Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ne vásárolj kisállatot húsvétra! fórum

Ne vásárolj kisállatot húsvétra! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ne vásárolj kisállatot húsvétra!

1 2
2013. márc. 29. 13:02
Mondjuk akkor jó ötletnek tartom a húsvéti nyuszi ajándékozást, ha a család amúgy is vágyott egy nyuszira, és húsvétkor teljesül be a dolog, legalább könnyű lenne megjegyezni a nyuszi évfordulóját:)
2013. márc. 29. 12:55

Egyetértek..nekem kb másfél éve van nyuszim, és tényleg komoly felelősség, nem csak arról szól, hogy nyusziiii, meg simiiii..fenn vagyok több nyuszis oldalon is és szomorú látni, hogy ilyenkor mennyire sok lesz a gazdira váró nyuszi..és ez még a jobbik eset, sokan csak simán szélnek eresztik.:( lelketlenség..ha nyúlért nyafog a gyerek, tényleg vannak állatsimogatók, ráadásul szerintem normális szülő meg tudja értetni vele, hogy nem kap nyulat, mert az nem 2 napra szól, amíg cuki.

Ne játsszunk már vele, ő is érző lény.

2013. márc. 29. 12:53
Van itthon nagy...
15. hamyka (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2013. márc. 29. 12:33

sziasztok :)


Érdekes 1 cikk, de igaza van a cikk írónak, sajnos nálunk is sok a kobor kutyus :( , mi kutyusunk nem kóbóról mert meg van kötve, kap enni inni :)


valaki írta itt a fenyőfát, nekem évek óta van 1 fenyőfám a kertben nem írtottam ki, szépen meg van a kertben :) lócsolni nem szoktam nagyon nehogy kipusztuljon


az még a jobbik eset ha a nyuszikát megfőzik, és megeszik, de kinek van szíve lelőni egy aranyos állatot ? én tuti nem lőném le :)


azt megnézném hogy pl : kutya pörkölt vagy mi az milyen :D persze sajnálnám a kutyát is


plüss álat a megoldás, noha már azok is drágák :( , de ha a gyerek megunja nincs gond :)


nekem van macim , nem élő nyugi :) , elemmel működik még valahol meg van itthon :)

2013. márc. 29. 12:03
Azt még megértem, ha egy gyerek nyavajog egy állatért, aztán esetleg megunja, vagy rájön, hogy nem minden fenékig tejfel, DE azt egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy egy felnőtt ember, aki ugye a kisállatot megveszi, ne legyen az alavető állattartással kapcsolatos dolgokkal tisztában. Azzal is számolnia kell, hogy a gyerek lehet, hogy csak egy hétig fogja az almot takarítani, tehát utána majd neki kell.
2013. márc. 29. 10:35
Jó ötlet, hogy vannak nyuszikölcsönzők és simogatók. a fenyőkkel is így kellene. Sok fenyőkölcsönző és fenyősimogató.
12. Mazsinka (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2013. márc. 29. 10:28
:D
2013. márc. 29. 10:23
Pedig finom pörköltet lehet belőle főzni, viszonylag rövid tartási idő múlva. Vagy sültet :)
2013. márc. 29. 10:15

Szia! Teljesen egyetértek veled!!!!!

Örülök, hogy leírtad!! :)

2013. márc. 29. 09:43
Szia!Nagyon örülök ennek a cikknek!Egyetértek,minden szavával!Csak a szülő,győzzön ellenállni a sírásnak és hisztinek,mert KELL a nyúl!
2013. márc. 29. 09:32

szia!


nagyon örülök annak,hogy megszületett ez a cikk és örömmel látom,hogy vannak még emberek,akik ÉLŐLÉNYKÉNT kezelik az állatokat,NEM TÁRGYKÉNT,pont ahogy a cikkedben megfogalmaztad,nagyon jó,mint ahogy a cikk is az!sajnos nagyon sokan félvállról veszik kisállatuk sorsát,miután magukhoz vették,ált addig érdekes ,míg megérkezik az új "ottthonba".

én mindig ugy tartottam,aki állatot vesz magához,felelősséggel tegye,mert egy magunkhoz vett állat akkora felelősség,mint egy kisgeyerek,semmivel sem kisebb,ugyanúgy éreznek,mint az ember!akinek nem így látja vagy nincs elég türelme ne venne magához kisállatot ez igy lenne helyes de sajnos sokszor nem így történik.(((

a húsvéti kisállatvásárlásra ,mint konkrét témára térve:én speciel nem engedélyezném .minek???megunják őket kiteszik,így is van elég kóbor állat az utcán akiknek a sorsa kilátástalan...

száz szónak is 1 a vége,örülök hogy megírtad ezt a cikket!!!!

7. Tavirózsa :) (válaszként erre: 3. - Júlia*)
2013. márc. 29. 09:31

Ez a cikk főként figyelem felhívásként szolgál, hogy holmi kóbor ötlet miatt, meggondolatlanul ne vegyen senki élő állatot. Hisz utána megunják és elengedik, kidobják stb., legjobb esetben bekerül egy állatparkba. Ha valaki teljes felelősséget tud utána is vállalni érte, akkor hajrá! :)

Szerintem ezt egyébként nem csak húsvétkor érdemes átgondolni, hanem bármikor amikor állatot szeretnénk vásárolni.

6. tündérmanócska (válaszként erre: 3. - Júlia*)
2013. márc. 29. 09:30

A cikkíró nyilván nem a felelősségteljes szülőkre gondolt.

Hanem, akik ész nélkül megvesznek mindent a gyereknek, aztán meg nem is tanítják a gyerkőcöt felelősségre.

5. de Luca (válaszként erre: 3. - Júlia*)
2013. márc. 29. 09:30
Alapvetően még ezzel is egyetértenék, de a cikk kimondottan a húsvéti állatvásárlásról szól. A húsvétra vásárolt állatok zöme szerencsés esetben visszakerül egy árushoz, rosszabb esetben az utcán vagy a fazékban köt ki, miután ráuntak 3 nap alatt.
2013. márc. 29. 09:28

Én is egyetértek!

És ezt nem csak a húsvétkor kéne átgondolnia az embereknek, hanem mindig és bármilyen állatnál.


Nem egy olyan történetet tudok, hogy kisgyerek kihisztizik egy macskát pl. aztán jönnek a gondok. Baja van, akkor mit tegyünk? Jaj, a gyerek nyúzza, mit csináljunk... stb. stb.

Tényleg előbb át kéne gondolni.

2013. márc. 29. 09:25

Miért is ne?

Itt kezdődik a gyermek felelősségre tanítása, na persze a szülőn keresztül.


Nekem két lányom van, és kaptak már egy -egy kisbárányt, és hozzá a bárány gondozásával való instrukciókat is.


Mindkettő nagyon állatszerető a mai napig is, és felelősséget vállalnak az őket körülvevő szűkebb és tágabb környezetért.

2013. márc. 29. 09:21
Egyetértek!
2013. márc. 29. 09:08
Sajnos egy ideje szokássá vált, hogy a gyerekek húsvét környékén kicsi állatokat kapnak ajándékba. Az állatkereskedésekben különféle nyuszik várják gazdáikat, a piacokon akár napos csibét, kis bárányt is vásárolhatunk. Szeretném felhívni a figyelmet, az állatok nem tárgyak!

Ugrás a teljes írásra: Ne vásárolj kisállatot húsvétra!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook