Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nagy elvárás, ha megkérem a gyermekemet, amikor ritkán hazajön, hogy legalább amíg étkezünk, addig beszélgessünk, és ne a tv-t nézze? fórum

Nagy elvárás, ha megkérem a gyermekemet, amikor ritkán hazajön, hogy legalább amíg étkezünk, addig beszélgessünk, és ne a tv-t nézze? (beszélgetős fórum)

1 2
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 20:14

Ne tudom hány éves, de vannak olyan korszakok, amikor nem szívesen beszél az ember. Tiszteletben kell tartani.

Ülj be hozzá TV-t nézni. Igaz pont nem a legalkalmasabb a beszélgetésre, de lehet odamész hozzá átöleled, nyomsz egy puszit a homlokára spontán és elmondod a 2 szót, nagyon szeretlek. Aztán csak úgy mellékesen, ha valami bántja ossza meg veled,hátha ketten okosabbak lesztek.

Ha nem akar megnyílni, tartsd tiszteletben, hogy nem akar.

Megszüljük őket, de nem magunknak, 1 rövidke ideig a mieink, tanítsuk meg élni őket, adjunk bizalmat, hogy bizalommal fordulhassanak felénk. Fogadd el olyannak, amilyen. Lehet tele a feje az egész héttel és otthon a nyugalomra vágyna. Ne üldözd el a túlzott kíváncsiságoddal, mert esetleg azt gondolhatja rátelepedsz az életére, köszöni nem kér belőle és nem is fog hazajárni, mert nem a családi nyugodt fészek lesz már a száméra.

14. dfc04c70e4 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 20:05

Szerintem is idejétmúlt az, hogy "Magyar ember evés közben nem beszél."

Miért ne lehetne beszélgetni az asztalnál evés közben? A családok nagy része jóformán az étkezések alkalmával van együtt. Még vendéglátáskor is folyik a csevej. Még nem voltam olyan esküvőn sem, ahol néma csendben folyt volna a vacsora.


De maradjunk csak a családi beszélgetésnél. Nem tudom, mi lehet az oka, hogy a gyerekednek nincs igénye a beszélgetésre. Nekem ez nagyon furcsa. Pont azért, mert ritkán jár haza, gondolom rengeteg mondanivalója lehetne, és érdeklődhetne, hogy otthon mi újság.


Talán korábban sem volt közlékeny, amikor még otthon lakott?

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2022. aug. 7. 20:00
Megteszem, mert öröm, ha látom, jó étvággyal eszik.Csak az bánt, hogy mikor szóbahozom mi bánt, akkor ő érzi magát megsértve.
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 19:50

Ahogy az ember kialakítja a kapcsolatát a gyerekével, ahogy tanítja, neveli az is sokat nyom a latban.


Ha neked nehezedre esik neki főzni emiatt, ne főzz, az is egy figyelem felhívás, nevelés, ha te úgy, én meg így.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2022. aug. 7. 19:39
Szerintem vannak alap dolgok, és van illemszabály és tisztelet. Persze semmit se lehet elvárni, azt sem, hogy étellel várjam, mikor hazajön, mégis megteszem, ez azt gondolom a legkevesebb amit adhatunk a már szinte vendégnek számító gyerekeinknek.
10. Auróra2010 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 19:38
lehet hogy már nem illik, de régi magyar közmondás, szüleink gyerekkorában betartották.
2022. aug. 7. 19:35
Nálunk, szinte mindig megy evés közben a tévé. Szerintem beszélgetni nem evés közben kellene. Sajnos, nagyon sokan nem közlékenyek, nehéz belőlük bármit is kiszedni, még akkor is, amikor szülő-gyerek kapcsolatról van szó. Főleg, a férfiakra jellemző ez.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 19:28

Azt gondolom kettőm áll a vásár.

Elvárni semmit nem lehet, alapot kell megteremteni.

Van olyan ember, akitől a falra lehet mászni.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - 820e00bff1)
2022. aug. 7. 19:04
Ez a mondás , szerintem nem illik a magyar emberekre.
6. andi6020 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 18:39
Bunkón és abszolút tiszteletlenül viselkedik veled szemben.
2022. aug. 7. 18:39
Magyar ember éves közben nem beszél. Ő biztos ehhez tartja magát.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Liliom10)
2022. aug. 7. 18:29
Igen, felnőtt.Persze .lyenkor az a válasz, hogy nem történt semmi, meg az, hogy csak itthon tud filmet nézni.
3. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 18:17
Felnőtt gyermeked van ? Azt írod, ritkán megy haza. Megkérdezted, miért nem beszélget Veled ? Hiszen szeretnél vele kapcsolatban lenni, érdekel,mi van vele,stb.,nemcsak látni.
2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 18:10
Egyáltalán nem nagy elvárás.
2022. aug. 7. 18:09
Engem nagyon zavar,hisz evés után úgyis más dolga van, tehát elmegy a hétvége, hogy nem is beszélgettünk.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook