Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nálatok volt ilyen gond a szülőkkel, amikor el akartatok költözni? fórum

Nálatok volt ilyen gond a szülőkkel, amikor el akartatok költözni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
8. fincsi5 (válaszként erre: 6. - Sgrb)
2015. júl. 29. 15:31
Ti meg az ő dolgaikba ne szóljatok bele. :))
7. sgrb (válaszként erre: 3. - Mezei Virág)
2015. júl. 29. 15:31
Köszönjük szépen, aranyos vagy! Igen, a saját szüleim kifejezetten biztatnak minket, hogy most kell megpróbálni, felnőttek vagyunk már!
6. sgrb (válaszként erre: 2. - 4740439ec6)
2015. júl. 29. 15:30
Én is az biztos, de úgy tudom, hogy a szerződésekben ez benne van vagy bele lehet írni, mikor hogy van erre lehetőség. Figyelmeztettük már őket ezzel kapcsolatban, de ők csak azért is, hogy lássák a dolgokat. :S
2015. júl. 29. 15:29

Tarsatok ki a döntésetek mellett, menjetek. Remélem összejön a külfödi munka, az lenne számotokra a legjobb.


Az mi helyzetünk sem volt egyszerű a párommal és megbántam, hogy ennyire a közelben maradtunk..600 méter. Soha sincs az embernek nyugta.

4. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Sgrb)
2015. júl. 29. 15:27

Csak azt tudom: októberig még ki kell bírni, hadd mondják, itt érvelhetsz bármivel.

De ne már, hogy azért kérnek meg valamire, mert nincs rajtuk a szemüveg. D

3. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Sgrb)
2015. júl. 29. 15:26

Ha békességben akartok élni, menjetek külön.

Felnőttek vagytok, meg tudtok állni a saját lábatokon.

Sok szerencsét kívánok itthon, vagy külföldön!

2015. júl. 29. 15:23

Semmit nem mondanék.Pakolnék és költöznék.Mindenkinek a saját életét kell élni,tegyék ők is azt.Ennyi!


Egyébként meg ha ilyen tulajdonosnál bérelnék lakást,aki a tudtom nélkül járkál be,úgy jelenteném fel,hogy csak lesne.

1. sgrb
2015. júl. 29. 15:18

2éve együtt vagyunk, mindketten dolgozunk és most már úgy érezzük, hogy össze kell költözni. Most épp várjuk, hogy egy külföldi munkával kapcsolatban visszajelezzenek , ha igen, akkor megyünk egyértelműen. Ha nem, akkor albérletbe akarunk menni pár várossal arrébb. Legkésőbb októberig le akarjuk zárni a dolgokat.

A barátom szüleinél lakunk, én kb. féléve költöztem be, mert távmunkába dolgozok heti pár konzultációval, de abba a városba ahová mennénk, mindkettőnknek jobb munkája lenne. Párom kapott ajánlatot is már.

Itt jelenleg havi 40 000 (télen60 000) + tv, net fele (ez 7 000)és magunknak vásárolunk. Sajnos nem csinálhatjuk, amit akarunk, se főzés, se pihenés, se fürdés, más műszakok is. Folyton ránk nyitnak (nem engednek zárat csinálni), valamit mindig csináljunk meg (szemüveg kellene nekik, de nem akarják elhinni) és velünk olvastatják el a dolgokat (naponta többször), mindenről be kell számolni: hova megyünk, mikor jövünk, miért megyünk. Nem akarunk maradni.

Megkérdezték a szülei, hogy mi lesz majd később? Mondtuk, hogy, ha összejön a külföld, akkor oda megyünk, ha nem, akkor albérlet, mert szeretnénk kettesben megpróbálni, meg ha esetleg akarunk gyereket, akkor főleg. Felháborodtak, hogy miért nem jó itt? Az albérlet milyen szörnyű, hogy a tulaj bejárkál (nekik is van egy albérletük és direkt akkor mennek, amikor a bérlő nincs otthon, körülnézni, ezt mondták) ellophat bármit, nem biztos hogy visszaadják a kaukciót, hogy nem tudunk spórolni, mert csak a rezsi 80 000. (ha mindkettőnknek jobb a fizetése, akkor tudunk majd spórolni, amúgy is van félretett pénzünk) amúgy meg olcsóbbat néztünk már (neten) és abba a városba átlag 30 000, + 25 000 körül van a rezsi mindennel (tv, net stb.), télen max 35 000 fűtéssel együtt. Ismerős él ott és ő sok helyen lakott már, megerősítette ezt.

Most azt akarják hogy maradjunk, mert azt se akarják, hogy kimenjünk. Felajánlották, hogy építenek egy plusz szobát és akkor vállaljunk ide gyereket, ők ellesznek egy szobába, csak maradjunk, ne menjünk sehová, még külföldre se, itthon is lehet annyit keresni. Napok óta ezt hallgatjuk, hogy maradjunk, hogy milyen sz***r az albérlet, itt miért nem jó...


Nálatok volt ilyen a szülőktől? Mi a véleményetek?

A barátommal egy véleményen vagyunk, hogy menni kell, de addig ezt fogjuk hallgatni. Ti esetleg mit mondanátok(érvek)? Hátha nekünk valami kimaradt, amivel meggyőzhetőek vagy lecsendesíthetőek.

Mi mondtuk, hogy azért nem akárkitől veszünk ki pl. albérletet, körbekérdezünk meg a szerződés véd azért és pl gyerek esetében főleg nem akarunk maradni. Nem lehetünk itt örökké, rajtuk "élősködni".

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook