Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem adja vissza a szomszéd a macskámat! fórum

Nem adja vissza a szomszéd a macskámat! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
80. Bcicus (válaszként erre: 74. - A24ba94ad5)
2012. júl. 12. 15:04
senki nem mondta hogy helyes hozzállás, de látom, hiába írom, nem vagy képes értelmezni, itt arról van szó, hogy jog alapja nincsen visszakérni őket, nyilván ha hozzá átszökne a szomszédmacskája és ezt még túl is élné akkor vissza adnám, egyébként sem kéne macska, de itt most nem ez a kérdés, hanem hogy mit tehet és igazából semmit.
2012. júl. 12. 13:49

Barátnőmnek egyszer szült a cicusa a szomszédjukba, ott nem volt feszkó szomszéd visszaadta volna, de nem akarták őket bolygatni. Az ok az volt, hogy barátnőméknél 2 kisgyerek volt így a mamacica nyugodtabb helynek látta a szomszéd portáját. Majd mikor nagyobbak lettek a cicák hazavezette őket. Lehet itt is ez lesz, hogy majd szépen hazamegy.

A fórumindítót nem kell rögtön car-gazdának kikiáltani, mert "menekül" tőle a macska családostul

78. andi6020 (válaszként erre: 63. - Bcicus)
2012. júl. 12. 13:00
Dolgoztál? Mit? Preparáltad őket?
77. timycat (válaszként erre: 59. - Bcicus)
2012. júl. 12. 12:56
ez sem így van, csak egy macskáért nem csinálnak akkora felhajtást, mint pl tanúk kihallgatása
2012. júl. 12. 09:40
Láncra verte őket? Valószínű nyugodtabb helyen vannak a kiscicák.
2012. júl. 12. 09:27
ez most komoly?
74. a24ba94ad5 (válaszként erre: 71. - Bcicus)
2012. júl. 12. 09:18
Kutyákról most nem volt szó. Láncra vert kutyák épp úgy vannak a fővárosban is, mint vidéken. A chippelést támogatom, az összes állatom (jééé, még a lovaim is) el vannak látva azonosítóval. Ettől függetlenül nem ebben méretik a tartásmód. A macska ugyan valóban oda megy, ahol jól érzi magát, de azért nem fair az "átmentem szólni és nem adja vissza" hozzáállás sem. Mi az hogy nem? Hát legalább hadd próbálja már meg visszavinni őket. Aztán ha a macskák újra meglépnek, az megint egy másik helyzet.
73. Bcicus (válaszként erre: 70. - Ceb31d2718)
2012. júl. 12. 09:08
Egyébként valóban ez a legfontosabb itt.
72. Bcicus (válaszként erre: 69. - A24ba94ad5)
2012. júl. 12. 09:07
Jajj de humoros vagy. Állatorvosi egyetem orvosaitól és etológusoktól.
71. Bcicus (válaszként erre: 68. - A24ba94ad5)
2012. júl. 12. 09:07
A macskák többsége kiválóan tartható lakásba, De ez most mindegy. AZ meg hogy mi van vidéken egy dolog egy csomó láncra vert kutya van embertelen körülmények között vidéken, attól az még nem helyes. Előbb utóbb kötelező lesz minden állat chipezése itthon. pár helyen már bevezették.
2012. júl. 12. 09:06

Szerintem egy szabadon tartott macska ott van, ahol jól érzi magát.

Ha jól olvastam, akkor önként ment a szomszédhoz.

Úgy látszik az a hely a szimpatikusabb a számára.

69. a24ba94ad5 (válaszként erre: 67. - Bcicus)
2012. júl. 12. 09:01
Tanultál róluk. És? Hol? Mesekönyvben?
68. a24ba94ad5 (válaszként erre: 66. - Bcicus)
2012. júl. 12. 09:00

A törvény és előírás egy dolog. A macska akkor sem lakásba való. Természetesen alkalmazkodik a panelhoz is, a pórázhoz is, ha úgy van, de azért azt értjük, hogy nem feltétlen erre született.

Meg lehetne nézni, hogy vidéken mondjuk hány macskában van azonosító. Nem ettől lesz valaki jó vagy rossz állattartó. És lehet, hogy a törvény ilyen baromságokat ír, de a tízparancsolat meg pl. azt, hogy Ne lopj!

67. Bcicus (válaszként erre: 65. - A24ba94ad5)
2012. júl. 12. 08:57
Látom nem vagy 100as de azért még egyszer leírom neked, ez nem hozzáértés kérdése, amelyik állat nem beazonosítható azt a tulajdonosnak nem kötelesek vissza adni, mivel nem tudja bizonyítani hogy övé. Elég sokáig dolgoztam állatokkal és tanultam róluk, de ennek ehhez semmi köze, csak józan ész kell hozzá.
66. Bcicus (válaszként erre: 64. - A24ba94ad5)
2012. júl. 12. 08:55

Sok macska jól el van lakásban, de látom nem érted, hogy itt nem arról van szó, hogy én mit gondolok, hanem hogy mi az előírás amit hidd el nem én alkottam. Az meg mondjuk szerintem a minimum lenne ha valakinek eljárós macskája van akkor egyedi azonosítóval ellátja.

Az a macska, amelyik az utcán van állandóan és nincs egyedi azonosítója az kóbor macskának számít.

65. a24ba94ad5 (válaszként erre: 59. - Bcicus)
2012. júl. 12. 08:53
Húú, de durva! :O Még a lovakhoz is értesz?! Leborulok előtted...
64. a24ba94ad5 (válaszként erre: 57. - Bcicus)
2012. júl. 12. 08:52
Igen, mert a mcska aztán k*rva jól érzi magát a lakásban, mikor van kert is, meg kaland. Gratulálok! Te egy nagyon rutinos állattartó lehetsz és ilyen messziről még azt is meg tudod ítélni, hogy esetleg ki tartja megfelelő módon a macskáját. Hát te egy igazi AGY vagy!
63. Bcicus (válaszként erre: 60. - Andi6020)
2012. júl. 12. 08:37
Igen. Dolgoztam is jó párral. Attól még ezek a szabályok, nem én találtam ki őket és mivel nem beazonosítható semmi jogalap nincsen. De valóban valszeg jobb neki a szomszédnál hisz önszántából ment oda.
62. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Karafakati)
2012. júl. 12. 08:25
Hiába adná vissza, a macska úgyis visszamenne kölykestül, ha már egyszer meglépett. :) Köszönd meg a szomszédnak, hogy gondozza őket!
61. Cilumiluci (válaszként erre: 60. - Andi6020)
2012. júl. 12. 08:09
Szerintem még nem:)
60. andi6020 (válaszként erre: 40. - Bcicus)
2012. júl. 12. 07:31
Mi van? Láttál te már macskát?
59. Bcicus (válaszként erre: 58. - Timycat)
2012. júl. 12. 07:21
Na igen, de itt semmivel nem bizonyítható, hogy övé a macska, ha jól értelmezem, ezt írtam legelőször, ha lenne chip benne, akkor visszakaphatná. Lovaknál is van egyedi jelölés.
58. timycat (válaszként erre: 57. - Bcicus)
2012. júl. 12. 01:30

Ha tudná bizonyítani, hogy az övé akkor persze hogy joga van visszakérni. Mivel elkóborolt állatot ha a szomszéd befogja akkor őrzési kötelessége van és visszatartási joga, amíg az állat által okozott károkat az állat tulajdonosa, tartója meg nem téríti, de az állatot nem "tulajdonolja el".

Most képzeld el, hogy van egy több millás lovad, aki gondol egyet és "átlépi" a kerítést, a szomszéd nem kötheti be magának az istállóba mondván találtam a kertemben miközben épp dézsmálta a terményt. Hanem köteles az állatot megőrizni -pl nem engedheti szabadjára, tartani köteles -élelmezni, itatni, sőt lovat lefuttatni jelezni a gazdának, hogy hahó itt a lovad -szomszédok általában ismerik egymás jószágát, a gazda pedig köteles a szomszédjának a dézsmálással, tartással kapcsolatos költségeit, kárát megtéríteni a kerítést pedig úgy alakítani, hogy a paci legközelebb ne tudjon meglépni.


Ha jól értelmezem jelen esetben ismert a tulajdonos személye. A macska a magyar jog szerint ingatlan dolog, amely visszajár a tulajdonosnak még ha a tulajdonos "el is vesztette"


Másrészt a macskatartásra vonatkozó szabályokat nem tv rögzíti, hanem Korm. r. amely még véletlenül sem tesz említést lakásban tartásról, hanem olyan tartásról rendelkezik amely lehetővé teszi az állat kedve szerinti mozgását. Mindezt úgy, hogy a környező lakóközösség kialakult élet- és szokásrendjét tartósan és szükségtelenül ne zavarja.

57. Bcicus (válaszként erre: 54. - Timycat)
2012. júl. 12. 00:54
Az is benne van a törvényben, hogy gondoskodnia kell róla, hogy ne szökhessen meg. Ezért kéne lakásban tartani őket, de itt most nem is az a lényeg, hanem hogy jogalapja nincs visszakérni.
56. timycat (válaszként erre: 55. - 5e0c262058)
2012. júl. 12. 00:48
:D
2012. júl. 12. 00:45
Legalább macsa-jelet küldjetek neki, hátha megvígasztalódik :)
54. timycat (válaszként erre: 50. - Bcicus)
2012. júl. 12. 00:40
LEHETETLEN egy macskát kerten belül tartani, nálunk a macskákra tekintettel épült a kert, mármint hogy ne tudjanak meglépni van 2 méteres kőkerítés, kerítés tetjén háló, nincs bokor és fa a kerítés mellett mégis meglépnek... megkötni vagy ketrecben tartani meg azért mégsem fogjuk őket És még a yard sem rúgta ránk az ajtót mert szédölögnek a macskáink a szomszédban, mivel nincs a macskák szomszédba való átmászkálását tiltó jogszabály. Mivel a von. tv. tekintettel az állatok fajának, fajtájának tulajdonságainak, természetes életszükségleteinek figyelembevételével határozza meg a gondos gazda kritériumát... asszem elég nyilvánvaló, hogy a macskamentalitásban benne van a csavargás, de figyelembe kell venni a többi élőlény viszonyában való viselkedését, állategészségügyet, a vagyon- és személybiztonságot és ezért nem lehet pl a kutyát utcán tartani, míg a macskát lehet póráz nélkül utcára engedni -persze nem célszerű azonosító nélkül, de lehet. Természetesen a macska tulajdonosa, vagy az akire a macskát rábízták köteles a macska által okozott károkért helytállni pl levadássza a szomszéd kiscsirkéit
53. Érdekes73 (válaszként erre: 52. - Forgatos)
2012. júl. 12. 00:29
:D Amúgy a macskák elég szeszélyesek és imádnak szomszédolni.Meg persze a szomszédba enni függetlenül a koszt minőségétől :D
52. forgatos (válaszként erre: 51. - Érdekes73)
2012. júl. 12. 00:26
Úhhh. Egy másik nick néven meg itt röhög.
51. Érdekes73 (válaszként erre: 46. - Forgatos)
2012. júl. 12. 00:24
:D Meglestem 2006 óta ez az egy hsz-e volt...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook