Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaviszony megszűnése csoportos elbocsátás esetén fórum

Munkaviszony megszűnése csoportos elbocsátás esetén (beszélgetős fórum)


7. gyöngyszemü (válaszként erre: 5. - Duddux)
2011. nov. 28. 21:52
Felmondási idő alatt biztosított vagy ugyanolyan mintha ott dolgoznál, csak nem kell bejárni és biztosított vagy, viszont 10-én menj be a munkaügyibe vagy 9.-e után 3 napon belül jelentkezhetsz. Ott majd megmondják mi a helyzet! Hogy jár e neked valami, ez függ attól hogy menyi ideig volt bejelentett munkaviszonyod, az utolsó 4 évet számolják. Ha meg szűnik a munkaviszony akkor 30 napig biztosított vagy. Mindenféleképpen jelentkezni kell a munkanélkülibe még ha nem jár pénz akkor is, hogy regisztrált munkanélküli legyél, és az önkormányzatól kérhetsz segélyt, vagy hogy fizessék a TB-det....
6. ájrin (válaszként erre: 5. - Duddux)
2011. nov. 28. 20:14
Csak a 30 nap letelte után tudsz bejelentkezni, addig még biztosított vagy.
5. Duddux (válaszként erre: 3. - Ájrin)
2011. nov. 28. 20:09

Köszönöm a választ.

Igen, azt tudom, hogy 9-én meg kell kapjak mindent, csak azt nem tudtam, hogy a munkaviszonyom él-e még a felmondási idő alatt, tehát biztosított vagyok-e még 30 napig?

Valamint hogy a munkaügyi hivatalba már 10-én be tudok jelentkezni munkanélkülire vagy csak a 30 nap után?

2011. nov. 28. 20:09
Megtörtént eset!!! Az elbocsájtott dolgozó aláírta a kifizetési jegyzéket és nem kapta meg a fizetését és az egyéb összeget, mondván, aláírta, hogy átvette!
3. ájrin (válaszként erre: 2. - Ájrin)
2011. nov. 28. 19:29

Most nézem, 10-től kezdődik a felmondási időd.

Az utolsó munkában töltött napon, azaz 9-én meg kell kapj minden béredet (a felmondási béredet is, előre)+ a szabadságmegváltást is, ha van ki nem vett szabid.

2. ájrin (válaszként erre: 1. - Duddux)
2011. nov. 28. 19:28
A felmondási idő lejárta után szűnik meg a munkaviszonyod. A felmondási időd kezdődik 9-én, és attól számítva minimum 30 nap a vége. Azalatt felmenthetnek a munkavégzési kötelezettség alól és az átlagkeresetedet kell megkapjad.
2011. nov. 28. 19:24

Sziasztok!


November 7-én kaptam a cégemtől egy értesítést csoportos létszámcsökkenésről (azóta nem kell bejárnom dolgozni). Azt írták benne, hogy a rendes felmondás dátuma december 9, a felmondási idő az azt követő naptári napon kezdődik.

Ebben az esetben a munkaviszonyom december 9-én szűnik meg, vagy a felmondási idő lejárta után?


Előre is köszönöm a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook