Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nálad mindig szép rend, és tisztaság van? fórum

Nálad mindig szép rend, és tisztaság van? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jún. 23. 09:36
Próbálok rendet tartani, de azért a padlóról nem ennék, mint pl . az egyik barátnőmnél, ahol megtehetnéd .)
27. globus
2011. jún. 22. 20:40
Elvileg igen. De a gyakorlatban kicsit kinőttük a lakást... aki hasonló cipőben jár, tudja, hogy miről beszélek :)
26. e705905164 (válaszként erre: 1. - F3454b066e)
2011. jún. 22. 20:39
ha előre tudja mikor fogsz menni akkor lehet előtte kitakarít alaposan:DD de az is lehet ő ilyen rendmániás :D nálam rend van,de nem vagyok rendmániás néha csőszik ez az:D!
2011. jún. 22. 18:38
Mindig rend,és tisztaság van!Elvem:Bármikor jöhet valaki,és így nem ér meglepetés!
2011. jún. 22. 18:21
Nem, épp ellenkezőleg. Sajnos nem tudok rendet tartani.
2011. jún. 22. 17:47

Igen, nálunk mindig szép tisztaság és rend van :-)

Ha valamit elveszünk, a helyére tesszük vissza.

Egyedül a könyvtár macerás ebből a szempontból, a könyveink portalanítása majdnem egy napig tart.


Nálunk nincs por, látom, ez kérdés volt. A nyílászárók jól zárnak, tájvédelmi körzet mellett lakunk, így nincs szállópor sem. Heti takarítással nincs, ami porosodjon

2011. jún. 22. 16:40
Több ezer könyve van a férjemnek.Mire azokat leportalanítanám,kezdhetném elölről:))
2011. jún. 22. 16:26
Általában rend és tisztaság van, de van, hogy nem. :o
20. gyöngyszemü (válaszként erre: 17. - F3454b066e)
2011. jún. 22. 16:21
Rend van, addíg amíg a fiúk hazanem jönnek, 5 perc múlva olyan mintha bomba csapott volna be, kezdhetem előröl... :-( nagyon elegem van ebből! Por azért akad az ágy és egyéb falhoz közeli bútor mögött, merthát nagytakarítást nem minden nap csinálunk! Bár az jó volt mikor hugom elhozta a vadászgörényét, és mikor elengedte, persze minden mögé bebújt, na akkor egyben kiis takarított :-)))
19. -magnólia- (válaszként erre: 1. - F3454b066e)
2011. jún. 22. 15:42

Hááááát....... mivel van egy kicsi fiam, a válaszom nem. Alapjáraton igen. :-) Amíg nem szültem meg én például mindig kitakarítottam (nagytakarítást azért nem csináltam!!), ha jött hozzám valaki. Még azokat a dolgokat is elsúvasztottam valahova -akár az ágy alá-, amiket nem tudtam hova tenni, mert nem volt hely, csak szép rend legyen. :-D Meg azér alapjáraton rend volt mindig, mert úgy éreztem jól magam.

Hát mióta megszültem ez megváltozott. Takarítani még kicsit többet is takarítok, mint előtte, hogy a fiam nyugodtan csússzon-másszon a padlón, de a rend.......?????? Akinek van gyereke, azt hiszem annak nem kell magyaráznom..... :-)

2011. jún. 22. 15:37
még a fotelok ágy mögött sem butorok mögött sem sehol..
2011. jún. 22. 15:37

Köszönöm a válaszokat.

És por van valahol nálatok? mert az ismerősömnél egyáltalán nincs semmi por sehol!!!!!!!!

16. tixtina (válaszként erre: 13. - -Bigyóné-)
2011. jún. 22. 15:24

Hozzánk jöhetsz is:)))

Minden nap a legódarabokat bogarászom a földről.

Néha a porszívó zsákjába is kerül egy-egy elem.

2011. jún. 22. 15:22
Nálunk patikatisztaság volt, és minden élére állítva addig, amíg a gyerekek ki nem jöttek a kiságyból. :) Azt hittem, ha megnőnek, majd újra rend lesz, de tévedtem! Azt mnonják, az ő szobájuk, nekik jó így is, és ne nyúljak a dolgaikhoz, mert ha kell, nem találnak meg semmit. Már nem foglalkozom vele. Azért igyekszem a tisztaság mellett rendet is tartani, de nem vagyok mániás. Akinek nem tetszik, az ne jöjjön hozzánk, de eddig még senki nem morzsolódott le. :)))
2011. jún. 22. 15:01

Nálunk mindig rend van:szóval ide jöhet bárki bármikor:)

Nem tartom betegesnek, még kisbaba mellett sem..

2011. jún. 22. 14:59
Nálam is rend van mindig mindent a helyére teszek,szeretem ha csilli villi minden! Ketten vagyunk apával,de már szeretnék már nagyon legót lapátolni,vagy játékokat összeszedni :)))))))))))))))))))))))))
12. édesmandula (válaszként erre: 10. - 9536810fa1)
2011. jún. 22. 14:59
igen, mindig lelkesen letörlöm a papírkupacok tetejét :D amíg nincs időm rájuk addig nem pakolom szét :)) egyedül meg azért talán nem kéne úgyhagyni az akármit ami kifolyt-ömlött-mellément... :P egyedül csak egy mozdulat, és pár napig olyan marad...gyerekkel csak egy mozdulat és 3 perc múlva ismételhető :DD 2 gyerekkel meg... :DDD
11. EsztyMorgan (válaszként erre: 8. - Bf91284513)
2011. jún. 22. 14:58
Akkor már ketten vagyunk :):) Nekem még nincs gyermekem, viszont vannak rokon gyerekek - három is. Kettő négy éves, és a legkisebb másfél. Naponta itt vannak, és igen.. tudnak kupit csinálni. Behordják a homokot, szétmorzsálják a sütit, stb.. de amikor itt vannak, nem takarítok utánuk. Mikor elmennek akkor máris azzal kezdem, hogy eltakarítom a rumlit. Saját gyermekkel tudom, hogy másabb lesz minden nap, de magamat ismerve ugyanúgy törekedni fogok a rendre.
10. 9536810fa1 (válaszként erre: 6. - Édesmandula)
2011. jún. 22. 14:53
... azért a kosz az más tészta... az engem is zavarna roppantul. :)
9. driennke83 (válaszként erre: 4. - White-Angel)
2011. jún. 22. 14:53
Dettó. Ráadásul rájöttem, hogy amíg vidéken éltünk 120 nm-en, akkor mondjuk csak egy szoba volt kupis, a többi azért rendes, de 48 nm-en, akárhogy is pakolsz takarítasz, ha otthon vagy (főleg, ha a kicsi is), akkor valami mindig elől van és az szem előtt is van, mert aki belép az majdnem mindent lát.
2011. jún. 22. 14:53

Hát ha jobban belegondolok, nekem valami bajom van tuti, mert nem birom elviselni ha nincs tisztaság itthon. Szóval szinte ég aludni sem tudnék ugy ha nem lenne az, illetve ha nem takarithatok fel még ingerült is vagyok.


Ugyhogy igen, nálam mindig az van.Pedig a lányom mikor hazajön a játszótérről behozz a homokot meg koszis mint az állat, meg nagyon disznó módon esznek az apjával min2en de nyugodtan kijelenthetem, hogy hozzám sem tud ugy jönni sose senki hogy ne legyen éppen rend és tisztaság:) De azt gondolom jobb ez igy mint forditva:)

2011. jún. 22. 14:51
... egyébként kipróbáltam... frankón kitakarítottam, és beültem a tv elé... gondoltam, ezt így kibírom esténként, akkor tuti nem lesz kupi.. nos nem bííííííííííírom ki.... beteg vagyok tőle, ha nem alkothatok. :)))
2011. jún. 22. 14:50

két gyerek mellett? dehogy! :D nem vagyok se kényszeres, se mártír... :DD ha fáradt vagyok alszom, úgysem csinálja meg senki helyettem. :P

de aki egyedül él, annál pl. zavar ha elől van a borotvája (nő), nincs elrakva a leszáradt ruha legalább a szárítóról és koszos a wc-je...

2011. jún. 22. 14:50
Háááát.. én rendmániás vagyok, szóval nálam mindig pikk-pakk rend van. Idővel ez kialakult nálam.. csak akkor érzem magam jól, ha rend van. Ez nem azt jelenti, hogy egész nap takarítok - mert sokan lehet, hogy ezt hiszik -, egyszerűen minden nap rend van, és másnap már nincs is annyi dolgom. Nálam nem áll a mosogatni való órák hosszat, mert nem bírom elviselni. Port sem mindennap törlök, hetente egyszer..
2011. jún. 22. 14:50
Tisztaságnak tisztaság van, de egy 4 éves mellett rendről nem beszélhetek:)))))
3. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - F3454b066e)
2011. jún. 22. 14:49
Nem-nem-nem.... régen mindig lelkiismeret furdalásom volt, és cikinek éreztem, ha jött valaki... Nincs kosz, de varrok, festek, most épp egy táborra készültem elő gyerekeknek... hát kupival jár, de az én lakásom, az én életem (amiben jól is érzem magam)... és akinek nem tetszik, az legközelebb otthon marad. ennnyiiiiiiii...:o))
2011. jún. 22. 14:48

Vannak megrögzött tisztaság és rendmániások. :)

Én is az vagyok, de manapság takira bízom az ügyet...

2011. jún. 22. 14:46

Szteretném tudni hogy másnál mindig pikk pakk rend van-e. egyik ismerősömhöz akár hányszor elmegyek mindig teljes tisztaság van.

Én is takarítok mindig, és tisztaság van,de nála viszont egy port sem találni sehol, pedig sűrűn járok hozzá. vagykitakarít mire megyek:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook