Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nekem kellene máshogy viszonyulnom a párom exéhez fűződő viszonyához? fórum

Nekem kellene máshogy viszonyulnom a párom exéhez fűződő viszonyához? (beszélgetős fórum)


186. Ercsi4 (válaszként erre: 182. - Massalhangzo)
2017. ápr. 16. 22:34

Ez így igaz. Meg is értem. Az én esetem azért más, mert akit én szerettem, az meghalt. Egy visszafordíthatatlan, megváltoztathatatlan esemény. Ebbe csak beletörödni lehet.

Tulajdonképpen azt mondom, hogy a szakítás rosszabb...mert ezen még lehet változtatni.

Két évbe telt, mire túl tettem magam rajta. Amikor már nem bőgte el magát az ember, ha olyan helyen járt, ahol a párommal voltunk...Vagy ha olyan számot hallottam, amihez közös emlékek fűződtek. Bár...még azért előfordul. Nagy ritkán.

Ezért értem meg, hogy ehhez idő kell. De igen bevallom, hogy tényleg féltékeny vagyok rá. Nem örülök ennek,de ez van.

185. Jessica32 (válaszként erre: 184. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 16. 17:59

Számomra is felfoghatatlan, hogy mi is ez az egész, hogy akkor most kivel is van kapcsolatban, meg miért is kell ezt...az ex-szel volt szex nyilván meg minden, közös szokások, és nekem ne mondja senki, hogy amikor kettesben vannak, ezek nem jönnek elő. Nem azt mondom, hogy biztos szexelnek, de hogy néha "véletlenül" a becenevén szólítja a másikat, az biztos. Meg az is, hogy van ölelgetés és gyengédség.


És minek jár össze egy olyan nővel, aki ismeri mondjuk a szexben minden rezdülését? Engem nagyon zavarna. Annyira, hogy nem tudnék egy ilyennel együtt lenni.


Lehet ezt megmagyarázni, hogy csak segítséget kér meg jaj szegény, kérjen mástól. Ha meg a pasi megy, akkor maradjon is ott. Legalábbis én csomagolnám a kis bőröndjét és küldeném utána az "exhez." Aki itt nagyon benne van a jelenükben.

184. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 183. - Jessica32)
2017. ápr. 16. 17:53
igen, az érzések a valódiak és ha úgy érzi hogy ezen agyalni kell akkor (sajnos) annak valószínűleg oka van. egyébként nem értem ezt az exezést, nekem a férjem amikor udvarolt meg sem engedte volna hogy az exemmel tartsam a kapcsolatot ami mondjuk eszembe sem jutott volna egyébként, mert ugye már nem belé voltam szerelmes akkor meg minek is tartsuk a kapcsolatot. szóval nem értem az egészet.
183. Jessica32 (válaszként erre: 179. - Ercsi4)
2017. ápr. 16. 17:24
Agyalsz rajta, mert hiába beszéltétek meg, az érzéseid nem azonosak azzal, amit el akarsz magaddal hitetni. Én mindig inkább az érzéseimre figyeltem, mert azok mindennél többet mondanak. Ha valami nyugtalanít, az nem véletlen, és úgy nem is tudok elképzelni kapcsolatot, hogy ilyen dolgokon agyaljak a párommal kapcsolatban.
182. massalhangzo (válaszként erre: 179. - Ercsi4)
2017. ápr. 16. 16:35
ha tenyleg ugy erzed, nem zavarna a viselkedese, ha mas nonek ugralna segiteni, massal tartana a kapcsolatot, es most azert zavar, mert ez az exe, akkor egyszeruen feltekeny vagy az exere. mert ugy gondolod, hogy hozza melyebb erzesek kotottek, mint hozzad. ami valoszinuleg igy is van. de ti meg nem vagytok olyan regota egyutt, hogy sok minden kosson ossze. te is biztos szerettel mar nagyon valaki mast is oelotte.
181. Jessica32 (válaszként erre: 176. - Ercsi4)
2017. ápr. 16. 09:56
Igen, a múltunké. És nem véletlenül lettek ők "exek." Ezt kellene mindenkinek megérteni, amikor új kapcsolatba kezd. Nálam nem lehet a múltat behozni a jelenbe.
180. Ercsi4 (válaszként erre: 178. - E8da813d29)
2017. ápr. 16. 09:32
Köszönöm szépen. :) Neked, vagy nektek is kellemes, békés nyuszizást kívánok!
179. Ercsi4 (válaszként erre: 175. - Massalhangzo)
2017. ápr. 16. 09:31

Érzem én is, hogy túl sokat agyalok rajta. Sokkal jobban érzem magamat, amikor el tudom engedni ezeket a gondolatokat. Ezért igyekszem is.


Elmondtam, mi a gondom ezzel, én hogy látom a dolgokat. Ő is elmondta ezzel kapcsolatban az érveit.Megbeszéltük. Innentől kezdve éljük az életünket. (Kivéve, amikor elkezdek gondolkodni. Lehet, hogy én magyarázok bele dolgokat.) Mindenesetre igyekszem, hogy ne ezen járjon az eszem. Olyankor minden rendben is van.


Nekem nem a segítéssel van bajom. Fel se tűnt volna, ha az ismerősével, barátnőjével teszi ezt. Csak mivel az ex, így lett kicsit sok. És addig amíg nem fordult meg a fejemben, hogy ez azért lehet, mert még érez iránta valamit...Ott kezdődött a probléma.


Én is arra vártam, hogy párt találjon magának, de a kialakulóban lévő kapcsolata - az ő döntése miatt - nem alakult ki. És visszagondolva akkoriban sűrűsödtek meg ezek a hívások, keresések, telefonálgatások.

És a páromnak is feltűnt - hogy mintha megbánta volna az akkori választását az ex. Vissza szeretné kapni azt, ami szerinte még az övé.


De a "Nem kerestél. Haragszol?" tán megmutatta, hogy milyen döntésre jutott a párom.

És remélem, hogy jól értelmezem a történteket. :)

178. e8da813d29 (válaszként erre: 177. - Ercsi4)
2017. ápr. 16. 09:31

Akkor minden rendben!:)

Szép közös unnepet-hetveget Nektek!:)

(És facebookmentest 😏)

177. Ercsi4 (válaszként erre: 173. - E8da813d29)
2017. ápr. 16. 09:13

Igen. Nőnek érzem magam. Figyelmes, kényeztet...


Most már arra is figyel, ami nekem egy idő után problémát okozott. Bízom benne, hogy nem csak az én érzékenységre figyelve teszi ezt, hanem rövid idő után saját maga miatt is.

176. Ercsi4 (válaszként erre: 174. - Jessica32)
2017. ápr. 16. 09:06

Így igaz. Az életünk, múltunk részei maradnak az exek. Jó, és rossz emlékeivel együtt.


És tényleg csak a múltunké. :) Reménykedem, hogy lassan a párom is eljut erre a szintre. De nem évek alatt, mert azt nem várom ki.

175. massalhangzo (válaszként erre: 172. - Ercsi4)
2017. ápr. 15. 15:10

nem kell tulkombinalni. ennek az exenek azert ugral, mert az keri. ha a te exed ilyenekkel keresne meg, hogy virusos lett a gepe, te pedig ertesz hozza, miert mondanad, hogy nem, nem segitek. ha rad irna, szia, hogy vagy, nem torolned, normalisan valaszolnal


ha az ex nem jonne keresekkel, a parod sem keresgelne, szepen elne mindenki a sajat eletet, ahogy az normalis esetben megy. de a parod is meghuzhatna egy hatart, amit normalis esetben mindenki meghuz. nala masol van, mint nalad, vagy amit en vagy te normalis esetnek mondunk. nem azert, mert akar valamit az exetol. akkor nem is tudnal semmirol, es a hatad mogott etyepetyeznenek


ha az exnek lesz valakije, ez a problema megszunik. de majd jon mas baratno, haverno, akivel ugyanigy. ezert irtam, vagy elfogadod, hogy a parod ilyen, es nem zavar, vagy nem tudod elfogadni, zavar, es akkor mindig elobukkannak majd hasonlo problemak


ennel sokkal rosszabb dolgok lehetnek egy kapcsolatban. mindig azon mulnak a dolgok, ket ember elfogadja-e egymast, szereti-e ugy, ahogy van, tudjak-e toleralni egymas dolgait. ha igen, tokmindegy, mirol van szo. ha nem, akkor is


nem lesz o attol rosszabb ember, hogy ugral segiteni, nem fog ettol kevesbe szeretni teged. de van ultimatumokat fogsz mindig nyujtani es no kozottetek a feszko, a bizalmatlansag, vagy ha megerted es elfogadod (oszinten), akkor egyaltalan nem lesz ezekbol problema

174. Jessica32 (válaszként erre: 168. - Ercsi4)
2017. ápr. 15. 10:46

Én meg úgy gondolom, hogy az sosem lesz csak barátság az "exekkel." De ha így látod, akkor jó, akkor lehetsz elégedett egy olyan kapcsolatban, ahol jelen vannak a múlt kísértetei.

Nálam ez nem működne, dehát mások vagyunk, nem is erőltetem Rád a véleményemet. Csak mondom, nálam ez nem működne így.

173. e8da813d29 (válaszként erre: 172. - Ercsi4)
2017. ápr. 15. 08:05

Nem szeretnék a helyedben lenni.

Mert vagy az mardos, hogy minden este jó éjszakát kíván neki (jejjjzus!), vagy az, hogy kivant-e vajon titokban.

Általában egy jó érzésű ember kedves figyelmes azzal, akivel egy fedél alatt él, de van-e ennél több? Igazán nőnek erzed-e magad mellette?

172. Ercsi4 (válaszként erre: 171. - Massalhangzo)
2017. ápr. 15. 07:53

Kezdem én is úgy érezni. :D


Igaz, hogy a mindennapokban egyáltalán nem érzem, hogy nem szeretne. Kedves, figyelmes, odaadó...Egyébként a hűségében nem kételkedem.

Csak a történéseket összerakva ez jön le nekem. Különben miért lenne annyira fontos neki, hogy az ex érzékenységét ne bántsa meg? És az előző exével miért nem ilyen a kapcsolata? Vele tényleg olyan, mint amit barátként jellemzek. Ha szüksége van segítségre neki segít, de nem napi szinten történik. Nem kíván neki minden este jó éjszakát...Meg ilyenek. Jó, ez most már itt sem így van. Vagy legalábbis nem tudok róla.

171. massalhangzo (válaszként erre: 170. - Ercsi4)
2017. ápr. 14. 17:57

szerintem keves ferfi kerdezne korbe a noismeroseit, hogy ok mit gondolnak errol :D mert ez a kettotok ugye, vagy megerti, vagy nem. szerintem max. elfogadja, hogy teged zavar, de ellentetes a jellemevel az, amit te elvarsz


nekem az furcsa, hogy te ketelkedsz es egyaltalan felmerul, hogy o meg erez erosebben az exe irant. egyuttelve pont biztosnak kene lenned abban, hogy a parod teged szeret es huseges. max. zavarhat, hogy a masik no probalkozik, es kihasznalja a parod segitokeszseget. az, hogy benned felmerul egyaltalan, hogy meg ot szereti, hat... elhamarkodtad nagyon ezt az osszekoltozest akkor

170. Ercsi4 (válaszként erre: 163. - Massalhangzo)
2017. ápr. 14. 17:48
Vannak pasi barátai is, csak ők ezt a kérdést teljesen másként közelítenék meg. Ő női szemmel volt kíváncsi rá.
169. Ercsi4 (válaszként erre: 161. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 14. 17:47
Nekem is van ilyen ismerősöm, és tényleg mindent meg lehet vele beszélni. Nagyon kedvelem. :)
168. Ercsi4 (válaszként erre: 158. - Jessica32)
2017. ápr. 14. 17:45

Én úgy gondolom, hogy ha nem haraggal vált el az ember, akkor maradhat a barátság. Ő az ember életének a része marad mindig - de lehetőleg a múltja.


A férjemen, és az elhunyt páromon kívül csak egy távkapcsolatom volt, úgy hogy még tanulom az exekkel való viselkedést. :)

167. Ercsi4 (válaszként erre: 157. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 14. 17:37
Most már tisztáztuk a dolgokat. És megértette.
166. Ercsi4 (válaszként erre: 155. - E8da813d29)
2017. ápr. 14. 17:33
Tanultam belőle. :)
165. Ercsi4 (válaszként erre: 156. - Massalhangzo)
2017. ápr. 14. 17:30

Ez igaz. Nem is várom el, hogy idegenként tekintsen rá.

Remélem, hogy igazad van, és tényleg elszakadt tőle érzelmileg.


Én nem beszélek az exről, ha szóba kerül,azt a párom hozza fel. De hogy mi jár az eszembe...kételkedem.

Az is igaz, hogy tényleg figyelembe veszi az én gondomat...Ezért igyekszem nem nyűglődni tovább a történeten. :) Ehhez is idő kell.

164. csikil4ny (válaszként erre: 160. - Sanyinak)
2017. ápr. 14. 14:54
Elgondolkodtatott a kérdés? ;)
163. massalhangzo (válaszként erre: 160. - Sanyinak)
2017. ápr. 14. 14:51

pedig lehet benne valami. az olyan ferfi, akinek foleg noi baratai vannak, akinel az ex sem tunik el, es ugyanugy kezeli, mint egy baratnot, segit, meghallgatja stb., annal sanszos a lates homisag :D


mert itt is a pasi allitolag ket masik noismeroset kerdezte meg, vajon tenyleg gaz-e, ahogy viselkedik. egy hetero ferfi az altalaban nem mas nokkel el lelki eletet, nem tartja napi szinten a kapcsolatot, vannak ferfi baratai, es nem az a legfobb elfoglaltsag egy kapcsolatban, hogy mas noknek segit. az meghuzza a hatart az exek es az uj kapcsolata kozott

162. Jessica32 (válaszként erre: 160. - Sanyinak)
2017. ápr. 14. 12:32

Nem muris szerintem. Mond az valamit, hogy látens homoszexualitás? Ez egy létező történet.


Nem vágod, miről beszélek.

161. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 160. - Sanyinak)
2017. ápr. 14. 11:51
egyébként ez érdekes nekem is van egy meleg kollégám és olyan aranyos jó fej és nyugodtan lehet vele barátkozni tuti hogy nem derül ki róla előbb utóbb hogy kiesik a szeme. totál biztonságos barátság.
160. sanyinak (válaszként erre: 158. - Jessica32)
2017. ápr. 14. 08:23

"a pasiról időközben kiderül, hogy meleg, csak addig ő sem tudta"


Ez elég muris lenne. Szóval hozzád úgy tudna ismét közelebb kerülni, ha eljátszaná, hogy homokos?! A célért mindent! :)

159. Jessica32 (válaszként erre: 152. - Ercsi4)
2017. ápr. 14. 07:26
Ne legyél már ennyire toleráns, átgondoló, empatikus és türelmes. Mert bánt a dolog. Benned van, hogy ez nagyon nem stimmel, közben meg az eszeddel próbálod agyonagyalni, hogy ki mit miért csinál. Mindegy, olyat csinálnak, ami neked nem fér bele a kapcsolatba (és nekem sem férne, nagyon nem.) Ne akard őket megérteni. Nem kell. Csapj az asztalra, oszt szevasz. Legyél boldog. Ebben a helyzetben így nem vagy az. Nem ér meg éveket az, hogy ezen agyalj. Te sokkal többet érsz, mint a párod emberileg.
2017. ápr. 14. 07:22

Itt a párod is és a nő is hibás. A nő tolakodik, nyomul, nem akarja tudomásul venni, hogy te vagy a pároddal. A helyedben én hibáztatnám a másik nőt, viszont: mindig a férfin múlik az ilyen. Mert mondhatna nemet a nőnek. Én egy ilyen férfivel nem tudnék együtt maradni, aki ennyire balga kis lélek, hogy hagyja, hogy az exe csicskáztassa. De ez én vagyok.

Szerintem is az lehet, amit írtál, a nő játssza a szegény kis elesettet, a pasi így nagy megmentő lesz, és nem lát át a szitán. Nem irígyellek. Egy kapcsolatnak nem e körül kéne forognia, ne legyen benne semennyire sem az ex. Nálam így működik.


Néha szokott írni egy-két emberke a múltból, volt pasik a közösségi oldalon. Ha válaszolok, mindig akarnak még többet. Akár egy szülinapi jókívánságot követően is. Én nem gratulálok a szülinapjukon sem meg soha, ők szoktak.


Akkor tudom elképzelni a csak baráti érzelmeket, ha a pasiról időközben kiderül, hogy meleg, csak addig ő sem tudta. Egyébként több van mögötte.


Én a helyedben nem pazarolnék rájuk gondolatot sem, fognám a cuccát, költözzön vissza, és csinálja ott az ingyenes lelki segélyszolgálatot meg ott legyen a házi rabszolgája.

157. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 154. - Ercsi4)
2017. ápr. 13. 17:37
ne kezdd el magad hibáztatni te nem vagy hibás és szerintem az ex sem az, itt egyszerűen a pároddal van/volt a gond, hogy az ex csettintett ő meg rohant utána és pátyolgatta ahelyett hogy letette volna melletted a voksot. de egyébként sem hibákat kell keresned szerintem hanem kőbe vésni azt, hogy neked ez nem fér bele, ezek a te nagymértékben jogos szabályaid és így szeretnél élni a továbbiakban

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook