játszatok. csak azért hogy hátha rászokik hogy délután pihi van. az éjszakai felébredés tuti el fog múlni ne aggódj. és tényleg lehet a foga. akár már két hónaposan is elkezdhet neki jönni, fájni. kend be neki. a nem tápláló tej nagyon marhaság szerintem is. pláne amilyen jó húsban van a kisfiad. igazi kis vitaminbomba. ennivalón gyönyörű.
53. kingi7 (válaszként erre: 26. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 11. 09:29
Lányomnak 4 hónaposan kint volt az alsó 2 foga :) a fog folyamatosan jön-állítólag- néha megáll... most 7 hónapos kint van 4 foga és az 5,6-os számú napok kérdése :)
52. boszorka42 (válaszként erre: 29. - Pumukli75)
2010. febr. 10. 21:14
Ez nem baromság.
51. Mariann7533 (válaszként erre: 49. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 10. 21:04
Jó éjszakát nektek.
50. Mariann7533 (válaszként erre: 47. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 10. 21:03
Hát nem tudom.Próbálj kitartani,valaki írta,hogy vedd magad mellé,és fekve szoptasd,hátha az segít.Nálunk a cseresznye cumi kizárt dolog volt.A nuck cumi volt a nyerő.
2010. febr. 10. 21:03

Köszönöm Lányok a segítséget, ötletet, mindent.

Most alvás van, mert félő, nem lesz egyszerű éjszakánk ma sem. Azért reménykedem.

Ha van még vkinek ötlet, tanács, akkor írjon nyugodtan. Most megyek aludni. Jó éjt mindenkinek.

48. pumukli75 (válaszként erre: 47. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 10. 21:00
nekünk csak ez a cseresznyés cumi megy:):)
47. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 45. - Mariann7533)
2010. febr. 10. 20:58

Ebben bízok már én is.

Igen, van ilyen gondolat és olyan is. Ezzel nálunk az volt a gond, hogy éreztem, hogy nem evett eleget, hanem bealudt rajta és csak cumizott. Hiába keltegettem, nem ébredt. Néha szívott jó nagyot, aztán alvás. Azért tartott sokáig. De ma már nincs ilyen. Múltkor néztem direkt az órát és 8 perc alatt jól lakott. Este eszik, aztán a cicin cumizás elaltatja. Éjjel is így volt, de változott.

Hiába próbálom a cumit. Már cumi boltot nyithatnánk, annyi féle és fajta van. Csak a gyógyszertári cseresznyés cumit fogadja el és ezt is nagyon ritkán tudom a szájába préselni. Ő ilyen, utálja a cumit.

46. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 44. - Tonettó)
2010. febr. 10. 20:54

Persze tudom én. Elmúlik, kinövi, változik. Csak ez az időszak olyan lassan múlik. Amúgy mintha tnap szültem volna, de mikor zombi vagyok és csak bőgök, akkor nagyon lassan megy minden.

Tündéri, izgő-mozgó, kis eleven baba (doki szerint is), imádnivaló, mikor mosolyog és kacarászik. Csak azért mellette a háztartást is vinni kell... Nem lenne gond, ha picit egyedül is hagyhatnám. Már wc-re sem tudok elmenni:(

Várom azt a meglepit, mint a messiást:)

45. Mariann7533 (válaszként erre: 41. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 10. 20:52
Hidd el,ahogy elkezd izegni mozogni,tuti,hogy el fog fáradni,és jókat fog aludni.A baj az,és most nem okoskodni,és megsérteni akarlak,hogy sokáig engedted,hogy cicin legyen.Úgy értem,hogy egy baba 10-15 perc alatt megeszi az adagját,utána csak cumizik.És azt már nem nagyon kellene hagyni,egyrészt kiázik a cicid,másrészt,mint látod rákap a dologra.Én adtam nekik cumit,és ha hiszed ha nem,10 hónaposan mindegyik eldobta,de szó szerint.Addig megnyugtatta őket,de csak alváshoz fogadták el,és utána eljött a tíz hónapos kor,és elhajították.Lehet,hogy rossz tanács,de próbálj neki cumit adni.Nem hinném,hogy cumifüggő lesz,csak mert most megnyutatja.Nekem a három gyerekem a példa rá.
44. Tonettó (válaszként erre: 41. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 10. 20:50
Egyszer ez is elmúlik, és már nem is fogsz rá emlékezni, hidd el! Most, hogy olvaslak, jut eszembe az összes küszködésem Budussal. Mosolyogtató, de nagyon hasonló volt ő is. Vigasztaljon a tudat, hogy ha olyan lesz a babád, mint az én fiam, akkor megéri a fáradságot, mert tündéri, örökmozgó, eleven kis krapekod lesz!!! Ne keseredj el. A legjobb, ha elfogadod a tényt, hogy ez most így van, majd jobb lesz, de még nem most, aztán ha nem vársz semmi jót, akkor meglepetés lesz a jó...
43. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 38. - Mariann7533)
2010. febr. 10. 20:49
Most is pontosítok. Nem sír, hanem hisztizik.
42. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 39. - Tonettó)
2010. febr. 10. 20:48
Dettó ugyanez. Ettől nyugtalan és nem alszik? Lehet ez az ok?
41. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 35. - Tonettó)
2010. febr. 10. 20:46

Nincs hordozókendőnk. Kenguru van, de annyira sózsák, hogy nem bírom cipelni egész nap. Cici függő az én fiam is. Ma pl. du. 2-től 4-ig csak úgy aludt, hogy a cici a szájában volt. De van, mikor nem tudom ezt sem, mert nem engedi, hogy betoljam a szájába:)

Nem cumizik, a kezdetekkor sem nagyon fogadta el, most sem lehet a szájába préselni. Szerencse vagy nem, nem tudom.

Már tényleg abban reménykedem, hogy ha már mozog, illetve jobban izeg-mozog, akkor elfárad.

Aztán lehet, hogy tényleg ilyen a természetes és kész.

Nem zavarna, tényleg nem. Csak akkor legyen el egy picit, kösse le vmi és ne csak a hiszti és a karban levés.:)

40. Tonettó (válaszként erre: 36. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 10. 20:45
Hááát... Ez sajna normálisnak tűnik, legalábbis Buda is ilyen volt :(
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook