Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nagyon utálom, hogy múlik az idő, sok szerettem... fórum

Nagyon utálom, hogy múlik az idő, sok szerettem... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

25. Nem Szendi (válaszként erre: 15. - 5d8fd6c5cb)
2022. ápr. 15. 21:11
Nagyon sajnálom. Nem tudtam. :(
24. 29c1a17bf6 (válaszként erre: 22. - Egomanyus2)
2022. ápr. 8. 23:56
Unoka, az szuper :)) Nekem is van egy kislanyom, még nagyon kicsi és probalom neki potolni az anyai szeretetet is, amit nem kaphat meg mar. Én is kivanok sok sikert mindenben és koszonom az otleteket még egyszer .
23. mallow (válaszként erre: 11. - Nancy Ann)
2022. ápr. 8. 21:20
Ezt én is sokszor érzem így mostanában. Nekem már a 70-es éveikben járnak a szüleim, de még mindig fittek, annak ellenére, hogy itt fáj-ott fáj. Elképzelhetetlen, hogy egyszercsak nem lesznek. Pedig sajnos nem fognak örökké élni. És bár nem annyira mindennapos velük a kapcsolatom, és nem is teljesen felhőtlen, akkor nagyon fognak hiányozni, végtelenül.
22. Egomanyus2 (válaszként erre: 21. - 29c1a17bf6)
2022. ápr. 8. 20:30

Köszönöm a felajánlott segítő kezet! Élni fogok vele, ha szükségem lesz rá. Új társra nem vágyom. A régi barátokban csalódtam. De vannak gyerekeim, már egy unokám is. Szeretem Őket kettőnk helyett. Ez most Nekem elég.

Minden jót kívánok! Mivel fiatalnak gondolom, kívánom, hogy ha megtalálta a lelki békéjét, találjon egy szerető társat is.

21. 29c1a17bf6 (válaszként erre: 20. - Egomanyus2)
2022. ápr. 8. 08:27
Kulonbozo személyek masképp élik meg a gyaszt, ebben igaza van . Olvastam a témaban pszichologiai tanulmanyokat. Ilyenkor fontos, hogy a szeretetet, amit az elvesztett személy irant éreztunk potoljuk valaki masban. Nem is uj élettars, hanem baratok, csalad vagy akar egy haziallat. Persze igy van, fugg a kortol is, hogy valaki akar-e mar uj kapcsolatot. A zene is jo modszer, erre még nem gondoltam. Az is jo modszer, mikor kibeszéljuk a fajdalmainkat és megosztjuk masokkal, elmondjuk vagy leirjuk. Nem ismerem az elozményeket, igy nem tudom melyik kommenteket torolték itt. Koszonom az otleteket és sok sikert kivanok. Bizom benne sok segitséget kap itt a baratoktol, akar tolem is, én is segitek barmiben szivesen.
20. Egomanyus2 (válaszként erre: 19. - 29c1a17bf6)
2022. ápr. 6. 20:32

Köszönöm, hogy megoszottad velünk a gyászod feldolgozásának általas használt módszereit.

Én a gyászom alatt megerősödtem abban, hogy minden ember más, minden élethelyzet más, és mindenki másképp próbálja feldolgozni a fájdalmát. És még toleránsabb, elfogadóbb lettem az emberekkel.

Másképp dolgozza fel egy férfi, egy fiatal, egy házastárs, egy anya, gyermek vagy testvér. Ami nekem jó, lehet, hogy másnak nem. És ez fordítva is igaz. Nem vagyunk egyformák, nem azonos az életünk, és még az sem mindegy, hogy fiatalon, vagy már életünk nagy része után kell átélni szerettünk elvesztését. Véleményem szerint, a leg fontosabb, hogy ne itélkezzünk mások felett. A mimdennapi életben sem, de a gyászban ami egy hatalmas érzelmi hullámvasút különösen ne.

Nem illik egy gyászolót kritizálni, megszólni, kioktatni. Amennyiben nem értünk egyet, inkább lapozzunk tovább, de ne rugjunk bele.

Mivel írtad, hogy gyerekekkel vagy csodállak, hogy erőt merítesz belőllük.

Én a reggelt zenével élem túl, pedig nem szeretem a hangos zenét, és nem tartom jónak a fülhallgatóval való közlekedést. De az életem ezt felülírta. Néha amikor egy üres parkolóban megyek még énekelek is. Egyébként dolgizim sokat, még több munkát vállaltam, és ami a legfontosabb, ma már tudim, hogy van még dolgom az életben. De ehhez sok sírás, sok önsajnálat, sok hoxás barát kellett, és ezen az úton végig kellett mennem, és még tart ez az út.

Mellesleg azt hiszem volt egy két hozzászólás ami törölve lett itt. A munkahelyemen olvastam bele. Remélem kevesebb agresszió t váltok ki.

Minden jót kívánok!

19. 29c1a17bf6 (válaszként erre: 18. - Egomanyus2)
2022. ápr. 6. 11:06

Koszonom a kérdést :))

Ugy érzem az allatmenhely segit. Nemcsak uj allatokat ismerek meg, hanem uj embereket is. Meg a gyerekek a suliban, akiket tanitok. Ettol boldog leszek és enyhiti a szomorusagot. Meg talan a sport, de ebben meglehet elfogult vagyok. Vagy hasonlo dolgok, amik elterelik a figyelmet. Onnek vannak otletei ? Megkoszonném és kivancsian varom. Nekem is a parom hunyt el.

18. Egomanyus2 (válaszként erre: 17. - 29c1a17bf6)
2022. ápr. 5. 22:33
Neked hogy sikerül?
17. 29c1a17bf6 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 4. 20:45
Udvozletem, mivel hasonlo szituacioban vagyok és nem tudtam még feldolgozni valakinek a halalat, kivancsi lennék néhany tapasztalatodra. Hogyan lehet ezt a hianyt enyhiteni ?
16. pteri (válaszként erre: 14. - 5d8fd6c5cb)
2022. ápr. 4. 19:27
Így van. Amikor a férjem elment és pakoltam a holmijàt, elfogott ez az érzés + a gyàsz és az lett az eredménye, hogy elkezdtem a sajàt lom-jaimat is őrülten kidobàlni, hogy, ha én is meghalok, ne a gyerekeknek kelljen ezt megtenni. Napokig csak töltöttem a kukàt, mire kicsit lenyugodtam.
15. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 9. - Nem Szendi)
2022. ápr. 1. 15:53

Másnak vannak szülei, gyerekei, rokonsága.

Nekem senkim sincs.

14. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 10. - Nem Szendi)
2022. ápr. 1. 15:52

Az ember, ha öregségére egyedül marad senki nélkül, akkor szerintem csak lom marad utána.

a lomot ne úgy értsd, hogy értéktelen.

2022. márc. 31. 22:59

Tudom nem vagyok egyedül fájdalmammal, csak rettenetes hogy mennyire gyorsan telik az idő, van hogy átugornánk rossz pillanatokat, és idővel később még azt is többször mélyebben átélnénk, akár ott is ragadnánk csak a szerettünkkel lehessünk. Igen el kell fogadni hogy az idő múlandó, és amit hiszünk hogy milyen messze van az egyszer csak múlt lesz.

Köszönöm a hozzászólásokat, mind értékes, aki nagyon megfogott az Margarita írása

12. Egomanyus2 (válaszként erre: 10. - Nem Szendi)
2022. márc. 30. 22:33

Ha megengeded én is válaszolok. Én a férjemet vesztettem el egy éve. A ruhái nagy részét elajándékoztam. Azóta pakolom a szekrényeket. Ami kettőnknek emlék, az a gyerekeimnek lom lesz, mert nekik nincs hozzá emlék. A buszjegy az első randinkról, a száraz rózsa, a levele amit csak én értek. Sok sok olyan dolog, ami kacat lesz, ha már én is elmegyek. Nekik majd az lesz fontos, amihez közös emlék fűződik. Azt majd az unokám dobja ki, és közben majd azon gondolkozik, vajon ezt miért őrizgették. Én most vettem egy iratmegsemmisítőt, és ledarálok sok mindent. Nem kellenek már tárgyak, nem érnek semmit. Csak az átélt 35 év emléke ami velem van az számít.

Természetesen még így is marad sok minden amit csak eltettem.

A gyerekeimben pedig azt erősítem, hogy az együtt töltött idő az aminek értéke van.

Minden hozzászólással mélyen egyet értek. Mindenkinek sok erőt kívánok!

2022. márc. 30. 22:16

Nagyon sokszor elkeserít, ha belegondolok, hogy a szüleim vajon meddig lesznek velem.Szívfájdító látni a fizikai és szellemi “tompulásukat”-nincs különösebb gondjuk, de hetven felé közeledő nyugdíjasként sokkal másabb minden, mint mikor még ötvenes, aktív, szellemi munkát végző emberek voltak.

Mivel nekünk nincs gyerekünk, én csak azt látom, higy mindannyian öregszünk, szaporodnak a gondjaink, és egyszer elveszítem azt az élményt, hogy együtt van a teljes család.Azt gondolom, akinek van gyereke, erőt, vigaszt ad az, hogy őt látja fejlődni, felnőni, elindulni az életben-ez ellensúlyozza az elmúlás szomorúságát.

Az időnek ráadásul van egy olyan tulajdonsága, hogy egyre gyorsabban telik, legalábbis úgy érezzük.Egyszer olvastam erről egy levezetést, hogy miért telik gyerekként lassabban az idő, felnőttként meg iszonyú gyorsan.

Szegény nagyapám jegyezte meg mindig, hogy “hova ment el ez az idő”, hisz csak nemrég születtünk mi, unokák.Én is kezdem így érezni, sokszor gondolok nosztalgiával a gyerekkoromra, amikor még lassú mederben folyt az életem.

10. Nem Szendi (válaszként erre: 5. - 5d8fd6c5cb)
2022. márc. 30. 22:04

Hát azért az nem biztos, hogy csak "lom" marad utánunk.


Miért érzed így?

9. Nem Szendi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 30. 22:03
Úgy hiszem nem vagy egyedül ezzel az érzéssel. :(
8. Margarita Citokina (válaszként erre: 6. - Pteri)
2022. márc. 30. 21:20
Igazad van neked is. Egyébként azért szedtem elő ezeket a holmikat, hogy ide-oda elajandekozzam, fölösleges tartogatnom. Nagyon sok könyvvel már megtettem ezt. Hát igen. Én is próbálok hinni abban, hogy még találkozhatunk. Amíg meg van valami dolga az embernek ezen a világon, maradni kell. Majd "szólítanak" ha eljön az idő.
7. Margarita Citokina (válaszként erre: 4. - Alessandro)
2022. márc. 30. 21:15

Visszatekintve úgy látom, van az életnek egy felfelé ívelő időszaka. Amikor még fiatalok vagyunk, friss családdal, barátokkal, rokonokkal. Aztán a "csúcson" elidozunk egy ideig. Idosodunk, sokasodnak a problémák, esetleg kezdődnek betegségek, de még megvan mindenki, aki beteg meg meggyógyul stb. És eljön a lefelé tartó szakasz, amikor elkezdenek itthagyni...családtagok, rokonok, barátok. Évek alatt történik mindez, de folyamatosan. Már megint eggyel kevesebben vagyunk. Már jaj, ő is beteg. Ismét egy temetés. És ez így megy. Megemlítem a kedves kutyáink, macskáink elmulasat is, mert v|gül is családtagok voltak ők is. Közben magam is idős lettem, áterzem már, mit jelent az ha rövid a hátralevő idő.

Vannak szép emlékek, de ezek nem pótolják a hiányzókat. Még huszonöt éve sem gondoltam át ezt így, csak az utóbbi pár évben. Igen, ez az élet. Csak hát szomorú.

6. pteri (válaszként erre: 2. - Margarita Citokina)
2022. márc. 30. 14:29
A jelenlegi helyzetben nincs is jó, de van mire visszaemlékezned, vannak szép emlékeid, boldog pillanataid. Meríts erőt ezekből. Van, akinek ennyi sem jut. Annak sem jó, aki itt marad egyedül, de annak se , aki fiatalon elmegy. Màrpedig e kettő történhet velünk. Vagy előremegyünk, vagy még maradunk. S mint Kamira írta, majd újra együtt leszünk. Bàrki, bàrmiben hisz ott màr nem kell az abrosz és pohàr. Ha bàntja a szemed, ajàndékozd el életedben rosszabb helyzetben élőknek.
5. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 2. - Margarita Citokina)
2022. márc. 30. 09:16

Minden szavaddal egyetértek.

Valahogy én is így élem meg.

Nem az én gondolatom, de mélyen egyetértek vele:


"Van abban valami mérhetetlen szomorúság, hogy amikor készülsz itt hagyni a földi létet, mindaz amit összegyűjtöttél az életed során, nem kell senkinek, csak lom lesz belőle."

2022. márc. 30. 09:10

Ilyen az élet. Hol szép, hol szomorú, hol kedves, hol igazságtalan.

De tovább kell lépni, ha tetszik, ha nem! Ez az élet rendje.

3. Kamira (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 30. 07:58

Teljesen átérzem a bánatodat! Tavaly vesztettem el az édesanyámat és a férjemet. Nekem csak a csönd és a magány maradt. Megszakad a szívem azért hogy újra itt legyenek.

Erőt és kitartást kívánok, egyszer újra együtt leszünk!

2022. márc. 29. 23:36
Hasonlóan érzem én is, nagyon szomorú vagyok. Szinte mindenki, aki fontos volt, elment már. Régen voltak nagy vendégségek, összejövetelek, soha többé nem lesz már. Igen, sokszor fárasztó volt, sütni,főzni, kiszolgálni, mosogatni stb. De jó volt a zsivaj, ahogy az élet betöltötte a lakást. Most nézegettem a megmaradt sok poharat, étkészleteket, abroszokat - mi a fenét kezdjek velük. Soha nem kellenek már. Nem lesznek többet olyan karácsonyok sem, mint amikor még mind együtt voltunk. Semmi jót, nem látok ebben csak a mélységes szomorúság tölt el. (Még akkor is, ha úgymond ez az élet rendje.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook