Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen egy nárcisztikussal a kapcsolat? fórum

Milyen egy nárcisztikussal a kapcsolat? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2019. jún. 5. 09:32
Az enyém rendszeresen másokhoz hasonlított. Kétféle képpen: egyik esetben, "ez rajtad kívül senki(t se)/mindenki(t se)" (pl: senkit se zavarna, mindenki tudja) másik esetben pedig: "tipikus nő vagy". Akármi volt, mindig másokkal hozakodott elő. Kérdeztem is, ha így gondolkodik, miért velem van, miért nem mással? (Ha már beskatulyáz) Választ nem kaptam.
2019. jún. 5. 09:00
25. Ildi
2019. jún. 5. 01:36
24. Ildi
2019. jún. 5. 01:26
23. Ildi
2019. jún. 5. 01:16
22. Ildi
2019. jún. 5. 01:05
21. Amaunet (válaszként erre: 11. - Katrina9)
2019. jún. 4. 22:22

Nem tudom, nem kerestem rá.

Viszont vannak női viselkedésformák, amiket idesorolnék.

2019. jún. 4. 22:20
Traumatikus.
19. Ildi
2019. jún. 4. 22:13
Van rejtett,also,kozep,es mesternarci. vannak amikben hasonloak es vannak amikben kulonboznek.
18. Ildi
2019. jún. 4. 22:11
Nezzetek vegig amiket kuldtem. Igazi mesternarci megvalaszol mindent..
17. Ildi
2019. jún. 4. 22:10
16. Ildi
2019. jún. 4. 22:09
15. Ildi
2019. jún. 4. 22:08
14. Ildi
2019. jún. 4. 22:07
13. Ildi
2019. jún. 4. 22:06
12. fcea0411b4 (válaszként erre: 11. - Katrina9)
2019. jún. 4. 22:02
"Ismert az is, hogy az érintettek kétharmada férfi, egyharmada nő. Ez az arány a borderline személyiségzavarnál éppen fordított."
11. Katrina9 (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2019. jún. 4. 21:59
Én pont úgy tudom, hogy a férfiaknál gyakoribb, de lehet tévedek.
10. Amaunet (válaszként erre: 9. - Fcea0411b4)
2019. jún. 4. 21:57
Ne felejtsd, hogy ez a személyiségjegy a nőknél is előfordul. Szerintem gyakrabban, mint a férfiaknál.
9. fcea0411b4 (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2019. jún. 4. 21:38

Szerintem jó, ha az áldozatok, vagy ismerőseik ismerik a témát, ki tudják beszélni. Nagy mértékben segíti a gyógyulást.


Éppen itt, ismeretlenül a legjobb "kibeszélni", név nélkül kaphat az ember segítséget, főleg, ha már ott tart, hogy a józan eszében is kételkedik, és az elkövetőre amúgy nem vet rossz fényt, hisz senki sem ismeri.


Sajnos az a tapasztalat, hogy a lelki bántalmazásnál az áldozatok hallgatnak, nem is merik elmondani mik történtek velük. A bántalmazó pedig sokszor mint szerető férj, családapa jelenik meg mások szemében, hisz a manipuláció nagymestere.

8. fcea0411b4 (válaszként erre: 5. - Katrina9)
2019. jún. 4. 21:32

Nekem is javasolt kezelést... A saját hibáikat vetítik a másikra. :(

Még együtt vagytok?

7. Katrina9 (válaszként erre: 4. - 16b5d6ae34)
2019. jún. 4. 20:41
Igen, ezt is tapasztaltam. Viszont ő mondja a másikra, hogy azt hiszed mindent tudsz.
6. Katrina9 (válaszként erre: 2. - Fcea0411b4)
2019. jún. 4. 20:40
Sajnálom. Iszonyat hogy mire képesek, és még annak kell(ene) bocsánatot kérnie, akiket megbánt. Az ember elkezdi mondani a gondjait, de pár perc múlva őt kell sajnálni. Borzalmas élményed volt. :-(
2019. jún. 4. 20:38
Az én eddigi tapasztalataim: beteg vagyok, kezeltessem magam, nem vagyok normális, (miközben saját magát győzködte arról, hogy velem ellentétben ő az) el akart velem fogadtatni számomra elfogadhatatlan dolgokat, kikezdte az értékrendem, azokat a dolgokat amikben tehetséges vagyok, és gyakran a legalapvetőbb emberi igényeimnek az okát kellett magyaráznom neki (hogy nekem az miért jó, miért van rá szükségem) dührohamok (ezek megszüntek szerencsére) elhetetlen vagyok, sosem lesz normális életem, életem végéig egyedül fogok maradni. Hirtelen ennyi jutott az eszembe.
2019. jún. 4. 20:14

A nárcisztikus ember legfőbb ismérve:


ÉN, ÉN, ÉN.....aztán még mindig ÉN..... a másik ember sehol, az nem számít, csak ÉN :(

Önimádó, mindenkinél különbnek képzeli magát.

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Katrina9)
2019. jún. 4. 19:58

Azt gondolom, hogy a neten elég sok helyen jól leírják ezt a személyiséget.

Konkrét kérdésed nincs a témában?


Jómagam ismertem egy ilyen személyiséget (szerencsére nem túl közeli ismerős volt), de nem szívesen írnám le egy fórumba. Főleg nem írnám ki ide, ha személyes v. párkapcsolatom lett volna ilyen emberrel. Ez magánügy, és a neten tudni kell távolságot tartani, mert nem ismerjük egymást.

2019. jún. 4. 19:27

Én pár hónapja találkoztam nárcisztikussal.

Eleinte a tenyerén hordozott, éreztette, hogy mennyire fontos vagyok. Rendszeresen áldozott rám energiát, időt. A városomba költözött.

Aztán elvárta volna, hogy e lépése miatt semmi és senki ne legyen nála fontosabb, hogy fogadjam el minden hibájával, míg ő ez enyémet nem tolerálta.


Pl. az első kiborulása amiatt volt, hogy megkértem, a teájához vegyen elő új poharat, ne a mosogatógépből vegye ki koszosan. Magyarázkodnom kellett, hogy miért ez a szokás nálam, miért jobb nekem, ha így tesz, majd amikor elmondtam, dühös lett, az elkészült teát belevágta a mosogatóba, majd elviharzott. Ugyanakkor előtte én tiszteletben tartottam az ő otthoni szokásait.

Egyre inkább alkalmazta a kétféle mércét. Bizonyos dolgokért nekem beszólt, míg ő azoknál súlyosabbat tett, de az neki természetes volt.


Nem tudtam jót tenni, mert egyszerűen elfelejtette.

Pl. nem emlékezett rá, hogy mennyit pakoltam neki, takarítottam a költözésekor, segítettem a papírokat intézni, (telefon, ügyvéd, ingatlanos...) mindez rengeteg időmbe és némi anyagiakkal járt, hogy tartozik nekem, hogy megmasszíroztam, hogy befizettem fesztiválra... szóval amnéziás lett ami a jó tetteimet illeti, viszont a rosszakat megjegyezte, sőt túlgondolta.


Egyre többet veszekedtünk, aztán jöttek az ígéretek, kedveskedés, tiszta lappal újrakezdés, megint a semmibe belekötés.

Majd amikor elegem lett az egészből, mert nem maradt időm semmire, kiidegelt, lelkileg nyomasztott, majd erre végérvényesen szakítottam, nem hagyta, manipulálni kezdett, megfenyegetett, félelmet keltett bennem, sőt, egy alkalommal az autójából kirángatott, szerencsére engem nem bántott, de az autót annyira ütötte, hogy bedagadt az ökle. Volt, hogy nem engedtem be, és fárasztó munka után az ajtómon dörömbölt (sorház, valaki beengedte), és 2 órán keresztül várt rám (azt hitte nem vagyok itthon). Ja, az autónál megcsinálta, hogy kereszteződés előtt padlógázzal ment, és már csak pár száz méter volt a stop tábla, és akkor kezdett fékezni, amikor már kiabáltam, hogy megbocsátok, a párod vagyok.

Amikor figyelmeztettem, hogy a gyerekeimnek még szükségük van rám, nem szeretnék meghalni, ridegen közölte, hogy neki is szüksége van rám.

Ja, kiderült, hogy alkoholproblémája van. Apró konfliktust felfújt, és a megbeszélés helyett elérhetetlenné vált, ivott. Én meg virrasztottam, hogy éppen hol haldoklik. (Mert fellebbentette, hogy öngyilkos lesz.)


Amúgy az ilyen tetteiben sem látott kivetnivalót, hanem megbántódott, hogy ki akartam rá hívni a rendőröket, az autósnál pedig meg kellett értenem, hogy neki idegösszeroppanása volt éppen, az a tette nem számít.


Jelenleg pár naponta keres üzenetekben, mintha minden rendben lenne, kéri a felejtést, hisz szeret. Én akkor leszek nyugodt, ha elköltözik a városból. Addig igyekszem nagy ívben elkerülni.

2019. jún. 4. 17:20
Akinek volt tapasztalata nárcisztikus emberrel, az leírná, hogy miket tett,hogyan szakított vele a nárcisztikus, és alapvetően, hogy milyen fura jelei voltak annak, hogy valami nem stimmel az illetővel?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook