Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Multi vs. KKV tapasztalatok fórum

Multi vs. KKV tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2023. máj. 17. 13:15
Van egy ismerősöm aki kisboltban dolgozott, ketten voltak ő meg a főnök. A belét is kihajtották neki, se szombat, se vasárnap. Nyitástól zárásig.Némi bejelentéssel többi zsebbe. Elment a P-betüs multihoz kiszámítható munkaidő, és fizetés. Ott is kell néha túlórázni de nem kötelező, ha kell a pénz elvállalja.
2023. máj. 17. 12:43
Mindkettőt próbáltam, a multinál sokkal jobban éreztem magam. Ha félreteszem, hogy nagyon jó fej emberekkel dolgoztam együtt és a fizetés is nagyon szép volt, akkor még az is ott van, hogy jól körülhatárolt jogokkal rendelkezett mindenki, sosem volt simlizés, az volt a feladat, amire jelentkeztem és nem bővült ki hülyeségekkel, ami nem is hozzám tartozott. Mellette rendszeresen volt fizetéskiegészítés, ajándékok, csapatépítő utazások, vacsorák, mindenféle, amitől a munkavállaló a cég részének érzi magát, nem a rabszolgájának.
2023. máj. 17. 11:04
3. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 17. 10:58

Van multiból is kis cég, nagy, lehetsz ott szellemi betanított munkás (egy BSC-ben pl.), vagy kaphatsz izgalmas, felelős pozíciót, ezért nagy általánosságban ezt nem lehet megítélni.


Ami biztos: a multinál be leszel rendesen jelentve, nincs borítékban kapott kiegészítés, ami kínosan mosolyogva kell elkérincsélni minden hónapban és mivel nem egy ember dönt a sorsodról, nem élet-halál ura a főnök, ezért kevesebbet kell nyalni

2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 17. 10:51

Attól függ, hogy mi a munkakör, és milyen típus az ember.

Nekem ezerszer inkább a KKV, mint a multi, ahol sok esetben csak egy hangya vagy a gépezetben, a főnök akár a nevedet sem tudja, lehetnél egy ételkiszállító is, ha szembejön.

50-100 főig még simán lehet családias a hangulat, ahol azért még mindenki "ismeri" a másikat, mégis van némi változatosság az emberek között. A nagyon kisszámú közösség meg megint vagy tök jól elvagytok, vagy ki nem állhatjátok a másikat...

2023. máj. 17. 10:28

Sziasztok,


Munkahely váltás előtt állok. Eddig általában kisebb vállalkozásoknál dolgoztam, amit szerettem is, általában magasabb bér miatt váltottam.

Az aktuális helyemen elég rossz lett a helyzet, kilépett az egyik társtulaj, a másik pedig teljesen eladósodott. Hetek, esetleg hónapok kérdése és csődeljárás indulhat.


Kíváncsi lennék, kinek mi a tapasztalata, multi vs. KKV között. Melyiknek mi volt az előnye/hátránya?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook