Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nálatok hogy indult a beiskolázás? fórum

Nálatok hogy indult a beiskolázás? (beszélgetős fórum)


2009. szept. 5. 14:18

mi kisvárosban lakunk és márkás táska,tolltartó,tornazsákunk van...ennek ellenére ezek a százezres nagyságrendek mégis soknak tünnek...


szomorú ahol még ez sem elég:(

15. 81f46d06d3 (válaszként erre: 14. - 9ea67a7a1c)
2009. szept. 5. 14:16

Falun nagyok a különbségek, nagyon számítanak a külsőségek. Én sem találom ezt jónak egyébként, mert vannak az új cuccoknál fontosabb dolgok is, de mégsem ez itt a döntő... Márkás táska, tolltartó, füzetborító... ha valamin rajta van a hipermarket jelzése, akkor az már nagyon "ciki"... Mindenki azt nézi, tudtál a gyerkőcnek újat venni, vagy a tavalyi van neki... ez nem vicc, nálunk így van. Szomorú...

Nem is tudod elképzelni, hogy ezenkívül mik meg nem történnek itt, ami alapján aztán a gyerkőcöt "besorolják" a suliban a tanárok is akár...

14. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 13. - 81f46d06d3)
2009. szept. 5. 14:11
akkor jó hogy nálunk szegényebbek laknak inkább bár szerintem a normál minőségi holminkkal elmennénk máshol is....értelek én mit akarsz mondani de kell határokat szabni!
13. 81f46d06d3 (válaszként erre: 11. - 9ea67a7a1c)
2009. szept. 5. 14:09
Én még mindig azt mondom, ki így-ki úgy. És a közösségnek is van húzóereje... :( Persze ez nem jó dolog, de tény attól még...
12. 74ffa18240 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2009. szept. 5. 11:32
nálunk csak a tk. volt 35 eft, és a többi jött rá mert ingyen semmit nem kaptunk sajnos
11. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 10. - 81f46d06d3)
2009. szept. 5. 11:32
Mi a kivülállók szerint "megtehetnénk",de semmi értelmét nem látom....jó minőségü táskája van a gyereknek de egyelőre had nézzem meg én is mennyire praktikus és mennyire van árában az amit megveszek,érdemes körülnézni több helyen.Márkás (minősége miatt) tolltartót és tornzsákot vettem ne menjen szét nagyon hamar és kényelmes legyen....és ezek után sem látom hová kéne 100ezret költeni...több gyerek esetén persze egyértelmü,de a nagyon drága dolgok is szétmennek vagy megunja nem fogja 8 évig hordani akkor sem ha kibirná ép,sőt még 4 ig sem többségét.
2009. szept. 5. 11:27

Kicsit úgy érzem, van némi élc egy-egy hsz-ben... Szerintem a beiskolázás is attól függ, ki mennyit szán rá, mekkora a keret, milyenek a lehetőségei a családnak....

Sajnos ma a pénz beszél. Akinek van, biztosan rá tud költeni 100 eFt-ot a gyerkőcre, tekintve, hogy a férjem vásárolt és az én fiam egy tizenegynéhány ezer forintos táskát választott magának... És akkor az mégcsak a táska volt... Vannak, akik spórolósabban, vannak, akik bőkezűbben válogatnak...

Tényleg elszomorító, de nincsen a gyerekek között sem egyenlőség, előnyben van, akire többet áldoznak otthon, én ebben -legalábbbis itt, falusi vidéki viszonylatban- biztos vagyok.

2009. szept. 5. 09:58
Bocsánat, az íróasztalt nem számoltam, + 20ezer. De ha elosztjuk, hány évig fogja használni, a többi mellett már elfér az erre az évre jutó összege.
2009. szept. 5. 09:44

Nem kerül kevésbe,de szerintem meg lehet oldani,vannak olcsóbb jó minőségü dolgok,nem értem aki százasokrol beszél mit vásárolt....hacsak nem vesz valaki komplett gyerekszobát ilyenkor,ha sok,akkor sem ekkora összeg....egy iróasztal,szék stb nem létfontosságú szerintem legalábbis mi nem ott tanulunk:)persze érdemes ezeket is venni ha van helye viszont ez nem szeptember 1 re kell tehát lehet előre vagy később egy egy darabot.

Az őszi ruházkodást sem sorolnám ide mert nem csak iskolába,ovodába öltözködik,növi ki a gyerek a ruháit,amugy is pótolni kell folyamatosan.A tankönyvárak sajna adottak,de a táska+tolltartó ha drágát vesz az ember is kijön egy 10esböl simán...oké nagyobb gyerekeknél a sok spirálfüzet stb nem kevésbe van de abbol is elég ami ép most kell nem muszáj egész évre bevásárolni....szóval megint hosszú lettem,bocsi de nem értem a százast...

2009. szept. 5. 09:39

Mi is még 40ezer alatt vagyunk, pedig iskolatáskából nem a legolcsóbbat vettük meg, hanem egy csilivili High School-ost, mert a gyereknek az tetszett.

Ráadásul elsős a kislányom, tehát nekünk most mindent vennünk kellett.

2009. szept. 4. 19:37
szinte padlóra küldött:S:S, volt kiadnivalónk
2009. szept. 4. 19:32
Nálunk úgy kb.40.000ft volt,és a tankönyvet ingyen kaptuk,mert három gyermekünk van.A lányom most ment elsőbe.
4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2009. szept. 4. 19:31
De hülye vagyok, már 3.-os!
2009. szept. 4. 19:30

Két gyerekem van, 10.-es és 2.-os. A tankönyveken kívül nem költöttem többet 5000 Ft-nál, sőőőőőőőt!!

Milyen "százasról" beszélsz?

2009. szept. 4. 19:25
Egyelőre majdnem semmibe.
2009. szept. 4. 19:21
Anyagilag teljesen padlóra tett bennünket és még nincs vége. Igaz a fiam 10-es, de hallottam, hogy az általánosban sem sokkal kevesebb a "beruházás" egy százasnál.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook