Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nektek mennyire szólhat be a pasitok/férjetek? fórum

Nektek mennyire szólhat be a pasitok/férjetek? (beszélgetős fórum)


1 2
33. manul
2010. jan. 10. 14:07

Nekem beszólhat én is gyakran beszólok Neki!

Ezek többnyire humoros csipkedések és nem rosszindulatú megjegyzések.

De ez mind kapcsolat és egyén függő!

32. spinneli (válaszként erre: 21. - Princezaxxx)
2010. jan. 10. 14:04

én mindent meg tudok beszélni a párommal, azt is, hogy mi a teendő, ha éppen Ő vagy én ne adj isten mindketten rossz passzban vagyunk.


Ez nem tündérmese, és nem is működik magától, dolgozni kell mindkét félnek ahhoz, hogy menjen.

31. c19f5f79fa (válaszként erre: 29. - 9242a6388c)
2010. jan. 10. 14:01
Már összejött a társaság párokkal és jól sikerült,a kapcsolatok fél évesek..kb.Hogy miért nem engedik el,nagyon sok érvet felsorakoztatnak.Az én párommal ez nem gond,szóval én csinálnék csajbulit, ő azt mondta,ha akarom egyedül megyek,ha vele szeretnék akkor jön,neki az a lényeg,hogy én jól érezzem magam és az legyen amit akarok. Pasik ha jönnek nem zavarnak engem.De a barátnőim nehezen értik egymás helyzetét,kapcsolatát...szóval az egyik fele szeretné,ha jöhetne a párja a másik fel nem hozná a párját.Ami érdekes,hogy akik nem szeretnék,hogy jöjjön a pár ott 4-5 évesek a kapcsolatok.
2010. jan. 10. 13:42
Egyenlőre nem tapasztaltam tőle ilyet, de még nagyon az elején vagyunk a kapcsolatnak, majd lehet, hogy előjön ez. Egyébként exeim szoktak így viccelődni, de értem a poént, szóval... :D Egyszer volt olyan, hogy komolyan vettem valamit, de észrevette és megnyugtatott. :P
29. 9242a6388c (válaszként erre: 27. - C19f5f79fa)
2010. jan. 10. 13:39

Hivd meg a pasikat is... megismerkedik mindenki mindenkivel, és legközelebb talán nagyobb lesz a bizalom... és mehettek csak csajok bulizni...

Különben nem értem, miért nem engedik el a párjaikat??? Nem bizznak a párjaikban? Hány évesek a barátnőid? A barátaik soha nem járnak egyedül a fiú barátaikkal sehova? Húúú sok kérdés!

2010. jan. 10. 13:36
Nálunk is előfordultak már sértések, főként mert valahogy a férfi felsőbbrendűség mindíg előtör a páromból. Volt hogy szakítottunk is emiatt, mert én általában nehezen tűröm a bántást, de később mindíg megbeszéltük, és kibékültünk. Sztem a hiszti könnyen torkolhat durva vádaskodásba, és kölcsönös tartós haragba, ha valaki nem enged, vagy nem próbálja higgadtan megbeszélni.
2010. jan. 10. 13:23

Picit más jellegű téma,de érdekelne mások mit gondolnak erről.

Pár hét múlva lesz a születésnapom.A barátnőim akikkel még a tavalyi évben csajbulival ünnepeltük,azóta kapcsolatban élnek,én is. Viszont a csajbulit nem akartam veszni hagyni így első körben így szóltak a meghívások,csak a csajoknak.A barátnőimből páran vissza jeleztek,hogy a párjuk a szórakozóhelyre nem engedi el.Így kitaláltam azt az áthidaló megoldást,hogy jó akkor legyen az hogy nálam csajok összejövünk,majd a szórakozóhelyre eljönnek a pasik is.Na most a barátnőim egy részének ez nem tetszik,viszont a ha nem így lenne a másik része nem jönne el bulizni:-(( Mit lehet tenni most?

26. 04d410066e (válaszként erre: 23. - Princezaxxx)
2010. jan. 10. 13:12
Miért nem tudod vele megbeszélni, ha megbántott?
25. 04d410066e (válaszként erre: 21. - Princezaxxx)
2010. jan. 10. 13:12

Ne is gondolj erre. :D

Mi is néha összeveszünk. Csak megtaláltuk a módját annak, hogy ki tudjunk békülni, és meg tudjuk beszélni a problémát.

Én is hisztizek néha, de akkor felismerem, hogy most hülye voltam, el is mondom neki, és megkérem, hogy most már lenyugodtam, nincs több hiszti, és beszéljük meg.

Vagy ha épp ő hisztizik férfi módra, akkor hagyom, amíg legnyugszik, és utána beszéljük meg.

És ezért 3 év után is remekül működik a párkapcsolatunk.

100 évről nem tudok nyilatkozni, mert még nem is vagyok 100 éves. :)

24. 40163fd81d (válaszként erre: 7. - Szandrácska13)
2010. jan. 10. 01:49

Én valószínűleg elhagynám,ha még veszekedni,se lehet vele egy jót!:)))

Vannak helyzetek,amiben ki nem állhatom a kúltúrált hangnemet.

2010. jan. 10. 01:46

Az érdekel hogy más lányt is megbánt e néha a barátja akik már hosszú ideje járnak és ha igen mivel konkrétan?

Mert engem igen és könnyebb lenne ha tudnám nem vaok egyedül.

köszi

22. Princezaxxx (válaszként erre: 20. - A1baa7edcc)
2010. jan. 10. 01:44

Mit szóltok be konkrétan egymásnak? Elmondod?

Ez az ami érdekel.

Nem rossz érzés?

21. Princezaxxx (válaszként erre: 18. - 04d410066e)
2010. jan. 10. 01:43

nem értem mi a gond a hisztivel?

egy igazi nő igenis hisztizik néha.

különben is mit nevezünk hisztinek?


de nem akarok veled veszekedni!


csak nem hiszem el hogy itt mindenki mindig leül szembe a párjával és mindent hűűű de komolyan átbeszél. és mindenkinek csodásan működik a kapcsolata 100 év után is és a férfi hűséges és kedves minden nap?

2010. jan. 9. 12:56
Barmennyire es oda-vissza megy.
19. Szandrácska13 (válaszként erre: 18. - 04d410066e)
2010. jan. 9. 12:48
Így van,nincs tökéletes kapcsolat.Mindenki beszól a másiknak,csak nem mindegy h milyen hangnemben történik ez.És igazad van,nem kell rajta hisztizni.Néha én is túldramatizálok dolgokat,de meg kell szokni és meg kell tanulni kezelni ezeket.Ha ő beszól én is visszaszólok,aztán a végén meg nagyot nevetünk a saját hülyeségeinken:)
18. 04d410066e (válaszként erre: 17. - Princezaxxx)
2010. jan. 4. 21:12
Nekem is "beszólt" már a pasim. Csak én nem hisztiztem, mint "egyesek".
2010. jan. 4. 20:28

Örülök hogy itt mindenkinek olyan a kapcsolata mint a tündérmese...

Olyanok válaszát vártam igazából akiknek beszól a pasija. Mert biztos hogy van ilyen.

16. Szandrácska13 (válaszként erre: 8. - Princezaxxx)
2009. dec. 13. 14:47
Mi már hosszú ideje együtt vagyunk.Igaz hozzá is kell szokni a másik stílusához,mert amin mi nők "hisztizünk",lehet h nekik az csak egy megjegyzés!Valóban hajlamosak vagyunk túlreagálni a dolgokat,én is ilyen vagyok néha!:)A "nevelést" meg csak arra értettem h már a kapcsolatunk elején tisztáztuk h mi az amit elvárunk a másiktól.De arra vigyázzunk h csak olyat várjunk el a partnerünktől,amit viszont is tudunk teljesíteni!Régebben a drága uram is jött azzal mikor együtt jártunk h "a férfi az más"...Hm...Miért is??Én felvillanyoztam a drágát h egy szemmel nem lehet többet egy férfinak mint egy nőnek!Csinálta azt h elment a tudtom nélkül,amit persze én csak utólag tudtam meg és még ő volt felháborodva h mit képzelek én??Hát elmentem én is nélküle...Fordítva már nem volt olyan érdekes.Aztán lassan megszokta és elfogadta h egymást egyenrangúnak kell kezelni,különben a kapcsolat bánja!
15. 04d410066e (válaszként erre: 8. - Princezaxxx)
2009. dec. 13. 11:17

Mi nem szoktunk egymásnak "beszólni". Persze néha előfordul, hogy viccből olyat mondunk a másiknak, amin neki már túl sok, és megbántja, Ilyenkor bocsánatot kérünk, mert szeretjük egymást, és boldoggá szeretnénk tenni egymást. :)

Én csak azon csodálkozom, hogy miért így viselkedtél (hidegen, sértődve stb.) ha megbántott? Ezt nevezik hisztinek. Szerinted ennek megoldásnak kellene lennie?

Szerintem sokkal jobb megoldás, ha leülsz vele szemben, a szemébe nézel, és elmondod neki, (kedvesen, szeretettel, nem pedig hidegen és sértődötten) hogy ez számodra nem volt vicces, és hogy ha ilyet mond, ezzel megbánt téged. Ha szeret, és megért téged, mint ahogy egy jó párkapcsolatban működik, akkor bocsánatot kér, és odafigyel arra, hogy többé ne forduljon elő ilyen. (Persze ettől még megeshet, de akkor már jó esetben elég annyit mondani, hogy ezzel most megbántasz, ő észbe kap, és minden rendben.) Ha pedig a szép szóból nem ért, akkor ő nem a te lélektársad, ezt jobb belátni, és olyannal együtt lenni, akivel valóban boldog tudsz lenni. :)

2009. dec. 13. 11:09
Igen, sok függ az érzékenységtől, kinél mi a határ,stb... Ismertem olyan párt akik rémesen ugratták egymást, de nekik ez volt a természetes.Egyik sem orrolt meg a másikra...
13. spinneli (válaszként erre: 12. - 9242a6388c)
2009. dec. 13. 10:56
direkt sértőre én a saját kapcsolatomba nem is emlékszem....mindenesetre ahogyan írták szerintem fontos kijelölni a határokat, már a kapcsolat elején, ugyanakkor sok esetben a női besértődések csak pusztán túlérzékenységből fakadnak, magunkban is rendeznünk kell, hogy egy-egy akár csak viccesnek szánt beszólást miért találunk sértőnek.
12. 9242a6388c (válaszként erre: 11. - Spinneli)
2009. dec. 13. 10:52
Szerintem a direkt sértőről van szó...
2009. dec. 13. 10:49
olyan beszólásokról beszélünk, ami direkt sértés, vagy olyan ami vicceskedő, csak a nők megsértődnek rajta?
2009. dec. 13. 10:46

Nem hiszem, hogy nekem kell nevelnem, nem is kell!!!...Nem szól be, mert jólnevelt... mert a szülei sem szóltak be egymásnak stb...

Szerintem ha két ember szereti egymást, nem bántja a másikat...A kis ugratás, vicc belefér... a durva megbántásról beszélek...

9. Zsuzska.. (válaszként erre: 7. - Szandrácska13)
2009. dec. 12. 19:36

Nálunk is így történik a dolog!

A véleményünket nyíltan elmondjuk..és mindenféle beszólás nélkül meg tudunk mindent beszélni!

2009. dec. 12. 18:52

Tudjátok csajok, én olyanokra vagyok kiváncsi akik már hosszú ideje együtt vannak.

És hogy miket szólnak be?

Én nem szoktam beszólogatni neki olyan nagyon mert úgy érzem nincs jogom valakit megbántani és mrt úgyis visszaadja.. De bosszúból én is vissza szoktam adni.

Azzal egyetértek hogy nevelés kérdése, de hogy neveled? Én már a kapcsolatunk elejétől ha beszólt valami bántót akkor látványosan megsértődtem hidegen viselkedtem stb. De evvel nem értem el semmit. Akkor mégis mit kellene tennem?

2009. dec. 12. 18:33

Tudjátok ez "nevelés" kérdése!Célzok itt arra hogy ha hagytátok magatokra kapni,akkor ne csodálkozzatok ha beszól a drágaságotok!

Nálunk ilyen nincs,mindketten kifejezzük és hangot adunk a nemtetszésünknek,természetesen kúltúrált emberek módjára!

2009. dec. 12. 17:58
Egyáltalán nem szólhat,és nem is szól!!!
2009. dec. 12. 17:12

Nálunk is én vagyok a szókimondóbb, olykor még cinikus és gúnyos is, ő inkább hallgat és lapít ha rossz fát tett a tűzre...

Nem szokott beszólni, max viccelődni!

2009. dec. 12. 17:04
Nem szól be...a vicces ugratás, amin mindketten nevetünk igen, a megbántás, durva hang nem megengedhető.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook