Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Neked mit jelent a karácsony? fórum

Neked mit jelent a karácsony? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
2009. jan. 1. 18:12

Karácsony = a Megváltó születése!!!

Sajnálom, hogy ezt még eddig senki sem írta.

Ennyire elvesztette volna az értelmét ez az ünnep? Mindenki az Ünnepelt nélkül ünnepel? Szomorú...

(Bár ketten írták, hogy templomba (misére) mennek, de még ez sem elég. Százszor megszülethet Jézus Betlehemben, ha a szívedben nem született meg...)

Az csak egy ráadás, hogy ilyenkor együtt van a család szeretetben, békességben - már ahol sikerül... Sok helyen azért nem jön össze az igazi, őszinte, szeretetteljes légkör és meghittség, mert csak emberi szinten akarnak ünnepelni - kihagyva a Csodát, amit karácsony igazán jelent. Ekkor érzik úgy, hogy csak ajándékozás van, meg képmutatás...


Karácsony tehát Jézus Krisztus születésének ünnepe, nem csupán a csecsemő Jézuskáé, hanem azé, aki oly sokat tett értünk: meghalt a kereszten a bűneinkért, hogy igazán szabadok lehessünk és örök életet nyerhessünk.

62. judit71 (válaszként erre: 58. - Linksys)
2009. jan. 1. 17:48

"Mindenkinek kijár ez az élmény, és ne fossza meg senki magától ezt" - idéztem Tőled.


És mi van akkor, ha MÁS foszt meg ettől Téged???? Én a legutóbbinál ezt éreztem, és borzasztóan csalódott vagyok :((

2008. nov. 19. 22:10
Eröltetett ÜZLET! :-( Egymás túl licitálása, kitud nagyobb, értékesebb ajándékot adni a másiknak! Nem szeretem!! :-( Ma már nem olyan mint gyerek koromban! :-(((
60. f5302bda64 (válaszként erre: 55. - 402e06a0c9)
2008. nov. 19. 20:08
Hááát,már várjuk főleg a gyerekek a szánkó és bob 2 éve áll még használatlanul,szeretnénk ha az éven kitudnánk próbálni legalább!:-)))Csak karácsonykor ,jóóóóóó?????:-DDD
2008. nov. 19. 18:07
Bocsánat! Kétszer kattintottam, azonban levenni nem tudom már a másik üzenetemet... :(
2008. nov. 19. 18:03

Karácsonykor egy kicsit az ember érzelmesebb, és megfontoltabban tud gondolkodni.Olyankor együtt van a család és sok mindent megtudnak beszélni amit előte nem.Magát a karácsonyi hangulatot az előkészületekkel lehet megélni.A díszek előkészítése, majd fára helyezése, ajándékok becsomagolása (legyen az bármekkora, nem az számít, hogy mi, hanem az, hogy szívből csináljam).Nem szükséges, hogy pazar legyen minden.A legegyszerű dolognak is,lehet örülni, csak akarni kell.


Az asztalon is a teríték karácsonyi és ha még egy kis zene is emlékeztet erre, az mág meghittebbé teszi a dolgot.És ez nem kor és "nem" függő, és az sem számít, hogy van-e gyerek, az a lényeg, hogy át kell élni az ünnepi hangulatot.Mindenkinek kijár ez az élmény, és ne fossza meg senki magától ezt.

2008. nov. 19. 18:03

Karácsonykor egy kicsit az ember érzelmesebb, és megfontoltabban tud gondolkodni.Olyankor együtt van a család és sok mindent megtudnak beszélni amit előte nem.Magát a karácsonyi hangulatot az előkészületekkel lehet megélni.A díszek előkészítése, majd fára helyezése, ajándékok becsomagolása (legyen az bármekkora, nem az számít, hogy mi, hanem az, hogy szívből csináljam).Nem szükséges, hogy pazar legyen minden.A legegyszerű dolognak is,lehet örülni, csak akarni kell.


Az asztalon is a teríték karácsonyi és ha még egy kis zene is emlékeztet erre, az mág meghittebbé teszi a dolgot.És ez nem kor és "nem" függő, és az sem számít, hogy van-e gyerek, az a lényeg, hogy át kell élni az ünnepi hangulatot.Mindenkinek kijár ez az élmény, és ne fossza meg senki magától ezt.

2008. nov. 19. 17:45

Egy olyan ünnep, amit jó lenne végre a családdal, szeretetben, nyugalomban tölteni! 13 éve nem éreztem ilyet, de remélem, most már hamarosan fogok!

Jelen pillanatban: Káosz, rohanás, vendégek folyamatosan (vagy nekünk kell menni), nincs idő a meghitt nyugalomra! Borzalom!

2008. nov. 19. 16:16
Itt a tél. :)
54. a445f073a9 (válaszként erre: 51. - A7a90ace89)
2008. nov. 19. 16:09
Válaszoltam egy kérdésre, és már itt sem vagyok.
2008. nov. 18. 22:22
lehet korai volt ez a fórum....
52. f5302bda64 (válaszként erre: 50. - A7a90ace89)
2008. nov. 18. 19:17
Igen mi is csak az Apa,Anya és három gyermek leszünk szenteste aztán elmegyünk az éjféli misére és másnap indulunk a nagyszülőkhöz ajándékostól,beiglistől és rengeteg szeretettel a szívünkben!:-)))
51. a7a90ace89 (válaszként erre: 45. - A445f073a9)
2008. nov. 18. 19:13
Ha nyűg, miért vagy közöttünk?
2008. nov. 18. 19:12

Az ajándékokat illetően én már jóval korábban elkezdek nézelődni. vagyis nem konkrétan, de ha valamit meglátok, ami érdekes vagy hasznos, akkor megveszem, s bekerül a szekrénybe. December elején meg előszedem őket, hogy személyreszabottan becsomagoljam.


Idén már sütögetni is fogok.☺ Melegséggel teli otthonomat meg már a jövő héten feldíszítjük: így várjuk a karácsonyt. Egyenlőre a szentestét a saját családjainkkal töltjük, de utána együtt leszünk.

49. f5302bda64 (válaszként erre: 47. - C066a749d7)
2008. nov. 18. 19:07
Nincs mit nagyon szívesen!:-)))
48. f5302bda64 (válaszként erre: 45. - A445f073a9)
2008. nov. 18. 19:07
Aki így áll hozzá az is lesz mindig és soha nem fogja élvezni!:-(((
2008. nov. 18. 19:06
Edina köszi a tippet :)
2008. nov. 18. 19:06
Nyűg???? Miért?
2008. nov. 18. 19:05
Nyűg.
2008. nov. 18. 19:02

Készítsünk együtt karácsonyi ajándékokat házilag!

Ebben a fórumban hasznos ötleteket találhatsz!:-)))

2008. nov. 18. 19:00

Nos ebben egyetértünk. :)

Szerintem is sokkal jobb egy személyre szóló saját kezűleg készített ajándék mint egy akármilyen drága dolog. Bár idén valahogy kifogytam az ötletekből, de még van egy kis időm gondolkodni. :)

Szeretem a karácsony hangulatát, olyankor minden más...

42. f5302bda64 (válaszként erre: 40. - C066a749d7)
2008. nov. 18. 18:57

Nálunk is így zajlik és csak sajnálni tudom ha valaki nem szereti mert csak a drága ajándékok és a sok meló a konyhában jut eszébe róla.

Pedig ez nem erről szól(mi az éven is csak saját kezűleg készített ajándékkal lepjük meg egymást,ami számomra arról szól gondolok a másikra amíg készítem!)Szerintem ez a CSALÁD ünnepe amit nem szabadna összekeverni egy átlagos ünneppel!

Örülni egymás társaságának és az együtt eltöltött pár napról mikor csak egymásra figyelünk,beszélgetünk és élvezzük,hogy vannak szeretteink!:-)))

Vessen rám követ az aki nem vágyik a szeretetre az odafigyelésre!

Kívánom,hogy Mindenkinek legyen legalább egy ilyen értékes és felejthetetlen Karácsonya!

2008. nov. 18. 18:49

Az advent értelme:


AdventÚrjövet, ami tartalmilag hármas: történelmi, kegyelmi és eszkatológiai. Az adventi várakozás célja felidézni a Messiás születése előtti történelmi várakozást, felkészülni karácsonyra és Krisztus második eljövetelére.

Advent sajátos gyakorlatai:


Csönd, elmélkedés, imádság, bűnbánat, rorate (hajnali) mise. December 16-ig a hét egyes napjainak miseszövege változik csak, 17-től 24-ig minden napnak saját miseszövege van. Ekkor a zsolozsmában az Ó-antifónákat énekelik.

Az advent szimbólumai:


Violaszín, kivéve a harmadik, úgynevezett Gaudete vasárnapot, amikor rózsaszín; dísztelen oltár; az orgona csak az énekeket kíséri; adventi koszorú négy gyertyával. A magyar parasztság számára a rorátéra való harangozás ideje gonoszjáró időszak. A fenyőből kötött adventi koszorú új jelenség Magyarországon.

2008. nov. 18. 18:47

Az advent vajon még ma is a várakozás idejét jelenti? A karácsony ma is minden családban a szeretet ünnepe? Ki hogy gondol erre az időszakra?


------------------------------------------------


Én szeretem. Az adventi időszakban már mindig elkezdem készíteni a karácsonyi ajándékokat,sütögetek. Ilyenkor már mindig karácsonyi dalokat hallgatok, és a fincsi sütik illata ellepi a házat.

Aztán mikor eljön végre a várva várt nap. 24. este, akkor mindenki szépen felöltözik, együtt vagyunk, örülünk, és nem (csak) az ajándékoknak hanem legjobban egymásnak. Azért, hogy vagyunk egymásnak és együtt tölthetjük az év legszebb estéjét.

2008. szept. 4. 11:19
a szeretet ünnepe, ilyenkor együtt a család és templomba is elmegyünk
38. mdóri
2008. jan. 2. 17:58

együtt a család

béke

szeretet

nyugalom

2008. jan. 2. 17:51
:))
2007. dec. 30. 13:24
Gyönyörű ünnep, föleg azóta amióta megvannak a gyerekeim..A várakozás nem csak az ő számukra hanem nekünk is, ő azért vár,hogy vajon mit hozott a jézuska én azt várom, vajon hogyan fognak neki örülni.Nagyon szép..Ilyenkor jönnek hozzánk a vendégek, keresztszülei gyerekeinknek és persze a mi kereszt gyerekeink.A gyerekek jókat játszanak mi felnőttek pedig eszegetünk, iszogatunk és beszélgetünk.Sajnos ez nálunk csak ünnepek tájékán van..Ebbe a mai rohanó világba nagyon nehéz időt szentelni arra,hogy másokkal legyünk, őszintén....Legalábbis nálunk ez így van..Mi mezőgazdasággal foglalkozunk és az állatok miatt mindennapos teendők vannak..Pesze ha sz ember nagyon akarná meg lehetne oldani..De akkor az egész elvesztené az őszinte varázsát...Mármint a jó kis beszélgetések...Legalábbis én így gondolom a mi esetünkben....
35. Angel of darkness (válaszként erre: 34. - Fe20557d00)
2007. dec. 29. 23:21
De jó! :)) Nekem is jó karácsonyaim voltak,meg vannak,bár az idei nem volt olyan jó... :((
2007. dec. 25. 21:02
Én azt gondolom,hogy akinek mesebeli volt gyermekkorában a karácsony...annak nem lehet ezt kitörölni és mindig jó érzésekkel várja és éli át!Nekem ilyenkor mindig olyan érzések jönnek elő ami régen ...gyermekkoromban is...és ezért mindig várom,mint egy gyerek!!:-D
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook