Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nektek is van "jó" szomszédotok? fórum

Nektek is van "jó" szomszédotok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
113. Érdekes73 (válaszként erre: 83. - D2d5bb5db4)
2014. jan. 16. 20:23
:) Eljátszottam én is pár hete a kutyáját mások elött carató szomszéd nyugdíjas nővel.Lapátra kotortam és odavágtam a kapuja elé amit sikerült begurítottam a kapu alatt. Azóta nincs elöttünk kutyacar. Az volt a szokása már évek óta hogy a kutyáját az udvarról kiterelte a szomszédjai elé carni naponta volt hogy 5-ször is...Kertes rész mindenkinek van udvara. Nekünk több mint 13 éve nincs kutyánk de folyamatosan kutyacart kell szedegetni. Mások trehánysága miatt.
112. f6390e6b9b (válaszként erre: 111. - Banyaci)
2014. jan. 16. 19:38
:D Vannak még barmok,így jobb nem is belegondolni,hogy mit rakosgat össze a beteg agyában...
111. Banyaci (válaszként erre: 106. - F6390e6b9b)
2014. jan. 16. 19:35

A kéményfüst haláli. Mondjad neki, hogy kérvényezted a levegő munkacsoportnál, hogy a szél holnaptól úgy fújjon, hogy a füst kikerülje a házukat.

Nálunk meg ugye a panelben a beszélgetésink egy része kihallatszik a folyosóra. Na most mivel ők a nap legnagyobb részét kint töltik a bagózás véget érdekes történeteket rak össze rólunk a hallott foszlányokból. El tudom képzelni mit hihetett amikor szegény apum betegsége idején reggelenként jajgatott.

110. 4c1a787e8f (válaszként erre: 108. - 9892d65728)
2014. jan. 16. 15:22
:-)
109. 4c1a787e8f (válaszként erre: 105. - Banyaci)
2014. jan. 16. 15:22

Én erre csak azt szoktam mondani, hogy jöjjenek csak. Egy valamirevaló gyerekvédelmis azonnal látja, hogy mi a helyzet. Van nekik elég gondjuk a tényleg problémásakkal, nem fognak egy "normális" családdal foglalkozni.


És ha a gyerek sír? Szerinte lődd le. Ha lehet, nyilván elhalgattatod, nem őmiatta, hanem saját maga, meg magad miatt. De ha meg nagyon fáj neki valamilye, vagy éppen 3 éves hisztikorszak közepén van, és sehogy sem hallgat el, akkor bizony ki kell várni a végét, vagy le kell lőni...

Egy dolgozó család meg reggel fél 6-kor kel, hogy 8-ra beérjenek. Ez van. Sajna nem elég a segély összege..

2014. jan. 16. 14:58

a jó szomszédság titka a magas kerítés körben, mégmagasabb örökzöldek, kamerák, mozgásérzékelők...


egy idő múlva elindul a suskus... mit rejtegetnek ezek? mit csinálhatnak ezek?


borzaszó ez a bizonytalanság...

107. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 92. - 4c1a787e8f)
2014. jan. 16. 14:36

Aaahh,ez ismerős.."kedves" szomszédnénim:

Már megint mosol?

Már megint ebédet rendeltél?

106. f6390e6b9b (válaszként erre: 105. - Banyaci)
2014. jan. 16. 14:35
Ismerős...Nekem csak egy gyerekem van,de képes bármikor leidiótázni ha neki valami nem tetszőt teszek a gyerekemmel. Pl.Kint játszik mellettem a kertben mikor kistrakival szántják a fiúk,na akkor vagyok az idióta,felelőtlen mert megsüketítem a gyereket..De az már nem tetszik neki ha visszaszólok.Egyébként a két kicsi fiát anno otthagyta egy facért aztán pár év után talált csak haza,és ő akarja nekem megmagyarázni,hogy hogyan kell gyereket nevelni.Két hete meg majdnem ránktörte a kaput mert felé megy a kéményünk füstje....És még én vagyok az idióta....
105. Banyaci (válaszként erre: 104. - F6390e6b9b)
2014. jan. 16. 14:30

Most látom egyszer már írtam a Banyáról. :) Róla nem lehet eleget beszélni. Négy gyerkőcöm van. Naná, hogy nem szeret. Ugye szerinte négy gyerek=segély, kosz, rendetlenség, rossz gyerekek

Mostanság azzal próbálkozik, hogy az önkormányzathoz megy feljelenteni. Bárkit képes már a nyakamra küldeni.

104. f6390e6b9b (válaszként erre: 103. - Banyaci)
2014. jan. 16. 14:20
Tipikus unatkozó,kötözködő hülye banya!Össze kéne kötni az én szomszédommal,kicsit belelógatni a Dunába aztán elengedni őket!!Még a levegő is tisztább lenne ilyen emberek nélkül!
103. Banyaci
2014. jan. 16. 14:16
Kedvemre való ez a topik. Nekem is van "jó" szomszédom.Kedves sarokszomszéd. Én már csak egyszerűen Banyának nevezem. Állítólag nagyon szereti a kutyákat. Na de ha kutyám van, szerinte az ő ajtaja előtt is kellene söprögetnem a kutyaszőrt és nem elég ha hetente egyszer törlöm a folyosót, mert neki az kevés. Mondom oké, de én el sem járok az ő ajtaja előtt. Na de ő az enyém előtt igen. Mi a szemétledobóval szemben lakunk, így gyakorlatilag az egész folyosó eljár előttünk. Volt, hogy rám küldte a közös képviselőt, hogy rosszak a gyerekek. Visszakérdeztem, hogy és vajon mit csinálnak, mi a panasz rájuk? Semmi konkrétat nem tudott mondani. Három napra rá a Banya csöngetett, hogy megint van kutyaszőr a folyosón, mert ő látta is ahogyan a kutya megrázta magát. Ja, hát a kutya az nem tud kérem repülni. Na meg az is probléma, hogy reggel hatkor sír a gyerek. Nem is emlékszem mikor sírt bármelyik gyerekem reggel hatkor. Valamikor tavaly télen talán kruppos időszakban sírhatott a lánykám hajnalban .Az persze szerinte nem gond, hogy a folyosón cigizik ő is és az egész család, meg ha vendégei vannak a vendégei is.
102. f6390e6b9b (válaszként erre: 101. - 5bcf1b7c01)
2014. jan. 4. 15:03
Mond meg neki,hogy az élőktől kell félni,a holtak már senkinek sem ártanak.
101. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 99. - F6390e6b9b)
2014. jan. 4. 15:01
Félelmet. Azóta se éjjele, se nappala.
100. selena78 (válaszként erre: 97. - 5bcf1b7c01)
2014. jan. 4. 14:59

Ezt nem értem.


Egy elhamvasztott szomszéd már nem zajong.

99. f6390e6b9b (válaszként erre: 97. - 5bcf1b7c01)
2014. jan. 4. 14:43
Zavarja a barátnődet vagy esetleg félelmet ébreszt benne?
98. a0c1361e44 (válaszként erre: 97. - 5bcf1b7c01)
2014. jan. 4. 14:40

De ez miért baj?

Nekem van ismerősöm kettő is, akik otthon tartják a szerettük hamvait. Az egyik a barátunk édesanyja, a férje hamvai ott vannak vele a szobájába, a másik egy házaspár, akiknek a gyerekük 12 évesen meghalt, a hamvait hazavitték és a kertben temették el.

Én semmi rosszat nem látok ebben.

2014. jan. 4. 14:29
Nekem nincs, de a barátnômnek igen. A lakása alatti (nem szegény) bérlô az elhamvasztott házastársát tartja otthon néhány hete. Azóta lelkibeteg... már ô sem fiatal, közel a hetvenhez.
2014. jan. 4. 14:23
Sajnálom,de szerintem ilyenkor szoktak imádkozni hogy rendes szomszéd legyen a következő és talán ha lehet mégrosszabb.
95. Beu23
2014. jan. 4. 14:16
én akit korábban írtam idegesítő szomszédot, 29-én meghalt... hát ennyi volt neki, szegénynek. de legalább nem lesz büdös a lépcsőházban. azért rip.
94. a0c1361e44 (válaszként erre: 92. - 4c1a787e8f)
2014. jan. 4. 13:22

Ezt nekem is szóvá tették már:))))

Nem is értem.

Mi hárman 3x annyi vizet használunk, mint más család, ahol szintén hárman vannak. Lehet nem fürdenek eleget?

Amikor ezt így kis viccesen mondta több szomszédom is, akkor mondtam is nekik, hogy ha mindenki fürdik naponta, mos, főz, takarít, akkor ennyi megy el, de ha valaki nem fürdik csak hetente egyszer, felveszi a ruháit többször, stb., akkor valóban nem fogy ennyi víz.

Megsértődtek:)))))

93. f6390e6b9b (válaszként erre: 92. - 4c1a787e8f)
2014. jan. 4. 12:46
Unatkoznak,inkább a szomszéddal foglakoznak,minthogy a saját dolgukkal.
2014. jan. 4. 08:36

Minket azért szóltak meg, merthogy sok vizet fogyasztunk.


Egyrészt senkinek semmi köze hozzá, mert egyedi mérős vízóra van, és szó nélkül fizetem a vízdíjat.


Másrészt a többi lakásban jórészt egyedülállók laknak, vagy éppen párok, akik napközben dolgoznak, nincsenek is otthon, nem otthon húzzák le a Wc-t. MI MEG NÉGY GYEREKET NEVELÜNK, KÖZTÜK EGY ÚJSZÜLÖTTET. Más hétvégén kettőt mos, én meg napi négyet, meg főzőprogramot használok, stb. Hát tényleg meglepő, hogy nekünk sokszorosa a vízfogyasztásunk, mint nekik. Az országos átlaghoz képest még így is alatta van.


És ezt suttogják egymás között a hülye lakók.. Eszméletlen.

2014. jan. 4. 07:52
Ma korán reggel nyomta a csengőt,mint süket az ólajtót,hogy füstöl a kéményünk és ez már nem állapot mert nem tud szellőztetni és tüdőrákos miattunk az egész család beleértve a kutyát is aki nem tud ugatni miattunk.Nyáron csináltattuk a kéményseprő átvette,de ő fel fog minket jelenteni...Vasárnap!?Kész agyrém ez a nő...
90. kszb (válaszként erre: 86. - 4a5de48ea8)
2013. okt. 4. 13:18

mi állítólag a titkosszolgálat emberei voltunk, és emberkísérleti céllal sugároztuk azt a jómadarat (ezért ordibált, meg szemétkedett, fenyegetőzött, stb).... Na ő van már elme szoc. otthonban.

A legjobb, h amikor tavasszal a fák lombjának rendbetételét darus kocsival végeztette az önkormányzat, ez a marharépa, a fejébe vette, h a darus kocsikkal új sugárzót rakattunk fel, és már nme csak a lakásában sugározzuk, hanem nagyobb hatótávolságban is (kifejezetten őrá, és az anyjára van beállítva, ezért nme érzi más), így már az Auchanbe se tud elmenni vásárolni, mert ott is érzi..... pffff.... :D

Ma már vicces. Akkor nme volt őszinte a mosolyom, amikor hajnal 1/2 2-kor ébredtem az ordibálására....

2013. okt. 4. 13:08
Anno panelban nekünk is volt olyan banyánk aki csak mással foglalkozott,magával nem.A lényeg,hogy nagy kaktusz gyűjtögető vagyok,ezt tudta is rólam.Mindenre kaktuszt kaptam,amilyen fajta csak létezik nekem van legalább egy példány.Aztán hogy elköltöztünk családi házba,elsétált nyáron a ház előtt,meglátta a kaktuszt az ablakpárkányon és becsöngetett,hogy adjam vissza a kaktuszát,mert azt kb. 10 éve elloptam(!!!) tőle!Hihetetlen milyen emberek vannak....
88. 4c1a787e8f (válaszként erre: 81. - Banyaci)
2013. okt. 4. 11:29

A miénk is nagyon hasonló.


Egyébként jár hozzánk egy "Otthon segítünk" alapítványos idősebb néni. Ő mesélte, hogy vállal önkéntességet idősek lelki-segély vonalán is. No ott is a telefonok 60%-a ilyen, hogy jaj a szomszédban ugat a kutya, meg sír a gyerek... És igen, be is vallják, hogy ők egész nap ezt figyelik, és más dolguk sincs..


Érdekes, én, aki le vagyok hajnaltól éjszakáig kötve, egyszerűen semmilyen zajt nem veszek észre, mert annyira nem azon jár az eszem.. Ha meg mégis, egyszerűen betudom annak, hogy a másik ember is éli az életét ahogy tudja, és ennyi.


Én persze azt is elhiszem, hogy egy idősebb embernek több nyugira lenne szüksége. De akinek ez tényleg komoly gond, akkor menjen nyugdíjasházba, vagy szanatóriumba. Ott tényleg ne zajongjanak a gyerekek, vagy a kutyák, vagy a nagybőgő... Csakhogy van egy olyan érzésem, hogy nekik ez az ingyencirkusz.. A társasház meg olyan, hogy a színes társadalom képviselteti magát..


A mi banyánk is terjeszt rólunk mindent, pláne most, hogy a 4. gyerekemet várom. Olyanokat, hogy ki se tudjuk fizetni a közös költséget, meg hogy a szegénységre szülök, meg ilyeneket. (November végéig előre befizettem a közös költséget, nehogy elmaradjon, ha szülök, és nem figyelek oda). Meg kiáll a lépcsöházba, és közli, hogy inkább mennék dolgozni. No ezt jónak mondja, mert 3 gyerek után is eljártam dolgozni, sőt a 4. után is vissza fogok menni...


Egyszerűen irigy a családomra, meg mindenre a világon.

87. 4c1a787e8f (válaszként erre: 80. - Kszb)
2013. okt. 4. 11:19
Hát erről beszéltem, amikor a magyar lakásállomány minőségét emlegettem. De sokan nem tudják, hogy azért ennek nem feltétlenül kellene így lennie, és az a szomorú, hogy az emberek rögtön egymást bántják..
2013. okt. 3. 19:52
Volt egy néni, akinek a fejében zaj volt. Rámfogta, hogy fúrok-faragok mindennap a 2-ikon. Fúrógépem sem volt.
85. 9bbc382386 (válaszként erre: 83. - D2d5bb5db4)
2013. okt. 3. 19:42
nagyon jól tetted :)
2013. okt. 3. 19:15
van, sok
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook