Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkanélküli lettem, kínomba elmentem 2 hónapja egy ingatlankövetítő irodába értékesítőnek. Sokan lenéznek emiatt. Tényleg ciki ez a szakma? fórum

Munkanélküli lettem, kínomba elmentem 2 hónapja egy ingatlankövetítő irodába értékesítőnek. Sokan lenéznek emiatt. Tényleg ciki ez a szakma? (beszélgetős fórum)


1 2
25. tavasz007 (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2012. márc. 22. 22:35

te, michelle r.!


A 2. hozza vagy beszolas az mar a tied volt, es jol leugattad!! :)


ossze kene gyujteni a hasonlo beszolokat, vaygy mind te vagy alneven?


Szerintem kitartas, a mai vilagban nehez melot talalni, nem vagyok a szakmaban, de probald elvezni, es azt majd latni fogjak rajtad!!! :)

24. michelle.r (válaszként erre: 22. - B0b492176f)
2012. márc. 22. 22:26

Máshoz nem értesz? De hát ehhez sem. Miből gondoltad, hogy mindenféle szakértelem nélkül menni fog? Ez nem vagy bejön vagy nem? Komoly szakmai tudás kell hozzá. Ismerned kell a városrész történetét, fel kell tudnod ismerni építészeti stílusokat, a fal repedésének irányából és méretéből tudnod kell, hogy könnyű felületi sérülés-e vagy akár az alap van eltörve. A tulajdonosok is simliznek a vevők sem angyalok. Ha nem állsz biztos szakmai alapokon, hülyét csinálnak belőled.


Figyelj, mindenből annyit lehet kivenni, amennyit beleteszel. Ha odateszed magad, nem adod fel, lehetsz sikeres. A barátnőm - most hogy állítólag döglött a piac, havonta 2-3 lakást ad el. Legutóbb pl egy nyolcvanmilliós házat.

Ha tetszik, látsz benne fantáziát, le vannak tojva a huhogók. Könnyű a pálya széléről osztogatni a jó tanácsokat.

2012. márc. 22. 22:23
NEM !!! És ne foglalkozz másokkal !!!
22. b0b492176f (válaszként erre: 19. - Michelle.r)
2012. márc. 22. 22:20
kínomba, mert a szakmámba jól kerestem, megszűnt a cég és így nem lett munkám. speciális szakmám van, máshova nem tudtam vele elhelyezkedni, mert nics hely a környékünkön, máshoz meg nem értek, egyébként ez is kereskedelem ami az én szakmám csak más ipar ág, nem tudtam mit tenni, gondoltam megpróbálom, hátha bejön nagy is volt a lelkesedés és meg is vannak velem elégedve a kollégák, csak most valami úgy megtört, elment az önbizalom, a lelkesedés, jó ideje inkább vagyok magam alatt, és leginkább a pénz hiány miatt, meg a családi hozzá állás miatt
21. a31cf0fa6a (válaszként erre: 1. - B0b492176f)
2012. márc. 22. 22:18
Annyiból ciki, hogy olyan mint a kutya vacsorája...
20. f8813a2f38 (válaszként erre: 19. - Michelle.r)
2012. márc. 22. 22:17
de buta :D
19. michelle.r (válaszként erre: 4. - B0b492176f)
2012. márc. 22. 22:15

Úgy, hogy kínodban mentél el közvetítőnek. Ez egy nagyon komoly és szép szakma, csak nagyon kevesen értenek hozzá. Ha igazán komolyan gondolod, és beleteszel energiát, sikeres leszel, mert sok a lúzer, aki azt hiszi, kísérgetni kell az érdeklődőt egyik lakásból a másikba. Azt sem tudják, van-e egyáltalán pénze annak, akinek mutogatják a lakásokat. Azért gondolják ezt az emberek, hogy ez nem rendes munka, mert a legtöbben így csinálják. Pár hónapig ellébecolnak, aztán ez is kipipálva.


Úgy döntöttünk, veszünk egy lakást a belvárosban, egyedül mentem el megnézni, a nő kérdezte, mikor döntünk. Mondtam neki, még a férjem is látni akarja majd, ha nem is a lakást, mert az ízlésemben megbízik, de a környéket mindenképpen. A nő azt mondta, oké, de ma még mutatja másnak is és a kollégája is. Majd végső érvként mosolyogva azt mondta, azért is szeretné, ha gyorsan döntenénk, mert ha ugye a kollégája adja el, az neki nem túl előnyös. Nem is egy kis sufniiroda, hanem a D.H. tanácsadója (?) volt.

18. f8813a2f38 (válaszként erre: 15. - B0b492176f)
2012. márc. 22. 22:09

ez mondjuk így szomorú, én minden vevőmmel találkoztam.


keress mellette mást, de közben ne add még fel ezt sem, aztán meglátod.

17. b0b492176f (válaszként erre: 16. - Aville)
2012. márc. 22. 22:09
aranyos vagy! :)
16. Aville
2012. márc. 22. 22:06

Nem, egyáltalán nem az, ha normális ingatlanos vagy. Én egy ideje albérletet keresek, és ki vagyok borulva az ingatlanosoktól. Kamu hirdetések, 0 helyismeret, fogalma sincs, h hova esik a ház, szemtelenek, ők diktálnak, h mikor lehet megnézni, hazudoznak, h ki lett adva a lakás, közben nem is, csak a tulaj felmondta a szerződést, szidják és minden gazembernek elmondják azoknak a házaknak a tulajait, akik nem hajlandóak megbízást adni nekik.

Amikor én adtam ki lakást, fél évig nem hoztak senkit, én levittem 5000 az árat, és 2 hét alatt kiadtam. De egyik sem tanácsolta volna, h drága bakker, ennyiért nem fog elmenni.

Szóval te ne legyél ilyen!!!! Az ismerőseiddel meg ne törődj! Nem ciki. És hajrá!!!! :))) Ha bp-i vagy, írj privit, mert alberletet keresek!!!!

2012. márc. 22. 22:06

2 hónapot már ne? szóval ha köv. hónapba se lesz eladásom akkor hagyam?


de a poén hogy megtudnám számolnia kezemen hány vevővel találkozam eddig, miköbe csináltam már vagy 40 megbízást :(


szóval nem igen találkozok vevővel, nincs hívás :(


egyszer írtunk már vételit is, de árban nem tudtak megegyezni


a könyvek jó tippek mindenféleképp megnézem

14. Sirga
2012. márc. 22. 22:04
Egyáltalán nem ciki, de tény, hogy kivételes hozzáállásra van szükség hozzá! Ha Rád szabott ez a munka, akkor hamarosan nem lenézni, hanem irigyelni fognak. :) Ha viszont nem Neked való, akkor tényleg jobban jársz, ha mást keresel ... Sok sikert!
13. f8813a2f38 (válaszként erre: 12. - B0b492176f)
2012. márc. 22. 22:02

2 hónapot már ne.


olvass a témában könyvet. nem viccelődök, nekem sokat segített. konkrétat nem tudok ajánlani, de könyvtárban a kommunikáció, pszichológia részen találsz meggyőzéssel kapcsolatos könyveket.


soha ne úgy menj ügyfélhez, hogy az van benned, hogy na végre sikerül-e, vedd természetesnek, hogy fog, inkább azon kattogj, hogy minél jobb áron. az önbizalom kulcsfontosságú, és hogy te is higgy benne!

12. b0b492176f (válaszként erre: 9. - F8813a2f38)
2012. márc. 22. 21:59
szted mennyi időt adjon magának az ember?
2012. márc. 22. 21:58
és igen, az már alapvetően rossz, hogy cikinek érzed. nekünk mindig azt mondták, hogy érezzük megtisztelőnek, hogy csak pár órát dumálni kell a pénzért...
10. b0b492176f (válaszként erre: 7. - Virag32)
2012. márc. 22. 21:58
pont ezért kérdeztem, hogy mennire ciki, mennyire nézik le az emberek az értékesítőt, mert sajnos a családomtól és környezetemtől csak azt lenéző arckifejezést és hozzásólást kapom és nagyon elbizonytalanodtam, eddig nem éreztem ezt, de most nem is tudom mit csináljak,
9. f8813a2f38 (válaszként erre: 8. - B0b492176f)
2012. márc. 22. 21:58
még próbálkozz kicsit, ha nem megy, tényleg hagyd. ez az emberben van, hogy mennyire megy, hidd el, tapasztaltam. és az nem azt jelenti, hogy nem megy, hogy te kevesebb vagy, egyszerűen máshogy vagy beállítva.
8. b0b492176f (válaszként erre: 6. - F8813a2f38)
2012. márc. 22. 21:56
hát mert jutalékos csak akkor lesz pénz ha lesz eladás most ebbe a kezdeti 2 hónapba még nem volt eladásom és kitudja mikor lesz, addig 0, sőt inkább mínusz hisz tankolom a kocsi rendesen
2012. márc. 22. 21:56

Egy kedves barátom ebben az ágban "utazik", fényesen megél, nagyon jól keres belőle.


De ehhez természetesen előfeltétel,hogy az ember imádjon kommunikálni és semmiképp ne érezze cikinek, amit végez.

6. f8813a2f38 (válaszként erre: 2. - B0b492176f)
2012. márc. 22. 21:55

Eleinte nulla forint? Miért? Én jutalékon dolgoztam, de nem volt nulla forint.

Azt pedig senki ne mondja meg, hogy mi a normális munka... Két véglet van általában az értékesítő munkában: vagy nagyon jól megy, vagy nagyon rosszul. én ezt tapasztaltam..

2012. márc. 22. 21:52
Miért lenne ciki? Szerintem inkább arról van szó, hogy az értékesítőnek mára lett egy fura csengése, mivel sok mindenkinek az jut róla eszébe, hogy rásóz emberekre sok pénzért értéktelen dolgot (pl. idős nénikre mezei edénykészletet 50 ezerért)...
4. b0b492176f (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
2012. márc. 22. 21:52
ezt hogy érted?
3. michelle.r (válaszként erre: 1. - B0b492176f)
2012. márc. 22. 21:51
Ezzel a hozzáállással igen.
2012. márc. 22. 21:51
Tudtam nagyon jól hogy eleinte 0 ft lesz ebből néha sikerül nagyon elkeserednem, amúgy nem tűnik rossznak, jó a társaság is, egyszer talán lesz majd belőle pénzem - remélem - de sokan a környezetembe azt mondják keressek normális munkát. Én úgy érzem két tűzközött vagyok, nem tudom mit tegyek.
2012. márc. 22. 21:50
Munkanélküli lettem, kínomba elmentem 2 hónapja egy ingatlankövetítő irodába értékesítőnek. Sokan lenéznek emiatt. Tényleg ciki ez a szakma?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook