Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Műfogsorosok segítsetek!!! fórum

Műfogsorosok segítsetek!!! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1248. kriszta.g
2021. okt. 8. 14:26
Pici jó neked h lesz implant nekem nem lehet sajnos. Eü okból. Meg anyagiból. Nekem is lilás az íny tök randa. Alul nekem is első fogak vannak de mozognak. Nem nagyon tartják a protkót már. De az alsó nem is hordom mert iszonyúan lötyög. Meg kell v
1247. Pison
2021. okt. 8. 09:42

Sziasztok!


2 hete van teljes felső akril fogsorom.

Érdemes-e váltani a Vertex fogsorra? Mennyiben jobb, rosszabb?

Köszi.

1246. Pici 45 (válaszként erre: 1245. - Kriszta.g)
2021. okt. 6. 09:53

Szia!

Nekem nem fáj ahogy ki-be rakom.Részleges fogsorom van alul és felül is.

Felül sajnos csak két fogam maradt.Mindkét szélén egy-egy,de nem kell ragasztót használnom a felső fogsorhoz sem.

Alul 5 fogam van mind elöl.Az alsó fogsoromban az zavar,hogy mikor tömték a fogaimat azok elég sárgára sikeresnek,mármint a tömítő anyag.Látszik a tömés ahogy sárgállik.

Szerencsére annyira nem feltűnő csak ha valaki megnézi jobban a számat.A másik ami zavar még,hogy lilás a műiny,nem természetes színű legalább is a számban.Ennek ellenére hordom,mert azért csináltattam és sokba kerűlt össze vissza 450 ezret adtam ki és még mindig ezerszer jobb mint ronda rossz fogakkal vagy fog nélkűl.

Rágni szinte mindent tudok vele ha a számba teszem az ételt.

Majd igyekszem spórolni implantátumra ha a saját fogaim amik tartják a műfogsort elromlanának.Addig elfogadom ezt a helyzetet,együtt élek vele

1245. kriszta.g (válaszként erre: 1244. - Pici 45)
2021. okt. 5. 10:33
Engem is ez zavar a legjobban amellett hogy fájdalmas. Enni nem bírok mert attól hogy alámegy az étel undorodok enni vele. Amikor evés után ki kell mosni legszívesebben visszajönne az étel is..😕 ráadásul a ki be rakosgatás is szörnyen fáj. Neked is félprotkó van? Én nem hordom inkább eszek puhát, de most az első fogak is kipurcantak. A legjobban attól félek hogy sosem tudok már enni egy jót és hogy ráncos beesett arcom lesz.
1244. Pici 45 (válaszként erre: 1242. - Kriszta.g)
2021. okt. 4. 21:28

Sziasztok!

Nekem vertex van.

Szépen kezdem megszokni.

3-4-szer vissza mentem igazítottak rajta.Most nem nyom,jól megy már a beszéd is.

Ragasztani nem kell.

Az evés is egyre jobban megy,beleharapni még nem merek semmibe,mert félek nehogy elmozduljon a protézis,de bármit megtudok tulajdonképpen rágni ha beleteszem a számba.Nagyon zavar,hogy az alsó fgogsor alá rendszeresen bele megy az étel.Nem tudok még jóízűen enni,furcsa,hogy folyamatosan van valami a számban és még az ízeket sem úgy érzem.Összeségében szeríntem meg fogom tudni szokni .

1243. cilabogyó (válaszként erre: 1239. - Liliom10)
2021. okt. 4. 17:04
Foghúzás után is várni kell, de amikor kész lesz és tör mindenhol, visszaviszed, csiszolnak rajta, utána az íny folyamatosan húzódik, egy év múlva pedig lötyög. Egyébként nekem azt mondta a fogorvos tavaly, hogy egy év garancia. Ha viszont már első alkalommal látszik, hogy nagyok a fogak, stb. nem kell belenyugodni.
1242. kriszta.g
2021. okt. 4. 13:43
Sziasztok. Ki hogy van? Nekem a félprotkó azóta is a fürdőszoba szekrényben van. Sajnos hamarosan teljes lesz de a részlegest se tudtam megszokni. Van valakinek tapasztalata a Vertexről? Nekem irtóra sebzi a szám. A hagyományos is ilyen? Vagy rosszabb? Hogy esztek? Én fog nélkül. 😒
1241. Tormás30 (válaszként erre: 1235. - Rara28)
2021. szept. 29. 15:34
Szia! Az utolsó fog húzásától 6 hét mire mintát vehetett volna...:/
1240. Pici 45
2021. szept. 18. 09:51

Sziasztok!

Hordon a fogsort,de még nem vagyok teljesen elégedett.

A felső fogsor miatt olyan a szám mintha fel lenne duzzadva.Nem tudom,hogy ezt megtudják e oldani?!

A beszéd még mindig nem megy rendesen nem a régi hangom hallom mikor beszélek.

Az evéssel is gondom van azóta még nem ettem jót.

Estére mire haza értem a munka helyemről már alig vártam mindennap,hogy kivegyem,mert az egész szám fájt.

Akad pár kollégám aki szekál a protkó miatt,de sajnos nincs több millióm implantátumra ez is rengetegbe volt.

Remélem megtudom szokni és viszonylag normális életet tudok majd élni,mert egyenlőre kicsit csalódott vagyok

1239. liliom10 (válaszként erre: 1235. - Rara28)
2021. szept. 15. 09:35

Azt nem értem, hogy mekkorák a fogak, azt láttad a próbánál is ! Akkor be tudtad csukni a szádat ?

Amikor kész lett, nem reklamáltál, hogy nem jó ?

Igen, foghúzások után várni kell, pláne, ha többet is húztak.

1238. 55Judit (válaszként erre: 1236. - Rara28)
2021. szept. 15. 07:20

Én úgy tudom, a fogászaton nem vagyunk kötelesek elfogadni a használhatatlan fogat.


Mikor nekem pár éve koronákat raktak fel, nem lett pont olyan színe mint mellettük a saját fogaknak. le is akarta szedni hogy újracsinálja, de azt már nem engedtem. Bár nem volt még felragasztva, de nem akartam pluszban 2 hetet várni lecsiszolt fogakkal. Tehát addig kell elégedetlenkedni amíg jó nem lesz. Ha használhatatlan, de fogadd el. Ha lehet még dolgozzon rajta, ha elfuserálta, csináljon másikat. Szerintem ebben az esetben nem te fizeted újra.

1237. liliom10 (válaszként erre: 1235. - Rara28)
2021. szept. 14. 18:10
Most mi a helyzet ? Jutottál valamire ?
1236. rara28 (válaszként erre: 1229. - 55Judit)
2021. szept. 8. 05:36
Ez frankó!Fizetek egy csomó pénzt,a rakás sz..ért!Szép kilátások.Es amennyire elszúrta az egészet,így az sincs kizárva,hogy új fogsort kell csináltatni,újabb jó pénzért!
1235. rara28 (válaszként erre: 1228. - Liliom10)
2021. szept. 8. 05:31
Igen!Kulon-kulon oké,de együtt, katasztrófa!Alapból is akkora fogakat csinált a technikus,hogy be se tudtam csukni a szám.Lett belőle lecsiszolva,körbe mindenhol,de a felső meg így is nagy, széles,vastag...ááá,már totál kiakadok.Alapból ott lett elcseszve szerintem,hogy a felső fogak kihúzása után,már le is vette a mintát.Mivel 4-5 fogsz húzott egyszerre,és 2 hét alatt kint volt az összes,nagyon fel volt dagadva az ínyem,és gyulladásban is volt.Hát tudnia kellett volna,hogy így normális mintát nem lehet levenni,ami alapján normális fogsort lehetett volna csinálni.
1234. liliom10 (válaszként erre: 1233. - Pici 45)
2021. szept. 7. 19:50

Ha nem vagy cukorbeteg, szopogass savanyúcukrot néha, amíg kicsit megszokja a szájpadlásod a fogsort.

A beszédet gyakorold vele, olvass hangosan, amikor csak van időd !

Ahol tör, ott meg kell csiszoltatni ! Ne várj, mert kisebesedik a szád ott, aztán sokáig gyógyul.

Egy, de max. 2 hét alatt biztos megszokod ! :)

1233. Pici 45 (válaszként erre: 1232. - Liliom10)
2021. szept. 7. 17:37

Sziasztok!

Megvan a fogsorom.

Most már nem látom sárgának.Nagynak még mindig bár a lányom azt mondja csak én képzelem annak.Lehetséges.Gyönyörű munkát végeztek és nagyon kedves,rendes a fogtechnikus mindjárt ott helyben reszelgetett rajta.

Viszont kissé néha öklendezem,alig tudok beszélni,tele a szám és úgy érzem,hogy előre áll.Lehet,hogy pár napig csak itthon fogom hordani,mert a beszéd nagyon nem megy.Kicsit ettem is nehéz,de tudtam falatozni,ízeket érzem és a meleget-hideget is.

Az alsó fogsor nekem annyira nem zavar csak az hogy alá megy az étel.A felsőtől sajnos öklendezem és nyom,tör egy ponton.

Azt mondta a fogtechnikus,hogy nem kell szenvedni ha bármi gond van menjek egyébként egy hét múlva.

Szép,de nem tudom,hogy fogok tudni vele beszélni,enni viszonylag rendesen és hordani.

Remélem megtudom szokni

1232. liliom10 (válaszként erre: 1230. - Pici 45)
2021. szept. 6. 22:03

Az előző próbán nem nézted meg a fogorvossal együtt a fogak színét ? Ha mindkettőtőknek jó volt szín, azt kellett betenni a fogtechnikusnak.

Ha a saját fogaid kisebbek voltak, akkor azért zavar, ha az újak nagyobbak.

A próbánál még nem a végleges protézisanyag van, és nincsenek kapcsok, ezért lehet, hogy alig marad fent. Ilyenkor még lehet változtatni, pl. más színű vagy nagyságú fogakat betenni, a harapásodon változtatni. Ha most beleegyeztél a végleges fogsor elkészítésébe, azon már nem tudnak sokat alakítani, csak csiszolgatni, ha kell.

1231. Pici 45 (válaszként erre: 1230. - Pici 45)
2021. szept. 6. 21:32
Bocs a hibákért,néha a telefonom önnállósitja magát
1230. Pici 45
2021. szept. 6. 21:30

Sziasztok!

Holnap megyek a kész fogsorért.

Vegyes érzésekkel.Egy hete mikor voltak próbán kicsit csalódott voltam.Nekem eléggé sárgának tünetek persze a saját fogaim sem hófehérke.Lehet,hogy csak hírtelen láttam így.A felső fogsoron a fogak nagynak tünetek,de erre azt mondta a Technikus,hogy ha mosolygok akkor legalább nem látszik az íny ,szerínte így jó.Beszélni nem tudtam vele,mert lejárt a felső fogsor,legalább is én úgy éreztem.

Nem tudom,hogy a rögzítő elemeket ez után fogják rá rakni vagy már kb a próba fogsor a végleges is?

Alul 5 fogam maradt,felűl kettő.Szerintettek ez elegendő,hogy megtartsa a protézis,hogy ne essen le?

450 ezerbe kerűlt húzásokkal,tömésekkel együtt,nem szeretném ezt a pénzt úgymond az ablakon kidobni.

Tartok tőle,hogy összegyüjtöttem a pénzt feleslegesen

1229. 55Judit (válaszként erre: 1227. - Rara28)
2021. szept. 6. 15:16
Nagyon sok éve fizetni kell, csak kevesebbet mint magánrendelőben. Ha a saját hibájukat javítgatják, annak a költségét is te fizeted. Pont mint mikor háziorvos kiír egymás után többféle gyógyszert mert egyik sem használ, mindet te fizeted, pedig a kísérletezgetés költségét neki kéne.
1228. liliom10 (válaszként erre: 1227. - Rara28)
2021. szept. 6. 12:50
Ez mit jelent ? Az alsó fogsorod előrébb van, mint a felső ? A felső csak magában jó és szép, amikor nincs bent az alsó ? Csak a kettő együtt nem jó ?
1227. rara28
2021. szept. 6. 11:45
Sziasztok!Megvan a fogsor,de már hónapi óta járok igazitadra,mert úgy nézek ki,mint bulldog!Remek munkát végzett a fogtechnikus,ráadásul előre fizettem,mármint szakaszon kent.Na most úgy néz ki a dolog,hogy sok igazítás miatt (egyébként szinte hasznalhatatlan),úgy el lett faragva,hogy a fogdoki vissza akar küldeni a technikus hoz,aki újra polírozza.Ennek az összege azt mondta nem sok,20 körül meglesz 🥺😤és közölte velem (TB-s dokihoz jártam),hogy meg az ő munkájukat is fizetendő ami nem sok,de azt már nem mondta mennyi.Azota nem voltam nála.Hogy is van ez?Ha tb-re járok,akkor mióta van díja a fogorvosnak?Lemaradtam valamiről?🤔
1226. liliom10 (válaszként erre: 1225. - Guruljka)
2021. aug. 24. 18:12
Sőt ! Nem lesznek szuvas fogak, nem kell tömögetni őket, aztán gyökérkezelni sem ! :)
1225. Guruljka (válaszként erre: 1224. - Liliom10)
2021. aug. 24. 17:14
... és a fogsor még a hideget is bírja... :D
1224. liliom10 (válaszként erre: 1220. - Pici 45)
2021. aug. 23. 20:36

Dehogy nincs ! Tegyél maszkot, és mondd, hogy fogorvoshoz jársz !

A rugalmas, törhetetlen protézis másik nagy előnye, hogy vékonyabb, mint a hagyományos, gyorsabban megszokod. Az is előny, hogy nincs fémkapocs, nagyon szép lesz a mosolyod ! :) A munkatársaid irígykedni fognak a megfiatalodott kolléganőjükre. :)

1223. Pici 45 (válaszként erre: 1222. - Guruljka)
2021. aug. 23. 20:21
Köszönöm szépen!
1222. Guruljka (válaszként erre: 1220. - Pici 45)
2021. aug. 23. 20:13

Lehet, hogy azért nem hallottál sokat a Vertexról, mert jó.

Kívánom, hogy minden rendben legyen!

1221. Guruljka (válaszként erre: 1219. - 55Judit)
2021. aug. 23. 20:12

Igen, mert szeretem, csak ahogy írtam is, aprókat harapdálok belőle, mint az úrinők. :D

A fogsorommal egyébként ami bajom van, az a fpgtechnikus pontatlan munkájából edódik, más, aki többet tudott rákölteni, biztosan jobban járt.

Nekem is részleges van, de nem Vertex, csak sima akril.

1220. Pici 45 (válaszként erre: 1218. - 55Judit)
2021. aug. 23. 20:03

Évekig szenvedtem a rossz figaimmal,nem voltak szépek.Minden fotón csukva van a szám stb.Örülök,hogy végre eljutottam az elhatározásra és persze anyagilag is,de már most cikiznek a munka társaim hogy prótkóm lesz.Szóval várom,de ugyanakkor kicsit szorongok is miatta.

Végig olvasgattam a fórumot is,több volt a negatív tapasztalat mint a pozitív.Vertex fogsorról alig találtam véleményt.

Persze minden jobb ,mint a rossz fogak vagy mint most hogy még fogam sincs

1219. 55Judit (válaszként erre: 1217. - Guruljka)
2021. aug. 23. 19:54
Azóta már megeszed a sznikerszt? vagy mit?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook