Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagy családot tervezők és már nagycsaládosok fóruma fórum

Nagy családot tervezők és már nagycsaládosok fóruma (beszélgetős fórum)


1 2
19. mirea
2015. máj. 1. 09:25

Szia.


Nekem is kettő gyerkőcöm van. Mindketten kicsik még, másfél év van köztük. Még legalább kettő van tervben, de hogy mikor... azt még nem döntöttük el. :)


Rám is néha úgy néznek, mintha másik bolygóról jöttem volna, gondolom mert fiatal vagyok. Pedig mindenünk megvan.

18. kisj (válaszként erre: 14. - Zsuzska1425)
2015. ápr. 30. 18:39

Most akkor 2 gyereked van és tervezitek a 3.-at?

Ha így van, akkor sok boldogságot és energiát hozzá!

17. 31bc25d879 (válaszként erre: 14. - Zsuzska1425)
2015. ápr. 30. 18:30

..."ami kell az meg van" - helyes, ez a beszéd! Igy kell hozzá állni. Én örülök, hogy vannak ilyen emberek is, kellenek.

Sok sikert és jó egészséget kívánok:)

16. vecus (válaszként erre: 11. - Zsuzska1425)
2015. ápr. 30. 18:22

Szia!


Nekem hamarosan meg fog születni az ötödik gyerkőcöm.

Nálunk két nagy és három kicsi lesz így.

De hidd el mindig van olyan program amibe a nagyok is szívesen résztvesznek, csak már nem úgy ahogy a kicsik.


Bár most már a nagyfiam kilépet a nagybetűs életbe, de a tesó születésére és amikor alkalma lesz rá mindig jönni fog haza. :))


Én azt mondom testvérek között nincs túl nagy vagy kis korkülönbség.

A családtól függ mennyire lesznek jó tesók.

15. tavasz007 (válaszként erre: 14. - Zsuzska1425)
2015. ápr. 30. 18:17
Mo. is jo hely ehhez!!:)
14. Zsuzska1425 (válaszként erre: 12. - Tavasz007)
2015. ápr. 30. 18:16
köszi...nagyon vonz a dolog,az,h megvan mindenem,szerintem relativ......nem vagyunk gazdagok,sőt....de ami kell az megvan,és élményeket is biztosítunk,csak épp nem Mallorcan,hanem hazánkban ;-) itt is van sok felfedezni való
13. Zsuzska1425 (válaszként erre: 8. - 31bc25d879)
2015. ápr. 30. 18:14
Természetesen nem a segélyekre apellálunk,csak ha nagycsaládos leszek,akkor klasszikus munkavállaló nem lehetek,tehát olyan pénzkereseti lehetőséget kell találnom,ami ezzel majd összeegyeztethető,pl otthoni munka,saját vállalkozás,stb...
2015. ápr. 30. 18:12

szerintem tök jó egy nagy család, 22-25 évesen elkezdi az ember, aztán 38 éves korra van 4-5.

Ha van türelmed, meg mindened ehhez, akkor hajrá!

11. Zsuzska1425 (válaszként erre: 7. - Erszebet4)
2015. ápr. 30. 18:11

Szia!

Kisfiam idén lesz 6,kislányom most lett 1,és kb 3 év különbséget szeretnék,aztán lehet 2-4 között kb a különbség.

Csak pl más véleményétől eltekintve azon szoktam gondolkodni,h pl lehet túl nagy lesz a korkülönbség a legkisebb és legnagyobb között,illetve,h milyen programjaink lesznek,ami mindenki számára érdekes lesz?

10. tavasz007 (válaszként erre: 9. - Zsuzska1425)
2015. ápr. 30. 18:11
áh, hagyjad, mindenbe beleköt!
9. Zsuzska1425 (válaszként erre: 5. - Fincsi5)
2015. ápr. 30. 18:07

Nem értem miből gondolod,h provokálok,szerintem elég érthető,h mire vagyok kíváncsi

És nem értem mi bajod azzal,h még nem vagyok az?

Nem tetszik ez a hangnem,ha másképp nem tudsz hozzászólni,akkor többet ne írj,kérlek!

2015. ápr. 30. 17:59

Hát nem tudom...manapság segélyekből meglehet élni? Sosem voltam rászorulva, hál' Istennek.


Én gyerekpárti vagyok és speciel azt gondolom, hogy az vállal felelősséggel több gyereket aki feltudja őket nevelni tisztességgel, becsülettel. Mind anyagilag, mind erkölcsileg, lelkileg, iskola, elindítás az életben, nyelvtanulás,utazás, programok stb.


Szerintem a fórumindító is így gondolhatja, hiszen józan ésszel, megfontoltan lehet csak.

2015. ápr. 30. 17:54

Szia!

Nekem öt gyermekem van.

Kaptam hideget meleget,sőt még a saját anyámtól is,jó ő inkább a vejére van ki anyós vej kapcsolat,ennek az embernek szülni!!!

Segély miatt ezt még nemvágták a fejemhez vagy legalább is nem a szemembe.Szépen nevelem őket,családikor mem a kocsma előtt szaladgálnak ;)

Irod neked kettő van,mennyi idősek? Hány év külöbbséggel szeretnétek testvéreket?

Én öt évenként szerettem volna ami az elején be is jött,de avégén már belehúztunk ;)

2015. ápr. 30. 17:49

"Segélyért?Hát szégyelljem magam..."


Lehet, hogy te nem emlékszel rá, de voltak olyan emberek, akik kifejezetten a segélyek miatt szültek több gyereket.

Vagyis eltartatták magukat! Szerintem az ismerőseid is erre gondolnak.


Ha ti fel tudjátok vállalni a gyerekek nevelését, el tudjátok tartani őket, akkor ne törődjetek azzal, hogy mások mit szólnak!


Manapság megfontolandó, ki mennyire képes eltartani a családját. Gyerekkel munkahely, nem olyan egyszerű :(

5. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Zsuzska1425)
2015. ápr. 30. 17:41

Most provokálni jöttél, v mi bajod v?

Különben majd akkor beszélj, h nagycsaládos leszel!


És ha lesz időd és kedved rendesen írni.

4. Zsuzska1425 (válaszként erre: 3. - Kisj)
2015. ápr. 30. 17:35

a kritikát úgy értettem,aki azzal jön,h hülyeség a sok gyerek,blabla.....


egyébként miért gondolod,h nem elég konkrét?

és miből gondolod,h nem kel ez is életre?

3. kisj
2015. ápr. 30. 17:30

szóval, aki kritizálni akar, az el se kezdje

ez fura

eszembe se jutott volna a kritizálás...

de most, hogy mondod..:)

a kritikám a következő:

.itten nem lehet "bármiről" beszélni

.ha nem konkrét a fórum témája és tartalma, akkor meghal, úgy ahogy van

- csatlakozz egy olyan fórumoz, ami már eleve aktív

2015. ápr. 30. 17:25

Sziasztok! Mi párommal 2 kisgyereket nevelük,kisfiam előző kapcsolatomból született,kislányom a közös gyerekünk,párom 41,én 31 éves vagyok.

Minden érdekel a témával kapcsolatban,pl első körben,h a környezwtetek mit szól(t) a helyzethez és ti ezt hogy toleráljátok?

Mi min 4 gyerkőcöt szeretnénk,de lehet több is,viszont bárkivel beszélünk erről,hülyének néz,lekezel,v csak közli,h "Segélyért?Hát szégyeljem magam..."

2015. ápr. 30. 17:21
Beszélgessünk bármiről ami a nagycsaládosokat érinti,tapasztalatok,vélemények jöhetnek,de aki kritizálni akar,az el se kezdje! Köszi :-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook