Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagycsaládosok ide! fórum

Nagycsaládosok ide! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2008. okt. 10. 08:54

Van már ilyen fórum több is! 2 még élő, a többi döglött. Kukkants be oda is.

Mi számít ma különben nagycsaládnak? Valamikor 4 gyerektől számított. Ma? Szerintem már lassan a 2 gyerekes is nagycsalád, de a 3 tuti.

Nálunk is 3 a gyerek, nem tűnik soknak, tripla öröm. Lehet győzni szépen. És nem panaszkodhatom a gyerekeimre, kezelhetők. Lehet, hogy azért, mert nem mindig a központban vannak, nem körülöttük forog a világ, másokra is figyelniük kell. Egy ismerős azt mondta, mikor a 3. született, csodálkozik, hogy merjük vállalni, mikor neki csak egy van, de vele sem bír, háromtól szusszanni sem tudna, idegroncs lenne tőle. Nekem még szabadidőm is akad mellettük.

Tisztelem az olyan nagycsaládodokat, akik tudatosan vállalják a több (4,5,6...) gyereket, nem csak azért, mert ösztönösen szaporodnak, mint a nyulak. Azokat, akik törődnek a gyerekekkel, fontos nekik, hogy valamire vigyék az életben, odafigyelnek rájuk, nem csak a segélyt várják ölbetett kézzel.

2008. okt. 9. 23:21
Üdv !21,18,14 és fiúk imádom őket jó gyerekek.Kár,hogy ilyen késő van holnap jövök majd vissza.Most találtam rátok.Jó éjt mindenkinek!
2008. okt. 9. 23:16
Üdv mindenkinek!!! Nekem 5 családom van,Krisztina 13 éves,Krisztián 11 éves,Petronella 9 éves,Patrik 5 éves,Martin 4 éves.A lányaimra nem panaszkodhatok mind a kető kitünő ,Krisztián most kezdte az 5-es de nagyon sokat veszekszek vele a tanulás véget mikor hazaér a suliból ledobja a táskát,és egész nap képes nem venni a kezében a könyvet.Próbáltam már sókféleképen büntetni,és megtaláltam a módját ha megcsinálta a házit,és átnéztem mind akkor 1-órát kompizhat, eddig még nagyon jó bevált az én fiam nagyon igyekszik.
14. mónika76 (válaszként erre: 12. - Bca03421e0)
2008. okt. 9. 22:30
ez nagyon jó ötlet.köszönöm.kipróbálom.mindenbe egyetértek.köszi mégegyszer.jó éjszakát
2008. okt. 9. 21:57
Mindenkinek nagyon szép jóéjszakát kivánok.
12. bca03421e0 (válaszként erre: 11. - Mónika76)
2008. okt. 9. 21:40

Szia.Hát igen sajnos vannak ilyen gyerekek.Nálunk is van olyan,hogy 14-15-éves és még csak 5 vagy 6-os.De ilyen gyerekek mindenütt vannak.És az ilyen gyerekek ha nem is tanulnak vagy hazavisznek rossz jegyet akkor a szülő nem foglalkozik vele.Hiszen már abbol tudni lehet,hogy nem foglalkoznak a gyerekel,hogy hányszor ismétel meg egy osztályt.És sajnos az ilyen gyerekek bele is viszik a rosszba még a kitünő tanulokat is.Ezt tapasztalatból mondom,mert volt benne részem a nagylányommal.És te hiába vagy szigorú ha nem figyelsz oda egy pillanatra akkor már megvan a baj.Mert beleviszik.Tudom két ember kell hozzá,de a gyerek az olyan hogy megy a többi után mert nem akar más lenni.Mertha már más akkor kiközösitik meg leézik piszkálják stb.

Nálam is nagy szigor van.Ha olyan van akkor nálam sincs semmi sem tv sem gép sem semmi.Olyankor csak az van hogy enni kap és tisztaruhát.És ez nem egy két napig tart hanem a dolog súlyosságátol függ.Volt olyan hogy több hetet kapot a lányom büntit vagy egyszerüen nyáron nem mehetet sehova.Muszály hogy szigorúak legyünk mert máskülömben nem lesz belölük semmi.

Nálunk nagyon jól bevált modszer van.És miota bevezettük azota jobban is tanulnak.Ez pedig a zsebpénz.Van nekik havi szinten 1500ft és a többi pedig a jegyek alapján van.Oly modon,hogy 5-ösért kap plusz 300ft 4-ért plusz 200 3-ért leveszek 100-at 2-ért leveszek 200-at 1-ért pedig 300-at veszek le.Ebbe csak a fötantárgyak vannak benne.Ilyen mint pl rajz,tesi,ének,technika nem tartozik bele.Magatartás szorgalom jegy pedig ugy müködik hogy az 5-4-ért kap pluszban 300-at ha ennél gyengébb akkor pedig visszaveszek 300-at.

Ez nálunk már 3-ik éve nagyon jól bevált.Probáljátok ki ti is.Hiszen ez ambiciot ad a gyereknek.És a legfontossabb nem szabad túl büntetni,és csak akkor büntetni ha valami komoly dolog történt.


Bocsi hogy ilyen hosszúra sikerült.

2008. okt. 9. 21:19
az osztály java nem tanul.van köztük egy 15-éves.sokszo ismétel.csak 3-an vannak akik jobban.ebbe a fiam is benne van.és azt mondja a fiam a többiek nem kapnak semmit,amiért 1-est kapnak.nálam ez nem így van.akkor nincs tv meg számítógép.szigorú vagyok
2008. okt. 9. 21:14
nagyon jó is lehetne,ha nem lenne lusta.3-4 között.én is mondom neki hogy nem nekem tanul hanem magának ,csak ő erre azt feleli akkor miért kérdezem ki a tanulnivalót,ha csak magának tanul.sajnos erre csak akkor jön rá.ha felnőtt lesz.én is így voltam vele anno.amúgy ha tanul nagyon jól megy neki.csak gyakran lázadozik.legutóbb azt mondta ebbe bele fogok őrülni,annyi a tanulni való
9. bca03421e0 (válaszként erre: 7. - Mónika76)
2008. okt. 9. 21:03

Szia Mónika.Nekem is 6-os a középső lányom Timi de hála égnek nekem nincs problémám tanulás terén.Elég jótanuló,meg szeret is tanulni.Igaz nála is van olyan hogy nincs kedvem vagy csak egyszerüen nem akar tanulni.De akkor leüllök vele beszélgetni és megprobálom rávilágitani arra,hogy nem nekem hanem magának tanul.Hiszen a mai világban ha nem tanul akkor csak egy elveszett ember lesz belöle.Kisebb nagyobb buktatokok minden gyerekel van szerintem.Meg én ugyálok hozzá,hogy én sem voltam tökéletes tanuló,nekem is volt olyan hogy nem akartam tanulni.Ezzel nincs is semmi gond,baj csak akkor van ha nem akar egy gyerek tanulni egyáltalán.

Amugy mien tanuló a fiad??????????????????

8. bca03421e0 (válaszként erre: 2. - E71af41436)
2008. okt. 9. 20:56

Szia.Megnéztem és találtam is egy jópár ilyen forumot ami a nagycsaládosokkal kapcsolatos.De oda nem igen lehet irni vagy beszélgetni.Csak egy példa utolsó hozzászollás 2008 áprilisában volt.Vagy van olyan ahol már több hete honapja nem volt senki.


Én ezt ide a mindenapokra találtam ki.Hiszen lehet bármiröl beszélgetni esetleg komolyabb ismeretségre is tehetünk szert.

Én fentvagyok egy oldalon ahol van egy ugyanilyen forum topik és mit mondjak nagyon jó.Nagyon jókat lehet beszélgetni és már komoly barátokra is tettem szert akikel tartom is a kapcsolatot.Én erre gondoltam.Hiszen nekünk akiknek sok gyereke van azknak mindig van miröl beszélni.Vagy csak egyszerüen arra van szükségünk,hogy valaki meghallgasson vagy tanácsot kérjünk.

2008. okt. 9. 20:53
nekem a legnagyobb Tamás,vele van gond a tanulással.6. osztályos,és nagyon nem akar tanulni.a középső Réka ő ovis,vele nincs gond.nagyon jól eljátszanak eggyütt mind a hárman
2008. okt. 9. 20:45

Sziasztok:Elöször is üdvözlök mindenkit,és köszönöm,hogy máris ennyien vagytok.Hát igen nekünk nagycsaládosoknak nem egyszerű az életünk.De viszont megéri mert rengeteg öröm is van benne.


pitzburg.Nem tudtam,hogy van ilyen forúm,de majd megkeresem.És hamár egyszer nyitottam akkor maradok itt is.Mert amint látom már vagyunk egy páran.


Igaz általában csak este tudok lenni,mert napközben rengeteg dolgom van.


Mindenkinek nagyon szép estét kivánok

2008. okt. 9. 20:33
Üdv mindenkinek! Nekem is 3 gyermekem van. A nagyfiam 12, a lányom 10 és a kicsi lányom 3 évesek. Most mentem vissza GYESről dolgozni, hát.....nem egy leányálom. Mellette még vezetői állásban is vagyok, szóval nehéz!
2008. okt. 9. 20:33
Én is háromgyerekes vagyok, de már eléggé nagyok; 22, 20, 12... Mind leány :)))
2008. okt. 9. 20:22
nekem 3 van.11éves,4éves,8 hónapos
2008. okt. 9. 20:22
gratulálok a sok gyermekhez,ha beírod a keresőbe hogy nagycsaládos,akkor kidob egy ilyen fórumot :)
2008. okt. 9. 20:21

Olyan anyukákat vagy apukákat keresek beszélgetésre akik nagycsaládosok.

Nekem 3-lányom és 3 kisfiam van.Koruk:16-13-10-5-4-3 évesek.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook