Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagycsaládos anyuka létemre fizetni kellett a tankönyvekért! 30000 Ft volt! Mit szóltok hozzá? fórum

Nagycsaládos anyuka létemre fizetni kellett a tankönyvekért! 30000 Ft volt! Mit szóltok hozzá? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
112. hajnalfény73 (válaszként erre: 105. - Mézgapaula)
2009. aug. 30. 10:25

A fiam iskolájában már tavaly ősszel le kellett adni a papírt, a fiam beteg volt, késve tudta leadni a papírt, erre elküldték, hogy már nem lehet leadni, lejárt a határidő.

Hiába kértük szépen, kedvesen, hogy rendeljék meg neki útólag NEM volt a válasz.

Gondolom az ügyintézőnek nem volt kedve foglalkozni vele.

Most viszont a könyvtáros nőnek oda adtuk a papírt és minden kérés nélkül elfogadta és ingyen kapja a fiam is könyveket. Érdekes...

111. 91d4989ab9 (válaszként erre: 107. - Cilus)
2009. aug. 30. 10:25

ne általánositsatok már, lécci:)


van aki segiteni akar neki, kb ötvenszer leirtuk mit kell tennie jövöre hogy megkapja


egy db papirt kell aláirva visszaküldeni a sulinak és jár neki, de ha nem küldi vissza aláirva akkor nem adhatják neki ingyen, ez ennyire egyszerű

110. c95c921ae7 (válaszként erre: 100. - Tavaszilány)
2009. aug. 30. 10:24

Ezt megértem. Szerintem nem is veletek van a baj. Csak az ilyen témák a mai világban indulatokat gerjesztenek, mert ..

Van aki gürcöl egész nap reggeltől estig. Fizeti az adót, meg a tb-t, de mivel nem keres rosszul(igaz, meg sem gazdagodik) soha, semmilyen támogatást nem kap. Hol ilyen, hol olyan adókat találnak ki. Ha 5 évben egyszer mégis orvoshoz kell mennie, akkor mégis fizetni kell-mert elvárják. Közben meg azt látni, hogy vannak olyan nagycsaládosok hangsúlyozom, ez csak egy része)akik a parkokban, kocsmákban lebzselnek egész nap, a gyerekeik koszosan rohangálnak körülöttük.(biztos tudjátok miről beszélek) 30-40 éves felnőttek és csak a támogatásokból, segélyekből élnek-amit nekünk kell befizetni.


Meg azért általában is..Nem biztos, hogy a 3 gyerekes éppen szegényebb, mint egy másik 2 gyerekes. Meg kéne nézni kinek mi járjon, nem csak úgy alanyi jogon osztogatni.

109. Sirga (válaszként erre: 105. - Mézgapaula)
2009. aug. 30. 10:22
Igazad van, kemény volt. Tárgyilagos. Egyetértek. :)
108. tavaszilány (válaszként erre: 105. - Mézgapaula)
2009. aug. 30. 10:17

Teljesen igazad van!

Egyébként 3 vagy több gyerek esetén az előző tanévben ki kell tölteni egy nagyon egyszerű nyomtatványt, amit az iskola ad. Ezen kérvényezed az ingyenes tankönyvet a köv.tanévre. Aztán kell a MÁK-tól egy családi pótlék igazolás-ez a hivatalos arról, hogy hány gyereked van. A hugoméknál elég volt az anyakönyvi kivonatok fénymásolata is.

Ezt a tankönyvosztáskor kell leadni és máris ingyen kapod.

Nem tudom, a topikinditó milyen jövedelemigazolásról beszélt, vagy milyen önk.papírról? Ha a fennt említetteket leadta, jár az ingyenes tankönyv, ha nem, akor nem.

107. cilus
2009. aug. 30. 10:17
Még ennyi rosszindulatú forumozót:((.
2009. aug. 30. 10:16

Hány olyan család van, ahol apuka munkanélküli, anyuka gyed-en, nevelnek 7-8 gyereket, akik kizárólag egymás levetett ruháit hordják, húst hetente egyszer látnak, az is farhát a levesben, élnek segélyből. Járnak hivatalról hivatalra, de hangoztatják, hogy a nehézségek ellenére a gyerekek milyen bodogok. Ugyanmár! Milyen jövő áll előttük? Nagyfokú felelőtlenség így gyereket szülni. (És mielőtt még valaki a vallással jönne, hát nem kell szexelni ha nem akar védekezni, vagy elvetetni).


Hozzáteszem, NEM A TOPIKNYITÓRÓL BESZÉLEK!!!!

2009. aug. 30. 10:12

Sziasztok, nem érintett lévén elnézést, hogy beleugatok és bizonyára kemény lesz, amit mondok, de szerintem a topik tanulsága nem a nagycsaládosok támogatása vagy annak hiányával kapcsolatos, hanem egész más:

Adott az alaphelyzet, az anya nem küldött be egy papírt, ami a támogatáshoz kell. Mit tesz a szülő ilyen esetben?

- ideges lesz, a falba veri a fejét, megkorbácsoltatja magát, inkább hónapokig nem eszik, szóval bűnbánatot tanúsít, "basszus, hogy lehetek ilyen hülye, hogy nem adtam be azt a rohadt papírt??"

- ugyanez, csak miután lenyugszik, bemegy szépen, szerényen megérdeklődni, hogy mea culpa, szánom-bánom bűneimet, de így utólag lehetne -e esetleg valamit tenni, hogy visszautalják a pénzt?

- felháborodik, fórumokra írogat stb.stb. Pedig, ha jól belegondol, pl. ha van egy ingyenes strandbelépőjegye, amit otthon felejt, ezért nem engedik be ingyen a strandra, valószínű nem a strandot fogja hibáztatni (vagy igen?)

Szóval itt nem a sok gyerek vállalása az alapprobléma...

104. 91d4989ab9 (válaszként erre: 85. - Alfoldi13)
2009. aug. 30. 10:12

elhiszem, de valahogy nem birná ki a szivem hogy azt mondjam az öt gyereknek, hogy ma nincs kaja, de szeretem őket


amugy meg felesleges ezen agyalni, mert van aki felelősen gondolkodik és ugy válal kevés vagy sok gyereket, meg van aki meg felelőtlen


szörnyű volt látni tudni, hogy van olyan család ahol a gyerekek csak annyit ettek amit a suliban kaptak, és ez tényleg igaz megtörtént láttam

szóval nem minden sok gyerekes a szeretet miatt vállal sok gyereket, hanem csak igy alakul, nem védekezik stb


és a gyerekek szenvedik meg, mert ott szeretet se volt, nemhogy kaja

103. tavaszilány (válaszként erre: 100. - Tavaszilány)
2009. aug. 30. 10:10
Ha a mai gazdasági állapotokat nézem, 1 gyereket vállalnék. De 6-10 éve még nem ez volt. És visszacsinálni nem lehet...megvannak, becsülettel, tisztességgel, ha kell, segítséggel kell őket felnevelni, hogy értékes emberek válhassanak belőlük a gazdasági válság ellenére is.
102. lauka66 (válaszként erre: 98. - Alfoldi13)
2009. aug. 30. 10:09
Én is ismerek sokgyerekeseket is akinek a gyerekei sóvárogva lesnek a normális ruha, meg cipő után is.A többiről nem is beszélve.
2009. aug. 30. 10:09

Sok esetben a "tálalással" van a gond. Az ember úgy szól hozzá egy-egy témához, hogy jogának érzi a felelősségre vonást, kioktatást.

Miért?

Felnőtt emberek vagyunk, válaszoljatok a kérdésre, ha tudtok és kész. Nem hiányzik a kioktató stílus.

2009. aug. 30. 10:08

6 évvel ezelőtt, mikor a 4. gyerekünket vállaltuk, a férjemnek évek óta jól menő munkahelye volt, nagyon jó fizetéssel, és én is 18 éves korom óta egyfolytában dolgoztam, képeztem magam. Bátran mertük vállalni. Jelenleg 1 hónapja munkanélküli vagyok,köszönhetően a válság miatti leépítéseknek, férjem fizetése a felére csökkent, a munkahelye veszélyben van, a dolgozók felét már elküldték.

6 éve nem tudhattuk hogy ez lesz és most sem a mi hibánk.Én hálás vagyok az ingyen tankönyvekért és a könyvtári használt könyvekért is...3 iskolásom van.

99. lauka66 (válaszként erre: 92. - Bb2f4e28dd)
2009. aug. 30. 10:04

Hát a hugom is felnőtt ember. 300 km-re lakunk egymástol. Egy évben 1-2-szer találkozunk.

Nem sajnálok semmilyen támogatást senkitől. Sem gazdagabb, sem szegényebb nem leszek attol, hogy kap,vagy nem. Sőt mint az elején irtam, jár is neki, nézzen utána.

Egyszerüen nem szeretem, ha valaki a sok gyereket hozza fel, mint védőfalat. A gyerekeket a szülők vállalják. Felelősséggel. Mielőtt gyermeket szültem, végiggondoltam a lehetőségeimet. A legrosszabb esettel számolva.

98. alfoldi13 (válaszként erre: 93. - Lauka66)
2009. aug. 30. 10:02
olyan butaságokat beszélsz ahová megszületik a gyerek ha hite van meg lesz mi kell hogy fel is nőjön az és ez akárhányra értem csak a mai anyagi világban mikor ez még az még stb sokkal fontosabb a szeretetnél... ezért fordítod ki a szavaim pedig hidd nem számitanak az anyagiak ismerek nem egy nem kettő nyolc tiz gyermekes családot és képzeld minden baj ellenére boldogok.. és ismerek egy gyerekeseket gyermekteleneket kiknek talán lelki is anyagiakból van...
97. hajnalfény73 (válaszként erre: 84. - Lauka66)
2009. aug. 30. 10:01

Szia!


Nem értelek, miért jó a lelkednek neki esni a másiknak?

Arra nem gondoltál, hogy esetleg, amikor vállalta a gyerekeket a topicindító, akkor még olyan színvonalon éltek, hogy akkor úgy gondolta, hogy simán fel tudja nevelni a gyerekeit gond nélkül?

Aztán jött egy fordulat és nehezebb lett minden.


Gondolkozz egy picit, gondolj bele más életébe is, nem mindig csak keményen oda kell szólni.

Mindenki élete váratlanul nagy fordulatot vehet:(

2009. aug. 30. 10:00
Jó, én feladom. Legyetek büszkék az elveitekre.
2009. aug. 30. 09:59
Mi is hárman voltunk/és vagyunk testvérek. Anyumék nem voltak gazdagok, de sose kért ingyen semmit. Én úgy gondolom, hogy ha egy két gyerekes fizethet 30 ezret a tankönyvekért, akkor a 3, 4 gyerekes is tegye ezt meg. Bocs, de ebben az országban mindenki a támogatásokra, segélyekre, ingyen dolgokra vadászik,. Aki meg nem, az fizeti mindenki helyett és beleszakad a melóba.
94. 707655fba1 (válaszként erre: 85. - Alfoldi13)
2009. aug. 30. 09:59

Kedves Alföldi!


Én nem bántom a nagycsaládosokat, de azért ne essünk túlzásokba!


Nem számít semmit az pénz?

Ugyan már!

Ha valaki pusztán a szeretetért vállal több gyereket, akkor nem kéri azt az állami támogatást, ami egyébként járna!

93. lauka66 (válaszként erre: 89. - Alfoldi13)
2009. aug. 30. 09:58
Az a hülyeség, amikor azt irod, hogy az anyagiak nem számitanak.
92. bb2f4e28dd (válaszként erre: 88. - Lauka66)
2009. aug. 30. 09:57
te modntad, hogy egyedül vagy a világban... anyukádtól is sajnáltad volna annak idején, ha az állam támogatja?
91. bb2f4e28dd (válaszként erre: 87. - Lauka66)
2009. aug. 30. 09:57
Mi nem élünk szegénységben, de azért ha összeszámolom, mennyibe kerül a tanévkezdés 2 iskolásra meg egy ovisra, egy havi fizetés jön ki. Nagy könnyebbség, ha 20 ezret ebből meg lehet spórolni a tankönyveknél. Így is nagyon sokat adtunk ki -nem csak a tanszerek, iskolatáska stb., de minden gyereke kinőtte minden holmiját. Csak cipőből kellett 6 pár.
90. lauka66 (válaszként erre: 86. - Bb2f4e28dd)
2009. aug. 30. 09:56
Az anyukám egyedül nevelt kettönket.
89. alfoldi13 (válaszként erre: 87. - Lauka66)
2009. aug. 30. 09:56
nem ez a jó válasz erre....te magad is érzed belül még ha hülyeséget irsz is...
88. lauka66 (válaszként erre: 86. - Bb2f4e28dd)
2009. aug. 30. 09:56
Van testvérem is!!! :)
87. lauka66 (válaszként erre: 85. - Alfoldi13)
2009. aug. 30. 09:55
Hát ha nem számit, akkor fizetni kell a tankönyvért. Ennyi. Nem nyafogni.
86. bb2f4e28dd (válaszként erre: 84. - Lauka66)
2009. aug. 30. 09:54

És te örülsz, hogy egydül vagy, testvér(ek) nélkül? nem hiszem.


Azt nem tudom, kinek vetsz milyen felelősséget a szmére. Amikor Andiék 5 gyereket vállaltak, mi nem tudhatjuk, milye körülmények között tették ezt, manapság pikk-pakk bárki lehet munkanélküli.


És azt sem tudjuk, most hogyan élnek. Hogy a férjének nincs munkája -ez ma sajnos igen általános jelenség.


És ha van egy államilag támogatott téma, mint a tankönyv, miért ne használja ki az, akinek jár? ez képmutatás, erre azt mondani, hogy az állam TARTJA EL a gyerekeit.

85. alfoldi13 (válaszként erre: 83. - 91d4989ab9)
2009. aug. 30. 09:51

én nem ismerlek de talán nem az a fontos kinek tudunk és hány márkás ruhát vagy menő stb venni

de hidd el az egyik leggazdagabb kinek sok gyereke van még szegényen is mert annyi de annyi szeretetben van része és ez teszi széppé ezt a komisz életet sajnos ma amit irtok minden az anyagiak körül forog pedig az nem számit szinte semmit...

84. lauka66 (válaszként erre: 80. - Bb2f4e28dd)
2009. aug. 30. 09:51

Szia Jamina!

Hát akkor most egy válasszal kevesebb lenne.:)

Az édesapám hosszas betegség után 10 éves koromban meghalt.Az édesanyány28 éves koromban.

Teljesen egyedül vagyok ebben a világban ilyen szempontból. A férjem rokkantnyugdijas. Beteg.

Tehát mindenkinek meg van a maga keresztje. Hidd el!

A válaszodban van egy nagyon jo szo. Én is erről beszélek. FELELŐSSÉGGEL!

Az nem felelősség, hogy annyi gyereket vállalok, amit segitség nélkül biztos nem tudok eltartani.

83. 91d4989ab9 (válaszként erre: 80. - Bb2f4e28dd)
2009. aug. 30. 09:48

persze jó lenne több gyereket vállalni, de józanul kell gondolkodni és azért aki ma sok gyereket vállal azt nem nagyon irigylem,


egyet még ugy érzi az ember, hogy el tud majd inditani az életbe, talán még kettőt is, de többet? miből?


nekem ugy nem megy, hogy na szülök ötöt és majd valamit esznek

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook