Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Neked melyik WC-papír vált be, ami tényleg kiadós? fórum

Neked melyik WC-papír vált be, ami tényleg kiadós? (tudásbázis kérdés)


1 2
7. Aegle (válaszként erre: 6. - Dd4fac34d4)
2012. aug. 11. 14:52

Elolvastam, köszi. :)

Én nagyon szívesen váltanék színezék-, illat- és kitudjamégmimentesre is, ha jó minőség lenne.


A cikkben is több wc-papírnál olvastam, hogy kis dolog után is nem árt 3 réteget egymásra hajtani. Na itt a lényeg, mert hiába jön ki olcsóbbra egy guriga, ha 1,5x gyorsabban használjuk el. A zewa ebből a szempontból nagyon jó, bőven elég a 2 réteg is, és tényleg lassan fogy (1300 Ft, 16 tekercs, 2 fős háztartásban 2 hónap kb). Igaz, színes és illatos mind. :(


Az általad említett Spar lovely teljesen fehér és illatmentes is? A cikkben írják, hogy nem tudták megszámolni, hány lap egy tekercs. Na de nem is az a lényeg, hanem hogy mennyi ideig tart ki, ugyanúgy elég-e 2-be hajtani, stb. :) Ki fogom próbálni.

6. dd4fac34d4 (válaszként erre: 3. - Aegle)
2012. aug. 11. 14:37

A legfontosabb, hogy mai tudásunk szerint már nem a legjobb, ha illatosított és színes nyomdafestékkel színezett vagy díszített WC-papírt használunk! Ezekkel ugyanis fölösleges vegyi hatásoknak tesszük ki intim és érzékeny részeinket!

A nedves törlőkendőket is csak nagyon óvatosan ajánlott használni, mondjuk utazáskor, amikor ez a legpraktikusabb. De rendszeres használatra a bennük felitatott jó sok vegyszer miatt egyáltalán nem jók! Nézzétek meg, mi minden van a csomagolásukra írva és ellenőrizzétek a neten az ott látható vegyszerneveket!

Maradva tehát a tiszta, illattalan fehér papírok körében, nekem mostanában a Spar Lovely vált be, Nem annyira lágy, mint reméltem, de kellemes és nem szétmállós. És mivel a Rossmann-ban legutóbb az Ooops! volt akciós, most azt használom, és hasonlónak érzem.

Egyébként találtam egy pár hónappal ezelőtti, tehát elég friss összehasonlító tesztet a témában:

[link]

5. Aegle (válaszként erre: 4. - Gatto4)
2012. aug. 11. 14:15

Akkor nemcsak az én kedvencem ez a kombináció. Csak nem mindig gyűlik olyan gyorsan a pont, és néha ugye másra is szeretném használni (pl.: tegnap Gillette borotvabetét).

Mindig nézegetem a nagyobb boltok akcióit, de ott lehet akármekkora akció, Zewa-ból a dm-kuponos változatnál nincs jobb.

Nézegettem ezt az Ooooops (nem tudom, hány "o" kell bele :D ) márkát, az is kb árban ugyanitt mozog (mint az kuponos Zewa), de még sose próbáltam.

4. gatto4 (válaszként erre: 3. - Aegle)
2012. aug. 11. 14:10

Szia!

Szintén DM és Zewa (mi a kamillásat szoktuk, de ez talán lényegtelen), ugyanúgy a 3 rétegű 16 darabost szoktam venni kuponra. A DM alapjában sztem drága, de annyi mindent lehet kuponozni, hogy kuponokkal viszont a DM éri meg szerintem :)

(nem a reklám helye volt, csak tippet akartam adni)

2012. aug. 11. 14:05

Jelenleg Zewa-t használunk, mindig a 16 tekercsest vesszük dm-ben kuponra, tehát nem olyan vészesre jön ki, kb 1300 Ft a 16 tekercs. És ez kb 2 hónapig elég is. Nem spórolunk vele, de sokkal jobb, mitn a többi 3 rétegű, nem kell belőle annyit használni.


Csak gondoltam, rákérdezek, másnak milyen tapasztalata van másik wc-papírmárkákkal. Esetleg ugyanilyen kiadós mennyiséget olcsóbban is be lehetne valahol szerezni más márkából?

2012. aug. 11. 14:04
A nedves.
2012. aug. 11. 14:02
Neked melyik WC-papír vált be, ami tényleg kiadós?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook