Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Napelem-értékesítés fórum

Napelem-értékesítés (beszélgetős fórum)


6. janszi (válaszként erre: 1. - 0b88ee6d50)
2022. szept. 20. 09:22

Előzetes kalkuláció alapján adsz árat egy rendszerre,ami napi áras-azaz naponta változhat a beszállítók,a szerelők és a beszerezhetőség miatt az ár.

Nem is értem mitől tartasz hogy csak fontolgatod...

A villanyóra jogszabályi háttere mit izgat téged,ha nem vagy kompetens?A jelenlegi hivatalos infód van,mint mindenkinek.

A vevő döntésében nem kell részt venned,csak infót viszel.

De hagyd is,inkább maradj a konyhában.

5. 0b88ee6d50 (válaszként erre: 2. - Boldogzokni)
2022. szept. 20. 07:17

Hasonló előfordult ismerősi körömben is. Gyakran kell hívni az áramszolgáltatót, ez nem a napelemforgalmazó hatásköre.

Októberben igényelt napelem rendszer idén júliusban lett használatra kész. Ebben az esetben viszont volt a forgalmazónak is bakija, először kevés panelt küldött ki. Egy hét múlva jött a megrendelt mennyiség. Fizettek is kötbért. Az áramszolgaltatót kellett hívogatni, az óra cseréje miatt.

4. boldogzokni (válaszként erre: 3. - Imisz)
2022. szept. 20. 06:44

Tudom. Persze, hogy megkapta az üzletkötő a pénzt. De ha egy környéken ez a történet elterjed, akkor nem fognak mások csak úgy beleugrani az értelmetlen felszerelésbe.


Ennek tudatában én például nem vennék rá embereket pénz befektetésébe, eredmény nélkül.

3. Imisz (válaszként erre: 2. - Boldogzokni)
2022. szept. 20. 04:34

A villanyórát nem a napelemet forgalmazó cseréli, hanem az áramszolgáltató vagy olyan villanyszerelő akit az áramszolgáltató megbíz. Nem mintha sima villanyszerelő nem tudná kicserélni, de ugye blombálni kell, hitelesítve.

Tehát ha ismerősödnek felszerelték a rendszerét valószínű ki is fizette, így még szép, hogy az üzletkötő is megkapta a jutalékát.

2022. szept. 19. 20:59
Ismerősöm 1 éve vár az új villanyórára, már felszerelt napelemekkel. Állítólag hiánycikk. Persze ez már a jutalék után van. Kérdezz rá a környéken, hogy amit felszereltek, működik-e egyáltalán?
2022. szept. 19. 20:40

Megkerestek egy napelem forgalmazó cégtől, egy ismerős ajánlott, hogy napelemet kellene értékesíteni. Állításuk szerint nem kell keresnem ügyfeleket, nem kell házalni, a cég adja azok címét, akik szeretnének napelemet, nekem csak ki kell menni, felmérni, számolni.

Ha kérik, nekem a cégnek kell számlázni. Ők adják a jutalékot az eladás után.

Szerintetek mennyire lehet ez jövedelmező? Érdemes belevágni?

Férjem is vállalkozó, könyvelőnk szerint, ne gondolkodjak, csináljam.

De örülnék, ha valaki, aki ezzel foglalkozik, megosztaná velem tapasztalatait.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook