Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nekem sem hazudtak a szüleim Mikulás, Jézuska, húsvéti... fórum

Nekem sem hazudtak a szüleim Mikulás, Jézuska, húsvéti... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
2022. okt. 13. 15:59
Mikuás,Télapó igenis létezik. Láthatjuk őket mindenhol. Ami a varázs h ők hozzál az ajándékot...csak ez az ami kiderül
2022. okt. 13. 09:23
Nincsen ezzel baj,ettől függetlenül,mi meghagytuk nekik ezt a kis csodát,kell egy gyereknek a kis álomvilág. Annyira jó látni a szemükben a boldogságot. Lehet nevetni,de nálunk fogtündér is van. És a nagyobbak nem vetették a szemünkre,sőt ők is segítenek a kicsiben fenntartani ezt.
35. PöttyösPanka (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
2022. okt. 13. 08:01

Nagyon kedves vagy 😊 De nem hiszem, hogy pont én hiányzok onnan. Ráadásul félő, hogy a politika által érintett témákról nem tudnék kellő visszafogottsággal beszélni.

Úgyhogy egyelőre csak a Hoxa népét éri az a megtiszteltetés, hogy élvezheti mélyenszántó gondolataimat 🤣

2022. okt. 13. 07:58
Mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. Nálunk sincs Jézuska. Nyuszi, Télapó viszont valós🙂
33. f7f780f355 (válaszként erre: 32. - Channa*)
2022. okt. 13. 07:57

Nekem ezt csak mutteromek mondjak de hat nyilvan tudom mi a dorges szal kirohogom oket.


A munkaban inkabb keztol kezbe ajandekozunk

32. Channa* (válaszként erre: 31. - F7f780f355)
2022. okt. 13. 07:54

Nálunk az van, hogy a mikulás hozta;)


Mindenki úgy teszi az asztalokra, hogy ne lássa senki, és ha megkérdezzük, hogy kitől van, akkor csak az a válasz, hogy a mikulástól:DDDD

31. f7f780f355 (válaszként erre: 29. - Channa*)
2022. okt. 13. 07:51

Nekem is hoz a mikulas a mai napig es nekem is mosoly van az arcomon mert kirohogom az egeszet. 😁😁😁😁😁😁


Ja, az en fonokom nem egy tul nagy telapo de par munkatarstol kapok. Azt mondjuk nem mondjuk hogy a mikulas bacsi hozta.

30. PöttyösPanka (válaszként erre: 29. - Channa*)
2022. okt. 13. 07:49
🤗
29. Channa* (válaszként erre: 22. - F7f780f355)
2022. okt. 13. 07:15

Érdekes...


Az én környezetemben, azoknak a gyerekeknek is széles mosoly van az arcukon, akik már nem hisznek ilyenekbe, de amikor adom az ajándékot, akkor mindig mondom, hogy hozzám hozta a télapó a csokidat:DDDD


És a 33 éves fiamnak is hoz a mikulás és nyúl is ajándékot.

Ráadásul a barátnője is ezerrel vigyorog, hogy ugyan úgy kapja az ajándékot ilyen ünnepeken, mint egy kis gyerek:D


A férjem a mai napig kimegy és bekopog az ablakon, mintha a télapó lenne;)


És nem azért de a férjemnek is szoktam a 'cipőjébe' csokit tenni és még adventi naptárjuk is szokott lenni:DDDDD


Szerintem ezek felnőttként is jó dolgok, és nem nagy ajándékokról van szó.


Gondolom, mindenkinek jól esik, amikor bemegy december 6-án dolgozni és az asztalán van néhány darab pici csoki, amit a kollégái télapója hozott, ugye?

28. tumbo2 (válaszként erre: 26. - F7f780f355)
2022. okt. 12. 17:43
hát az
27. tumbo2 (válaszként erre: 9. - Sziszkusz)
2022. okt. 12. 17:43
nálunk nem,mert mint az egyik szinésznő írta, a karácsony sütéssel főzéssel egybekötött bolondokháza volt.régen még hazajártam,megpucoltam a halat,a húgom megfőzte a halászlét.de nem is ettünk ott,hazavittük a kaját,persze én is főztem.most csak hárman leszünk a lányomékkal,utána délután átmegyünk a húgomékhoz.aztán mindenki húz haza.maradhatnának is persze,de egy kis szobában?mondtam ajándék nekem nem kell,persze azért kaptam egy jó papucsot.olyan,hogy karácsonyi asztal lett volna,nemis emlékszem.nem is volt.
26. f7f780f355 (válaszként erre: 25. - Tumbo2)
2022. okt. 12. 17:34
Na az szar helyzet
25. tumbo2 (válaszként erre: 24. - F7f780f355)
2022. okt. 12. 17:32
én gyerekkorom óta rossz alvó voltam.
24. f7f780f355 (válaszként erre: 23. - Tumbo2)
2022. okt. 12. 17:28

En is ateista lettem. Szval ennyi.


Jah, szerencsere nem aludtam veluk egyutt de 1-2x hallottam oket kurni amikor azt hittek mar alszok vagy mittomen de eletem legrosszabb elmenyeinek az egyike. Okadni tudnek. Barkit elhallgatnek, nem zavarna de ez undorito volt.

23. tumbo2 (válaszként erre: 19. - F7f780f355)
2022. okt. 12. 17:24
csak örömet akartak szerezni.mondjuk nálunk nemigen volt téma,mert később mindegyikünk ateista lett.az öcsém még a gyereke keresztelőjére sem ment be a templomba,a többi gyerek nincs is megkeresztelve.a gyerek az más káposzta.ha egy szobában aludtál volna a szüleiddel,mint mi?
22. f7f780f355 (válaszként erre: 12. - PöttyösPanka)
2022. okt. 12. 17:16
Nekem volt benne reszem. Allando volt a mikulas jezuska szirszar cucc. Nagyon nem esett jol h hazudtak ebben. 10 eves korig vagy meddig hittem benne azt mutteromat meglattam egyik husvetkor amikor viszi az ajandekokat.
21. tumbo2 (válaszként erre: 11. - Libikóka)
2022. okt. 12. 17:15
állítólag én is rájöttem magamtól,miért az apu cipője van rajta?
20. f7f780f355 (válaszként erre: 9. - Sziszkusz)
2022. okt. 12. 17:14
Sztem ott veszik el a varazs amikor atvered a gyerekedet es majd idovel koppan.
19. f7f780f355 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 12. 17:12

Engen az baxott fel hogy a gyerekcsinalasban hazudtak. 9 eves koromig azt hittem hogy a golya csinalja a gyereket. Erre egy rohadt beteg meset talaltak ki a szuleim. Kiveszi az apa tokebol a “magot” a faxon keresztul es benyomj az anya koldokebe.

Na legalabb mar tudom miert vagyok enis egy perverz no. Ezt kellett kisgyerekkent hallgatom


Jah amm a jezuskaval mikulassal husveti nyullal is hazudtak. Csalodott voltam amikor megtudtam az igazat.

2022. okt. 12. 17:10
Jézuskát még nem láttam Mikulást már igen. Sztem nincs benne hazugság, ő is látja 🤣🤣
17. nilem023 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 12. 14:12

Igaz az én gyerekem még csak három éves de óriási szemekkel nézi azokat a könyveket amin a Mikulás van. Közben mesélek neki hogy hogyan fogjuk Őt várni ….meg mondom őszintén én ezt nagyon élvezem🙂 Egy kis varázslat egy kis meseszerűség ebben a borzasztó világban jó az ember lelkének!

Ameddig lehet élvezzük mindannyian🙂

16. Bichi (válaszként erre: 9. - Sziszkusz)
2022. okt. 12. 13:48
A legjobb hozzászólás, amit régóta olvastam, köszönöm :D
15. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 12. - PöttyösPanka)
2022. okt. 12. 13:47
Tyűűűű, ez szó szerint idézve ,milyen jól hangzana a parlamentben, néhány embernek magától leesne a bajusza:-DDD
14. Főnix3 (válaszként erre: 9. - Sziszkusz)
2022. okt. 12. 13:02
Teljesen egyetértek! A 10 éves fiam még mindig hisz a fogtündérben, mikulásban! Mindannyian élvezzük! Imádjuk a halloween 🎃 is ! A gyerekkel megyünk cukorkáért és mi is fogadunk gyerekeket cukorkázni! Beöltözünk és újra gyerekek vagyunk! 😍🥰
13. michelle.r (válaszként erre: 12. - PöttyösPanka)
2022. okt. 12. 12:27
Úristen, mennyire hiányzol a közéletből ☺️Mennyire más lehetne a hangulat az országban, ha legalább a közkommunikációnak ilyen retorikája lenne.
2022. okt. 12. 12:10

A Mikulást hazugságnak nevezni nagyon nagy sarkítás, és a valóság ledegradálása. Aki nem érti, hogy milyen varázslatot rejtenek ezek a hagyományok, annak valószínűleg nem volt része gyerekként ilyen csodákban.

A hazugság rosszindulatú, aljas hátsószándék vezérelt, szándékos félrevezetés. Meg kell különböztetnünk a jóindulatú füllentést a gonosz hazugságtól. Ahogy titkokból is vannak jó és rossz titkok is. Valamint őszinteségből is van kedves, és van gonosz, nyers változat is. Az élet nem fekete és fehér.

11. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 12. 12:02

Nem hazugság ez:)


Az én gyerekeimnek sem kellett megmagyarázni hogy is van ez ,,,rájöttek maguktól is mindenféle trauma nélkül.

Mégis szívesen vettek részt a játékban ,,jézuska várás most is van pedig felnőttek.


Ettől függetlenül ha te így tetted az is rendben van.

10. PöttyösPanka (válaszként erre: 9. - Sziszkusz)
2022. okt. 12. 12:00
Jól megfogalmaztad!
2022. okt. 12. 11:56
Nem a gyerekektől kéne elvenni a mesét, hanem a felnőttek èletébe vissza csempészni.. Akkor talán látnák azt is mit tanul a gyermek a mikulás várásából, miről szól ez az egész mesevilág amit ezekkel a gyermeked köré építész. Szerintem végtelenül szomorú mikor valakiknél addig silányul ez a dolog, hogy “ünnepnap, mikor anya vesz neked csokit meg ajándékot”…még szomorúbb, hogy aztán ezt is adod tovább.. Így veszik el az ünnepek varázsa és a meghittség és válnak ezek családi csodából, stresszes csak a pénzről szóló túlhajtott kötelező jópofizásokká a végére..
8. Auróra2010 (válaszként erre: 2. - Alnisa)
2022. okt. 12. 11:51
Nem kötözködni akarok. Én sokkal jobban szerettem a szüleimet, mint a MIkulást. Remélem a fiunk is igy érezte. A mIkulástól kicsit féltem, hogy házhoz jön egy idegen nagydarab szőrös ember.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook